» »

koliko naviti voodoo 3 2000

koliko naviti voodoo 3 2000

flople ::

Zanima me na koliko MHz lahko navijem Voodoo 3 2000! Na njega sem že namontiral ventilator!!!<8-O

GaS ::

Jst sm mel V3 2000 mal prej(zdej mam GF2MX), pa se je cist lepo obnasal pri 183MHz. Voodoo3 OC morš imet nalozen, pa bi stvar morala delat. Ce ne bo slo do tok, pa magar(vsaj jst sem) odlep hladilnik dol ter dej mal term paste gor.
Dobro, ma kaj dobro, odlično term pasto dobiš pr IC Elektronika, al neki takega.
50gr je jurja?! Sam jo je kr dost, ti jst povem!

Elemen_T ::

Meni se je popolnoma vredi obnašal tudi pri 191 venedar ga imam za vsak slučaj raje pri 188.

Lp!

KuhaR ::

Stvar navijanja ni toliko v hlajenju procesorja ampak v ramu kateri je na kartici. Pri voodoojih pač ram tiktaka pri isti hitrosti kot procesor, tako je vse odvisno le od rama. Sam imam v-3 2k (eden prvih) kateri ima 7ns ram in ne dovoli mi več kot 181Mhz ne glede na to kakšen hladilnik je gor (proc. je spoliran + termalna pasta +hladilnik z ventilatorjem + hladilnik na hrbtni strani kartice pa nič ne pomaga): Kasnejše verzije pa so dobile 6 ns ram in se dajo dosti bolj naviti pa tudi od izdelovalca rama je odvisno (Hyunday, Samsung,...) eni se bolj eni pa manj navijajo. Sam sem sprogramiral svoj bios (v3-3k) tako da omogoča defaul frekvenco 179Mhz in to je konec.