» »

Windows xp licenčna verzija

Windows xp licenčna verzija

Ibex ::

Zanima me ali je kdo odstranil xp-je iz računalnika in namestil na novi računalik?Ali je lahko naredil aktivacijo preko interneta ali je moral prek telefona? Jaz sem jih tko odstranil, da sem z licenčnim xp-pejem sformatiral cel disk. Ali je to pravilno?

borchi ::

moja prognoza: rabli boste 5 postov, da boste sploh ugotovili, kaj je tip hotu v postu vprašat/povedat, pol boste pa pizdili nad dejstvom, da se OEM WinXP ne sme instalirat na nobeno drugo konfiguracijo.
l'jga

bergers ::

Ko jih odtstraniš jih prej deaktiviraš
Bergi

Ibex ::

Kako se pa to naredi?

Spc ::

Kaj pa če ti virus ali hardware .. oz. neka višja sila zruši windows-e in hardware?
Potem pa po domače meči 100k sit v luft, da burja daleč odnese.

8-O

Ibex ::

V tem primeru pokličeš na microsoft in ti dajo ključ za aktivacijo.

Spc ::

Prijatelj je točno to naredil pa mu niso hoteli narediti.
Potem pa sma gor dala "ilegalne" xpje.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Ibex ::

Zanimiv.

Ibex ::

To vedno bolj zanimiv ratuje en moj kolega ima isto orginal kupljene xp-je in je dal še 5 kolegom in so si gor naložili in je šla aktivacija preko neta brez problema.

Skrat ::

Hodite po tankem ledu ( 9. clen)... zgolj v vednost in ravnanje.

Spc, tvoja zgodba je pa zelo sumljiva. Nekako ne verjamem, da bi M$ kar tako zavrnil reaktivacijo.
Free software is a matter of liberty, not price.

Rok Nemec ::

OEM/prednameščena verzija windowsev XP pomeni da si imel Windowse prednamščene na trdi disk ob nakupu novega računalnika. OEM/prednameščene različice so cenejše od DSP (box) različič že zaradi tega, ker zraved OEM ne dobiš Windows XP inštalacijskega cd-ja, ampak dobiš windowse samo inštalirane na disk. Valda da potem teh windowsev ne moreš ponovno aktivirati, ker jih je nemogoče ponovno inštalirati če nimaš cd-ja.
DSP verzijo pa lahko seveda aktiviraš večkrat.

Aktiviranje Microsoftovih izdelkov
http://www.microsoft.com/slovenija/podpora/aktivacije/Opis.mspx

Glede podobnih vprašanj drugič raje pošlji vprašanje preko emaila direktno na Microsoft, kjer boš dobil 100% zanesljiv odgovor.
info@microsoft.si

Zgodovina sprememb…

Ibex ::

Ja sem jim poslav so rekli, da bi se moralo aktivirati preko interneta. Hvala vsem za pomoč.

Spc ::

Skrat točno tako je bilo.
Brez zajebancije.

8-O

BluPhenix ::

Jaz nisem imel še nikoli problemov.

MSDNAA windowse XP sem pred 1 mescem že ene 4ič namestil gor. In aktiviral. Nobenega problema. In spreminjal sem tudi konfiguracijo.

Highlag ::

Pred dvema mesecema sem kupil nov računalnik. Stari je neuporabljen v omari čaka, da se lotim uporabe linuxa. :D . Ker nisem bil prepričan, da bo aktivacija oken, ki sem jih aktiviral na prvem račnunalniku preko interneta na novem tudi uspela, sem okna aktiviral preko telefona. Poklical sem M$ Slovenija in se po telefonu zmenil. Brez problema.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054570 (36311) mtosev
»

Izgubil Windows Visto za vedno?

Oddelek: Operacijski sistemi
182560 (1854) ender
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323990 (3240) ender
»

WinXP Home Edition Aktivacija

Oddelek: Operacijski sistemi
61268 (1224) Skoky
»

Namestitev operacijskega sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
141321 (1101) mediaracer

Več podobnih tem