» »

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

imagodei ::

Živjo,

zadnjič me je na avtu pričakala vrečka Obvestilo policije, notri pa obvestilo o prekršku. Na njem je zgolj naveden zakon in člen, ki sem ga menda kršil. Prilagam sliko. Lahko prosim, nekdo pove, kaj točno sem storil narobe?

Hvala!

.

- Hoc est qui sumus -
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

iggy ::

Verjetno parking, se je pa podražila zadeva od kar sem nazadnje narobe parkiral :D
Hey, you're fat!

imagodei ::

Kako veš?
- Hoc est qui sumus -

Senitel ::

Greš pogledat ZVCP:
link
6) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekrške voznik, ki ravna v nasprotju z 2., ali 5., ali 7., ali 8., ali 9., ali 14., ali 15., ali 16., ali 17., ali 18., točko četrtega odstavka tega člena.

koyotee ::

dan in mesec nista z besedo ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Liker ::

Tole bo imho:

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
...
8. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;
...

Lahko pa poves kje si parkiral, pa bo vse jasno :)

Pro-tip: Placaj 1/2 pa se ne sekirat prevec.

Mercier ::

Lahko prosim, nekdo pove, kaj točno sem storil narobe


Ti že veš!

Evo, da bo en odgovor bolj uradno zvenel. :)

imagodei ::

@Liker,

(4), 8... kje si to našel?

Ima še kdo kakšno idejo, kaj bi bilo? Morda bi Barakuda, Dolhar, Yossarian, perci & ostala pravniška družba lahko povedala?

Zdaj imamo namreč že dve tolmačenji.
- Hoc est qui sumus -

LuGi ::

Prepovedano parkiranje.

d0rK ::

Si parkiral na avtobusnem postajaliscu?

Azrael ::

Če prav zastopim si to dobil po ZVCP (link je malo višje), 52 člen (Ustavitev in parkiranje), odstavek 6, četrta točka:
6. na označenem avtobusnem postajališču. Zaradi vstopa ali izstopa potnika je dovoljena ustavitev na postajališču, ki je zunaj vozišča, če s tem ni oviran avtobusni promet;

IMHO Parkiral si na avtobusni postaji/postajališču in s tem oviral avtobusni promet.

Ko dobiš priporočeno s povratnico plačaj polovičko. Nič prej, to kar imaš je obvestilo, razen, če nimaš salamensko dobrega razloga za pritožbo.

Edit podčrtal mesto za katerega menim, da je točka 4.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

SodVina ::

V kolikor to jaz razumem, si dobil po odstavku 6:
(6) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekrške voznik, ki ravna v nasprotju z 2., ali 5., ali 7., ali 8., ali 9., ali 14., ali 15., ali 16., ali 17., ali 18., točko četrtega odstavka tega člena.


Nanasa se na odstavek 4 (nepravilno parkiranje). Kje in kako si pa parkiral(tocka cetrtega odstavka), pa tukaj ni razvidno. Imho.

lp,
SodVina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Azrael ::

Besedo točka v prejšnjem mojem sestavku, zamenjaj z besedo zveza, sem zafrknil.
Nekoč je bil Slo-tech.

imagodei ::

No, ravno zato gre. Seveda vem, zakaj sem dobil listek. Parkiral sem ob glavni avtobusni postaji v LJ, v bistvu že na koncu. Če se pelješ od KC mimo postaje, sem parkiral takoj po tistem, ko vozni pas na križišču z Miklošičevo zavije na vzporedno cesto. Čez cesto sem skočil na Kebap, vmes sem pa dobil listek.

Gor pa napisano tako, da nič ne razumeš. 52. člen, 6. odstavek je globa, ne pa prekršek, ki sem ga naredil.
- Hoc est qui sumus -

iggy ::

In nauk zgodbe je.... ne jej kebaba :P
Hey, you're fat!

imagodei ::

Tudi jaz sem tako razmišljal, ampak to ni point.

Zanima me, ali je obvestilo o prekršku pravilno formulirano? Bi pač plačal tistih 40 EUR, svet se ne bo podrl; me pa blazno moti nepismenost, zato študiram, da bi se pritožil. Ali je sploh smiselno in ali lahko kaj dosežem, ali moram itak počakat na odločbo?
- Hoc est qui sumus -

Tilen ::

dan in mesec nista z besedo ;)

Si že zmagal. Tole dobiš gladko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

CoolBits ::

Tole obvestilo ne velja NIČ... lahko ti ga kdorkoli tud z avta vzame...
Tudi podpisal nisi nič in če ti niso slikali napačno parkiranega avta... ti tudi nič nemorejo.
Domov boš dobil priporočeno in šele takrat oni dobijo tvoj podpis... če podpišeš ;)
To je še vedno luknja v zakonu... vsaj mislim no... naj nekdo potrdi ali pa ovrže.

edit: pritoži se ja... sej te ni blo tam :D
edit2: še tole... za k sodniku za prekrške oni potrebujejo tvoj podpis... to je point... sodnik to zahteva, vsaj bilo je tako no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Azrael ::

To je obvestilo.

Ko dobiš priporočeno pošto, pa preglej kaj so vse sfalili, zahtevaj dokaze, če jih imajo in se pritoži, če se boš imel na kaj (morebitna pritožba IMHO pomeni, da gre polovička). Ta listek pa si lahko zatakneš za klobuk, če hočeš. Konec koncev ti ga je lahko nalimal kdo, ki je menil, da na njegovem avtu ne izgleda lepo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Liker ::

A kako sem prisel do sklepa:

(1) Ustavitev ali parkiranje na vozišču je dovoljeno le na desni strani vozišča v smeri vožnje. Če so na desni strani vozišča tirnice, je dovoljena ustavitev ali parkiranje na levi strani vozišča. Na enosmerni cesti je dovoljena ustavitev ali parkiranje na obeh straneh smernega vozišča.
(2) Na vozišču ustavljeno ali parkirano vozilo mora biti vzporedno z robom vozišča in sme biti oddaljeno od roba največ 30 cm, razen če je drugače določeno s predpisano prometno signalizacijo. Parkiranje v drugi vrsti, ob parkiranih vozilih, je prepovedano.
(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.
(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
1. na prehodu za pešce in na razdalji manj kot 5 m pred prehodom. Če so na vozišču pred prehodom označena parkirna mesta, mora biti prepoved iz te točke označena s predpisano označbo na vozišču;
2. na kolesarski stezi, kolesarski poti, pločniku, pešpoti, kolesarskem pasu ali na tirnicah. Če je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno parkiranje na pločniku, mora biti za pešce zagotovljen najmanj 1,60 m širok del pločnika, ki ne sme mejiti na vozišče;
3. na prehodu ceste čez železniško progo in na razdalji manj kot 15 m od najbližje železniške tirnice;
4. na križišču in na razdalji manj kot 15 m od najbližjega roba prečnega vozišča pred križiščem, razen če je drugače določeno s predpisano prometno signalizacijo;
5. v predoru, galeriji in podvozu, ter na viaduktu, mostu in nadvozu;
6. na označenem avtobusnem postajališču. Zaradi vstopa ali izstopa potnika je dovoljena ustavitev na postajališču, ki je zunaj vozišča, če s tem ni oviran avtobusni promet;
7. na ozkem ali nepreglednem delu ceste (v ovinku, pod vrhom klanca ipd.);
8. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;
9. na pospeševalnem, zaviralnem in odstavnem pasu. Na odstavnem pasu je za nujno potreben čas dovoljena ustavitev vozila v sili. Ob tem mora voznik storiti vse potrebno, da ustavljeno vozilo, osebe ali tovor ne ogrožajo udeležencev v cestnem prometu;
10. na mestu, na katerem bi vozilo zakrivalo postavljeni prometni znak;
11. na vozišču ceste zunaj naselja;
12. na smernem vozišču ceste v naselju z dvema ali več prometnimi pasovi;
13. na vseh prometnih in drugih javnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil;
14. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisanim prometnim znakom, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;
15. na označenem parkirnem prostoru za invalide oziroma invalidke (v nadaljnjem besedilu: invalide), razen za osebe iz četrtega odstavka 53. člena tega zakona;
16. na označenih poteh, namenjenih intervencijskim vozilom;
17. nad priključkom za vodovodno omrežje (hidrant). Prepoved iz te točke mora biti označena s predpisano prometno signalizacijo;
18. v območju umirjenega prometa, razen kjer je izrecno dovoljeno s predpisano prometno signalizacijo, in v območju za pešce.
(5) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim ali tretjim odstavkom tega člena ali s 1., ali 3., ali 4., ali 6., ali 10., ali 11., ali 12., ali 13., točko prejšnjega odstavka.
(6) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekrške voznik, ki ravna v nasprotju z 2., ali 5., ali 7., ali 8., ali 9., ali 14., ali 15., ali 16., ali 17., ali 18., točko četrtega odstavka tega člena.
(7) Z globo najmanj 500.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s 1., ali 2., ali 14., ali 17. točko četrtega odstavka tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 50.000 tolarjev

Tole je sedaj celoten 52. clen Odstavki so oznaceni z oklepaji (), tocke samo s stevilkami.
Globa za avtobusno je predpisana po 5. odstavku in je 10.000SIT (40 EUR).
Njemu pa je zaracunan prekrsek po 6. odstavku, zveza 4. Zvezo si jaz predstavljam takole:
"...ki ravna v nasprotju z 2. (zveza 1), ali 5. (zveza 2), ali 7. (zveza 3), ali 8. (zveza 4),(...), točko četrtega odstavka tega člena..."
Ergo krsitev 8. tocke 4. odstavka 52. clena :D
Rekel bi da je tvoj avto stal malo na cestiscu, in posledicno je bilo do crte ki loci pasova v kriziscu manj kot 3m.
Ne bi pa dal roke v ogenj za to :)

Tilen ::

Ko dobiš priporočeno pošto, pa preglej kaj so vse sfalili, zahtevaj dokaze, če jih imajo in se pritoži, če se boš imel na kaj (morebitna pritožba IMHO pomeni, da gre polovička). Ta listek pa si lahko zatakneš za klobuk, če hočeš. Konec koncev ti ga je lahko nalimal kdo, ki je menil, da na njegovem avtu ne izgleda lepo.

Reg.št. vozila je točna, drugače je ne bi brisal. (predvidevam)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

imagodei ::

OK. Takole...

Avto sem imel parkiran na sledečih koordinatah (google maps) na pločniku: 46.057859,14.508181

(Ne, slikan ni moj avto ;))

V glavnem, obvestilo o prekršku vsebuje rubrike: Kršitev, Predpis, Člen, Odstavek, Točka, Alinea, Zveza, itd. Jaz si predstavljam, da bi tukaj gor torej moralo pisati, kateri člen, odstavek, točko in alineo sem kršil, ne pa, katero globo dobim. Glede na to, da sem parkiral na avtobusni postaji (kind of), bi torej moralo pisati Člen 52, Odstavek 4, Točka 6. Zveza pa... karkoli že pomeni. No, možno je tudi, da sem bil kaznovan zato, ker sem parkiral manj kot 3m od roba vozišča (4. odstavek, 8. točka), ampak me vseeno zanima, zakaj vraga na tem pildku ni napisana kršitev, ampak kazen? Saj za kršitev je predpisana kazen in to lahko vsak preveri; obratno je pa cela kolobocija...

Sem upal, da se bo kdo, ki je pravniško pismen tudi oglasil
- Hoc est qui sumus -

JohanP ::

Kjer si parkiral je prehod za pešce, kolesarska steza, pločnik, križišče, avtobusno postajališče, tam je tudi ovinek, povsem blizu je tudi priključek iz parkirišča (desno) in pa verjetno še kaj.
4 odstavek ima 18.točk od katerih si jih ti kršil najmanj devet.

Res je, da manjka navedba natančne točke (oziroma točk), kar ti onemogoča pisanje pritožbe, kjer je potrebno ovreči vsako točko posebej. Lahko gre za šlamparijo uradne osebe, možno pa je, da boš podrobno specifikacijo mogoče celo s fotografijo dobil po pošti.
Pomojem imaš več možnosti:
- podaš ugovor, da ni natančno ampak samo splošno navedena kršitev,
- podaš ugovor, kjer zajameš vse točke 4.odstavka in jih ovržeš,
- če dobiš podrobnejšo specifikacijo podaš ugovor, kjer zajameš le navedene točke 4.odstavka in jih ovržeš,
- plačaš 40€
- plačaš 80€

T0RN4D0 ::

Kr navadi se da policaji pač niso pismeni, ko sm jst dobil nalog je blo par pravopisnih napak v tistih dvajestih besedah ki jih morjo napisat :)

Kar se pa tebe tiče, fight the power. Ampak boš plaču 100€ na koncu namesto 40. Če lahko požreš 60€ in se ti da s tem še naprej ubadat pa kar, akcija, popolnoma podpiram. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M.B. ::

Že davno našel na drugem forumu:
Spoštovani!

Spodaj podpisani XXXXX, stanujoč XXXXXXX, roj XXXXX, dne XXXXXX nisem vozil vozila XXXXXX, reg št XXXXXXX, kot je zapisano v plačilnem nalogu št XXXXXXX, niti ga nisem parkiral na območje XXXXXXX, zato plačilnega naloga v vrednosti XXXXXX ne bom poravnaval! Kdo je vozilo takrat vozil mi kot državljanu Republike Slovenije po 29. členu Ustave RS (najvišji pravni akt v Republiki Sloveniji) ni potrebno navajati. S svojim dejanjem pa ste kršili še 3., 23. in 25. člen Ustave Republike Slovenije (najvišji pravni akt v Republiki Sloveniji), saj ste me naslovili kot kršitelja in me že vnaprej obtožili in obsodili!

V upanju, da svojo napako čimprej popravite, vas lepo pozdravljam.


Če je pa pravno veljavno ali pa ne pa pojma nimam.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

WarpedGone ::

@prordečeli: Tepst se pejte ven.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tilen ::

Preveč komplicirate. Datum ni zapisan z besedo. To je dovolj. Za kateri dan se v bistvu na tem nalogu sploh gre? Kje je priimek in ime policista? Tiste čigole čagole niso nič. To je naravnost smešno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

T-h-o-r ::

pritoži se, itak bo zastaralo, preden boš na vrsti :D

mojemu fotru so 3 kazni zastarale (1 prehitra vožnja, 1 prepovedano parkiranje, 1 pozabil prižgati luči)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

imagodei ::

Plačal še nisem, odločbe po pošti še nisem dobil (ali pa se je nekje izgubila).

A je kakšna varianta, da preverim, če so mi kaj pošiljali oz. kaj naj storim?
- Hoc est qui sumus -

AndrejS ::

Jaz 1x nisem hotel zapisnika podpisat (kršenje javnega read in miru) pa so se policaji odpeljali.
Čez ene 6 mesecev sem damo dobil pismo od davčne (ali nekaj takega) da mi bodo od plače trgali, če ne plačam.
Ko sem šel na policijsko postajo kako je to možno, da nisem imel možnosti pritožbe, ....
Na koncu sem raje plačal, ker so se že stroški povišali in še bi se.
Tako da si izgubil možnost pritožbe če se nisi pritožil v 8 dneh.

In baje da živimo v pravni državi... .my Ass

imagodei ::

OK... Kam pride odločba? Sem začasno prijavljen v drugi občini, kot sicer stalno. Pride uradni papir od državnih organov na stalni naslov, ali na začasnega?
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

pritoži se, itak bo zastaralo, preden boš na vrsti :D

mojemu fotru so 3 kazni zastarale (1 prehitra vožnja, 1 prepovedano parkiranje, 1 pozabil prižgati luči)

foter se pred 8let ni ustavil policistu. za njim ni sel. 8let je ze. kazen ni nikoli prisla.([D]
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

mtosev - do pred dveh let, je to laufal, sedaj se kazni z zastaranjem ne izogneš več, tudi če greš na sodišče z dobrim advokatom, ki ve kako se zavlačuje - pojdi po informacije h kakšnemu advokatu, pa ti bo razložil kako in kaj.

Azrael ::

Precej možnosti je, da boš odločbo dobil na naslov, ki je napisan v dokumentih avtomobila.

Moraš pa podpisati poštarju ali na pošti, če je poštar samo pustil obvestilo (če te ni bilo tam). Če si v dilemi vprašaj na pošto.
Nekoč je bil Slo-tech.

MadMicka ::

solatko, a mora biti res full dobr odvetnik, da ve, kako se zavlačuje? Ali mora biti nemara samo dovolj pokvarjen, recimo v skrajnem primeru, da svetuje stranki, da naj na dan in uro, ko ima obravnavo, pokliče na sodišče in reče, da je podtaknjena bomba? ;)

solatko ::

MadMicka - verjetno je zavlačevanje postopka, edini način, da se izogneš kazni, kadar si nedvomno kriv in za to so nekateri odvetniki pravi maherji - ne vem pa če to še deluje, ob sedanjih časih zastaranja prekrškov. Včasih je blo dve leti in ni bil noben problem toliko vlečt, tri pritožbe pa je bil čas okoli.
Zakaj pa bi bil pokvarjen odvetnik, ki vse naredi za svojo stranko - zame je to dober odvetnik, ki zna izkoristit najmanjše luknjice v zakonodaji. Na zakonodajalcu je, da se luknjice poflikajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Tody ::

Ej a so tele naši pravniki in uradniki tako nesposobni da v dveh letih nismo mogl sit za euro zamenjat?

MadMicka ::

solatko, hočeš reči, da je luknja v zakonodaji, če se ponareja zdravniške izvide ali pa kliče na sodišče, češ da je bomba na sodišču in se tako zavleče postopek? Hočeš reči, da to spada v tisto tvoje; "vse za stranko in denar"?

solatko ::

Kaj hočeš, takšno je življenje, ki smo si ga izbrali. Imamo organe pregon, ki so izgleda nesposobni uredit to področje, če že pride do napovedi bombe, se pač potegne vse skupaj za tisti dve uri, ni treba razpisat novo obravnavo..... Ja, če je odvetnik sposoben (povej mi kateri ni pokvarjen), bo vse naredil za stranko, tudi bombo podtaknu, če je to edini način, da jo reši - smo pač v kapitalizmu, kjer je denar sveta vladar. Zakaj pa ima Pravica zavezane oči.

Camalotz ::

Taprav odvetnik bo naredu vse za stranko, tudi sodnico za prekrške polomu če bo treba, itak :))
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Camalotz ::

Lažno obvestilo o podtaknjeni bombi pomeni kaznivo dejanje, za katerega je, če je bilo preprečeno ali ovirano delo pravosodnih ali drugih državnih organov, po kazenskem zakoniku predpisan zapor do 5 let.
Mali si preberi KZ (posebej 309. člen) preden pišeš neumnosti bumbar
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Gandalfar ::

Brez osebnih napadov prosim.

BRBR ::

Torej, včeraj zvečer sem prijavil nepravilno parkiranje, policaj je med pametovanjem na zadevni avto prilepil obvestilo. In glej ga kljukca, prekrškar je zmrzoval 1 uro, da me je pričakal da sem se vrnil do svojega avta. Kaj je sledilo je v zadevi nepomembno. Pomembno pa je, da so ga policaji na tem obvestilu, obvestili, o mojih osebnigh podatkih, kot o prijavitelju.

Če jaz hočem dobit podatke o prekrškarju, moram odkolovratit na PP , spisat zahtevek, in potem se dogodi če se kaj dogodi. Fino, moje podatke policaji talajo kar tako, od povzročitelja pa ne.

A je kje na netu berljiva kopija od tega obvestila o prekršku ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

St235 ::

Če so policaji tvoje podatke kot prijavljitelja posredovali tretji osebi je to velika zelo velika kršitev osebnih podatkov. Pa si prepričan, da so mu policaji dejansko dali podatke (oziroma napisali na obvestilo) al je človek preprosto čakal, da bo videl kdo bo prišel? Namreč obvestila o nepravilnem parkiranju nimajo rubrike v katero se vpiše prijavitelja.
Če se imaš namen pritoževt potem je pravi naslov pristojna PP in informacijska pooblaščenka.

Takole naprimer zgleda plačilni nalog in obvestilo o prekršku:

BRBR ::

Je napisano. Zadevna osebica mi je stvar pokazala. Razlog parkiranja je bil menda rdeča lučka za gorivo, in ker je bilo to, je izvolila iti na sprehod. Tako. Ne na pumpo kakor bi si kdo mislil, malo na sprehod.

Ja tale slika je nekje blizu, ampak moje podatke se mi pa zdi da so napisali zadaj, ali pa na povsem drug papir. Nisem uspel videti kaj je na vrhu črt kamor je to policaj vpisal, če je sploh kaj.

Na PP se gredo izmotavanje, oz "briga nas". Na moje vprašanje, ker nisem vedel kdo je lastnik, kaj bi bilo če bi bil prijavljeni kak oborožen mafijec, mi niso nič razložili.
Ja, so še rekli, da sem naveden kot priča. Bedarija. Policaj je vse poslikal.

Danes začnejo obratovat ob 9.00 pri Pirčevi, bomo videli kaj bo/bodo povedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

St235 ::

To, da navajajo osebne podatke je izjemno čudno, boš videl kaj bodo povedali na postaji. To, da si naveden kot priča v zapisniku je logično ampak ne kar takole na obvetilu. Če ne boš na postaji nikamor prišel potem pošlji dopis informacijski pooblaščenki. Imajo obrazec na spetu in ponavadi dost ažurno odgovarjano.

Drugače pa je tako, da če podaš prijavo zoper nekoga, je povsem logično, da moraš stat za temi besedami.

darkolord ::

je povsem logično, da moraš stat za temi besedami.
Seveda, ampak pred ustreznim organom, ne pa pred tistim, ki ga prijavljaš.

Malajlo ::

Hja, podatki prič so vedno navedeni. Prijavitelji pa so lahko anonimni.
Mene so enkrat pobrali za pričo pri hišni preiskavi. Pred vsemi (preiskovanci, kriminalisti, ostalimi prčami) so na glas brali moje podatke (in še ostalih prič). O preiskovancu, kriminalistih pa sem vedel ime ali pa priimek (kar pač razbereš iz pogovorov). Takle je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397554 (15420) UganiKdo
»

Kaj naredite, če napačno parkiran avto blokira ali otežuje dostop do vašega doma?

Oddelek: Na cesti
51955 (1743) negotiator
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24148201 (40363) win64
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726544 (22374) solatko
»

˝nepravilno˝parkiranje in obvestilo

Oddelek: Loža
132115 (1687) Mare3

Več podobnih tem