» »

Excel - polje z besedilom

Excel - polje z besedilom

Eddie ::

Ecel uporabljam za izpisovanje obrazcev. Na enem listu so na prava mesta postavljena polja z besedilom (PB), katerih vsebina se izpiše na natiskane obrazce, Vsebina PB se prenese iz tabele na drugem Listu, na katere se sklicujejo PB. List s PB je zaščiten.

Problem je ta, da kadar je preveč teksta, v PB ni prikazan ves in seveda na papirju tudi ne.

Obstaja kakšna bolj enostavna varianta, da se velikost pisave, ko je teksta preveč, avtomatsko primerno zmanjša. Ali pa, da me vsaj opozori, da je teksta preveč.

Hvala za kakšen dober nasvet.
Edi

bastadu ::

Desni klik na označeno celico/stolpec/vrstico in izberi Oblikuj celice..., nato klikni na jeziček Poravnava, tam spodaj imaš potem možnost obkljukati Skrči, da ustreza, ki ti tekst v izbranih celicah pomanjša, če je celica manjša od samega teksta... Če je to sploh to kar iščeš...:\

Eddie ::

Bastadu, to ni tisto. kako velika je celica, kamor se tekst vnaša, sploh ni tako važno. Problem je Polje z besedilom, ki je fiksne velikosti (take, kot je polje na papirnatem obrazcu). Ko je polje napolnjeno s tekstom, se seveda preostanek teksta ne vidi. Možnosti :
a) da povečam polje z besedilom - Kar pa ne smem, ker potem besedilo ne bo na pravem mestu na papirju,
b) da zmanjšam pisavo, (po možnosti avtomatsko)
c) da skrajšam tekst (okrajšave)

Edino smiselno je rešitev pod B)

POMAGAJTE (kje ste programerji...)

Edi
Edi

bastadu ::

Rešitev, ki sem ti jo podal dela ravno to: pomanjša tekst, da ustreza celici...:\

Eddie ::

Ja , ti si zmanjšal pisavo v celici, ne pa v polju z besedilom.

Očitno ne razumeš, ali pa jaz nisem dovolj dobro razložil, kje je problem.
Edi

bastadu ::

Aja sorry, sem spregledal da gre za polje z besedilom...:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
303790 (2813) finpol1
»

Senčenje polja z besedilom v Wordu

Oddelek: Loža
101152 (1029) garamond
»

Word 2010 pomoč

Oddelek: Programska oprema
173937 (3632) prtenjam
»

Pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
172376 (1991) bosces
»

tabele

Oddelek: Izdelava spletišč
71044 (913) AndrejS

Več podobnih tem