» »

GIGABYTE K8NS PRO

GIGABYTE K8NS PRO

JanezH ::

Nabavit si mislim GIGABYTE K8NS PRO plato in tudi test na slo-techu je zelo vzpodbuden. Vseeno pa imam 2 vprasanji:

1) South bridge’s heatsink is exactly the same as the one found on older nForce3 mainboards made by Gigabyte. It looks “cool” but that’s all positive we can say about it. It’s noisy, doesn’t do its job very well and, if we can make a guess based on our previous experience with Gigabyte mobos – it won’t work too long.

A je res ventilator zelo glasen? Pise, da ne bo deloval dolgo.... ali je pol vseeno, ce ga ze na zacetku odklopim? Ali dam lahko upor od zalmanovega 80mm ventilatorja vmes? Kje se da te upore za ventilatorje sploh nabavit (sem klical par rač. trgovin pa niso imeli)?

2) Na anandtech-ovem forumu sem bral, da ima veliko ljudi probleme z RAM-i in posledično stabilnostjo sistema.
Kako je kaj s tem?

Shark-357 ::

hmm problemi z rami to nebi vedu jaz imam trenutno tri različne rame v kišti (1x512 geil,1x512corsair,1x512 PQI vsi pc3200 cl2.5)in sistem dela navit zelo lepo in stabilno na 240fsb, gre tudi na 250 vendar ne na defoult voltaži ,kar se pa ventilatorja tiče ga pa jaz nimam ker imam GA-K8NS verzijo (isti chipset tko da velike razlike nebi smelo biti oz nobene)Če je preglasen ga pač zamenjaš

nosferatu666 ::

Da ne odpiram nove teme:
a) ima kdo izkušnje z 2x512 Twister PC4300 ali 2x512 Twinmos PC3200 na tej plošči?
b) a Twisterji upravičijo razliko v ceni med navadnimi TwinMos (v development/gaming računalu, nisem nek hud navijalec)?
c) kakšna je razlika med K8NS pro in ne-pro (razen v količini priključkov)?

Skratka, katera kombinacija: K8NS pro/ne pro in Twister/TwinMos?

TribesMan ::

Redki 512MB moduli se obnesejo OK pri navijanju na A64... nevem zakaj, sam tako je...

Hladilnik pa ni pretirano glasen... originalen AMDjev BOX cooler je precej glasnejsi. Pa tudi hladi kar vredu... precej boljse kot vsi ostali pasivni hladilniki... sam dvomim da bi bil dovolj, ce bi ventilator izklopil... O dolgotrajnosti delovanja je pa malo tezko razpredat... sicer pa vsi venti na platah niso bogvekake kvalitete... tako da mozno je vse... Sicer ce ti pa umre... pa rizkiras tistga jurja in kupis zalmanov pasivni NB cooler... tih in ucinkovit...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zlate ::

Nekaj me zanima. Ali točno to ploščo nabavljaš zato, ker na njej piše PRO in se ti zato zdi, da je "ful dobra"?
Zakaj to sprašujem? Zato ker vsak dan vidim, kako bebci kupujejo neke PRO, ULTRA, TURBO in ne vem kakšne stvari, potem pa večine funkcij nikoli ne izkoristijo.
Ne rečem da tudi ti spadaš v to skupino, vendar zakaj vreči denar za nekaj česar verjetno sploh ne potrebuješ? V promeru K8NS-pro, se ne pro različica razlikuje v naslednjem:
- nima štirih SATA priključkov temveč "le" dva
- nima štiri IDE priključke, "le" dva
- nima FireWire priključka
- za hlajenje ne uporablja ventilatorja, temveč pasivni hladilnik (IMHO odlično)

Mislim, da sem naštel glavne razlike. Če torej misliš, da brez teh dodatkov živeti ti ni, torej kupi PRO različico. Drugače pa raje denar porabi za kaj pametnejšega, ker je ne-PRO različica isto zmogljiva plošča, le brez omenjenih dodatkov.
Zaradi oznake PRO ne bo nič delalo hitreje, to je le oznaka za več vključenih stvari oz. marketinški trik za molzenje denarja od neuke raje.;)
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

JanezH ::

Kako pa kaj deluje Cool'n'Quiet? Ker sem tudi za to bral, da so ljudje izklapljali, ker so imeli drugače nestabilen sistem.

Zlate ::

Ne vem za druge, toda meni deluje zaenkrat odlično in je nasploh prečudovita stvar, ta Cool`n`Quiet. Tudi kolega, ki ima Amd64 je zelo zadovoljen, ima pa Epox plato.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

JanezH ::

Zlate:

Ja točno se zavedam tega kar si napisal in ze nekaj casa razmisljam, ce bi raje vzel ne-pro verzijo, ker je cenejsa za 7k sit in ker dosti stvari verjetno nikoli ne bom rabil. PRO verzijo bi pa vzel predvsem zaradi Dual BIOS-a, ker se mi je ze 3x zgodil slab flash. 2x na soyo plati, kjer so mi morali pol na novo zapisati EEPROM. 1x pa na gigabyte plati, ki jo imam sedaj in ima tudi Dual BIOS.... tu pa se mi je lepo naredil autorecovery in ni bilo nobenega problema.

TribesMan ::

Pro ima se Gigabit LAN... pa 8 kanalni zvok... nic kriticnega... sam ce tako gledas se mogoce pa vseeno splaca par jurjev vec pa mas vse kar ti srce pozeli...

Tud jest sem mislil da ne bom nikoli FW rabil, ko sem kupil NF7-S sam zadnje case je bil pa ze kar nekajkrat v uporabi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zlate ::

Točno tako, GigaBit LAN. Vendar pa ima 8 kanalni zvok tudi ne-PRO verzija - preverjeno!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

nosferatu666 ::

A mi lahko kdo prosim odgovori na tole?

a) ima kdo izkušnje z 2x512 Twister PC4300 ali 2x512 Twinmos PC3200 na tej plošči?
b) a Twisterji upravičijo razliko v ceni med navadnimi TwinMos (v development/gaming računalu, nisem nek hud navijalec)?

Hvala.

Zlate ::

Jaz imam gor 2 x 512mb TwinMos Twister PC3200 in zadeva dela kot Švicarska urica. Glede TwinMos vs. TwinMos Twister, pa je to odvisno tudi od tega katere čipe ima gor navadni TwinMos. Ponavadi so gor original TwinMos čipi, zadnje čase pa so vse pošiljke s čipi MTech, a ne morem reči da so slabši ali boljši.
Odlično bi bilo če bi dobil tiste s čipi WinBond, vendar jih zadnje čase iz meni neznanega razloga ni za dobiti. Twister ima dostopni čas CAS 2, vendar sumim da je temu tako, ker ima default voltažo 2.75v dočim imajo ostali TwinMosi voltažo 2.5v - vendar vsi delujejo na CAS 2 več kot odlično.
Moje mnenje - kupi TwinMos navadne, mislim da boš zelo zadovoljen.;)
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram za nforce2 (epox8RDA3+)

Oddelek: Kaj kupiti
191459 (1140) BluPhenix
»

Kompatibilnost RAM-ov na A64 platah

Oddelek: Strojna oprema
252686 (1903) sonac
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251993 (1329) TommyLee
»

BH-5

Oddelek: Navijanje
52039 (1766) royal
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382715 (1651) DimmniBurek

Več podobnih tem