» »

Grafična kartica Radeon 9800SE

Grafična kartica Radeon 9800SE

sojko ::

Pozdravljeni
Pred kratkim sem kupil grafično kartico Saphire Radeon 9800SE 128MB 128bit - tako piše na škatli! Potem sem si pa naložil program AIDA32 - personal system information in pod rubriko display , pci agp video mi piše da ima kartica 256bitno spominsko vodilo! Ja to možno ali ne?
LP

Primoz78 ::

najlazje bos ugotovil, ce si bos pobral dol omega driverje in probal softmodat v 9800 PRO...mislim pa, da Sapphire 9800SE majo sam 128-bitno vodilo...vsaj tako je pisalo na vseh straneh, ko sem iskal in se zanimal za nakup graficne :\ .

Lp Primoz

boštjan ::

je ja,kako maš rame na grafi položene?v ravni vrsti?predvidevam,da v obliki črke L,a ne?

sojko ::

Ja zdej na pamet ne vem, ma kakšna je razlika če maš postavljene ravno al v obliki L?

apachee ::

Če ma rame v ravni vrsti pol ima 128 bitno spominsko vodilo, če pa so v L črki pa 256 bitno!
You can't win without The Finn!

Caligula ::

Pa tud v Riva tunerju ti napise koliko bitna je.

sojko ::

Ma kaj mi lahko kdo da kakšno sliko kako zgleda na kartici če ima rame ravni obliki ali v obliki L ker si ne točno predstavljam kako bi to izgledalo? Ja še to in kje lahko dobim (downloadam) ta riva tuner?
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sojko ()

Primoz78 ::

...Dva modula sta vodoravno nad GPU-jem, druga dva sta navpično na desni strani GPU-ja....

Lp Primoz

Caligula ::

Google.

Pa pri 128 bitni so, ce gledas ploscice RAMa vse v eni ravni vrsti.

pikachu004 ::

sojko

to je ravna crta ____________________________________

in to je crka L
____________________________________
_
_
_
_
_
_

mislim da je razlika ocitna. se slep bi z dotikom cutil razliko

Zgodovina sprememb…

sojko ::

pikachu004 hvala za očitno razlago, samo nismo vsi računalniški mojstri da vse takoj razumemo, ma kaj ni ta forum namenjen pomoči?????

BaRtMaN ::

No, povej že al maš tiste črne kvadratne čipe v obliki ravne črte ali L-ja.
Recimo na tejle sliki se vidi L oblika:

jest10 ::

sojko:
A moraš biti računalniški majster da ločiš L in I?

sojko ::

Ja nisem mislil da moraš biti računallniški mojster da vidiš razliko med L in I, ampak jst nisem vedel kateri naj bi bili ti rami, ker mam bol malo pojma o elektroniki, tko da sedaj sem ugotovil da mam rame na L in hvala vsem za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

radeon 9800pro

Oddelek: Kaj kupiti
101236 (979) kuglvinkl
»

Pozor !!! powercolor 9800 pro samo 128 bit

Oddelek: Strojna oprema
432627 (1573) DjTonic
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282707 (2144) VASkO
»

RADEON 9600XT VS. 9800SE?

Oddelek: Kaj kupiti
201358 (1120) Tilen
»

Radeon 9800 SE z 128 bit vodilom

Oddelek: Strojna oprema
121304 (1175) Caligula

Več podobnih tem