» »

Heart of Darkness v XP-jih ... a komu dela???

Heart of Darkness v XP-jih ... a komu dela???

nodrim ::

spomnil sem se ene legendarne igre Heart Of Darkness.. super arkada, lepa in težka in igralna ...

rad bi jo še enkrat prešpilal pa na fakin XP-jih ne dela!!!

ko kliknem EXE se ne zgodi nič ... dobesedno nič .. niti error ..

poskusil sem že z vsemi compatibility modei pa isto... nobenega odziva..

na naetu pa tudi nisem našel nekih pathev al pa da bi se kdo sploh menu o tem ...

a je komu kdaj delala v XP-jih?? jo sploh poznate??

HELP?!!!!

Daedalus ::

Hmm, če je to kaka starejša DOS igra, je najboljše, da greš na googla, vpišeš dosbox kot iskalni kriterij, zdovnloadaš program in uživaš. Dosbox je emulacija dos-a in po mojih izkušnjah deluje zelo dobro. Poskusi pa poročaj;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nodrim ::

DosBox je zlo kul :)

cendar mi tle ne pomaga :((

tole je v readmeju od igre:

Minimum configuration
IBM PC or 100% compatible computer.
Windows 95 with 486 DX2/66 MHz processor and 16 MB RAM.
Or Windows 98 with Pentium processor and 16 MB RAM.
Or Windows NT 4.0 (service pack 3 or later) with 75 MHz Pentium processor and 24 MB RAM.
1 MB PCI or VLB SVGA graphics card (DirectX-compatible), sound card (DirectX-compatible), Double-speed CD-ROM drive (with sustained data rate 300 KB/sec) and 84 MB available hard disk space.

Recommended configuration
IBM PC or 100% compatible computer with 90 MHz Pentium processor or better.
Windows 95, Windows 98 or Windows NT 4.0 (service pack 3 or later) with 32 MB RAM.
1 MB PCI SVGA graphics accelerator card (DirectX-compatible), 16-bit stereo sound card (DirectX-compatible), 4X or better CD- ROM drive and 84 MB available hard disk space.

... problem mi je samo, ker mi winsi nič ne javijo in se ne zgodi popolnoma nič ... tako, da sploh ne vem kaj bi bilo ...

a obstajajo emulatorji za prejšnje winse al pa kej tazga?? grem iskat ...

Daedalus ::

Hja, lahko probaš z dual-boot, pač inštaliraš ene win95, pa boš videl, če dela. Lahko tudi, da je problem v hardveru (je "premoderen", pa ma igra težave). Čeprav bo treba pri dual-bootu pri naknadnem nalaganju win95/98 ročno popravljati MBR, da bo vse delalo, kot je treba. Verjetno je najboljša rešitev, da investiraš ene 5k sit v nakup ene starejše mašine, pa uživaš:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nodrim ::

ja no... dobr.. to bi seveda delalo .. al pa s starejši mašino itak ...

sam jst bi rajš nategnu winse, da mi to zaženejo ... sm si nek Virtual PC naložu od MS-a sam hoče, da še neki pol zbutam not.. menda bi mogu virtually naložite win98 al neki tazga ...

zgleda, da bo tole bolj jeba kot sm mislu ...:\

R33D3M33R ::

Preden si boš totalno zj**** boot :D poskusi še z VDMSound, emulira sound blasterja, joystick support itd., meni je uspelo z njim igrat kar precej špilov.
Pa sem si dobo eno staro mašino pred kakim mescem kot je Daedalus omenil in mi šibajo čisto vsi stari špili :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Daedalus ::

Jah v VirtualPC naložiš win98 recimo. Samo vprašanje kako bo to delalo, ker je virtualPC emulacija kompletnega računala in si vzame kar veliko sredstev. Probaj, pa boš videl...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gears 5

Oddelek: Igre
171823 (502) oo7
»

Ryse: Son of Rome

Oddelek: Igre
242086 (554) oo7
»

Code Vein (Prepare to Dine)

Oddelek: Igre
262516 (867) oo7
»

Grid (2019)

Oddelek: Igre
202344 (1581) avtek
»

matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
13699 (542) manniac

Več podobnih tem