» »

Mestno redarstvo

Mestno redarstvo

««
3 / 12
»»

MadMicka ::

Sej pravim Mr. B, pomoje gredo lahko policaji kontrolirat promet v BTC. Zakaj tko mislim, sm gor razloži in tudi zapisal par členov. Napiš jih še ti ene par...

Zdej 100% pa gredo lahko policaji tudi v hišo Mr. B ja brez sodnega naloga, kadar to zahteva situacija. Npr. kadar lovijo lopova, ki se je tja zatekel.

zile ::

No da malo obudimo tole temo. Dons sem fasu listek "Obvestilo redarstva". Parkiral sem na mestu kjer je omejeno parkiranje na čas 2 ure max.
Znaka na začetku nisem vidu, ker ga je drevo dobesedno preraslo zdej ko drevesa bujno poganjajo. Ampak pustimo to.
Tole temo sem prebral in folk je 2 leti nazaj pisal ugovore, etc...
No zdej pa na listku piše "Na to obvestilo o prekršku po zakonu ni ugovora". :(
Piše še: za prekršek/prekrške je predpisana skupna globa v višini 10.000 SIT, katero lahko plačate v polovičnem znesku po priloženi položnici, ali pa počakate na izdajo plačilnega naloga, kar sledi v kratkem.
Kaj storiti? Ali je kdo z enakim listkom tukaj in ve kaj bo naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Tody ::

jah zadeva, naj bi bila ustavno oporečna, ker se bi morali plačilni nalogi izdajat osebno prekršarju, kar avto sigurno, če pa prejemeš tisto po pošti pa greš iskat pa si obvezen plačat zadevo. Če so zdaj kaj orng spremenil nevem amapk ustavo lih ne spreminjajo vsak dan :)

Utk ::

V kakšni državi živimo, da nam vsak debil lahko napiše kazen brez možnosti pritožbe...če so veje prekrivale, je že to en razlogec za pritožbo, čeprav si reku da pustimo to, ampak vseeno, neka možnost bi morala bit. Vsaj dokler nimajo redarji vsaj visoke policijske, če že ne kakšen pravni faks:D

Balandeque ::

Jaz bi pa pogovoru zgoraj izpred dveh let dodal, da lahko pooblastilo, da ti kdo dviga priporočeno pošto, dandanašnji hitro urediš kar na pošti. Sva to ravno uredila s fotrom in mislim, da bo še komu prav prišlo.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Ziga Dolhar ::

Če se prav spominjam, na tistem listku piše,

da ni ugovora na to OBVESTILO,

da pa boš lahko ugovarjal na plačilni nalog, ki ga boš dobil v kratkem.
https://dolhar.si/

perci ::

Točno tako, kot je Žiga napisal. Na "listek" ne moreš ugovarjati, lahko pa ugovarjaš na plačilni nalog, ki ga dobiš kak mesec za tem.

zile ::

Aha OK. No, vidm da so me še slikal. Kaj pa počnejo s slikami ? A majo digitalce po novem ? ;)

Gandalfar ::

ja, digitalce majo

BigWhale ::

Ravno vceraj sem pisal o patetiki parkiranja.

Imas znak, ki ti prepoveduje parkiranje oziroma ti ga dovoljuje v dolocenih omejitvah. Ponavadi imas tudi oznaceno parkirisce, z modro crto ali pa z belo. Ze ta ti sama po sebi pove kako je s parkiranjem.

Potem pa prides, parkiras narobe, dobis listek in jokas?

Zakaj, zaradi listka? Zaradi cesa? Zaradi tega, ker si vedel (ceprav ne-vedenje ni opravicilo), da narobe parkiras, pa si vseeno tako parkiral?

Evo, ves, da zajebes in ves, da ti lahko listen nalimajo na avto, pa ti ga potem tudi res nalimajo. Vedel si, da ti ga bodo, cemu potem jokanje? Pa saj je bil rezultat akcije ze vnaprej predvidljiv.

General rant, nic osebnega.

Xplicit ::

zanc sm vidu da po dolgem cajtu spet natikajo lisice - a niso rekl da kao ne bodo vec (da bodo direkt avto s pajkom odpelal)?

jype ::

V Ljubljani se pogosto zgodi, da zmanjka pajkov. Potem pa pac iscejo last resort.

Lisice so mal butaste, ja, ker vozilo potem ostane tam se precej dalj, kot ce bi mu enostavno zalimal globo.

Po drugi strani so butasti tudi tisti, ki tam parkirajo, kjer se ne sme. Ce imajo denar za avto, potem imajo tudi denar za parkirno hiso. Vsekakor imajo vsi tudi moznost javnega prevoza.

Xplicit ::

ja ce je parkirna hisa v blizini ne recem, sam sm su zanc u ledina center, pa majo tm zravn prov narejenen 'kao' ene parkir-place (tm med ledino in resljevo k so med drevedi dejansko prostori za avtomobile) pa folk skoz tm parkira, pa so ful avtov zaklenil (men na sreco ne :D), pa dejansko sploh ne vem ce je ksn znak tm da se ne bi smel parkirat

a kdo ve zakaj je ocitno kar naenkrat tm prepovedan parkirat?

BigWhale ::

Ker naceloma ni implicitno dovoljeno parkirati tam, kjer ni explicitno prepovedano. ;)

Po mojem.

Ziga Dolhar ::

BigWhale: Itak da je -- pojdi kdaj čez poletje&vikend v Bohinj pogledat :).
https://dolhar.si/

neoto ::

Da malo neprostovoljno oživim tole diskusijo:
Danes sem na avtu v Ljubljani (na Viču) našel DVA listka 'Obvestilo redarstva' vsak po 20k!!! 8-O 8-O 8-O
Avto je bil res parkiran na pločniku ker v ulici, kjer ga imam drugače parkiranega ni bilo prostora. Toda ali lahko gor nalimajo dva listka, čeprav avta vmes nisem premikal? Včeraj parkiral, popoldne dali listek, danes dopoldne še enega...
Kaj pa v takem primeru naredit??

Matej_K ::

NUJNO poglej registrske tablice napisane na listkih..lahko da ti je en sotrpin prilimal še svojo...:D
... .. .

neoto ::

Žal ni... ;(( ;((

Na mestnem redarstvu pravijo, da lahko vsak dan nalimajo en listek. Sem imel ravno to 'srečo', da teh 14 dni harajo po Viču, tako da ;(( ;(( ;((

Utk ::

Zakaj zaboga se nisi premaknu, če si že dobil en listek? Ne mi rečt da ni prostora, zvečer se ga dobi skoraj povsod, legalnega, posebej na viču.

neoto ::

Sej če bi bil pozoren na to, da to ni v redu, bi ga šel zvečer prestavljat. Pač včeraj popoldan parkiral pred hišo, danes pa ko sem šel domov pa tole...
My mistake, nič drugega ne morem rečt... ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

neoto ::

... razen to, da so barabe in da za to, ker parkiraš avto na nespluženem pločniku, kjer nikogar ne ovira, zaračunajo več kot če bi naredil nek prometni prekršek...

Doman ::

Ravno hotel sem vprašati, če bi lahko vsakič kar sam prilimal eno kazen na avto, in ko bi redar prišel bližje bi videl kazen in ti nebi dal še enega listka.
To očitno ne gre:\

Tody ::

dones po petih minutah fasal lisice, potem šel na en pir da se pomirim in opazujem cesto kurac se je vsake 3 minute vozil gor pa dol po ulici... banda brezdelna...

Doman ::

In pol mi nekdo reče zakaj se folk ne vozi z avtobusi;(( 25.000slovenskih tolarjev me pride na mesec za 20km dolgo pot.

Nejc Pintar ::

Meni se bolj zanimivo zdi da starši dobijo v 10km oddaljenem kraju manj vožnje kot ljudje ki so oddaljeni ca. 3km!
Lahko je biti prvi, če si edini!

Matej_K ::

Poglej še enga SREČNEŽA
... .. .

neoto ::

Kaj to pomeni:
Ker na mestnem redarstvu pravijo, da na vozila ne nameščajo po več obvestil hkrati, je pač mogoča kakšna druga razlaga.
Meni pa so po telefonu zagotovili, da lahko oni vsak dan prilimajo listek, če hočejo. Kaj je zdaj s tem v zakonu???

Utk ::

hja, hkrati in naslednji dan ni čist isto po moje. Ni nekega hudega protislovja tu. So pa verjetno tolk butasti, da niso na to pomislili, da tist avto tam že 3 dni stoji, ko so jih novinarji vprašali o tem.

Roadkill ::

Jaz sem včeraj parkiral na precej glupem mestu. Ponavadi ne delam tega, včeraj je bila pa kriza (bil sem zmenjen, pa nisem hotel ravno pol ure iskat parkinga po centru in tako zamudit).
No parkiral sem direkt zraven znaka za prepovedano parkiranje.

Zanima me, kakšna je kazen v takem primeru?
Za nepravilno parkiranje je kazen 5k. Tle sem več kot očitno tudi kršil cestno prometne predpise. Je kazen višja?

Kazni sicer nisem dobil, mi je pa en nepridiprav z avta ukradel zadno tablico. Ampak ne zato, ker bi za avtom koga oviral ali kaj podobnega. V isti ulici je bilo parkiranih še kakih 8 avtov, pa ni nobenemu drugemu manjkala registerska tablica. :)

BTW: Te dni je na Viču res veliko policajev. V torek so delili avtograme pri FRIju (okoli zdravstvenega doma), včeraj sem jih videl pri Interšparu Vič itd. Prejšnji mesec so imeli pa eno akcijo v kateri so šli po celi tržaški in dajali listke na vozila parkirana na pločniku. Najprej sem jih srečal, ko sem šel iz faxa, par uric kasneje so bili pa že na koncu tržaške, kjer mam šiht. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

neoto ::

No in ravno ta teden nisem dobil placa v ulici, kjer drugače parkiram in sem parkiral nasproti omenjenega zdravstvenega doma... :D Mam pač srečo...

Tody ::

Hey ! Zanima me kaj napisat v pritožbo, in kaj se sploh zgodi pol a moreš vseeno plačat, kdaj zastari zadeva, zdej so kao neki spreminjal... Mam že ene 30.000 sit stroškov !

Roadkill ::

Hey !
Si se kdaj vprašal, kako nekaterim uspe zdržat brez parkiren kazni PO VEČ DNI SKUPAJ?

Zna bit, da ti nekaj narobe delaš.
Ü

Tilen ::

Danes semparkiral na plocniku in sem dobil prijazno obvestilo za 20k! 8-O

Kaksne so kaj sanse za "omilitev" te kazni? A se kr velja, da ce placas v 8 dneh, da se ti zaracuna samo pol zneska? Nekako je to moj prvi prekrsek, avto pa ni bil moj. Help! :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jype ::

Nehaj parkirat na pločniku. To je nevarno. Pa kazen plačaj in naslednjič za ta denar kupi dobre čevlje, bicikel ali pa vsaj mesečno vozovnico.

Tilen ::

Saj nisem rekel, da ne mislim placat ali kaj podobnega. Samo vprasal sem, ce je se vedno tako, da placas manj ce poravnas v 8 dneh?

Razlogov za nastalo situacijo ne bi opisoval, le kazen se mi zdi zelo visoka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zee ::

ko sem še prihajal v Ljubljano, sem dostikrat pustil avto pri Intersparu na Viču...parkirnih mest ko toče, pa še prijeten sprehod do mesta sem naredil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Upam, da je še tako, nisem pa ziher. Že dolgo (v tem življenju še ne) nisem naredil prekrška.

Tilen ::

A pol naj postavim na Viču pa peš v Maribor? Dajte bit malo resni no.

Se še da prepoloviti kazen s plačanim znenskom v ustreznem roku ali ne? Ve kdo mogoče?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ziga Dolhar ::

Tilen,

kaj to ni napisano na samem listku?
https://dolhar.si/

Tilen ::

Ne, potem vrjetno to ni mogoce? ;(
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zee ::

je ja, vendar je v Ljubljani kazen 20.000, torej če plačaš v predvidenem roku "samo" 10.000 SIT.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tilen ::

No tole me je zanimalo. Poloznicodobim po posti, katera bo nasloveljena na lastnika avtomobila?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zee ::

da.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tilen ::

Ta cas [8 dni] zacne veljati od prejema poloznice ali od prejema obvesila o prekrsku?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Scorpio23 ::

Dobil sem listek mestnega redarstva in sicer 10k. Na avto sem dobil listek, položnico pa dobim baje po pošti. Plačal nebom!
Kaj se da storit? Prebral sem že marsikatero pritožbo in prebral, da dejansko nimajo pooblastil in ni v skladu z zakonom.

jype ::

Tudi ni v skladu z zakonom, da si naredil prekršek. Ti kar plačaj, si boš bolje zapomnil, da se prekrškov ne dela.

Scorpio23 ::

Avto sem pustil malce vstran ob cesti, vklopljeni vsi štirje blinkeri...Bilo me ni 5min. Kazni nebom plačal!

zee ::

@Tilen: rok začne veljati z dnem prejema plačilnega naloga

@Scorpio23: plačal boš bodisi 10.000 SIT preko plačinega naloga, ali pa se bodo obesili tebi oz. lastniku vozila na osebni dohodek, kar ti je lažje. V drugem primeru sumim, da boš plačal 20.000 SIT (celotno kazen) povečano za stroške postopka. Drugače pa kot je napisal jype.

PS: "nebom" v slovenščini ne obstaja, obstaja pa "ne bom"
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Roadkill ::

@Scorpio:Ti se kar pritoži in nam sporoči, kako bo čez par mesecev, ko bo tvoj dolg prevzela davčna. :)

Drugače je pa že nekaj časa tako (v Ljubljani) da ni več 8dnevnega roka.
Je pa še na vseh listkih do sedaj točno pisalo, da v primeru da plačaš kazen s PRILOŽENO položnico, plačaš le polovico. Ko pa prejmeš položnico po pošti pa plačaš polno kazen.
Ni mi pa čisto jasno, ali je sedaj 20k kazni ali 10...
Zadnjič ko sem jaz bil predolgo parkiran na parkirnem mestu, kjer je dovoljeno parkirati eno uro z listkom, sem dibil 10k. To je bilo v začetku novembra.
Vsi, ki so pa dobili 20k so bili pa parkirani na pločniku, kar pomojem samo pomeni, da je za parkiranje na pločniku dodatnih 10k kazni. Tudi njim je pisalo, da če plačajo s priloženo položnico....

BTW: Na kazni tudi zelo jasno piše, da po "blablabla" zakoniku nevemčesa na ta plačilni nalog NI MOŽNOSTI PRITOŽBE. :)

Plačaš in pozabiš.
Se hitro navadiš kak kilometer stran parkirat. Če ti recimo Trnovo ni dovolj blizu centra, potem naj ti tudi ne bo težko dati tistih 10k. Jaz sem jih dal 3× potem sem imel pa dovolj. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

zee ::

my point exactly!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815721 (13274) Utk
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726547 (22377) solatko
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50945002 (33267) Mehmed
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412668 (11502) Vice
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609673 (8189) Matev

Več podobnih tem