» »

PC-samo za iživljanje nad igrami??

PC-samo za iživljanje nad igrami??

PLAYGAME ::

:D No ker sem nov član, najprej en lepp pozdrav, tako velikemu orumu, kot vsem članom in CELOTNI EKIPI!

Ker sem sam pristaš igralnih konzol in tudi delovno preživim za pc-jem po 10 ur. Se še vedno odločam za igranje iger za pc-jem.

Zanimam pa se za sledeče:
Predlagajte mi kaki pc si naj nabavim??
(izključno, ga bom imel samo za IGRANJE IGER!

-kakšn procesor
-kakšno grafiko
-sploh, katero mašino Amd,P4....
-zvočno, samo za slušalke, ne za zvočnike
-hlajenje
-skratka moč in grafika.

Ker sem totalni laik za pc, še posebaj ko se govori o pc-za igre, vas res prosim, če mi lahko razajsnete stvari, kje se splača kupiti in glvno kaj naj kupim!

Hvala vsem in LP Damjan

Hammer ::

Koliko pa misliš dat za PC?

CaqKa ::

čist tak btw...
bilokoliko misliš dat za tak pc... če si totalni laik.. je bolje če vzameš kakšno konzolo... za denar ki ti bi ostal v primeru če bi kupil konzolo namesto računalnika pa si lahko nevem kolko iger kupiš... samo v razmislek.
konzolo vklopiš, daš željeno igro not in igraš. pri pcju je drugače...

Vesoljc ::

alienware, falcon, kej tacga ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Wolfram ::

Playgame ne rabi konzol, ker jih ima doma polno (če mislim tapravega človeka :) ).
Toda ne moreš se upreti špilom, kot je HL2, kajne? :D
www.igralec.com

Lex ::

-procesor; za igrce vsekakor AMD a64. 3200+ ma nekak najbol razmerje bang/buck (če hočeš/plačaš več, kup močnejšga) so pa igrce na 64bitnih amdjih kr par frejmov hitrejše kot na primerljivih pentium 4kah).

-osnovna plata; kak MSI K8N NEO Platinum z nforce3 250GB naborom

-grafična; nvidia geforce 6800gt /radeon x800pro (meni bol sede geforce).

-kvalitetn in hitr ram, 1 giga. cl2 najbolš. (se pa da tut navit).

-za slušalke bo čisto zadostovala integrirana zvočna.

To bi blo v osnovi. Ne wem pa kolk mislš dat. Tole bi bla zlo spodobna mašina, lah pa seweda vzameš par 100mhz+ močnejši proc pa grafično vzameš kako ultra/xt verzijo. Pa seweda ne pozabit na kvaliteten napajalnik. Ostalo je odvisno od tvojih potreb (kolk velik disk, dvd rw, itd.)

splača se ti pa kupt vsekakor prej v avstriji kot pa pri nas :\

//za hlajenje pa naj raje drugi povedo, ki se bol spoznajo na to. Če ne misliš navijat bi pomoje zadostoval kak Zalman 7000Cu, ki je tudi dovolj tih.

nodes ::

neki takšnega

za RAM se ni potrebno razmetavat, tudi kakšen star 166MHz bi dobro delal, sam 1024MB naj ga bo

grafična naj bo kar 800XT Platinum (jih še ni) potem pa 680Ulltra

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

para! ::

Vse je odvisno od tvojga budgeta, zato povej koliko soldov si pripravljen odštet za sistem.

No, neka okvirna Intel based konfiguracija bi zgledala takole:

ASUS P4P800 SE 865PE +SB+GBL+SATA
INTEL Pentium 4 3.0E/800 1MB BOX
256MB PC3200 DDR TwinMOS
256MB PC3200 DDR TwinMOS
HITACHI 7K250 120GB 7200 SATA 8MB
RADEON 9800PRO 128MB DVI/TVOUT (256bit)
NEC ND-3500 DVD-+RW 16x dvoslojni

~205.000 SIT (Mlacom d.o.o.)

V zgornji konfiguraciji je grafična kartica Radeon 9800 PRO, vrhunec prejšnje generacije, katere cena je zdaj, zaradi novih modelov, kar precej padla. Grafična je OK izbira za igre, če pa lahko posežeš globlje v žep, pa imaš na voljo Geforce 6800 (cena ~85.000 SIT, kar zviša ceno sistema za okoli 20 prešernov), ali Radeon X800PRO (cena ~120.000 SIT, torej cena sistema poskoči za okoli 50 pijanih poetov). Osebno bi se držal modela 9800 PRO predvsem zaradi relativno ugodne cene in zadovoljivih performans, če pa vztrajaš na novi generaciji pa sem ti napisal kaj pride v poštev.

Nisi povedal ali rabiš tudi monitor, tipkovnico/miš zato tega nisem vključil, ohišje in napajalnik pa sta tvoja izbira, predlagam pa Chieftec za ohišje in LC (400W ali več) za napajalnik.

Na izbiro ti je tudi AMD Athlon 64 based sistem, pri katerem v primerjavi z zgornjo konfiguracijo ni neke bistvene razlike niti v ceni niti v zmogljivostih. V primeru AMD sistema se drži 3000+ procesorja in K8T800 ali NF3 250GB chipseta. O osnovnih ploščah za AMD ti bo svetoval nekdo drug.

lp
Death before dishonor!

para! ::

1GB RAMa ti ne bo škodovalo, ne vem pa zakaj je takšna količina nujna, nodes?

Sicer pa se splača kupovat v Avstriji (glej geizhals.at), ampak vedi da potem tudi garancija pri nas seveda ne velja. Je pa ceneje kot pri nas.

lp
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komentar in predlogi k konfiguraciji ATHLON 64 3000+...

Oddelek: Kaj kupiti
261697 (1180) _Dejan_
»

My PC 2004 za okoli 260k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
241664 (1076) zombies
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524322 (3381) xabre
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105345 (3714) JohnyB
»

Kupujem računalnik za 300k+

Oddelek: Kaj kupiti
181148 (890) frenk

Več podobnih tem