» »

Odtujene registrske tablice

Odtujene registrske tablice

Matev ::

Ukradli so mi obe, prednjo in zadnjo registrsko tablico.
Tatvino sem prijavil.

Dva tednanaj počakam, so mi možje v modrem svetovali, če se morebiti tablice najdejo.

Zanima me pa postopek na Mačkovi za pridobitev novih in postopek pri urejanje dokumentov - prometna, zavarovanje?

kopernik ::

Jaz sem (cca 3 leta nazaj) ob prometni nesreči izgubil eno tablico - no, po pravici povedano je nisem niti iskal, ker so me odpeljali v klinični, ampak to je že druga zgodba ...

Vglavnem, na upravni enoti sem prijavil izgubo tablice (podpišeš nakakšno izjavo), nato so mi dali nove tablice (in novo prometno). To sem uredil v eni uri. Za zavarovanje pa sploh nisem urejal, ker so mi rekli, da to ni potrebno, saj se lahko ob morebitnem zahtevku vse stvari dokaže s papirjem iz upravne enote - če bi zavarovalnica komplicirala. Kasneje pa itak dobiš ob registraciji novo zav. polico ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Tody ::

ja lahko pa ti dajo tudi začasne pomoje...

Tear_DR0P ::

Jah zna pa se zgodit da bo kdo našel ukraden avto s tvojimi tablicami, al pa da ti bo petrol težil da si zastonj tankal :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

STASI ::

Kolegu so jih ukradl. Policaji so sam zmedo naredl. On je šel jih odjavt čez neki minut je mel nove. Ne komplicirat po nepotrebnem.
Pojdi na Mačkovo da boš mel mir.
Dal boš za nove tablice pa še danes se boš lahkookrog furu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_Dejan_ ::

Men so jih tut lani ukradli(stare so ble 5dni)>:D Sam sem po cca 3mes dobil dopis kdo mi jih je ukradu in da mu država ne more nič ker gre za majhen odškodninski strošek, in če hočm da ga lahko tožim. Pol pa sem napisal eno pismo se oglasil do njega mu ga dal in reku da sem pritožbo že napisal in oddal odvetniku in jo "zamrznil" za 1teden in mu reku če mi povrne stroške 15k sit da bom umaknu tožbo drugače ga bom pa tožu in bo itak mel sam še večje stroške. No drug dan me je poklical in mi dal denar.

Zdele mam pa tablice kr prleplene in zanetane, tako da sploh ne vem kako jih bom odstranu:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Matev ::

jaz se trenutno vozim brez tablic. So mi rekli, da ni problema, imajo v računalniku in če me ustavijo jim samo rečem da so mi jih ukradli.

Grem pa takoj po novem letu na Mačkovo po nove.

_Dejan_ ::

Ja men so tut na policijski postaji center rekli da naj se vozim z enimi napisanimi na papir, saj me majo v računalniku. Pol pa sm vprašu enga druzga policaja mi je pa reku da je to kaznivo saj je to "ponarejanje registerskih tablic"
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

K0K0 ::

He he in ti jim verjameš 8-O >:D, če te bojo ustavl boš glih tako plačal kazen ker njih boli k**** zakaj se ti voziš brez tablic važn je da si brez. Pejt gor pa dej 10k za druge pa boš mel mir brez veze čakat ker te bojo ustavli pa boš mogu še kazen plačat.
To je tko kot če bi men ukral prednjo luč jest bi to prjavu potem pa bi se kr brez vozu in ko bi me ustavli bi pač reku da so mi jo ukral in da naj pogleda v račuanlnik :D. Kaj misliš kaj bi naredu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Matev ::

ah ni take panike

prijaviti sem moral, ker bi drugače lahko tatin tablic z njimi tankal bencin ali oropal banko - zašili bi pa mene

glede plačevanja kazni če se vozim brez oziroma z listom papirja za vetrobranskim steklom pa ni sile
imajo v računalniku in če jih najdejo mi jih vrnejo
je pa po cca dveh tednih veliko manj možnosti za najdbo in zato naj bi odšel po nove

sicer bi pa tu tudi gospod Murfi lahko kaj pristavil

Matev ::

primerjava tablic z lučmi pa ni umestna

luči se ne najdejo sploh pa se ne vračajo lastniku, ker se niti ne ve kdo naj bi ta lastnik bil

poleg tega pa vožnja brez luči je nekaj popolnoma drugega kot vožnja brez tablic

ne rečem da mi ne bi policaj sikal če bi me ustavil brez tablic,
vendar ko se preveri je OK
so mi zagotovili in rekli POLICAJI in da naj POČAKAM malo.

K0K0 ::

Policaju verjet je tazadna že če te bo isti policaj k ti je to reku ustavu dvomim da te bo spustu brez položnice, kaj šele če te bo kak drug.
luči se ne najdejo sploh pa se ne vračajo lastniku, ker se niti ne ve kdo naj bi ta lastnik bil
poleg tega pa vožnja brez luči je nekaj popolnoma drugega kot vožnja brez tablic

Sej ni važn al se vrača al se ne point je da se brez ne smeš vozit neglede na to kaj ti je policaj reku.

Matev ::

seveda se brez ne smeš voziti
a sem kdaj tdil da lahko voziš avto brez tablic

gre se za izredno situacijo
kjer je zaradi kraje tablic potrebno pridobiti nove

sicer pa odgovor na vprašanje je so že podali

debato o tem kaj je kdo rekel in komu naj verjamem pa bi kdaj drugič

hvala vsem (čisto vsem) za odgovore - te in morebitne nove

STASI ::

Dej policajem pol vpraš če ti posodjo svoje.:D :D
Al pa SV boš še veči car!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

aljazh ::

Poznam primer, ko je bila oseba obsojena za kaznivo dejanje ponarejanja uradne listine, ker je na tovorni prikolici osebnega avtomobila imela nameščeno doma narejeno (na karton napisano) registrsko tablico.

Pustimo sedaj ob strani, da ta oseba ni imela zagovornika ter da bi vsak študent, ki je naredil kazenskega dvojčka na pravu moral znati "doseči" oprostilno sodbo za takšen konkreten dejanski stan...

Le toliko v vednost, da ste lahko obtoženi tudi ponarejanja uradne listine, če sami doma delate "nadomestke" za tablice. To velja tudi za tiste, ki imajo na športnih avtih spredaj nekakšne nalepljene "tablice" , češ da so prave tablice prevelike ali pa da se jih ne da pritrditi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

predelava 50ccm skuterja (blokade, avspuh)

Oddelek: Loža
4317076 (6472) Ladjar
»

Prevoz prikolice in 3 tablica

Oddelek: Na cesti
1813962 (13457) Ghost7
»

XENON HID KIT za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5819294 (17862) Clubraider
»

Povratniki (alkohol) nazaj v cestni promet.

Oddelek: Loža
4512185 (11009) fosil

Več podobnih tem