» »

BitTorrent pohrustal μTorrent

BitTorrent pohrustal μTorrent

Slo-Tech - Odjemalec lahko kategorije za BitTorrent protokol, μTorrent, je po novem v rokah podjetja BitTorrent. Nakup gotovo ne preseneča, saj je bil omenjeni odjemalec med uporabniki zelo priljubljen zaradi svoje enostavnosti, predvsem pa zaradi nepožrešnosti sistemskih sredstev, tako procesorjevih ciklov, kot delovnega pomnilnika, skratka čisto nasprotje uradnega odjemalca.

Te dni pa se je na forumu pojavilo obvestilo, ki sta ga spisala Bram Cohen, avtor BitTorrent protokola in Ludvig Strigeus, avtor priljubljenega odjemalca. Oznanila sta, da bodo s to potezo združili prednosti μTorrenta (hitrost, nezahtevnost) in BitTorrentovo znanje na področju protokolov. Sklepamo torej lahko, da bomo (nekoč) dobili še izvrstnejšega odjemalca. Zaenkrat kanijo kodo uporabiti v zaprtih sistemih, kot so TV-ji, prenosni telefoni…

V tem trenutku pretresov ne pričakujte. μTorrent se bo še naprej razvijal, spletne strani (še) ne bodo ugasnili.

Kaj pa na dolgi rok?

91 komentarjev

«
1
2

Jst ::

MicroTorrent je res zakon! Proti Azureus-u, ki porabi 10krat več sys.resources.


Na dolgi rok pa upam, da bodo še izboljšali protokol in da bo microtorrent the leader of efficiency.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Trubadur ::

Kaj pa *nix verzija?
Berite Thomasa!

simnov ::

samo utorent je nekaj narobe nekaj ti je downloadalo z 10kbps imamš pa linijo 200kbps pa ti je vseeno brskalo zelo počasi po netu

sodjdobe ::

Tegale zadnjega stavka pa nisem čisto razumel...mogoče je kriptiran! 8-O >:D
Drugače pa tudi sam uporabljam uTorrent in sem res super zadovoljen z njim. Piči 1,1 MB/s če vlečem dol kakšen dobro seedan torrent, poleg tega pa porabi zelo malo RAM-a!
julio

BaRtMaN ::

Po informacijah iz dogovora bosta spisani tudi verziji za Linux ter MacOS X.

JPYoshi ::

Problem zaradi slabe odzivnosti linije leži drugod - Win XP -> dovoli le 10 delno odprtih povezav (na začetku jih je dovolil 65000+, a je zaradi virusov itd. bilo zmanjšano).
Patch se dobi tukaj. Jaz osebno sem si takrat povišal številko iz 10 na 100, čeprav že priporočenih 50 bi moralo bit zadosti.
Kar se pa Viste tiče, pa tukaj več ni tega problema, tak da nisem gledal za koliko so to številko dvignili 0:).

Lee_Nover ::

uTorrent laufam na serverju :) vse dela BP in tip-top

Tear_DR0P ::

torej je micro torent e na voljo za Mace al še ne ?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

christooss ::

Trubadur Nix verzija je v razvoju. Imenuje se Deluge. Zdej je verzija 0.4.0 zunaj pa dela že kar zadovoljivo. Samo še nekaj pluginov manjka potem bo pa resen konkurent na tej platformi
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Jaka83 ::

JPYoshi: A mogoče veš, kako je s tem na Win2k3?

Quikee ::

christooss: Deluge ni *nix verzija utorrent-a. Deluge je le še en nov bittorrent klient.

matter ::

torrentflux je zame glavni!

Sicer pa utorrent je ok za win cliente.
Grem basket pa bom neloke metal

Jux ::

utorrent = najboljši program ever za torrente. Samo še za linux manjka (čeprav transmission zadovoljivo nadomesti). Upam da se sedaj ne bo spremenil.

PS: na začetku sem bil čisto v šoku, ker sem prebral da je kupec utorrenta BitComet!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

joebanana ::

uTorrent je res zakon. Preprostost, učinkovitost in ravno prou nastavitev. Ni ga bolšga. Nikol nism meu nobenih problemom z nemu. :)) Pomoje je ta program lep uzor vsem torrent clientom oziroma kr usem programom. Edina omejitev je windowsi. Azareus pa je edin tle bol k je napisan u javi pa se ga da povsod zaganat, sam java že sama po seb porab več resorsov. Tko da kr tko naprej uTorrent.

Urajmal ::

utorrent ima probleme, pa ne rečt da jih nima, sam sem imel težave za avtomatskim downloadanjem prek rss vmesnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

iElectric ::

Sem čakal, da bo kdo novico napisal :) Pa gremo po vrsti..

Kot prvo, v FAQ imate večino vprašanj odgovorjenih.

Linux in OSX sta v planu. Sicer pa dela utorrent na linux + wine odlično.

Tad3j: glede rss dela čist ok, sam si si narobe nastavil, preberi si TOLE

Moje mnenje na prodajo?
Kot prvo sem vesel, da je Ludde dobil plačilo za vso delo in trud. Okrog se govori, da je dobil 20 mil $ kar ni res. Številka ni znana.
Prodaja lahko pomeni dobro in slabo za prihodnost ut.

Ludde je prenehal z razvijanjem, ker je rekel da ima počasi dovolj. Če mene vprašaš je zato našel nekoga, ki bo njegovo delo nadaljeval. Res pa je, da je zatrdil pred meseci nazaj, da če in ko bo prenehal z razvijanjem ut bo objavil kodo in tako bodo drugi nadaljevali. Zdi se mi tudi nepravično za tiste, ki so donirali denar zaradi takših in drugačnih razlogov, da jim je bil utorrent všeč in se bo to zdaj spremenilo.

Ludde in ostali dev so zelo prisluhnili uporabnikom kakšne so njihove želje. Dvomim, da bo Cohan delal isto. Kot veste ima Cohan povezavo z RIAA in ostalimi "združbami". Zelo proti je bil, že v preteklosti, Protocol encryption, ampak pravi da bo client ohranil vse kar trenutno vsebuje. Zelo nepravično je, da so ostali razvijalci zvedeli par ur pred predajo kaj se bo zgodilo. Saj so vložili veliko dela in časa zastonj.

Prihodnost? Nevemo, lahko bo poln adwarea, DRM in še kaj ali pa izpopolnjem portan v linux client. Pustimo se presenetit :)

Zgodovina sprememb…

pino ::

Ja in kak poberes ta patch dol, men ga ne uspe pobere 52Kb pol pa napise error
LP Pino

simnov ::

mah azureus že ves čas uporablajam ima najboljši izglded je pa 100% najhitrejši

keber ::

>>> mah azureus že ves čas uporablajam ima najboljši izglded je pa 100% najhitrejši

Aha. Probaj na kakem počasnejšem računalniku. Na A1700 mirno špilam igrice (npr novi Neverwinter nights), pa v ozadju deluje uTorrent. Z Azureusom ali pa bognedaj Bitcometom to ni izvedljivo.

simnov ::

a mi kdo pošlje že modificirano tcpip.sys v windows/system32/drivers

PARTyZAN ::

Nerdor ::

KAj pa KTorrent !? To je nekaj, kar bi Linux userji lahko pogledali najprej. :\
... for lifetime!

simnov ::

pa men to ne dela

kriko1 ::

Ktorrent je tudi light, dober in ga uporabljam, samo priporočam svn različico, ker trenutna stabilna (2.0.3) je bolj boga.

MrStein ::

Jaka83:
JPYoshi: A mogoče veš, kako je s tem na Win2k3?

Na w2k3 ni te omejitve, vsaj v SP1 ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Iz FAQ:
Although uTorrent is lightweight, it is missing the patented innovations BitTorrent has made at the protocol level.

Hmm, za kake "izume" pa gre ? Ve kdo ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tr0n ::

Bah. ;(

Upajmo, da ga ne bodo natrpali z nekimi nepotrebnimi featurji in da bo ostal tako minimalen, kot je sedaj.

antonija ::

uTorrent na *nix bi bil zakon. Samo se en soliden webUI (recimo tak kot torrentflux) bi rabil pa bi zmagal!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tr0n ::

WebUI pride v naslednji verziji.

G-man ::

Bah, Ctorrent vse poseka.

antonija ::

"[Nuked] Bitcomet.is.a.good.client"

ROFL:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zee ::

rtorrent za Linux anyone?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Urajmal ::

WebUI je že beta in to druga izdaja. In se že vidi da lepo deluje :)

iElectric ::

Heh, zanimivo koliko nepravilnih informacij se napiše na ST. Webui dela odlično in vse kar mu manjka je RSS in multi-user support. Ko bo utorrent portan na linux smo zmagali!

Potrebno za webui:
http://download.utorrent.com/beta/webui...
http://download.utorrent.com/beta/utorr...

PREBERITE SI README.

Še za posebneže:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

Tr0n ::

S tem, ko sem napisal, da pride v naslednji verziji, sem seveda mislil "non-beta". Tako da ne vem, kaj je tukaj nepravilnega. :)

Agapetos ::

"Kaj pa KTorrent !? To je nekaj, kar bi Linux userji lahko pogledali najprej."


Meni KTorrent ne dela najbolje. DHT mi deluje zelo poredko, medtem ko mi pri Azureusu dela odlično! Pravzaprav mi od vseh Linux bittorrent odjemalcev Azureus dela še najbolje. Škoda ker je tako požrešen.

Kekec ::

azureus forever!

darth.mikey ::

Ja res je dober tale uTorrent moram priznat. Za malo počasnejše compe je uTorrent nr.1 to se razume.
Ampak še vedno nima za burek proti Azureusu kar se funkcionalnosti tiče.
Malo offtopic ampak a kdo slučajno ve še za kak torrent klient ki ima SafePeer-like funkcije(tako kot azureus)?

Tr0n ::

Azureus nima za burek proti uTorrent.

'nuff said.

darth.mikey ::

Po čem to sklepaš?

@LOL ::

Azureus nima za burek proti uTorrent.

Če ima kdo močan komp jaz ne vidim prednosti uTorrenta pred BitCometom denimo
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Kenpachi ::

Tudi če imaš močan računalnik, zakaj bi zagonil tone resourcov, če ti ni treba?
Zaraki Kenpachi.

@LOL ::

Tudi če imaš močan računalnik, zakaj bi zagonil tone resourcov, če ti ni treba?

Zaradi denimo hitrejšega downloada?:)) Dejansko BitComet precej agresivneje vleče kot pa en uTorrent
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Kekec ::

Meni je utorrent zadnja verzija 1.6 se mi zdi redno "ubila" router med tem ko pri azureusu preživi mesece ... zakaj? nevem število pvezav pa hitrosti sem probal na obeh enako nastaviti vendar mi je utorrent kot sem rekel vedno nekako "unesposobil" router.

Tr0n ::

Lol @ hitrejsi download. Ne ga srat fantic. :)

OldSkul ::

Ma vi ste sami kekci. Da ti utorrent ubije router hahaha. Ti ubije router ja, če maš slabga. Meni dela tudi na routerju že nekaj mesecev. Da bi mel azureus:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

@LOL ::

Lol @ hitrejsi download. Ne ga srat fantic. :)

Da
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Kekec ::

Linksys-a imam in je delal pred utorrentom dober z azureusom dober potem ko sem pa probal utorent pa sem ga moral vsak dan resetirat.

Osebno mi je bil utorrent bolj prijaznejsi za uporabo ampak ce mi ne dela mi pac ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

Kenpachi ::

@LOL

Dejansko lol. Seveda mi najbrž zato uTorrent pobere samo 30m rama pri vleki 9MB/s? Hm, najbrž bo res. Doma pa okoli 5meg pri 128kb/s? Dej ne sekaj tja v 3 dni.
Zaraki Kenpachi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896467523 (17659) Rias Gremory
»

BitTorrent predstavil javascript klienta, knjižnico

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
95534 (4199) usoban
»

BitTorrent star 10 let

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
124257 (2857) Hair
»

System proces kuri 50 posto

Oddelek: Pomoč in nasveti
91181 (941) ender
»

eXeem - Decentraliziran BitTorrent (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11919901 (11137) OldSkul

Več podobnih tem