» »

utf-8 ali iso8859-2?

utf-8 ali iso8859-2?

mte ::

zivjo
torej na spletni strani bodo na zacetku trije jeziki (slo,ang,it), kar me napeljuje na to da bi uporabil utf-8 charset. Ampak mysql 4.0.20 tega ne podpira. Mogoce bom nadgradil ampak to je drugo vprasanje.
Zdaj me pa zanima kaj je dejansko bolj priporocljivo uporabit in zakaj? Kaj pa ce bi bila na strani samo slovenscina? Tudi utf-8 ali iso8859-2? Zakaj? Kaksna je podpora pri brskalnikih?
hvala,
matej

kopernik ::

Jaz imam povsod utf-8. Od baze do html-jev in raznih nastavitvenih datotek.

jype ::

Nadgradi. Jaz sem zgubil ze dost casa z zafrkavanjem s charseti, da se trudim cimvec uporabljati UTF-8, ce je le mozno.

Ker potem lahko čšž, ?ä?? in ??????? napises v isto tabelco, pa trivialno pretvarjas v karkoli drugega, medtem ko med iso-1 in iso-2 bistveno tezje (ker v iso-1 ni crke č).

EDIT: No ja, tam zgoraj bi moral videt svasta enih crk, pa je slo-tech iso-8859-2 in se ne da postat mednarodnega besedila. Skoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

UTF8 jasno.

mte ::

hvala ;)

kuntek ::

Do zda sem vedno uporabljal iso-8859-2, ki mi je odlično koristil. Zadnje čase pa vedno bolj razmišljam o utf8, ker imam vedno več problemov pri tekstih v MSSql bazi, ki ni v Slo. Vsi znaki delajo OK razen č in Č za katere moram uporabljat 268 in 269.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196628 (6165) SPEEEED
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252950 (2454) jerneju
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423580 (2670) krho
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
201947 (1718) root987
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
404032 (3438) Tr0n

Več podobnih tem