» »

DDoS na vreme!

1
2
»

BigWhale ::

Jasno, so izjeme. Ne pa da vsak prdec bombardira server z requesti vsakih 5 minut. (oz kolikor je pac nastavljen interval)

rocky: za take, ki pa potrebujejo podatke bolj pogosto se pa omogoci poseben dostop.

Ziga Dolhar ::

... recimo zahteva, da mora prosilec poslati _pisno_ prošnjo [deadtree verzija] na ARSO.

To bi rajtam efektivno zmanjšalo število ljudi s "posebnimi zahtevami" na nekaj deset ;-).
https://dolhar.si/

Spc ::

Hehe.. to sem bral že v četrtek.

BTW: Kaj kdo ve če je na strani weather.com podatki o vremenu za Maribor, ker sem iskal pa nič našel na weather.com.


Za Maribor/Tabor lahko najdeš info na moji vremenski spletni strani Spc Weather Server in na Weather Underground

:D

BigWhale ::

REQUIREMENTS:
Internet Explorer


Zalost...

Spc ::

Ne .. sem sedaj naredil, da je stvar kompatibilna z vsemi browserji...
Probaj pa mi povej če ti res kaj ne deluje.
Spc Internet Weather

:D

pivmik ::

1. Program je beden in bedno napisan, če bi vsi programerji delali take smeti bi internet klecnil in jaz ne bo več uporabljal računalnika ampak šivalni stroj.
2. ARSOVa stran je tudi bedna, ker bi morali omogočiti tudi kakšen XML/RSS,... Ali najboljše - sami bi morali napisati program kot je Tronteljček (gej ime), to je 2 dni dela.
LP, Gregor GRE^

mlamat ::

Nova verzija programa Tronteljček je že na voljo... imenuje se Vremenko in je na voljo na http://www.vasco.si/panter/


Spc... sam dizajn maš pa hud ... zakaj si moral invertat vse barve v photoshopu ? :O

ARNES punuja vsaj NTP serverje ... pa se nobeden od njih ne pritožuje zaradi prometa :D

Matev ::

hudo
ena dodana funkcija je celo: avtomatsko preverjanje za novejšo verzijo

a sedaj bomo pa internet čist zasul z temi smetmi in preverjanji in osveževanji podatkov

še posebej smešno je pa da model ne sme več uporabljat besede Tronteljček
očitno je razp... pravega Tronteljna ki zagotovo ni bil jezen in je podkuril pod p.... temu spam mojstru

Gandalfar ::

Spc: recimo meni mi ne dela

Spc ::

zakaj si moral invertat vse barve v photoshopu ?


To je že sicer fejst off topic ... ampak barv nisem invertal.

Gandalfar ?
Kaj ti ne deluje? JavaScript :O

Tigorsami ::

ARNES punuja vsaj NTP serverje ... pa se nobeden od njih ne pritožuje zaradi prometa :D
Za uporabo jim je treba poslati e-pošto, sicer pa so primerno uporabo lepo opisali na http://www.arnes.si/ntp/ntp_dostop.html

M.B. ::

@Spc Hvala za informacije kje lahko dobim podatke. Samo mi žal nič ne pomagajo. Ker sem zvedel namreč za lep programček ki zgleda parsa stran weather.com samo tam žal ni Maribora. :'(
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

MasterMind ::

Tigorsami. Jaz Arnesove NTP serverje uporabljam! Refresham jih na eno uro. Na 3 kompih :D.
Gentoo, KDE uporabnik.

Spc ::

Evo sticker za mojo vremensko postajo:
Spc Weather Server Sticker
:)

Jeebs ::

V zadnjem času je zelo narasel promet na našem spletnem strežniku. Po opravljeni analizi preko 75% prometa povzročajo programčki, ki samodejno zajemajo podatke z našega strežnika, ne da bi to uporabniki zahtevali, kar je v posameznih primerih ogrozilo odzivnost naših strežnikov.Na Agenciji RS za okolje si prizadevamo, da bi uporabnikom na zahtevo kar najhitreje zagotovili ažurne informacije, zato smo pričeli z omejevanjem prometa, ki ga prepoznamo kot nezaželenega oziroma nesmiselnega. Hkrati pozivamo uporabnike, da se držijo pravil delovanja na svetovnem spletu in ne povzročajo nesmiselnega prometa.

Glede na to, da se večina uporabnikov, ki povzročajo nesmiselen promet, niti ne zaveda, da ima na računalniku pritajeni program s tako dejavnostjo, prosimo uporabnike, da pregledajo svoje računalnike in odstranijo programe, ki samodejno zajemajo podatke z naše spletne strani.


Mene pa samo to zanima, kateri kreten jim je to napisal.:\ Pritajeni program? WTF???:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

BigWhale ::

> Pritajeni program?

To je ostanek iz TSR programov, ki so pritajeni. Pac laufa nekje in ti ga v bistvu ne vidis. Ceprav ga vseeno lahko ampak to ni bistveno.

Jux ::

@tigorsami.

buča, za uporabo ntp1.arnes.si ni potrebno nikomur pošiljati emailov, sam ga uporabljam na N kompih.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

darkolord ::

Če se osvežuje recimo na 1x minuto in ga ima prižganega 6000 ljudi, je to ze kar dovolj obremenjujoce za streznik...

Bakunin ::

buča, za uporabo ntp1.arnes.si ni potrebno nikomur pošiljati emailov, sam ga uporabljam na N kompih.


Tehnicno ni omejitev, vendar vseeno prosijo da jih obvestis, ce si uporabnik NJIHOVEGA servisa.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potres? Zopet posočje?

Oddelek: Loža
303097 (701) energetik
»

RADARSKA SLIKA PADAVIN - animacija

Oddelek: Loža
4715153 (9835) BorutK-73
»

ARSO-fu

Oddelek: Loža
81182 (855) LJ4L
»

vremenska karta

Oddelek: Izdelava spletišč
214463 (4132) misko62
»

DDoS na vreme! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
686819 (6819) darkolord

Več podobnih tem