» »

Siol TV <-> client za PC, etc...

Siol TV <-> client za PC, etc...

eleanor ::

Ko si vse naštimam na gentoo linuxu in hočem gledati AKANAL se ne zdogi nič, povezuje se v nedogled in ni ne slike ne zvoka. Kliknem messages in napiše mi tole:

main debug: unlocking module "access_udp"
main debug: thread 3017526192 joined (src/input/input.c:386)
main debug: creating new input thread
main debug: waiting for thread completion
main debug: thread 3017526192 (input) created at priority 0 (src/input/input.c:230)
main debug: `udp://@239.255.0.51:5002' gives access `udp' demux `' path `@239.255.0.51:5002'
main debug: creating demux: access='udp' demux='' path='@239.255.0.51:5002'
main debug: looking for access_demux module: 0 candidates
main warning: no access_demux module matched "udp"
main debug: creating access 'udp' path='@239.255.0.51:5002'
main debug: looking for access2 module: 3 candidates
access_udp debug: opening server=:0 local=239.255.0.51:5002
main debug: net: connecting to ':0@239.255.0.51:5002'
main debug: looking for network module: 2 candidates
ipv4 debug: socket buffer size is 0x32800 instead of 0x80000
ipv4 debug: IP_ADD_MEMBERSHIP multicast request
main debug: using network module "ipv4"
main debug: unlocking module "ipv4"
main debug: using access2 module "access_udp"
main debug: pre buffering
main debug: prebuffering done 0 bytes in 506s - 0 kbytes/s
main error: cannot pre fill buffer
main warning: cannot create a stream_t from access
main debug: unlocking module "access_udp"
main debug: thread 3017526192 joined (src/input/input.c:386)


Kaj delam narobe?

celada ::

No evo men so dal na telekom da naj opravjo razsiritev tko da upam da bo v naslednih dveh dneh razsirjen da bom lah uporablu dva tv-ja :D

astronaut ::

Jest sm pa čist nov v tej zadevi.Mam ADSL šele 10 dni . Mi ni nč jasno kako naštimat VCL . Če bi bil kdo tako dobr pa bi gor dal screenshote, da bi lahko zadevo naredu.

SM totaln laik:( :(

grmek ::

Ima kdo zadnjo zadnjo playlisto za SiolTV? Po moznosti tako, da se namesto IPjev v playlisti prikazana imena kanalov?
Nasel sem le eno iz leta 2004, vendar precej kanalov ni vec aktualnih oz ne delujejo..

Hvala!

lpG

macgajver ::

mam jest kr uredu playliste s imeni pa to


mam pa en problem s predvajanjem v vlc če mi enternet laufa in hočem zalaufat siol tv na kompu noče delat ko pa povezavo prekinem pa normalno vlc zadevo zalaufa poj pa lohk tud internetno povezavo uspostavm in dela normalno če kdo ve koko lohk zrihtam da mi nau treba usakič inernetne povezave isklaplat nej prosm pove...

aja pa če kermu na komponenti ne predvaja tega kar s vlcjam posnamete kle link za odličn programčk ki urihta zadevo v XVID
tenstan krompir je pa zakon

MrAs ::

Bi lahko prosim dal na forum to mailing listo?

Glede preklapljanja je en program, ne vem na pamet imena, omenjen je na prvi strani teme. sicer pa je za TV pomembno samo da napišeš IP, maska in gateway nista važna.

Meni dela problem, da moram fizično preklopit kabel v Sagem modemu, iz ETH1 na ETH2, če želim gledati TV.
A se da morda to rešit kako drugače?
MrAs@mobiplanet.net
040 38 37 37

flukturr ::

Siol ne zahteva nakupa dodatnega amina. Forsira pa ga!! Zahtevat pa moraš, da ti omogočijo 2 TV. Mene je tip v teletrgovini vprašal, prav tako je na net obrazcu. Morda omejitev MAX sinhronizacije od tod, ker si zahteval le EN TV in določeno hitrost za net.

Rocky, jaz sem na IP BANu in se mi modem sinhronizira z 9/1. Maksimalno so mi rekli da je 17/1.

A če bi dal zahtevo za 2 TVja bi se mi sinhroniziral na več?
A bi potem lahko gledal TV hkrati na Aminotu in VLCju?

Tnx, F

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flukturr ()

Chicken Boy ::

Preko moj siol oddaj zahtevek za 2 tv-ja in zadeva je rešena. Počakaš, da ti telekom dvigne hitrost in to je to. Drugi amino itak kupiš sam in če gledaš 1tv na računalniku ti ga potem ni treba kupit. Enega pa že itak imaš.

flukturr ::

C.B., sem poskusil, fora je, da sem na razvezanem dostopu in nimam več fiksne številke preko katere potem naročiš storitev :\ To je mislim čist mimo, še če na 116 kličeš ne moreš prijavit napake ker te nimajo v bazi...

Kakorkoli, bom pisno poslal na Siol pa da vidimo.

LP

macgajver ::

drgač namesto playliste tole je čist uredu http://www.aditeya.net/ idin našutat morm če se da s temu kej posnet al morm prov s vlcjam use naštimat

aja pa če kdo ve do kolk delč se lahko še dva tvja prklop ker prns nekej siolovci jamrajo
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

sloyoyo ::

pozdravljeni.
mene samo zanima če je za gledanje siol TV-ja dovolj router .
če je bi prosil kakega mojstra da mi mal razloži kako naj vse skup nastvim
hvala v naprej

shock ::

yoyo5: Skratka rad bi imel TV in s tem ne bi plačeval naročnine?

sloyoyo ::

up narobe sem napisal:D
saj imam siol tv sam bi jo še rad na tv gledal zaradi snemanja kake oddaje ali filma pa me zanima kako naj vse skup povežem da bo tole delovalo

flukturr ::

@Rocky

Ma za popi$dit...

Naredil vse točno tako kot opisano, tadruga (TVjevska) mrežna mi stalno kaže da je kabel izključen, lučka na tadrugem ETH2 utripa, lučka na mrežni sveti...
Internet dela, TV na prvem ETH2 dela...

PC: Dela nič...

ŠE kakšna ideja?

LPF

flukturr ::

Evo rabil bi pomoč pri teh dveh mrežnih... Na spodnjem linku so slike.

http://www.mobisux.com/tabla/showflat.p...

Tnx za pomoč.

MrAs ::

Lahko kdo pove kako ugotovit proxy, ki ga uporablja amino?
Da bi lahko brskal z večjo brzino.
MrAs@mobiplanet.net
040 38 37 37

mare_ ::

MrAs: IIRC se to ne da več :)

rebro ::

Pozdravljeni!

Nekaj vas je v tej temi omenjalo, da lahko po internetu srfaš z večjo brzino (preko proxija), zanima me, kako zveš za proxy, ki ga amino uporablja?...in nato postopek, kako to uporabiš, da se ti hitrost poveča

Hvala...LP

CaqKa ::

na siol pokličeš preko katerega proxyja dela tvoj amino. pol te pa vprašajo za tvoj ip pa jim ga poveš, tako da ti lažje povejo.

rebro ::

CaqKa:
Pa se ti ne zdi, da bojo na Siolu komplicirali in spraševali, za kaj bom jaz to rabil,...pomojem ne bodo hotli povedat, ali pa bodo rekli, da tega podatka nimajo, ali pa da za nomalno delovanje Aminota tega niti ne potrebujem...tako kot so napisali tale odgovor na pogosto vprašanje: Bla bla...kao da folk ne zna uporabljat VLC-ja....vseeno me pa zanima, kako lahko sam pridobim naslov od proxija, ki ga uporablja moj amino, ve kdo..?..

LP ... Rebro

CaqKa ::

zakaj bi hoteli komplicirat, ko jih pa želiš samo ogoljufat?

mare_ ::

rebro: iirc se tega ne da več početi, ker je siol to pogruntal.

OmegaBlue ::

Se da. Pogruntali so samo toliko, da so zaprti porti pod 1024 (dovoljen je 80 za http). In omejitev prenosa 2Mbit na session/povezavo na strežnik.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

rebro ::

Ja super, ampak povedat pa ne morete, kako se da to naštimat.....

OK, vidim, da je to bolj "secret" narave..

SasoS ::

Če rabiš večjo hitrost naroči večji paket, če hočeš pa goljufati (kje so pa moderatorji ki ob vsaki omembi torrenta kar skačejo do stropa?) se pa znajdi sam.

rebro ::

SasoS:

Nič nočem goljufati, zvedeti hočem samo za način, ki so ga nekateri na tem forumu že uporabili in omenili, da deluje...ne vem, koga jaz s tem goljufam, saj so mi na Siolu dodelili dodatno pasovno širino za TV in to plačujem, pač TVja takrat ne bom uporabljal, si bom pa kakšno večjo distribucijo Linxa hitreje dol potegnil....s tem lahko goljufam kvečjemu očeta, ki tisto urco TVja ne bo mogel gledat..

LP

SasoS ::

ni res, TV je lokalni promet, za internet pa siol plačuje povezavo v tujino. Če bi vsi to delali bi vsi pač naročili najmanjši paket, surfali pa z 8Mbit (oz 20-30Mbit na T-2 recimo)...
Ravno zaradi tega je bila zadnjič debata na t-2 forumu da bodo ukinili gledanje tv z vlcjem. Ker mi vlc pomeni tisto zaradi česar sem naročil iptv, sem močno proti ukinitvi tega zaradi kljukcev ki bi radi vlekli warez in pr0n zastonj preko multicasta. Kot že rečeno, če ti je internet prepočasen, naroči hitrejši paket.

CaqKa ::

>>> na t-2 forumu da bodo ukinili gledanje tv z vlcjem.

a ne gre teh proxijev omejit da bi delai samo po notranjem prometu?

se mi zdi butasto, ker gledanje z vlcjem je pomojem še ena najboljših variant.

rebro ::

aha, sem že našel drugje, res je na portu 3xxx ni hotelo delat, pa sem našel nižjega, kjer gre skoz

Povprečje downlouda imam sedaj 766kB/s...zakon

LP

Arzen ::

Kaj mi nekdo lahko razloži kako posneti kanal ki ga gledam. Uporabljam VLC 0.8.5. Imam Pa Siol TV z dvema TV kanaloma. Vse sem poštimal tako da imam drugega prikloplenega na računalnik in dela ok zdaj pa bi rad posnel zadeve in če je mogoče še da bi jo gledal hkrati in seveda v nek užiten format da bi potem lahko posnel v Divx ali DVD.

Hvala!:8)

Arzen ::

In še nekaj kako izvem za koliko so mi odprli link do mene. Sem pa na centrali IP band(upam da sem prav napisal).:8)

Hvala!

CaqKa ::

link se odpre dovolj da lahko nemoteno gledaš tv ki si ga plačal in hkrati uporabljaš internet paket ki si ga plačal.
sej je čist logično tak.

za prejšni post pa predlagam da temo bereš od začetka ;)

Arzen ::

Ne problem je v tem da mi recimo na 1-2 uri na enem Tv-ju zrzne slika in se ustavi potem prestviš kanal nazaj ali naprej in dela normalno in to dela na obeh Tv-jih ne samo na enem kar je zelo moteče. Zato sem milil če so misploh dovolj odprli. To napako sem tudi že prijavil na siol in so me napotili na telekom tam ap so napako kao odpravili vendar e še vedno isto...

Sem bral vendar nisem zasledil da bi lahko gledal in snemal hkrati...

Hvala!

CaqKa ::

jaz bi jih še dalje klical in jim j.... m.... glede na opis pa bi bilo zelo verjetno da STB zajebava.

Arzen ::

Ja fora je v tem da en STB sem dobil zraven drugega pa uporabljam od firme(nimam na istem naslovu) kjer ne uporabljam Siol TV... Bi lahko bi to problem...?

roCkY ::

Verjeno imaš odprto za en TV + NET, če si naročil 1 TV. Večina parov kanalov gre skozi. Ko izbereš dva, ki zahtevata mal višjo pasovno širino pa se zatakne.
Na kolk se ti modem sinhronizira?
To zveš enostavno, da se povežeš nanj. Za sagema http://192.168.2.1/ (user/user). Če je premalo naroči dodatni TV, da ti odprejo linijo, če se seveda da (brezplačno in ne rabiš dodatnega STB-ja kupovat). Na kolk odprejo za 1 TV+ osnovni paket ne vem. Sinhronizacija za 2 pa mora bit na nekaj nad 13mbps tud če gre zaradi oddaljenosti kar nekaj manj skozi. Meni recimo le 10,8 mbps a ni nobenih težav 2 TV + 1mbps net.

Arzen ::

Jaz se s tem IP povežem na Ruter... Obstaja kakšen drug IP... oz se morem kako drugače povezat...

Arzen ::

ADSL Line Status OPERATIONAL
Adsl Mode RES4
Up Stream 1020 Kb (Intlv[LP0])
Down Stream 13824 Kb (Intlv[LP0])
Attenuation Near End: 30.5
Far End: 15.1
SNR Margin Near End: 10
Far End: 12
HEC Count 9325
Firmware 0xb2d050c
15 min ES Counter 0
CRC Errors 1124
1 day ES Counter 0

Arzen ::

Torej?

misso ::

Sem novi uporabnik storitvr SIOL TV. Pa me zanima sledeče

S programom vlc sem že naštimal da lahko gledam še na računalniku, pa me zanima ali bi lahko preko dodatnega swiča oz ruterja še to omogočil še na drugem računalniku. Vem da bi moral napisati ip 10.xx.xx.xx. pri vsakem računalniku.

Kukar sem ugotovil da na adsl modemu Sagem na priključku lan1 in lan3 lahko greš na internet na lan2 in lan4 pa nemoreš priti na interne na siol Tv pa lahko.
Če bi priklučil iz adsl modema priključka (lan1 in lan2) na swič, iz swiča pa na računalnik z samo eno mrežno kartico in me zanima če bi lahko imel na računalniku možnost gledanja siol Tv in interneta hkrati. Pa verjento bi mogel tudi na adsl modemu ip spremeniti da bi imel vsi podobne ip 10.xsx.xxx.xxx.

Res da sem malo zakompliciral ampak malo sem mogel

LP misso

macgajver ::

samo zakaj bi to sploh hotu delat če maš naročen 1tv recimo da spedenaš da boš lahko gledal na vseh 3 boš gledal isti program al pa na enem od teh in tam menjal kanale men se zdi logično da mam adsltv na komp zato prevezan da lahko kšno stvar posnamem. če maš pa možnost pa naroč še en tv k je baje zaston in jim povej da si kao kupu amino od drukga ponudnika poj se ti pa mogoč že splača še na oba kompa dajat tv.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

zimski_moz ::

Oj, jest ne razumem glih najboljš, kako je s temi ip-ji. Mi mamo tud doma siol tv s komunikatorjem, pa želim gledat na kompu. Ni mi jasen kako pa kaj s temi ip-ji, kako se dela. Nimam pojma... Če mi lahka mal pomagate. Sicer imam vlc player

Lep pozdrav in hvala

Zgodovina sprememb…

hobbs ::

prosim če lahko kdo potrdi da na siol tv trenutno ne deluje na VLC ju! oziroma če so res spremenili IP naslove! ker mi nekako je delavolo še pred dobro uro sedaj pa VLC sploh ne trzne! nastavitev nisem spreminjal!
LP

mare_ ::

Dela.

hobbs ::

se opravičujem niso menjal naslovov kanalov amkap samo IP od aminota so mi zamenjal! Iz 10.34 na 10.96. tko daj zej vse OK

kleman1 ::

hi

mene zanima ce je siol kej novega pogruntu kako bi blokirali vlc, ker men je vceraj delovalo vse super danes pa kot da nic ne vpisem?!imate vi tudi take probleme ali je kaksna nova fora?
hvala za pomoc =)

madmitch ::

kleman1: to tudi mene zanima. Nisi edini, ki ti je VLC crknil.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

modic666 ::

hehe zdej smo pa ze 3je =)

vasquez ::

Sem preveril in meni deluje.

modic666 ::

hm veird men dopoldan ni delovalo, sedaj deluje??!full cudno vglavem :S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122267 (2079) sebas4
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227835 (95507) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715136 (5699) Veron
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122572 (46772) Looooooka
»

VLC problem z ipTV

Oddelek: Programska oprema
81862 (1753) #000000

Več podobnih tem