» »

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park

1
2
3 4 5

Olórin ::

Tilen je izjavil:



Seveda, to velja, če pelješ naprej, kar je tudi edino pravilno (na prednostno cesto iz parkirnega prostora).


http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Tega ni. Govorimo o vključevanju na prednostno cesto iz parkirnega prostora in _ne iz neprednosnte ceste_. Če se motim pa me prosim popravi s citiranjem ustreznega člena.
43. člen

(3) Vzvratna vožnja je prepovedana, kadar bi voznik s tako vožnjo lahko ogrozil drugega udeleženca cestnega prometa ali premoženje, zlasti pa na nepreglednem ali zoženem delu ceste, na delu ceste, kjer je prepovedana ustavitev, na prehodu ceste čez železniško progo, v predoru, galeriji ali na mostu, ob zmanjšani vidljivosti ali pri prehajanju z neprednostne na prednostno cesto.

Parkirišče ni neprednostna cesta. Parkiranje sodi pod 56. člen. (natančneje točno pod 3. točko 56. člena.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

m0LN4r ::

65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(1) Ustavitev ali parkiranje na vozišču je dovoljeno le na desni strani vozišča v smeri vožnje. Če so na desni strani vozišča tirnice, je dovoljena ustavitev ali parkiranje na levi strani vozišča. Na enosmerni cesti je dovoljena ustavitev ali parkiranje na obeh straneh smernega vozišča.

(2) Na vozišču ustavljeno ali parkirano vozilo mora biti vzporedno z robom vozišča in sme biti oddaljeno od roba največ 30 cm, razen če je drugače določeno s predpisano prometno signalizacijo. Parkiranje v drugi vrsti, ob parkiranih vozilih, je prepovedano.

(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

1. na prehodu za pešce, pločniku ali v območju za pešce. Če je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno parkiranje na pločniku, mora biti za pešce zagotovljen najmanj 1,60 m širok del pločnika, ki ne sme mejiti na vozišče;

2. na prehodu za kolesarje;

3. na razdalji manj kot 5 m pred prehodom za pešce ali kolesarje. Če so na vozišču pred prehodom označena parkirna mesta, mora biti prepoved iz te točke označena s predpisano označbo na vozišču;

4. na kolesarski stezi, kolesarski poti, pešpoti ali kolesarskem pasu;

5. na prehodu ceste čez železniško progo in na razdalji manj kot 15 m od najbližje železniške tirnice;

6. na križišču in na razdalji manj kot 15 m od najbližjega roba prečnega vozišča pred križiščem, razen če je drugače določeno s predpisano prometno signalizacijo;

7. v predoru, galeriji in podvozu, ter na viaduktu, mostu in nadvozu;

8. na zaznamovanem mestu na vozišču ali na zaznamovani niši, ki je rezervirana za avtobuse ali avtotaksi vozila. Zaradi vstopa ali izstopa potnika je dovoljena ustavitev na postajališču, ki je zunaj vozišča, če s tem ni oviran javni prevoz potnikov v cestnem prometu;

9. na ozkem ali nepreglednem delu ceste (v ovinku, pod vrhom klanca ipd.);

10. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;

11. na mestu, na katerem bi vozilo zakrivalo postavljeni prometni znak;

12. na vozišču v naselju, kjer poteka dvosmerni promet in ločilne črte niso vrisane;

13. na vozišču ceste zunaj naselja;

14. na smernem vozišču ceste v naselju z dvema ali več prometnimi pasovi;

15. na vseh prometnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil (npr. cestno telo, cestni otok, odstavni ločilni in robni pas, bankina itd.);

16. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;

17. na označenem parkirnem prostoru za invalide, razen za osebe iz prvega odstavka 66. člena tega zakona;

18. na označenih poteh, namenjenih intervencijskim vozilom;

19. nad priključkom za vodovodno omrežje (hidrant). Prepoved iz te točke mora biti označena s predpisano prometno signalizacijo;

20. v območju umirjenega prometa, razen kjer je izrecno dovoljeno s predpisano prometno signalizacijo.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena ali z 2., 3., 5., 6., 8., 11., 13., 14. ali 15. točko četrtega odstavka tega člena.

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 4., 7., 9., 10., 12., 16., 18., 19. ali 20. točke četrtega odstavka tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1. ali 17. točke četrtega odstavka tega člena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

St235 ::

Kaj ko bi zdaj še povedal kaj si hotel povedat? Al mal random limamo člene, ker nam je dolgčas?

Olórin ::

molnar, citiranje celotnega člena brez navajanja kaj si dejansko hotel povedati je nesmiselno.

Če pa si hotel povedati to, da moramo parkirati tako kot je na parkirnem mestu označeno, pa imaš prav. Če ni označbe pa dejansko nekih večjih omejitev pri parkiranju ni, razen splošnega pravila da ne smeš ogrožati in izsiliti nikogar. To, da ljudje govorijo da moraš iz parkirnega mesta obvezno zapeljati z nosom naprej je nesmiselnost ki ni podkrepljena z ničemer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

m0LN4r ::

St235 je izjavil:

Kaj ko bi zdaj še povedal kaj si hotel povedat? Al mal random limamo člene, ker nam je dolgčas?

Tudi ja, predvsem pa nekaterim ta spletna stran ne deluje, zato je fajn tukaj imeti backup 8-)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GrimReaper ::

Tilen je izjavil:

 MB - Lent

MB - Lent



Tule (na desni) je vzvratna vožnja na prednostno cesto prepovedana. Edina možnost za pravilno parkiranje v tem primeru je z vzvratno vožnjo v boks. Edina.

Iz parkirnega mesta ne smeš vzvratno na prednostno cesto. Iz prednostne pa lahko greš vzvratno v boks. Misliš, da nekateri za hec parkiramo vzvratno oz. ker nam je tako ljubše?

Tukaj bi sam parkiral:
1. če grem navzgor - rikverc
2. če pridem iz nasprotne smeri - bi vozil do prvega primernega mesta za obrnit, da bi imel potem bokse na desni
Ker rikverc na glavno cesto se sam nikoli nebi igral, ker kar išče po nesreči. Res pa da ni nič neobičajnega, če vidiš take manevre tudi na omejitvi 90.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zheegec ::

malo mešate pojme. OP voznice BMW ni izsilil. Če gre ona vzvratno mora počakati, da je pot za njenim avtom prosta. ker se je OP vrinil s svojim avtom v njen parking (pri Cliotu pač ne rabiš manevrirati, samo zapelješ notri) je ni izsilil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

St235 ::

Imaš za tole kak vir ali razlago? Al po novem velja, če greš vzvratno si avtomatično ktiv?

GTX970 ::

Če greš vzvratno in pri tem zadaneš drugo vozilo nebi smelo biti dvoma o krivdi.
Vendar kot kaže temu ni tako.

Olórin ::

Zheegec je izjavil:

malo mešate pojme. OP voznice BMW ni izsilil. Če gre ona vzvratno mora počakati, da je pot za njenim avtom prosta. ker se je OP vrinil s svojim avtom v njen parking (pri Cliotu pač ne rabiš manevrirati, samo zapelješ notri) je ni izsilil.


saj se je ustavila. Nato je dala vzratno in vse 4 smernike, op pa jo je izsilil.

Edina napaka ki jo je storila je ta, da je bila na levem voznem pasu namesto na desnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

St235 ::

GTX970 je izjavil:

Če greš vzvratno in pri tem zadaneš drugo vozilo nebi smelo biti dvoma o krivdi.
Vendar kot kaže temu ni tako.

Zakaj pa ne bi smelo biti dvoma o krivdi? Saj ne govorimo, da je zadela parkirano vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lonsarg ::

Če bi blo nedvoumno, da je šla voznica rikverc in zadela STOJEČE vozilo ne bi bilo dvoma o krivdi.

Tako pa se je pojavila priča, ki je rekla da sta se oba avta premikala, ali morda celo samo ta clio (OP ni povedal oziroma mogoče niti ni izvedel od policaja) in je stvar pač drugačna.

St235 ::

Saj tudi OP sam razlaga, da je rinil v parkirno mesto kamor je nekdo v tistem trenutku parkiral.

Olórin ::

GTX970 je izjavil:

Če greš vzvratno in pri tem zadaneš drugo vozilo nebi smelo biti dvoma o krivdi.
Vendar kot kaže temu ni tako.


krivda je nedvoumna, če zadaneš objekt, ki se je tam nahajal statično. Krivda je nedvoumna tudi če zadaneš pešca.

Če pa te nekdo s svojim vozilo izsili pa je malce drugače.

WarpedGone ::

Zakaj pa ne bi smelo biti dvoma o krivdi? Saj ne govorimo, da je zadela parkirano vozilo

Zadela je vozilo ki je stalo pri miru.
Za karambol je kriva ona. On je kvečjemu kriv za napačno ustavljanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

Prosim ne mešat pešcev v zgodbo, ker bodo spet problemi z kazensko in odškodninsko odgovornostjo.

GTX970 ::

OP pravi, da je ženska odpeljala stran, je počakaj da je 6-7m stran in takrat začel postopek parkiranja (sam bi storil enako; v tem trenutku predvidevam da je bil najbližje parkirnemu mestu), ko se je ženska odločila, da bo parkirala na istem mestu kot op.
Tu potem ne moreš reči, da je op žensko izsilil, on je bil že napol parkiran, ko je ona vzvratno trčila vanj.

Naj op pridobi posnetek kamer.
Tista priča je meni precej sumljiva.Po mojih izkušnjah je precej težko dobiti koga za pričo prometne nesreče, najprej vsi pasejo zijala (ko se zgodi), ko pridejo policaji se vsem začne muditi in nihče nič noče povedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

WarpedGone ::

Če pa te nekdo s svojim vozilo izsili pa je malce drugače.

Drugačna je, dokler se on premika. V momentu ko on stoji na miru, je odgovornost na tebi da voziš s hitrostjo, da lahko VEDNO ustaviš pred trkom.

Za trk je vedno krivo vozilo, ki se je premikalo. Tisto ki je stalo je krivo kvečjemu za stanje na napačnem mestzu, za trk sam pa ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

In smo že 10 razčistili, da sta se oba premikala.

Tu potem ne moreš reči, da je op žensko izsilil, on je bil že napol parkiran, ko je ona vzvratno trčila vanj.

Potemtakem lahko kogarkoli izsilim, dokler me zadane v drugo polovico vozila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GTX970 ::

Lakotnik29
In smo že 10 razčistili, da sta se oba premikala

Did we ?
https://slo-tech.com/forum/t635516/zace...
pa je prižgala vse 4 smernike in pričela z vzvratno vožnjo proti meni, ko sem videl da je že nevarno blizu sem se ustavil (čeprav sem že polovico avta imel v boksu)



btw, v parkirni hiši se naj nebi parkiralo vzvratno
http://www.lpt.si/parkirisca/parkirisca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

St235 ::

OP pravi, da je ženska odpeljala stran, je počakaj da je 6-7m stran in takrat začel postopek parkiranja (sam bi storil enako), ko se je ženska odločila, da bo parkirala na istem mestu kot op.

Priča pa pravi, da temu ni tako. Zdaj a je za verjet nekomu, ki je povzročil nesrečo in bi se rad izognil kazni ali nekomi, ki je slučajno videl zadevo in kazensko odgovarja za svojo izjavo?

GTX970 je izjavil:

Lakotnik29
In smo že 10 razčistili, da sta se oba premikala

Did we ?
https://slo-tech.com/forum/t635516/zace...
pa je prižgala vse 4 smernike in pričela z vzvratno vožnjo proti meni, ko sem videl da je že nevarno blizu sem se ustavil (čeprav sem že polovico avta imel v boksu)



btw, v parkirni hiši se ne parkira vzvratno
http://www.lpt.si/parkirisca/parkirisca...


To da je on tik pred trkom zabremzal ne spremeni ničesar. Ker če bi ta budaliština držala vodo je vse kar moram naredit to da nekom presekam pot in ustavim. Če me zadane je on kriv. Jaz sem stal pri miru.

BTW kako vezo imajo pravila parkiranja na kongresnem trgu z garažno hišo v BTC? Dajmo vsaj razmišljat preden delate brezvezne posplošitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Olórin ::

GTX970 je izjavil:

Lakotnik29
In smo že 10 razčistili, da sta se oba premikala

Did we ?
https://slo-tech.com/forum/t635516/zace...
pa je prižgala vse 4 smernike in pričela z vzvratno vožnjo proti meni, ko sem videl da je že nevarno blizu sem se ustavil (čeprav sem že polovico avta imel v boksu)



btw, v parkirni hiši se naj nebi parkiralo vzvratno
http://www.lpt.si/parkirisca/parkirisca...


torej jaz lahko ZDAJ zapeljem na sredino križišča in zaustavim avto? kriv bo itak tisti ki se je zaletel vame?

ali pa ni tako enostavno...


primer 2: torej naslednjič ko bom na parkirišču videl da vozi nekdo vzratno moram hitro pritisnit gas do tal, zapeljati za tistega, ki vozi vzratno in zaustaviti svoje vozilo. Kriv bo avtomatično on?

ne, tako enostavno tudi ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GTX970 ::

Priča pa pravi, da temu ni tako. Zdaj a je za verjet nekomu, ki je povzročil nesrečo in bi se rad izognil kazni ali nekomi, ki je slučajno videl zadevo in kazensko odgovarja za svojo izjavo?

Kje je priča stala, da je videla ? Koliko takih prič poznaš, da zdolgočaseno stojijo v parkirni hiši, opazujejo druge parkirati in so potem še pripravljene pričati?
Kako vemo da je neodvisna ?

Še dobro da ni priča izjavila, da je videla Marsovce (častna skavtska), ziher bi bilo res.


To da je on tik pred trkom zabremzal ne spremeni ničesar.

Kar pa naj bi naredil ?

V njegovem primeru bi se tudi sam odločil za parkiranje, če potem nekdo drug prileti vanj ne moreš reči da ga je op izsilil, ker se zapleteš v protislovje.
Kot če stojiš na semaforju pri rdeči, se nekdo drug iz stranske ceste zaleti vate in te obtoži, da si ga izsilil :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Olórin ::

GTX970 je izjavil:


Kar pa naj bi naredil ?

V njegovem primeru bi se tudi sam odločil za parkiranje, če potem nekdo drug prileti vanj ne moreš reči da ga je op izsilil, ker se zapleteš v protislovje.
Kot če stojiš na semaforju pri rdeči, se nekdo drug iz stranske ceste zaleti vate in te obtoži, da si ga izsilil :)).


Počakati bi moral da ona zaključi manevriranje. Tako pa je ona speljala, on pa po gasu in v parkirno mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Mare2 ::

Gen3tics je izjavil:


pred dvemi dnevi sem dobil plačilni nalog za 120eur in mnenje policista se ni spremenilo, še vedno vztraja, da sem jaz ... z zadnjimi levimi vrati... zapeljal v voznico osebnega vozila BMW.

pojasnilo na plačilnem nalogu
 Plačilni nalog

Plačilni nalog



Gen3tics kateri člen ti pa očitajo, da si ga kršil?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GTX970 ::

Olórin
torej jaz lahko ZDAJ zapeljem na sredino križišča in zaustavim avto? kriv bo itak tisti ki se je zaletel vame?

ali pa ni tako enostavno...
Kaj ima to skupnega s parkirni hiši boš moral pojasniti...


primer 2: torej naslednjič ko bom na parkirišču videl da vozi nekdo vzratno moram hitro pritisnit gas do tal, zapeljati za tistega, ki vozi vzratno in zaustaviti svoje vozilo. Kriv bo avtomatično on?

Vozi nekdo vzvratno kam ? Bi rad parkiral na prazno parkirno mesto ali dela kroge okoli parkirišča ?

Olórin ::

ja, voznica bmwja je vozila vzratno, op pa jo je hotel izsiliti in ji odvzeti parkirno mesto.

Ker se mu ni ljubilo najti drugega parkirnega mesta.

Tako izgleda iz njegove zgodbe.

GTX970 je izjavil:

Olórin
torej jaz lahko ZDAJ zapeljem na sredino križišča in zaustavim avto? kriv bo itak tisti ki se je zaletel vame?

ali pa ni tako enostavno...
Kaj ima to skupnega s parkirni hiši boš moral pojasniti...


ni mi treba. točno to se je zgodilo v našem primeru. Ona je manevrirala vozilo, nesposobna kot je pač bila, njemu pa se ni dalo čakati ni je pritisnil na gas in ji odvzel parkirno mesto.
Nato je pač zaustavil vozilo in mislil da bo čudežno kriva ona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Mare2 ::

Olórin je izjavil:

ja, voznica bmwja je vozila vzratno, op pa jo je hotel izsiliti in ji odvzeti parkirno mesto.


Zakon ne pozna besede izsiliti. Kateri člen je Gen3tics kršil?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GTX970 ::

Olórin
Počakati bi moral da ona zaključi manevriranje. Tako pa je ona speljala, on pa po gasu in v parkirno mesto.

Protislovje, namreč op je začel parkirati prvi, ko se je voznica še oddaljevala (vozila stran, ni vozila vzvratno) in je samo kristalna krogla ciganke vedela, kaj namerava.

Ti na parkirišču, ko se nekod odpelje stran, preventivno počakaš pol ure, če bi dotični voznik mogoče hotel parkirati na ravno izpraznjeno parkirno mesto ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Olórin ::

Mare2 je izjavil:

Olórin je izjavil:

ja, voznica bmwja je vozila vzratno, op pa jo je hotel izsiliti in ji odvzeti parkirno mesto.


Zakon ne pozna besede izsiliti. Kateri člen je Gen3tics kršil?


povzročitev prometne nesreče. Zaletel se je v voznico BMWja.

GTX970 je izjavil:

Olórin
Počakati bi moral da ona zaključi manevriranje. Tako pa je ona speljala, on pa po gasu in v parkirno mesto.

Protislovje, namreč op je začel parkirati prvi, ko se je voznica še oddaljevala (vozila stran) in je samo kristalna krogla ciganke vedela, kaj namerava.

Ti na parkirišču, ko se nekod odpelje stran, preventivno počakaš pol ure, če bi dotični voznik mogoče hotel parkirati na ravno izpraznjeno parkirno mesto ?


NE. voznica je parkirala, samo ni bila najbolj sposobna in je morala prestaviti vozilo, da je ponovno poizkusila parkirati vzratno.
Sredi manevriranja jo je op izsilil.

GTX970 je izjavil:

Ti na parkirišču, ko se nekod odpelje stran, preventivno počakaš pol ure, če bi dotični voznik mogoče hotel parkirati na ravno izpraznjeno parkirno mesto ?


če se vozilo zaustavi nekaj metrov naprej od parkirišča je logično da bo parkiralo. Počakaš 10 sekund da vidiš kaj namerava storiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

prox ::

Saj pa OP ni jasnovidec, da bi lahko predvidel, kaj bo voznica storila. Vse 4 smernike bi lahko imela prižgane ker je npr. nekoga čakala, se je tam ustavila ipd... Res je, da bi OP lahko počakal, ampak to ne opraviči dejstva, da ženska ne zna uporabljati vzratna ogledala oz. svojega vratu. Takšni naj vrnejo vozniško.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Olórin ::

prox je izjavil:

Saj pa OP ni jasnovidec, da bi lahko predvidel, kaj bo voznica storila. Vse 4 smernike bi lahko imela prižgane ker je npr. nekoga čakala, se je tam ustavila ipd... Res je, da bi OP lahko počakal, ampak to ne opraviči dejstva, da ženska ne zna uporabljati vzratna ogledala oz. svojega vratu. Takšni naj vrnejo vozniško.


op pa je živčnež, se mu ni ljubilo počakati 5 sekund da bi videl zakaj je ona zaustavila vozilo 5 metrov od parkirnega prostora. Ko je bilo več kot očitno da samo manevrira.


prox je izjavil:

Saj pa OP ni jasnovidec, da bi lahko predvidel, kaj bo voznica storila. Vse 4 smernike bi lahko imela prižgane



43. člen

(vzvratna vožnja)

(2) Med vzvratno vožnjo morajo biti na vozilu vklopljene varnostne utripalke. Pri vzvratnem parkiranju in vzvratnem obračanju mora voznik vklopiti utripalke.


Saj jih je prižgala, ko je šla vzratno, kaj je tu nejasno? Op je videl da je vklopila vse 4 smernika in vzratno, pa je vseeno rinil na parkirno mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GTX970 ::

če se vozilo zaustavi nekaj metrov naprej od parkirišča je logično da bo parkiralo.

Svet ni črno-bel.

In če je vozilu ravno takrat crknil motor ? Ali pa je voznik zajebal z menjalnikom in je motor crknil - vozilo stoji ?
Ali da je voznik ravno zagledal znanca in mu ustavil.
itd...


povzročitev prometne nesreče. Zaletel se je v voznico BMWja.

NE. voznica je parkirala, samo ni bila najbolj sposobna in je morala prestaviti vozilo, da je ponovno poizkusila parkirati vzratno.

Voznica se je odpeljala stran, op je začel parkirati, nato je začela parkirati še voznica na isti vektor, ko je bil op že napol parkiran in se je ona zaletela vanj.
Pri vzvratni vožnji tudi ni nič pogledala, če je varno voziti nazaj.
Boš moral pogledati v slovar za definicijo besed: vzrok, posledica, prvi, drugi, izsiliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Olórin ::

ne. Ona je manevrirala, zato je zapeljala stran. Ni se odpeljala proč ampak je manevrirala.

Vzrok nesreče: op je izsilil voznico medtem ko je manevrirala.
Posledica: voznica BMWja se je zaletela vanj.
dodaten vzrok: voznica BMWja je imela preslabe reflekse in ni pravočasno zaustavila vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

TESKAn ::

Ko das v rikverc, se prizge luc zadaj. Ni variante, da bi sposoben voznik za tako vozilo mislil, da bo pac tam stalo. Razen ce nekateri takrat, ko cakate v avtu na koga, date v rikverc...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Olórin ::

Gen3tics je izjavil:

ki je bilo le nekaj metrov od mene (4. mesto z moje strani se mi zdi


voznica je bila oddaljena 5-7 metrov, OP pa 4 parkirna mesta. 1 parkirno mesto je široko koliko? 2.5 metra? torej je bil on oddaljen 10 metrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

r3dkv1c4 ::

Moje mnenje pa je, da je OP želel voznici porinit.....v luknjo in ker se gospodulja ni dala, ga je nabasala.
Vsaj skica namiguje na to, da je voznica bila med procesom parkiranja in jo je OP želel po domače zajebat.

Glede na to, da se je to dogajalo v 2. etaži, je zadeva jasna, da je OP bil že nestrpen, ker ni bilo prostora.

Žal so policisti ugotovili, kar pač so.
Meni se ne zdi smiselno ubadat s takimi neumnostmi, ker parkiranje v sloveniji, sploh pa v ljubljani je na psu.

GTX970 ::

Olórin
Kot kaže se midva ne pogovarjava o isti situaciji, ker daješ diametralno nasprotne sklepe.

prox ::

No hvala za info. Naslednjič, ko parkiram vzvratno, vklopim vse 4 in ko bom nameril svojo tarčo v vzvratnem ogledalu, ki mi nevedoč ali vedoč "krade" parkirno mesto, hitro po gasu, da ga butnem. Itak rabim nov odbijač. Kdo ve, mogoče bo naslednja žrtev ravno kakšen slo-techovec.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Olórin ::

preberi opovo izjavo no. ona je bila oddaljena 5-7 metrov, kar je 2 parkirni mesti, morda 2.5 on pa 4 parkirna mesta.

pač na gas je pritisnil in jo hotel izsiliti. tako preprosto je. Ona je bila _bližje_ parkirnemu mestu, dala je v vzratno prestavo in vklopila vse 4 smernike, on pa je zapeljal v parkirno mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

St235 ::

prox je izjavil:

Saj pa OP ni jasnovidec, da bi lahko predvidel, kaj bo voznica storila. Vse 4 smernike bi lahko imela prižgane ker je npr. nekoga čakala, se je tam ustavila ipd... Res je, da bi OP lahko počakal, ampak to ne opraviči dejstva, da ženska ne zna uporabljati vzratna ogledala oz. svojega vratu. Takšni naj vrnejo vozniško.


Točno zato ker ni jasnovidec nima kaj izsiljevat vozilo, ki manevrira.

prox ::

In upravljalec vozila, ki ga manevrira mora uporabljati ogledala. Drugače se to šteje kot namerna povzročitev škode.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

St235 ::

prox je izjavil:

No hvala za info. Naslednjič, ko parkiram vzvratno, vklopim vse 4 in ko bom nameril svojo tarčo v vzvratnem ogledalu, ki mi nevedoč ali vedoč "krade" parkirno mesto, hitro po gasu, da ga butnem. Itak rabim nov odbijač. Kdo ve, mogoče bo naslednja žrtev ravno kakšen slo-techovec.


Zakaj bi se matral? Zaviješ levo in ustaviš pred nekom, ki vozi naravnost, pa boš popravil cel avto. Po logiki nekaterih tukaj je dovolj, da stojiš in nisi nič kriv.

Olórin ::

prox je izjavil:

In upravljalec vozila, ki ga manevrira mora uporabljati ogledala.


Upravljalec, ki manevrira vozilo mora gledati, kaj se dogaja PRED njegovim vozilom.

Zato sta pač kriva oba :) OP se kazni ne more izogniti, tudi če si tako zelo želi.

Sploh ker ima voznica pričo. Case closed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GTX970 ::

Upravljalec, ki manevrira vozilo mora gledati, kaj se dogaja v vseh smereh okoli njegovega vozila, še posebej to velja pri parkiranju vzvratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

St235 ::

prox je izjavil:

In upravljalec vozila, ki ga manevrira mora uporabljati ogledala. Drugače se to šteje kot namerna povzročitev škode.


Seveda, samo v ogledalih ne moreš videt vsega, še najmanj nekoga, ki se ti tik pred zdajci rine v boks.

Saj zgodba je enostavna. Imamo prometno nesrečo. In imamo verzijo zgodbe, ki jo razlaga pvozročitelj (op) na drugi strani pa imamo voznico BMW, pričo in oceno policije. Zdaj kdo komu verjame je pač njego stvar.

GTX970 je izjavil:

Upravljalec, ki manevrira vozilo mora gledati, kaj se dogaja v vseh smereh okoli njegovega vozila, še posebej to velja pri parkiranju vzvratno.


In nič drugače ne velja za OP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Olórin ::

GTX970 je izjavil:

Upravljalec, ki manevrira vozilo mora gledati, kaj se dogaja v vseh smereh okoli njegovega vozila, še posebej to velja pri parkiranju vzvratno.


točno tako. Ni opazoval kaj dela voznica BMWja. Nato ji je na hitro zasedel parkirno mesto, ona pa je butnila vanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GTX970 ::

Ženska ni gledala nazaj sploh.

Mavrik ima dober podpis:
The truth is rarely pure and never simple.



Ni opazoval kaj dela voznica BMWja.

Je gledal, zato je tudi ustavil, ko je bil že napol parkiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Olórin ::

dokaži.

dokazov, da ji je OP odvzel parkirno mesto je namreč veliko več kot tvoje laično predvidevanje.

Ona je bila oddaljena 6 metrov, on 4 (ŠTIRI) parkirna mesta, kar je mnogo več kot 6 metrov, ko se je postopek začel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

prox ::

Me zanima, kakšna bi bila zgodba, če bi OP imel BMW in voznica BMW-ja cliota.:))
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko parkiramo na parkirišču?

Oddelek: Na cesti
243521 (2234) Daliborg
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320960 (14575) krepki
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52192034 (82802) St235
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914935 (13092) prox
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6221154 (18974) solatko

Več podobnih tem