» »

Kaj naredite, če napačno parkiran avto blokira ali otežuje dostop do vašega doma?

Kaj naredite, če napačno parkiran avto blokira ali otežuje dostop do vašega doma?

negotiator ::

Je dovolj slika, ki se jo potem posreduje redarstvu ali mora redar na lastne oči videti zadevo?

To se dogaja precej pogosto in, ker ni nobenega redarja/policije ob pravem času na pravem kraju, me zamika, da bi zadeve vzel v svoje roke, je pa res, da bi nazadnje jaz bolj nasrkal, zaradi teh, ki ne poznajo prometnih predpisov.

Gre večinoma za preponosne lastnike dražjih avtomobilov, večinoma nemškega porekla, ki mislijo, da jim znamka avtomobila daje neomejene pravice.
All easy problems have already been solved.

Mare2 ::

negotiator je izjavil:

zamika, da bi zadeve vzel v svoje roke, je pa res, da bi nazadnje jaz bolj nasrkal, zaradi teh, ki ne poznajo prometnih predpisov.


Kako misliš nasrkal? Daj malo opiši, kako te zaparkirajo. A je to v mestu?
Policajev itak ni takrat, ko jih rabiš.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

negotiator ::

Mare2 je izjavil:

negotiator je izjavil:

zamika, da bi zadeve vzel v svoje roke, je pa res, da bi nazadnje jaz bolj nasrkal, zaradi teh, ki ne poznajo prometnih predpisov.


Kako misliš nasrkal? Daj malo opiši, kako te zaparkirajo. A je to v mestu?
Policajev itak ni takrat, ko jih rabiš.


Da, blokirajo ali pa vsaj otežijo mi dostop do mojega parkirišča, s tem blokirajo tudi intervencijsko pot in obračališče parkirišča. Oni sicer parkirajo na javni površini, a kot sem rekel, na obračališču, včasih pa tudi na intervencijski.

Nasrkal bi verjetno, če bi se kaj fizičnega zgodilo njihovemu preljubemu avtu - zato to poskušam rešiti v skladu z zakonom.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Prijavljaj na redarstvo in teži na občini, da naj prostor boljše označijo. Če so vedno drugi avtomobili, z delanjem škode ne dosežeš nič.

St235 ::

negotiator je izjavil:

Je dovolj slika, ki se jo potem posreduje redarstvu ali mora redar na lastne oči videti zadevo?

To se dogaja precej pogosto in, ker ni nobenega redarja/policije ob pravem času na pravem kraju, me zamika, da bi zadeve vzel v svoje roke, je pa res, da bi nazadnje jaz bolj nasrkal, zaradi teh, ki ne poznajo prometnih predpisov.

Gre večinoma za preponosne lastnike dražjih avtomobilov, večinoma nemškega porekla, ki mislijo, da jim znamka avtomobila daje neomejene pravice.


Kličeš redarstvo in jih obvestiš, da vozilo ovira dostop in intervencijsko pot. Če se bodo zgovarjali jih spomni na 16. točko 4. odstavka, 65 člena zakona o pravilih cestnega prometa, ki ureja blokiranje dovoznih poti (mora pa bit z tablo označen dovoz ozrioma prepoved parkiranja)

16. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;

Če parkirajo na intervencijski poti potem je pa relavantna še točka 18.:
18. na označenih poteh, namenjenih intervencijskim vozilom;

V obeh primerih zahtevaj od redarjev, da v skladu z 19. členom taistega zakona napačno parkirano vozilo odstranijo.

Redarstvo se zna izgovarjat ampak če boš težil bodo ukrepali. Če slučajno nimate redarske službe pa se kliče policijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

negotiator ::

@Lakotnik29

Super, hvala!
All easy problems have already been solved.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397746 (15612) UganiKdo
»

Ko te nekdo zaparkira (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13124058 (20543) ginekk
»

Zaparkiran avtomobil na parkirišču

Oddelek: Na cesti
407991 (5384) SaXsIm
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726600 (22430) solatko

Več podobnih tem