» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
141 / 154
»»

antonija ::

bdoxx je izjavil:

Hay
rabim neki predlog za TV od 37' do 42' cena max 450€
Lp

LCD
Plazma
Dej si duska! ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bdoxx ::

hvala res :)
to je za kaj?
http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje...

pclipi ::

LP!

Kupujem TV, ki ga bom gledal na 4m, televizor naj bi bil velik vsaj 46" nekako sem neodločen med
LED LCD TV sprejemnik Samsung 55ES6100
in
LED LCD TV sprejemnik Samsung 46ES6710

pa me zanima kolk je ta es6710 dejansko bolši?


Hvala za odgovore :)

medenko ::

es6710 ima 400mhz cmr in micro dimming....sam imam 37ES6100 in sem zadovoljen itd.

djordjevic ::

Nekaj mi povej. Starša imata ES6100 in sem jima uštimal en pošten Belkinov N ruter, da bi jima lepo tekle aplikacije in wi-fi net na teveju, pa jima povezava nenehno pada dol. Ruter je ok, signal ima 3-4 črtice. Zadevo sem lepo povezal, skinil par aplikacij, nato pa preprosto vsakič, ko hočem zagnati kaj v povezavi s spletom, vrže dol. Se ti dogaja to?
No grave is deep enough to keep us in chains.

medenko ::

meni? ne dela ok.....kater firmware imaš?

waters ::

pclipi tudi jaz imam enako dilemo kot ti, sam da imam pol metra manj kot ti (3,5 m). In ne vem ali bi vzel 46 ali 55. Kaj svetujete?

djordjevic ::

medenko je izjavil:

meni? ne dela ok.....kater firmware imaš?

Kaj te vem. Ko sem prvič uspešno povezal tv z netom, je en čas pisalo posodabljam, ne vem pa točno, kaj. TV je itak pri starših. Kje se pogleda, če imam latest firmware?
No grave is deep enough to keep us in chains.

pclipi ::

a zna kdo objasnit razliko med samsungovo ES oznako in D oznako???

hvala :)

fpbs ::

waters je izjavil:

pclipi tudi jaz imam enako dilemo kot ti, sam da imam pol metra manj kot ti (3,5 m). In ne vem ali bi vzel 46 ali 55. Kaj svetujete?

Če boš vzel 46" ti bo žal. Glede izpadanja iz omrežja, jaz imam LG in ni nobenih težav, zadnji firmvare si pa vedno naloži sam. Če kupuješ 3D, zakaj sploh razmišljaš o Samsungu, ki je tehnološko že 2 leti v zaostanku za LGejem.

medenko ::

firmware pogledaš menu in v nastavitvah nekje lol....

pclipi ::

kje pa je sploh bistvena razlika med


LED LCD TV sprejemnik Samsung 55ES6800
in
LED LCD TV sprejemnik Samsung 55ES6100

razn v ceni in da ma 6800 200 Hz več ??

polde66 ::

@djordjevic, imel sem tudi sam precej problemov z slabim signalom. Pa greva po vrsti, najprej sem nadgradil router na najnovejši firmware, ga "našpičil" na najbolj optimalne nastavitve, pa še vedno ni pomagalo. Ugotovil sem, da je okoli mene precej brezžičnih omrežij in sem potem nastavil na frekvencah brezžičnik omrežij ročno. V mojem primeru sem dal kar na 1. Sem pa sprobaval vsa, pa mi je pač na 1 najboljše delal in mi še vedno dela. Verjetno je v tvojem primeru ista zgodba. Prej mi je dolgo časa delalo pod avtomatsko čisto ok.
polde

BlaY0 ::

fpbs je izjavil:

waters je izjavil:

pclipi tudi jaz imam enako dilemo kot ti, sam da imam pol metra manj kot ti (3,5 m). In ne vem ali bi vzel 46 ali 55. Kaj svetujete?

Če boš vzel 46" ti bo žal...

Zakaj bi mu bilo žal. Praviš da imaš LG-ja. Si vzel v roke user guide? Notri piše, da naj bi bila razdalja gledanja 5 do 7x diagonale.

djordjevic ::

polde66 je izjavil:

@djordjevic, imel sem tudi sam precej problemov z slabim signalom. Pa greva po vrsti, najprej sem nadgradil router na najnovejši firmware, ga "našpičil" na najbolj optimalne nastavitve, pa še vedno ni pomagalo. Ugotovil sem, da je okoli mene precej brezžičnih omrežij in sem potem nastavil na frekvencah brezžičnik omrežij ročno. V mojem primeru sem dal kar na 1. Sem pa sprobaval vsa, pa mi je pač na 1 najboljše delal in mi še vedno dela. Verjetno je v tvojem primeru ista zgodba. Prej mi je dolgo časa delalo pod avtomatsko čisto ok.

Thx, bom poskusil kaj takega.
No grave is deep enough to keep us in chains.

fpbs ::

BlaY0 je izjavil:

fpbs je izjavil:

waters je izjavil:

pclipi tudi jaz imam enako dilemo kot ti, sam da imam pol metra manj kot ti (3,5 m). In ne vem ali bi vzel 46 ali 55. Kaj svetujete?

Če boš vzel 46" ti bo žal...

Zakaj bi mu bilo žal. Praviš da imaš LG-ja. Si vzel v roke user guide? Notri piše, da naj bi bila razdalja gledanja 5 do 7x diagonale.

Nič ne rabim "user guide". Z razdalje 3,5m gledam 47" TV, pa mi je slika premajhna. Naslednji bo 55".

pol3ni ::

BlaY0

Točno tako kot si rekel.Sam imam na isti razdalji 50".Če ga bi kupil danes absolutno 55"

BlaY0 ::

fpbs je izjavil:


Nič ne rabim "user guide"...

Takšni so mi najboljši... pol pa joka, ko mu TV na nogo pade.

Dami ::

Mam 40ES6710 in je prve dva tedna wifi delal bp, pol je pa začelo kr prekinjat. Mam asus rt-n16 & tomato. Sem potegnil pač utp do tvja in dela ok. Zdaj pa samo še čakam da pride official plex client za nove samsunge...
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Bwaze6 ::

Je kdo v živo primerjal te plazme?

LG 50PA6500 (okrog 600 EUR)
Panasonic TX-P42STW50E (okrog 800 EUR)
Samsung PS51E530 (okrog 810 EUR)

LG je 200 EUR cenejši, za mojo sobo (razdalja od sedeža do zaslona okrog 3m) pa bi bil mogoče malce bolj primeren 42" Panasonic. Ne potrebujem ne 3D ne pametnih funkcij. Glede Panasonica me skrbi ti. "50 Hz bug" - glede na to da se bo TV uporabljal tudi za gledanje kabelske (DVB-C)... Sem skoraj 100% v nakup plazme - tudi po ogledu v nekaj trgovinah. LG in Samsung nimata prav dosti recenzij, Panasonica pa opevajo po malodane vseh straneh...

roCkY ::

V živo tole primerjat je pomoje misija nemogoče.
Še en brand težko uspe skup dobit in med sabo primerjat.
Pane mi glede na zagotovolila uspe (v drugem poskusu) okol obrnit, takoj ko bo kaj časa. Če bo sreča mlade imela morda celo jutri uspe ST, GT in VT 50 skupaj pogledati.

50 HZ bug je bolj kot ne v praksi imaginaren. Zadeva se je vsaj na lanski 65VT30 opazila prvih nekaj 100 ur. Kasneje, ko se zadeva uteče praktično ni več viden. Če si zelo pozoren morda ob kombinaciji kakih brav ob veliko enobarvnih površin včasih še dobiš rahel občutek utripanja. Pa še to je v praksi problematičen le pri statični sliki (PC). Pri dinamični mi ni uspelo tega videti oz. določiti da gre za napako pri prikazu.

Bwaze6 ::

A ni ravno v dinamični sliki "problem", vsaj pri letošnjih modelih?

Avforums test:
However, the biggest problem with Panasonic plasmas over the last two years has been an issue that is often referred to as the 50Hz bug. The problem, which only manifests on 50Hz material and is therefore not just a limitation of plasma technology in general, is best described as breakup or fringing on the edges of moving objects. We have been able to identify this problem using a zone plate test at 60Hz, 50Hz and 24p and observing the edges of the moving circle. Whilst we could still see the problem on the P50ST50B when doing this test, with actual material it was far less obvious. In fact the majority of the time we didn't see it at all, but every now and then it would manifest around the edges of a moving object or camera pan. Now before everyone starts getting on their high horse, we generally didn't notice any problems with 50Hz material, unless we went looking for it, and it certainly didn't detract from the fantastic images being produced by the P50ST50B. With 60Hz material there was no sign of the bug.


No, saj ima vsak model kaj, zato pa obstajajo še nekajkrat dražje serije...

car_freak ::

Pozdravljeni,

Evo moj prvi post. Imam namen kupiti LED LCD Samsung ue55es6100 ali Philips 55PFL5507K. Bolj se nagibam k Samsungu. Razdalja gledanja bo 4metre. Sedaj pa imam problem prepričati ženo,da 55' ni preveč. Ona pravi, da je to preveč in želi 46', saj se boji, da bodo otroci tv gledali preblizu. Gledali bomo normalne programe, šport, ter nažigali xbox.
Kaj pravite, bi bil 55' res preveč. Jaz mislim da ne...

6151 ::

Večji kot je boljše je...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

pol3ni ::

Jaz imam tudi 4 metre.Pred mesecem sem kupil 50".Sprva mi je bil velik glede na prejšnji katodni tv.Saj ne da bi bil 50" premajhen ampak bi sedaj skoraj zagotovo vzel 55".
Torej če je možno vzemi 55" nebo ti žal.

Yossarian ::

Sam imam Samsung UE55ES6100. Kupil sem jo v tisti kombinaciji s 26" Samsungom. TV je za moj okus prva liga. Boljšega boš za to ceno težko dobil.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zico4 ::

Zapominite si: Ni prevelikih LCD ali plazma TV, so le predrage!!

60" plazma je po mojih izkušnjah optimalna na razdalji 3,5 m.

Bwaze6 ::

Malo me skrbi SD signal (digitalna kabelska), DVDji in ostale ne-HD vsebine na 50" in 3m razdalje...Tako da me zaenkrat še najbolj mika 42" Panasonic TX-P42STW50E...

darkolord ::

Malo me skrbi SD signal (digitalna kabelska), DVDji in ostale ne-HD vsebine na 50" in 3m razdalje...
Sploh ti ne bo hudega. Za razmislek: na projektorjih smo gledali filme daleč pred HDjem, pa je bilo neprimerljivo boljše, kot na malih ekranih...

MrStein ::

film ni SD
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

?

waters ::

Tudi sam že imam omenjenega Samsunga 55 na 3,6 me in vam povem to je to. Edino kar me moti je modra barva pri poročilih a to je stvar nastavitev. LP

Karil ::

Pozdravljeni,

poizvedujem za nakup nove plazme v naslednjih dneh. Lani sem že kupil LG PV-350 in sem z njo zelo zadovoljen (p/p=top)!

Sedaj rabim nasvet pri nakupu nove top price/performance 50" oziroma 60" plazme. Smart-TVja, wi-fija, 3D se ne rabi,... Seveda pa je potreben HDMI, USB s predvajanjem glasbe, filmov, slik,... torej osnovna FULL HD plazma z lepo sliko. Price range je nekje do 800€.

Dosedanje tarče so:

50" - LG plazma 50pa6500 -> http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

60" - LG plazma 60pa5500 -> http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

Skoraj bi pozabil. Ali kateri TVji špilajo DTS zvok? Od katere cene naprej?

Ali je izbor dober?

Hvala za nasvete.

lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karil ()

itak37 ::

Hej,

jest imam podobne zahteve kot ti in isto je prišla LG 60PA5500 v končni izbor.

polde66 ::

Vprašanje za znalce, V bigbangu imajo akcijo za LG 42LM340s. Podpora 3d je, dlna ima, zanima me pa to da ima samo 100 Hz, ali to vpliva na kakovost slike, saj naj bi imela 3d TV 120 hz osveževanja?
Načeloma 42 za 500 naj bi bil pa dober nakup ali ne?
polde

SkyEye90 ::

polde66 je izjavil:

..zanima me pa to da ima samo 100 Hz, ali to vpliva na kakovost slike..

Nikakor ne. Kakovost slike je odvisna od same elektronike in kvalitete panela, sama številka Hz v katalogih ni noben pokazatelj kvalitete, saj s temi številkami nategujejo podolgem in počez :)
Oglej si TV v trgovini, nadeni očala, če ti je slika všeč v primerjavi proti ostalimi, potem je to to, kupiš in veselo gledaš :)

PS: še enkrat, vedno verjemite le svojim očem, NIKOLI reklamam in številkam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

fpbs ::

SkyEye90 je izjavil:

polde66 je izjavil:

..zanima me pa to da ima samo 100 Hz, ali to vpliva na kakovost slike..

Nikakor ne. Kakovost slike je odvisna od same elektronike in kvalitete panela, sama številka Hz v katalogih ni noben pokazatelj kvalitete, saj s temi številkami nategujejo podolgem in počez :)
Oglej si TV v trgovini, nadeni očala, če ti je slika všeč v primerjavi proti ostalimi, potem je to to, kupiš in veselo gledaš :)

PS: še enkrat, vedno verjemite le svojim očem, NIKOLI reklamam in številkam ;)

Za prikaz 3D Full HD slike pri pasivni tehnologiji se zahteva najnižja frekvenca 200Hz.

Okapi ::

Od kje ti pa to? Pri pasivni ravno ni treba višje frekvence, ker sta obe sliki istočasno na zaslonu.

O.

fpbs ::

Okapi je izjavil:

Od kje ti pa to? Pri pasivni ravno ni treba višje frekvence, ker sta obe sliki istočasno na zaslonu.

O.

Da pri resoluciji 1920x540, kjer imaš eno vrstico za levo oko in eno za desno, kar pomeni, da imaš dve sliki na zaslonu. Za kar zadostuje osvežilna frekvenca 100Hz.
Za 3D Full HD 1920x1080 sta pa dodatno vnešeni med te vrstice še po ena vrstica za levo in ena za desno oko, za kar se pa zahteva frekvenca 200Hz.

SkyEye90 ::

1. Kot vem, je pri pasivni tehnologiji slika ni FullHD, ker sta dve polsliki 1920x540, 1080 vrstic sestavijo možgani.
2. 100Hz pomeni 100-kratno osvežitev celotnega zaslona v eni sekundi in to ne glede na število vrstic, 540, 1080, ali 6000 će želiš.

Okapi ::

Za 3D Full HD 1920x1080 sta pa dodatno vnešeni med te vrstice še po ena vrstica za levo in ena za desno oko, za kar se pa zahteva frekvenca 200Hz.
Raje si najprej malo razčisti, kaj je aktivni in kaj pasivni 3D, pa malo poguglaj, kako zadeve v resnici delujejo. Je vse lepo razloženo, tudi s slikami.

O.

fpbs ::

Okapi je izjavil:

Za 3D Full HD 1920x1080 sta pa dodatno vnešeni med te vrstice še po ena vrstica za levo in ena za desno oko, za kar se pa zahteva frekvenca 200Hz.
Raje si najprej malo razčisti, kaj je aktivni in kaj pasivni 3D, pa malo poguglaj, kako zadeve v resnici delujejo. Je vse lepo razloženo, tudi s slikami.

O.

Ali mi bi ti razložil?

fpbs ::

SkyEye90 je izjavil:

1. Kot vem, je pri pasivni tehnologiji slika ni FullHD, ker sta dve polsliki 1920x540, 1080 vrstic sestavijo možgani.
2. 100Hz pomeni 100-kratno osvežitev celotnega zaslona v eni sekundi in to ne glede na število vrstic, 540, 1080, ali 6000 će želiš.

1. Kako je potem LG dobil certifikat za 3D Full HD?
2. Tako, kot si ti to zamišljaš bi bili lahko vsi televizorji 50Hz.

SkyEye90 ::

1. LCD je FullHD in ima 1080 vrstic. Pri pasivnem 3D načinu pa je 540 vrstic namenjenih levemu očesu, 540 pa desnemu (lihe - sode). Možgani ti potem sestavijo 1080 vrstic, čeprav je načeloma slika dejansko prikazana le s 540 vrsticami, tolikšna je tudi realna vertikalna resolucija te slike. Da bi imel pasivni LG 2160 vrstic pa jaz še nisem slišal.
2. S temi HZ gremo lahko v drugo temo debatirat. Navadni televizorji so utripali 50/s, kar je bilo moteče, LCD-ji NE utripajo in 50Hz pri LCD-ju pomeni le refresh zaslona, če imaš film s 25 slikami/s je 25Hz osvežitev ravno pravšnja :) malo pogoglaj o Hz, FPS-jih itd. Raje ne sprašuj teh zadev v trgovskih centrih, saj poznajo le kataloške reklamne razlage ;)

d0rK ::

Plazma za konzole - ok ali slabo?

Tomson ::

d0rK je izjavil:

Plazma za konzole - ok ali slabo?


OK


Sam imam 5-let starega Panasonica, slika super, nobenih težav z zapečeno sliko, skratka - ok.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d0rK ::

Kul, hvala! Lahko še kdo potrdi?

fpbs ::

SkyEye90 je izjavil:

1. LCD je FullHD in ima 1080 vrstic. Pri pasivnem 3D načinu pa je 540 vrstic namenjenih levemu očesu, 540 pa desnemu (lihe - sode). Možgani ti potem sestavijo 1080 vrstic, čeprav je načeloma slika dejansko prikazana le s 540 vrsticami, tolikšna je tudi realna vertikalna resolucija te slike. Da bi imel pasivni LG 2160 vrstic pa jaz še nisem slišal. ;)

Tako je bilo, ko so se pojavili prvi pasivni TVeji. Sedaj je pa to drugače: http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...

antonija ::

Before the Cinema 3D technology worked like this: During a time period of 1/200 seconds the TV showed 2 frames; 540 lines for the left eye and 540 lines for the right eye.
The new algorithm shows 4 frames instead of 2 during the 1/200 second time frame. It shows 1080i for the left eye and 1080i for the right eye.
Umm... scuze me' french but I call this bullshit. 1080i je se vedno glorified 540. Samo z dvakratno hitrostjo prikazuje slicice (540 vrsticne), to je pa tudi vse.
Če gledajo oči "pasivno" 3d sliko potem morajo hkrati videti levo in desno sliko. Ker je na ekranu samo 1080 fizicnih vrstic, ugani koliko jih "pripada" vsakemo ocesu?
Pri "aktivni" 3d pa lahko pokazes vseh 1080 vrstic vsakemu ocesu, ker ocala filtrirajo leno/desno in ti nikoli ne vidis obeh slik naenkrat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Če gledajo oči "pasivno" 3d sliko potem morajo hkrati videti levo in desno sliko. Ker je na ekranu samo 1080 fizicnih vrstic, ugani koliko jih "pripada" vsakemo ocesu?
In? Malo razmisli, koliko različnih vrstic vidiš v enem in drugem primeru. A misliš, da je navadna 1080p slika kaj manj ostra, če jo gledaš samo z enim očesom? V obeh primerih (2D 1080 in pasivni 3D) vidiš 1080 različnih vrstic.

O.
««
141 / 154
»»