» »

Mestno redarstvo

Mestno redarstvo

««
4 / 12
»»

Ziga Dolhar ::

> BTW: Na kazni tudi zelo jasno piše, da po "blablabla" zakoniku nevemčesa na ta plačilni nalog NI MOŽNOSTI PRITOŽBE. :)


Če se pravilno spominjam liskta, ki sem ga dobil kaki dve leti nazaj, se je celoten pouk glasil nekako tako: Ni možnosti pritožbe na ta _plačilni nalog_, vendar boš po pošti dobil še nevemkako obvestilo o prekršku, na katerega pa boš imel možnost pritožbe.
https://dolhar.si/

jype ::

Ampak, ker so mestni redarji opremljeni z enim najnevarnejših orožij 21. stoletja - digitalnim fotoaparatom, je pritožba v veliki večini primerov nesmiselna.

perci ::

Zakaj? Kaj pa če nisi ti avta narobe parkiral? Al te redar slika, ko si notri? :D

jype ::

Vsak lastnik vozila mora vozilo zaščititi pred nepooblaščeno uporabo, sicer je to prekršek.

Tut če tvoj razpadajoč avto najdejo sred gozda, na podlagi tega, da si bil poslednji lastnik, plačaš stroške odvoza.

Roadkill ::

Naslednjič moram slikat redarje, ki pri kongrescu vedno puščajo svoja vozila parkirana na pločniku/prehodu za pešce ali kaj podobnega. :D
Ü

MEDENA ::

Naj govna zagotovijo parkirišča pa bo mir, ne pa da je po novem ura parkiranja 400SIT/h.

Tilen pa 20k niti ni veliko.....tukaj v Kranju pred blokom, k res nimaš kam dat avta, moramo parkirat na zelenico drugače ne gre...kazen 30k;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Ziga Dolhar ::

"Moraš parkirat" 8-O
https://dolhar.si/

MEDENA ::

? maš ti kak predlog?

thramos ::

http://shrani.si/o.php?15112006oo4l.jpg

Tole sm dubu na mejl, je kej res?

MEDENA ::

mislim da je.

MTm2H37rqt7B ::

Naučite se parkirat tam kjer je to označeno. Se mi ne da hodit, nocem, ni bilo placa..., so samo bedni izgovori lenobe. Ko pa dobite kazen za prekršek! pa vsi: kako bi se izognili. Plačaj in upoštevaj pravila. Pa začnite prej hodit od doma, da boste našli še kakšen parkirni prostor.

jype ::

Fajn obvestilo redarstvu.

Jaz bom pa dal natistnit ogromne težko odstranljive črne nalepke z belim napisom "NAROBE PARKIRAŠ" in jih zalepu prek celega vetrobranskega stekla narobe parkiranim vozilom.

Pol se bomo pa smejal.

thramos ::

Bolj škrbasto, ko te bo kdo zalotu.

darkolord ::

Me prav zanima, če model, ki je tisti nesmisel napisal na list, enako reče policaju, ko ga le-ta ustavi?

Tilen ::

A potem tisti, ki dobijo poleg obvestila še poloznico placajo polovicno, tisti, ki pa ne pa obratno? Kako se pa to odloča kdo dobi po pošti in kdo na kraju? To je moja prva taksna nemunost in sem se odlocil da pac tistih 10k placam ter izkoristim teh 8 dni bonusa. Zdaj pa se tega ne morem, ker mi gospodje niso na kraju napisali?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

A. Smith ::

>>>Pa začnite prej hodit od doma, da boste našli še kakšen parkirni prostor.

Ti si bedak.
Parkirnih prostorov je premalo. Rešitev je, da se jih zgradi več, ali pa da cenjeno ljudstvo proda svoje kripe.

Tvoja "rešitev" ni smešna, ampak tragična.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

opeter ::

Jaz pa bi, podobno, kot v Londonu vsakemu, ki hoče z avtom v mestno mastno zaračunal "vstopnico". Seveda pa bi prej moral v Ljubljani izgraditi vsaj eno metro linijo, nekaj trolibusov in kupiti še nekaj ducat dodatnih avtobusov z vsaj Euro-2 motorji. Ampak, kot vedno, ni (ne bo) denarja, lahko zaključimo s tem, da je to popolna utopija.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gr0unD Zer0 ::

če maš lisice gor, zmontiraš dol gumo, skrijes nekje( po moznosti daleč stran) ter pokličeš policijo da so ti spizdli kolo, ker maš pač take lepe lite feltne>:D

V-i-p ::

Ja seveda. Mestni redar ti avto pred priklenitvijo popiše in poslika, tako da te bodo po registraciji itak našli, takrat boš pa plačal še večjo kazen + lisico.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

Ja, ampak če ti policaju prijaviš krajo kolesa, potem nisi kriv ti.

Seveda teoretično. V praksi bi se prej ali slej verjetno grdo zapletlo, ali pa ne.

Je/bo kdo probal ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

In kaj s tem pridobiš? Parkiral si vseeno narobe in boš plačal kazen

Brane2 ::

Eno steklo lisico manj na svetu. :8)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Bi blo pa fino, če bi jo pozneje lahko vrnil, recimo šefu beretk direkt na avto- seveda privatni.

Po možnosti zaklenjeno in s staljeno ključavnico. >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Bi bla tu neka pesniška svoboda.

Ti si plačal kazen on pa poseg ključavničarja... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Lahko redarjem ukradeš avto. Bo cel pritljažnik lisic manj pa še par dni ne boš dobil listka 8-)

Brane2 ::

To je že kaznivo. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Sej tisto tudi :D

Brane2 ::

Nič ni narobe, če odstreliš steklo lisico.

Sveto pismo ali pravilo službe je baje treba znat brat in vedet, kaj je bilo mišljeno v katerem smislu in kateri evangelij je relevanten za kaj.

Za tole je verjetno bolj kako lovsko pravilo o odstrelu stekle divjadi... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

madboy ::

Drgač pa je ena luknja v zakonu :D amm če dobiš lisice, morš tm zadi nekje užgt s macolo pa dol pade in če jo tm pustiš je ql sam kazn morš plačat:D ni ti treb aplačat da ti lisice dol snamejo... :D
js pravm sam buh var da se slama uname!

darkolord ::

Če jo tam pustiš, se šteje kot da si jo ukradel. To pa ni več prekršek.

Manu ::

Tud men se je zgodilo (prvič), da sem dobil obvestilo redarstva. 10000 sit.
Spodaj pod neuradnim besedilom piše, da lahko sporočiš svoje mnenje preko sistema povej.si (tudi preko mobitela). To sem tudi naredil. Sem lepo napisal in obrazložil zadevo (raj ne sprašujte kako). Potem sem dobil nek avtomatski odgovor:
"V Inšpektoratu MU MOL se vam zahvaljujemo za vaše mnenje in vam zagotavljamo, da bomo vaše mnenje poskusili upoštevati po naših najboljših močeh.
Bodite komunikativni! Vaše mnenje šteje!"

Sem bil res komunikativen :D (brez žaljenja seveda)

To je bilo 20. oktobra 2006. Do zdaj nisem dobil po pošti ničesar od njih. Upam, da bo tko tudi ostalo.

Čez kolk časa to zastara, kdo ve?

Tody ::

2 leti se mi zdi :) Ah bo že še dobil sej veš prazniki pa to :) Pa zdej morjo pazit da nebi slučajno še enkrat jankoviča zajeb...>:D

dzinks63 ::

Redarji dobivajo pooblastila policije

Kako bo to zgledalo v praksi, bomo kmalu videli. Redarji so pravzaprav postali neke vrste po rangu nižji policisti. Po novem imajo cel kup pristojnosti.

" Odslej bodo urejali promet, skrbeli za varnost na javnih površinah, varovali javno premoženje ter naravno in kulturno dediščino, zagotavljali pa bodo tudi javni red in mir. Tako vas bodo po novem lahko kaznovali zaradi nedostojnega vedenja na javnem kraju, beračenja, risanja grafitov ali nedovoljenega kampiranja."

Gandalfar ::

Kar je kul. Bo lahko policija pocela pametnejse stvari.

Pyr0Beast ::

Like ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Ne predstavljam si sploh kaj bi to naj prineslo dobrega?

-ljudje ki so normalno sprejeli "kazen" ali se normalno in razumno pogajali z redarji bodo to delali še tako naprej
-ljudje ki so postali nasilni in redar ni več obvladal situacije in je vrjetno moral poklicati na pomoč policijo... Kaj bo mu to novo pooblastilo pomagalo? Ker bo imel flaško solzilca za pasom in lisice kot "orožje" bo naenkrat situacija boljša in bo avtomatsko to pomenilo da situacijo obvlada?

Bojim se samo da bomo v bodoče našli mestne redarje pripete na kakšno smetišno kanto po jutrih. Nič kaj drugega ne pričakujem.

Nagi Bator ::

Nima meni kaj nek mercenary z vklepanjem in ostalimi prisilnimi sredstvi za grozit.
To je pristojnost in delo(!) policije, ceprav so sedaj zgoraj omenjeni dobili ta pooblastila.
Sem precej pacifisticna oseba, ampak enkrat sem ze imel za opravit z mestnim redarjem, ne prevec navdusenim nad verbalnim
resevanjem problemov.

Gandalfar ::

To je pristojnost in delo(!) policije, ceprav so sedaj zgoraj omenjeni dobili ta pooblastila.


Zdaj je tudi redarjev. Kje je problem?

Steinkauz ::

So redarji enako usposobljeni ?

Icematxyz ::

To je pristojnost in delo(!) policije, ceprav so sedaj zgoraj omenjeni dobili ta pooblastila.


Zdaj je tudi redarjev. Kje je problem?


Problem je da se nihče pri zdravi pameti ne bo dal vkleniti redarju. No morda bo kako omo zmetal po tleh našprical z solzilcem in jo vklenil. A nasilneža kjer je prej bilo potrebno posredovanje policije pa misliš da bo sedaj redar z temi prisilnimi sredstvi ki jih ima na voljo uspel obvladati?

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Dobro, roko na srce, tudi kepsi niso nič kaj dosti bolj usposobljeni kot pa jst, ki nimam pojma o čem se gre. Dam samo za primer, da ne bo kdo mislu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Gandalfar ::

Problem je da se nihče pri zdravi pameti ne bo dal vkleniti redarju. No morda bo kako omo zmetal po tleh našprical z solzilcem in jo vklenil. A nasilneža kjer je prej bilo potrebno posredovanje policije pa misliš da bo sedaj redar z temi prisilnimi sredstvi ki jih ima na voljo uspel obvladati?


Pride, opozori, popise. Ce se upirajo oz. so nasilni pa poklice okrepitve. Za preganjat pijanih najstnikov iz ulic zvecer pa res ne rabis policije, ce ti lahko to cenejsi redarji to pocnejo?

TekO ::

Zato ker se bodo spravlal le na šibkejše. Že policaji so pussyji in raje kaznujejo razn folk, ki grejo čez cesto zvečer, ko je le ta čisto prazna ali pa kolesarje, ker peljejo po pločniku v napačni smeri. Ali pa naju s kolegom ustavi, ker sem se ob 1ih ponoč peljal na njegovi balanci domov.. pa še tisti papak je bil, ko je u uni kučici pred parlamentom. Pa takih primerov poznam še ogromno... Namesto da bi ustavljali in kaznovali bolj resne kršitelje.

Neke "zajebane" čefurje in cigote pa bodo pustili pri miru, ker se jih ne bodo upali s temi pooblastili pipat. Tako da na koncu bodo nasrkali le posamezniki zaradi nekih bolj ali manj brezveznih stvari - katere bodo pač redarji iskali in se lahko izživljali ter izkazovali svojo novo moč.
Ideas are bulletproof.

Pyr0Beast ::

Eno vprašanje; Ali morajo redarji imeti parkirni listek, ko parkirajo na plačljivih parkiriščih ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

ce ni sluzbeno vozilo, ne vidim zakaj ne

Pyr0Beast ::

A če je to službeno vozilo so potem plačevanja parkirnine oproščeni za čas opravljanja dolžnosti ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

V resnici ne vem ampak zakaj bi si obcina sama sebi zaracunovala parkiranje?

Atos ::

Že policaji so pussyji in raje kaznujejo razn folk, ki grejo čez cesto zvečer, ko je le ta čisto prazna ali pa kolesarje, ker peljejo po pločniku v napačni smeri.

Če je stvar prekršek je pač potrebno kaznovati. Pika. Tu sploh ni kaj za debatirati. S tem, da po tvojem ne kaznujejo "čefurjev" (nerad uporabljam ta izraz) in pa romov, še ni nikakršno opravičilo, da nebi smeli tebe. To je ločen problem in se ga tako tudi mora obravnavati.

Pyr0Beast ::

V resnici ne vem ampak zakaj bi si obcina sama sebi zaracunovala parkiranje?
Ker se je en redar na glas drl; " vsi enaki vsi enakopravni " ko je kaznoval človeka ker je za minuto skočil nekaj odnest v trgovino.

All men are to be considered equal, but some men are more equal than others ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Ne trapajte. Če imajo zadeve podlago v zakonih in predpisih, ste jih pač dolžni spoštovat in se pokorit temu, da je redar zdaj car. Pika. Tle ni kaj razpravljat. Če se boš upiral pridržanju, si boš pač nakopal težave na glavo. Če boš mahnil redarja, ti kazen za napad na uradno osebo ne uide - razen, če se boš pač šel skrivat v BiH.

Drugo vprašanje je pa seveda smiselnost tega oz. kakšno izboljšanje lahko pričakujemo.

Jaz bi npr. namesto tega razmišljal o načinih, kako za daljše časovno obdobje zaposlit čimveč prometno usposobljenih policistov ali mercenaryjev, ki bi pomagali policiji pri kaznovanju prometnih prekrškarjev. Ljubljana je pač v veliki meri še vedno mesto, kjer si ponoči lahko privoščiš, da se po velikem delu lahko brezskrbno sprehodiš. Nimamo nekih ekstremnih in neobvljadljivih problemov z umori in nasilništvom; pa tudi če ga imamo, je to delo za policijo, ne pa za redarstvo. Zato bi bilo treba sprostiti večji del prometne policije, da bi se lahko posvečala resnemu delu in preganjanju kriminala, namesto da na cestah zabušava.
- Hoc est qui sumus -
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815723 (13276) Utk
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726551 (22381) solatko
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50945018 (33283) Mehmed
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412669 (11503) Vice
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609676 (8192) Matev

Več podobnih tem