» »

Xtreamer - IPTV predvajanje

Xtreamer - IPTV predvajanje

««
2 / 21
»»

telexdell ::

Sem na Xtreamer naložil miskovo skripto 4.1, na računalnikih nastavil nadometno konfiguracijo mrežnih kartic, odstranil Switch, dal SIOL modem v Router način in omogočil DHCP, dal Router WL500gp v mode AccesPoint, dal na njega oba SIOL streama in stvar je začela delati. Sedaj imam na Xtreamerju, namiznem PC in laptopu po kablu oba streama (IPTV in WWW). Tako, da stvar deluje. Pač, človek se uči dokler živi. Hvala vsem za pomoč.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Saso_C ::

Res hvala Mišku za IPTV skripto. Bi se dalo kaj narediti še glede snemanja IPTV streama na vgrajeni disk?

misek ::

Saso_C, malo še počakaj pa bo tudi to. Je v delu :). Sam ne gre tako hitro pri obilici rednega dela. Pa še v službi trenutno nimam luknje, da bi lahko delal.

erly ::

Ja ja, to rabmo..snemanje. Bom imel vsaj razlog, da noter vtaknem tisti 250 2.5 disk noter (ker sedaj se mi ga ne da :) ).

Preveril pavzo za zvok HD. Deluje razne pri Nationa G in Discovery. Tam mi te metode ne delujejo?!? A komu dela na T2 optiki tole?

meni deluje povsod..so pa dnevi ko ne ;)
očitno je odvisn od lune...


HD zvok na 0.4.2!
Oj, še vedno nič zvoka na National G in Discovery. Na History deluje kar sam od sebe, medtem ko na Eurosport pa je potreben omenjen trik z "pauzo".

Za National G ma na začetku napiše ala "Error reading Audio (To slow)" .. kr nekaj.
Sem se poigral, tako, da sem aktiviral ETH0 =1 in v tem primeru ne dobim tega errorja, sam rezultat je pa povsod isti.

Ali lahko od koga zvem kakšne nastavitve ima in ima T2 optiko in mu zvok deluje?

LPR
LP, eRLy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erly ()

misek ::

Morda se lahko poigraš z nastavitvami v skripti /etc/init.d/S99udpxy. Tam imaš na koncu start udpxy daemona, ki sprejme dva parametra: B in H.
udpxy -p 81 -B 262144 -H 8
-B : buffer size (65536, 32Kb, 1Mb) for inbound (multicast) data
     [default = 2048 bytes]
-H : maximum time (sec) to hold data in buffer
     (-1 = unlimited) [default = 1]
Vrednosti sem pobral iz enega našega foruma. Sem pa jih prvič uporabil v verziji 0.4.2. Morda lahko poskusiš brez teh dveh.

murmur ::

Misek, eno vprasanje - glede na to, da novejsi TV-ji premorejo mrezno povezavo in omogocajo mpeg4/h264 stream predvajanje, bi torej naceloma tudi iptv udp stream moral delovat? Tnx.

Mrko ::

Pozdrav vsem, ki tako pridno pišete v tem forumu.
A mi lahko kdo pove, ali ta navodilo, ki jih opisujete (predvsem misek) delujejo v kombinaciji (PC windovs in Xt) ali pa je to za Linux, ker namreč, ko jaz naredim vse tako kot je opisano in zaštartam fakeshell2.pnp in pritisnem na prvo opcijo, ter nato še Enter, se ne zgodi nič.
Prosim za pomoč!

novitibo ::

@misek and ostali doktorji: http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php...
:)) 8-) :D

svejk ::

@misek and ostali doktorji: http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php...
:)) 8-) :D


mišek sedaj boš končno lahko pošmekal ip tv kar v kodi ;)

5er--> ::

S tem "sourcom" si nimajo kaj pomagat... več sreče prihodnjič.

misek ::

svejk, you wish! Noter menda ni niti ene vrstice Xtreamer specific kode. Sploh pa ne glavne aplikacije. Tako da iz te moke ne bo kruha. Škoda. Morda enkrat...

murmur, na to temo se ravno ne spoznam, ker nimam TV, ki bi to podpiral (mi ga kdo šenka? ;) Kakšen prodajalec morda... ali pa posodi...). Kolikor pa se spoznam ti TV-ji podpirajo DLNA protokol, ki je nekaj podobnega kot UPnP. Torej bi se po mojih predvidevanjih dalo narediti tako, da bi DLNA server ter udpxy program namestil na router (dd-wrt) in bi preko njega streamal na TV. Predvidevam. Bom pa podrobneje pobrskal o zadevi.

Mrko, ta moja navodila so samo za Xtreamer. Vse potrebno teče na njem. Ko si napisal, da se ne zgodi nič lahko to malce podrobneje napišeš? Ker drugače je malce težko pomagati. Sicer pa je (menda) še vsem uspelo. Ni vrag da ne bi še tebi.

Mrko ::

@misek ja ne vem kaj narobe delam, pa najbolje da napišem točno - sej nisem tako z.... ampak res ne vem
torej USB ključ vtaknem v Xt in se nato na njega povežem preko IE. nato skopiram datoteko iptv_install iz USB na HDD v Xt, nato zaženem datoteko fakeshell2.pnp in nato kliknem na INSTAL_ALL_IPTV in pritisnem enter. Tato se na ekranu lepo izpiše potek nalaganja in na koncu še naj restartam Xt. Vse to lepo naredim, potem pa ko grem na Xt v mapo Moje vsebine in nato UPnp ne vidim ničesar (razen drugega računalnika v mreži). Upam, da sem ti dovolj nazorno povedal, da boš vedel kaj je storiti.
Pa hvala v naprej!

marS ::

mene pa zanima v bistvu samo webTV podpora, npr - IO od Siol.net ali pa MaxTV. Ali se kaj dela v tej smeri?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

telexdell ::

@misek ja ne vem kaj narobe delam, pa najbolje da napišem točno - sej nisem tako z.... ampak res ne vem
torej USB ključ vtaknem v Xt in se nato na njega povežem preko IE. nato skopiram datoteko iptv_install iz USB na HDD v Xt, nato zaženem datoteko fakeshell2.pnp in nato kliknem na INSTAL_ALL_IPTV in pritisnem enter. Tato se na ekranu lepo izpiše potek nalaganja in na koncu še naj restartam Xt. Vse to lepo naredim, potem pa ko grem na Xt v mapo Moje vsebine in nato UPnp ne vidim ničesar (razen drugega računalnika v mreži). Upam, da sem ti dovolj nazorno povedal, da boš vedel kaj je storiti.
Pa hvala v naprej!

Pa imaš IPTV signal pripeljan na Xtreamer?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Mrko ::

@misek ja ne vem kaj narobe delam, pa najbolje da napišem točno - sej nisem tako z.... ampak res ne vem
torej USB ključ vtaknem v Xt in se nato na njega povežem preko IE. nato skopiram datoteko iptv_install iz USB na HDD v Xt, nato zaženem datoteko fakeshell2.pnp in nato kliknem na INSTAL_ALL_IPTV in pritisnem enter. Tato se na ekranu lepo izpiše potek nalaganja in na koncu še naj restartam Xt. Vse to lepo naredim, potem pa ko grem na Xt v mapo Moje vsebine in nato UPnp ne vidim ničesar (razen drugega računalnika v mreži). Upam, da sem ti dovolj nazorno povedal, da boš vedel kaj je storiti.
Pa hvala v naprej!
Pa imaš IPTV signal pripeljan na Xtreamer?


Imam, ker sem kabel izklopil iz STB-ja in ga vklopil v Xt

poljachina ::

Men se je pa pojavila nenavadna težava... Od vikenda naprej ko sem zadnjič probal gledati preko xt-ja iptv mi dela samo še SLO1 kanal in noben drug... ma kdo kako idejo kaj bi to lahko bilo. Sem že probal unistall all reset xtremerja in ponovno naložit iptv_all skripto a ne pomaga, še vedno deluje le SLO1...
Sumljivo... :S

LP

Mrko ::

Moram dodat še to, da imam T-2 optiko, pa mislm da tut če ne bi imel tabla do Xt, bi mi moglo nekaj pokazat v UPnp (seveda potem ne bi predvajalo).

telexdell ::

Moram dodat še to, da imam T-2 optiko, pa mislm da tut če ne bi imel tabla do Xt, bi mi moglo nekaj pokazat v UPnp (seveda potem ne bi predvajalo).

Ponavadi traja nekaj časa, da se pojavi direktorij za IPTV (cca 1'). Če si mogoče večkrat naredil install_all...bi bilo proporočljivo, da narediš deinstall_all in nato zopet install_all. Problem je lahko tudi, če spreminjaš Play listo. Sam sem si naredil listo priljubljnenih, pa mi nekajkrat ni hotela delati (to za tebe še ni problem,ker ne vidiš niti direktorija).
To je nekaj stvari, katere so menene mučile ob zagonu skripte. Če ti to ne bo pomagalo, se bom poskušal spomniti še katero:|
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

frenkb ::

mene pa zanima v bistvu samo webTV podpora, npr - IO od Siol.net ali pa MaxTV. Ali se kaj dela v tej smeri?


Ja, mene to tudi zanima, ker pač nimam SiolTV,T2, Amis TV.
ALi moraš bit za Amis TV tudi njihov naročnik, ali je dovolj samo njihov modem in njihov internet?

Mrko ::

Ponavadi traja nekaj časa, da se pojavi direktorij za IPTV (cca 1'). Če si mogoče večkrat naredil install_all...bi bilo proporočljivo, da narediš deinstall_all in nato zopet install_all. Problem je lahko tudi, če spreminjaš Play listo. Sam sem si naredil listo priljubljnenih, pa mi nekajkrat ni hotela delati (to za tebe še ni problem,ker ne vidiš niti direktorija).
To je nekaj stvari, katere so menene mučile ob zagonu skripte. Če ti to ne bo pomagalo, se bom poskušal spomniti še katero


@telexdell ja sem naredil tudi deinstall_all pa nič ne pomaga.
hvala ker se trudiš!

Maxl ::

Torej lahko z Xtreamerjem in modom od miška, brezplačno gledam IPTV na še enem TVju (poleg tistega, ki je priklopljen na Siolov STB)?

erly ::

Morda se lahko poigraš z nastavitvami v skripti /etc/init.d/S99udpxy. Tam imaš na koncu start udpxy daemona, ki sprejme dva parametra: B in H.
udpxy -p 81 -B 262144 -H 8
-B : buffer size (65536, 32Kb, 1Mb) for inbound (multicast) data
     [default = 2048 bytes]
-H : maximum time (sec) to hold data in buffer
     (-1 = unlimited) [default = 1]
Vrednosti sem pobral iz enega našega foruma. Sem pa jih prvič uporabil v verziji 0.4.2. Morda lahko poskusiš brez teh dveh.


Oj,tole sem poskusil in ne dela... le zatika se bolj (ker ni bufferja verjetno :) )

A res ni junaka tle, ki ima T2 optiko, XT 2.0.2 in mu dejansko dela zvok na National G. HD?
LP, eRLy

erly ::

Misek, eno vprasanje - glede na to, da novejsi TV-ji premorejo mrezno povezavo in omogocajo mpeg4/h264 stream predvajanje, bi torej naceloma tudi iptv udp stream moral delovat? Tnx.


Hm, to ti povem iz prakse: DLNA se veliko lepše bere, kot uporablja v praksi.
1. Kdo kaj vidi? (Moj samsung vidi NAS (Synology DS409+) in Samsungu priložen DLNA program za Winse, ne vidi pa Win7 DLNA (Play to opcija); Xtreamer vidi vse 3)
2. Kdo kaj predvaja in sprejema prek DLNA? (DLNA lako pošilja določene formate datotek, določene pa ne. Tako imam primer, da prek enega DLNA delajo srt podnapisi z recimo avi, ne pa srt z recimo mkv. itd...
3. Kater TVji predvajajo KAJ? Moj Samsung (EISA Media TV award) ima težave VC-1 in DTS, pa čeprav je lista podprtega neskončna. Še to, VC-1 bo predvajal znotraj vmw, ne pa če je v mkv (sicer pa z mkv nima težav). A ti je sedaj jasno koliko kombinacij je tole?

Morda bi Win7 "plat to" DLNA znal parsat iptv, vendar ne vem kdo bo vse to šel študirat :)
LP, eRLy

urosh ::

No, pa sem si tudi jaz včeraj vzel nekaj minut (skoraj dobesedno) in inštaliral iptv. In sicer na t2 vdsl2. Vse kar sem naredil, je bilo po navodilih skopirano na usb ključ, nič spreminjal okrog IPjev in tega, na routerju (54gl z ddwrt) vklopil multicast, zagnal skripto, resetiral, počakal pol minute in užival v TV. Seveda dela tudi HD (samo zaradi slabše povezave pač moram izklopiti utorrent pri HD vsebinah). Zvok je skoraj povsod, na določenih prog. se kockam malo (čeprav mam poker raje), na nekaterih ne dela zvok (to vse velja za hd programe), medtem ko ostali delajo normalno.

In pa še 1x za vse - potrebno je biti naročnik IP-TVja da dela. In če si naročnik, potem načeloma lahko dela BP na večih predvajalnikih (se pravi stb, xtreamer, vlc, ...). Baje je pri Amisu to zaklenjeno na mac (to piše nekje na forumu, lahko nekdo preveri, če ima voljo). Na ostalih dela bp. Preverjeno na T2.

Lp

erly ::

In pa še 1x za vse - potrebno je biti naročnik IP-TVja da dela. In če si naročnik, potem načeloma lahko dela BP na večih predvajalnikih (se pravi stb, xtreamer, vlc, ...). Baje je pri Amisu to zaklenjeno na mac (to piše nekje na forumu, lahko nekdo preveri, če ima voljo). Na ostalih dela bp. Preverjeno na T2.

Lp


:) Še enkrat za vse ostale: Ni POTREBNO, da si naročnik IP TVja na T2, če imaš optiko. (zvok meni ne deluje na 2x HD kanalih, ostalo dela)
LP, eRLy

urosh ::

oh, ok :) To sem pa spregledal :) majmistejkatumejka :)

misek ::

A kdo pozna kakšno spletno aplikacijo, ki deluje kot VCR (nastavljanje kanala, začetek in konec snemanja, ...)? Se nekaj trudim da bi sam spisal, pa nekako nimam dobre ideje, kako naj bi vizualno zgledalo. Sem v tem bolj slab. Za osnovo sem mislil vzeti tole, pa nima možnosti editiranja vnosov, ponavljanja npr. vsaki dan, ... Samo dodajanje in brisanje.

novitibo ::

@misek: upam da ta dva programa kaj pomagata:
http://arakar.ifastnet.com/andrej/softw...
http://www.aditeya.net/Download.aspx

T2 record na PCu deluje odlično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

brabos ::

Evo tudi jaz sem naložil po navodilih miska IP TV.Vendar mi ni čisto uspelo.Na XT imsm lepo napisane vse kanale,samo vse datoteke so velke 0 MB,tako da se nič ne zgodi ko pritisnem na ikono programa.Sedaj pa me zanima kaj sem spregledal ali pozabil nastaviti.Kabel sem samo pretaknil iz STB-ja.na Xt.
Mogoče ima kdo kakšno idejo kje sem ga polomil????
Sem pa naročnik Siol IP TV

lp brabos

telexdell ::

Evo tudi jaz sem naložil po navodilih miska IP TV.Vendar mi ni čisto uspelo.Na XT imsm lepo napisane vse kanale,samo vse datoteke so velke 0 MB,tako da se nič ne zgodi ko pritisnem na ikono programa.Sedaj pa me zanima kaj sem spregledal ali pozabil nastaviti.Kabel sem samo pretaknil iz STB-ja.na Xt.
Mogoče ima kdo kakšno idejo kje sem ga polomil????
Sem pa naročnik Siol IP TV

lp brabos

V xtreamer moraš napisati IP 10.192... (kot ga imaš na komunikatorju +1), masko 255.255.0.0 in getaway 10.192.1.1. Malo počakaš in more delati. Datoteke so pa vedno dolge 0 bitov.
Pozneje, ko ti bo stvar delala, pa lahko združiš signale, kot je opisano.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

telexdell ::

Mišek- vidim, da si se resno lotil izdelave snemalnika. Se že veselim novih možnosti.
Če bi snemalnik omogočal predvajanje programa, katerega trenutno snema na avdio/video izhodu bi stvar naredil še uporabnejšo. Mogoče neki ponter predvajaj da/ne. Tako bi lahko preveril potek snemanja (kako je z upoštevanjem pričetka oddaj itak vemo), mogoče snemal direktno na DVD ali HDD snemalnik...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

novitibo, hvala. Ampak najraje bi nekje dobil že narejene PHP skripte z osnovo funkcionalnosti. Ampak očitno bom moral vse sam napisati...

Maxl ::

Torej lahko z Xtreamerjem in modom od miška, brezplačno gledam IPTV na še enem TVju (poleg tistega, ki je priklopljen na Siolov STB)?


Odgovor prosim, da se čisto prepričam o nakupu :).

svejk ::

Torej lahko z Xtreamerjem in modom od miška, brezplačno gledam IPTV na še enem TVju (poleg tistega, ki je priklopljen na Siolov STB)?


Odgovor prosim, da se čisto prepričam o nakupu :).

ma si len...mal preglej nazaj poste...eh!

brabos ::

@telexdell
V xtreamer moraš napisati IP 10.192... (kot ga imaš na komunikatorju +1), masko 255.255.0.0 in getaway 10.192.1.1. Malo počakaš in more delati. Datoteke so pa vedno dolge 0 bitov.
Pozneje, ko ti bo stvar delala, pa lahko združiš signale, kot je opisano.

Sem naredil po tvojih navodilih in spremenil IP pa zadeva še vedno ne dela.
Imama pa IP komunikatorja 10.79.69...
No pa saj sem vedel da se bo pri meni nekaj zakompliciralo...nisem pa neki računalniški frik in moram priznati da mi veliko pojmov o katerih se pogovarjate na forumu ni jasno

lp brabos

telexdell ::

Torej lahko z Xtreamerjem in modom od miška, brezplačno gledam IPTV na še enem TVju (poleg tistega, ki je priklopljen na Siolov STB)?


Odgovor prosim, da se čisto prepričam o nakupu :).

Siol ti zaračuna le eno TV. Če so na tvoji lokaciji tehnične možnosti, daj vlogo na SIOL, da ti ustrezno dvignejo stream. Torej te nič ne stane več, če gledaš dve TV.
Sam Xtreamer pa mislim, da ni primeren za permanentno gledanje TV. Je pa Xtreamer vsekakor primeren, če gledaš npr. neki film pa bi rad na hitro nekaj pogledal na TV, če bo misko uredil snemanje, ogledaš si lahko kanale, katere mogoče nimaš v programski shemi...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Maxl ::

Drugače na moji lokaciji ni možno imeti še ene TV preko Siola, ampak ali bo kljub temu mogoče gledati TV še preko Xtreamerja? V bistvu bi bil Xtreamer kot dodatni STB za drugo televizijo, zato me zanima, če bi bila izkušnja enaka ali vsaj čimbolj podobna tisti, ki jo prinaša original STB od Siola?
Najlepša hvala za tvoj odgovor, telexdell ;).

telexdell ::

@telexdell
V xtreamer moraš napisati IP 10.192... (kot ga imaš na komunikatorju +1), masko 255.255.0.0 in getaway 10.192.1.1. Malo počakaš in more delati. Datoteke so pa vedno dolge 0 bitov.
Pozneje, ko ti bo stvar delala, pa lahko združiš signale, kot je opisano.

Sem naredil po tvojih navodilih in spremenil IP pa zadeva še vedno ne dela.
Imama pa IP komunikatorja 10.79.69...
No pa saj sem vedel da se bo pri meni nekaj zakompliciralo...nisem pa neki računalniški frik in moram priznati da mi veliko pojmov o katerih se pogovarjate na forumu ni jasno

lp brabos

Potem pa moraš vpisati 10.79.69."+nekaj več", 255.255.0.0, 10.79.1.1 (DNS kar IP modeme npr. 192.168.1.1). Po vpisu se ti spodaj desno pokaže IP. Preden boš lahko dostopal do TV bo moralo preteči nekaj časa (1-2 min).
Če ti to ne bo delalo, poskusi izklopiti Xtreamerja. Če še potem ne bo delalo deinstaliraj miskov paket, ga instaliraj na novo, vpisi/preveri IP, izklopi in nato vklopi Xtreamer, počakaj 1-2 min in ni vrag, da ne bi delalo.

Aja- poskusi najprej s skripto 0.41. Ko ti bo delalo pa lahko greš na 0.42 ali združiš streame.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

telexdell ::

Drugače na moji lokaciji ni možno imeti še ene TV preko Siola, ampak ali bo kljub temu mogoče gledati TV še preko Xtreamerja? V bistvu bi bil Xtreamer kot dodatni STB za drugo televizijo, zato me zanima, če bi bila izkušnja enaka ali vsaj čimbolj podobna tisti, ki jo prinaša original STB od Siola?
Najlepša hvala za tvoj odgovor, telexdell ;).

Če ni tehničnih možnosti, potem ti tega ne more omogočiti niti Xtreamer. Lahko bi eventuelno izmenično gledal TV na dveh lokacijah (ko je izključen STB, gledaš preko Xtreamerja itd). Če nimaš ravno naročenega Full-HD-Mega-XXX paketa, bi lahko videl tudi nenaročene programe in jih ocenil. Če bi ti bili všeč pa bi pozneje naročil omenjeni paket ali pa ne.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Maxl ::

Aha, tako gre to torej... Če pa recimo rečemo, da imam tehnične možnosti, je izkušnja podobna tisti, ki je na Siolovem STBju?

telexdell ::

Aha, tako gre to torej... Če pa recimo rečemo, da imam tehnične možnosti, je izkušnja podobna tisti, ki je na Siolovem STBju?

Programi se ti prikažejo enako dobro/slabo, kot preko STB. Nimaš pa EPG, filmov na zahtevo, programov ne moreš izbirati direktno preko številk ampak le +/-....
Če imaš tehnične možnosti in rabiš dva TV potem ti priporočam dva STB. Xtreamer (še več ti omogoča domači računalnik) pa le kot dodatek, kot sem omenil zgoraj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

brabos ::

@telexdell
Hvala za tvoj trud.V drugo mi je uspelo.Zadeva dela,le pri HD kanalih ni zvoka ampak kot sem prebral se to reši z tipko "pausa" in glej celo dela.Čeprav sem opazil da pri nekaterih zvok ne dela samo pri 1-2 kanalih,pri meni ne dela pri vseh HD kanalih.
Me pa zanima sledeče:
-Moti me to pretikanje kablov,ampak kot sem prebral nekje v temi bi se to dalo urediti z UTP kablom ki ga razdeliš na dva dela...bo to delalo??
-Ali je potrebno vedno nastavljati IP in podobne številke v nastavitvah..ker prvenstveno imam xt za predvajanje filmov i glasbe in je povezan v mrežo z PC.
-Pri menjavi kanalov pri IP TV je potrebno iti ven iz kanala in nastaviti drugi kanal...ali je kakšna druga rešitev za menjanje kanalov??

lp brabos

joze67 ::

UTP kabel razdeliti na dva dela? Če s tem misiš izkoristiti "proste" štiri žile (UTP je 8-žilni, 100Mb mreža uporablja samo 4), lahko rešiš problem "router v eni sobi, Xtreamer v drugi, vmes mam samo en kabel, ne morem vleči še enega", ampak na Xtreamer koncu boš moral še vedno nekako signala združiti. V temi so omenjali uporabo stikala (switch), to pa bi znalo delati (in če ga postaviš ob router, bosta obe mreži šli po istem kablu in spet ne bo potrebe po nestandarnih rešitvah na UTP kablu)

Po kablu lahko pripelješ n različnih signalov (mrež), ampak naprava se bo priklopila samo na eno. Velja za vse naprave (ok, multi-home naprave imajo več mrežnih vmesnikov in zato lahko čepijo na različnih mrežah - npr router). Zato boš moral (a) ja, vedno nastavljati ustrezne parametre (b) dokupiti še en podprt mrežni vmesnik

Kot je znano, lahko kanale menjaš s tipkama "<<" in ">>" (to je +/-, o katerem govori telexdell) ali pa tako, kot si rekel, ven in not.

urosh ::

Meni je uspelo vse spraviti po enem kablu. IP sem nastavil taki, kot ga imam v LANu. Na routerju (linksys 54gl z ddwrt) sem samo omogočil multicast in zadeva dela. Dela share, dela iptv - skratka vse po enem kablu bp.

Lp

telexdell ::

...Po kablu lahko pripelješ n različnih signalov (mrež), ampak naprava se bo priklopila samo na eno. Velja za vse naprave (ok, multi-home naprave imajo več mrežnih vmesnikov in zato lahko čepijo na različnih mrežah - npr router). Zato boš moral (a) ja, vedno nastavljati ustrezne parametre (b) dokupiti še en podprt mrežni vmesnik...

To sem mislil tudi sam, pa sta mi Blay0 in mitfif pokazala, da nimam prav (preberite prvo stran te teme!). Sam sem zvezal en data port iz SIOL modema na prvi priklop switcha, en video port iz SIOL modema na zadnji priklop switcha. Iz switcha sedaj vodim po en kabel na Xtreamer, laptop in namizni PC. Na Xtreamerju sem naložil miskovo 0.41 skripto, na računalnikih pa sem nastavil alternativno konfiguracijo kartice (omrežne povezave-LocalAreaConnection-lastnosti-InternetProtocol(TCP/IP)-Lastnosti-nadomestna konfiguracija), kamor sem vpisal IP (na vsaki kartici povečan!) in masko 255.255.0.0. Na vseh napravah mi dela internet in IPTV brez, da bi moral karkoli spreminjati (razen programa, katerega bi gledal ali naslova spletne strani, katero bi odprl:D).
Sam imam do dnevne sobe napeljana dva kabla, zato sem na STB pripeljal direktni IPTV signal iz drugega video porta SIOL modema. Če pa bi imel potegnjen le en kabel, bi v dnevni sobi postavil še en switch, da bi kabel razdelil med STB in Xtreamerjem.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

joze67 ::

@telexdell: ja, to je trik s stikalom.

@brabos: menda je na T2 drugače oziroma signal ni ločen. Nam na SiOLu prospero za dobro jutro razcepi signal na "voice", "data", "video" in potem moraš data+video združiti s switchem ali dvema mrežnima (za Xtreamer to običajno pomeni wired + wireless; za comp pa lahko dve ožičeni mrežni, kot piše v vseh navodilih za TV over PC)

Morda bi se dalo namesto prospera uporabiti kak drug router - ne vem, kako bi SiOL gledal na to in ne vem, kako bi rešil telefonijo.

telexdell ::

@telexdell: ja, to je trik s stikalom.

@brabos: menda je na T2 drugače oziroma signal ni ločen. Nam na SiOLu prospero za dobro jutro razcepi signal na "voice", "data", "video" in potem moraš data+video združiti s switchem ali dvema mrežnima (za Xtreamer to običajno pomeni wired + wireless; za comp pa lahko dve ožičeni mrežni, kot piše v vseh navodilih za TV over PC)

Morda bi se dalo namesto prospera uporabiti kak drug router - ne vem, kako bi SiOL gledal na to in ne vem, kako bi rešil telefonijo.

Joze67- če si me nisi dobro prebral še enkrat: tudi na Xtreamerju vse poteka po enem kablu. Ne potrebuješ WiFi povazave in ni potrebno menjavati IP nastavitev.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

novitibo ::

ali bi lahko kdo razložil kako se prepriča Linksys 54gl z ddwrt?

urosh ::

Enostavno. Greš v "zaščito" in odstraniš kljukico pri "Filter za multicast ".

To je to. Počakaš nekaj minut in dela. Sam imam na xtreamerju nastavljen LAN ip (statičen, bi z dinamičnim moralo enako delat).

Lp

Mrko ::

Ja fantje kaj naj rečem, zdej pa dela!:)
Pa ne bom povedal kaj sem zaj..al, včasih se pač človek sam sebi čudi, kako lahko naredi takšno neumnost. No bo drugič bolje.
««
2 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204743284 (18976) bbobst
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710027 (3446) bimmer-mb
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715121 (5684) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105129 (21496) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483121611 (45811) Looooooka

Več podobnih tem