» »

Antivirus za Linux

Antivirus za Linux

Dinko ::

Mam en problemcek z mailom.....in sicer...mam kabelski inernet preko telemacha...zanima me...kako si narest antivirus na linuxu da se mi ne bojo okol posiljal...virusi ker baje mam narejeno blokado preko IP-ja da ne morem posiljat maila....enostavno mi pravi da mamm pblokiran...in sicer sem pol klicu ke pa so mi rekl da si morm nastvt ksn antivirus oni me bojo pa od blokiral...dej pa rabm vrdt ker je najbols antivirus za linux mandrake....tnx,, ze v naprej...

OmegaBlue ::

Človek za linux ne rabiš antivirusa razen če poganjaš kakšen mail strežnik, tako da živi mirno dalje.

P.S.

Upam da se zavedaš, če uporabljaš linux te niso mogli okužiti virusi ki so predkratkim (in še vedno) krožili po spletu. Tistemu, ki te ima na ip ban listi (nisi napisal kdo) lepo povej da uporabljaš linux.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

frke ::

Za linux uporabljam brezplačni f-prot antivirus.

S cron ga tedensko osvežujem, preišče pa tudi vfat particijo na kateri je win98.

Dinko ::

ja to je ze da ce mam linuxa mi virusi nc ne morejeo...ampak pazi to men napise ce hocem poslat mi napuise ....


Sending failed:
One of the recipients was not accepted.
The server responded: "Service unavailable; [82.192.55.150] blocked using list.dsbl.org, reason: http://dsbl.org/listing?ip=82.192.55.150 "
The message will stay in the 'outbox' folder until you either fix the problem (e.g. a broken address) or remove the message from the 'outbox' folder.
Note: Other messages will also be blocked by this message, as long as it is in the 'outbox' folder
The following transport protocol was used:
mail.telemach.net


in me zanima kj naredim glede tega

OmegaBlue ::

Joj človek daj preberi kaj ti piše, v outboxu imaš neko "sumljivo" sporočilo.. zbriši ga.

razlog #2 celo greš na tisto stran ki ti piše, se pravi sem, če ti ni nič jasno pojdi sem in si preberi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

b ::

A si bil 25. 3. 2004 ti na tem IP-ju?

Ce si bil, potem si imel takrat gor open proxy (verjetno posledica kaksnega virusa), prek tebe so posiljali spam in zdaj si vpisan v DSBL-ju. Ce nisi bil ti, potem je ta IP takrat pac uporabljal nekdo drug. V vsakem primeru ga je potrebno iz DSBL-ja pobrisat, ce na njem ni vec virusa/proxy-ja.

Pisi na postmaster@telemach.net, razlozi tvoj problem, povej da na tem IP-ju trenutno gotovo ni nobenega odprtega proxy-ja in naj ti pomagajo. Oni morajo v dsbl.org removal vpisat ta tvoj IP, in ko bojo dobili mail na njega odgovorit. Oz. tako nekako, ne vem vec tocno kako gre pri DSBL-ju, ker ne delam vec pri ISP-ju.

Ce ne bos mogel kontaktirat postmaster@telemach.net (verjetno njihov mail server ne bo sprejel tudi poste naslovljene na postmaster@..., ceprav bi jo moral), poklici na njihov helldesk (080-2288) in razlozi, kaj se dogaja. Bodi vztrajen. Ce ima telemach kaksen webmail, lahko postmastru pises preko tega, tako posta ne bo poslana s tvojega IP-ja in jo bo njihov mail streznik sprejel.

Ne rabis nobenega antivirusa za resit ta problem.

Upam, da zadeve nisem prevec zakompliciral. Ce kaj ni jasno, vprasaj.

Spajky ::

http://www.nod32.com , je tudi verzija v *.tgz arhivi za linux ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Skipper ::

a z linuxom lahko podajaš naprej win viruse in okužiš koga z windowsi ? npr. z mejlom al pa datotekami ?

Skrat ::

Ce to pocnes namenoma, potem brez problema >:D. Nenamenoma pa malo bolj tezko!
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtriranje spama čez blackliste (RBL), (spamcop, sorbs, ...)

Oddelek: Omrežja in internet
61929 (1757) Bakunin
»

SMTP Relay; delovanje boot, ki to izkoriscajo

Oddelek: Omrežja in internet
151988 (1785) BigWhale
»

Mail from your IP address is not allowed

Oddelek: Omrežja in internet
91689 (1360) ||_^_||
»

blacklisted: list.dsbl.org

Oddelek: Omrežja in internet
152221 (2020) Bakunin
»

Siol mejl - brisanje priponk

Oddelek: Omrežja in internet
161790 (1474) Bakunin

Več podobnih tem