» »

Nosite očala?

Nosite očala?

1 2
3
»

sci3nc3 ::

SloTechCEO je izjavil:

Ok, čas da malo porukam tele stagnirane vode:
tl.dr.: Dobil očala v tretjem razredi, progresivno povečevala dioptrija do 3 letnika dodiplomca (-4.00), zdaj sem nazaj na -2.00 in bom v približno 2 letih nazaj na 20/20.

Ker tukaj velja religija znanosti prilagam wiki do znanstvenih člankov iz katerih vejijo mnogovečkatera, ki neizpodbitno potrjujejo vpliv bližinjskega sedentarnega dela in progresivne miopije oz. napredka refrakcijske napake vida
https://wiki.endmyopia.org/wiki/Clinica...

Endmyopia je resnična stvar, ki je še pred 8 leti, ko sem se sam podal na pot zbijanja diptrije veljala za neko znanstveno fantastiko, danes pa lahko najdete na youtubu in facebook skupini 1000+ intervjujev, postov pričevanj uspešnih praks reduciranja zmernih ter visokih miopij.

Bežite stran od LASIK, tisti ki trdovratite nenošenje očal nadaljujte, ampak pričnite več trenirati "aktivni fokus" (zelo kratko: oddaljuješ se od predmeta dokler se le-ta ne znajde v polju rahle zamegljenosti, pomežiknite, poskusite zajeti sliko s perfiralnim vidom (zaznati tiso kar je meta-vidno okoli dejanskega polja fokusa) ter slika se bo eventuelno izostrila. To + zdrave navade gledanja na ekran ter spremembe življenjskih navad me je pripeljalo do polovične dioptrije in enkrat se bom zbudil na plaži in vse kar bom rabil narediti je vzeti desko in skočiti v morje. Nič leč, higienskih postopkov, očal, kapljic na lečah itn. Za tiste, ki imate še okej vid, morabiti kakšno decimalko minusa ter še buljite dolgotrajno na ekran si omislite očala s plusom (idealno med 0.50 ter 1.50, odvisno koliko blizu je vaš ekran ali predmet bližnjega opazovanja). Previdno s plus očali ker lahko na dolgi rok sprožijo dolgovidnost (idealno za 20 minut pa potem 45 minut gledate na ekran normalno. Vseeno si zamislite večji ekran in ga imejte od 2 do 3 metre stran. Kapljice Vogel rešujejo očesni film ki je poglavitni faktor pri ohranjaju zdravega pogleda.

edit: ups zdajle berem nazaj in se bere kot native marketing. NISEM sponzoriran ter ENDMYOPIA ponuja 7 dnevni zastonjski email preko katerega lahko sledite vsemu osnovnemu znanju za reduciranje dioptrije (potem vam predlaga še plačljive inštrukcije, ker se ljudem očitno neda brati in opraviti ta težjega dela kar je dejansko gledati daleč na svežem zraku namesto na ekran).


Trdiš, da si z nekimi vajami skorigiral dioptrijo? Si pripravljen za znanost 2 meseca ne izvajati teh vaj in poročati stanje? Si za znanost pripravljen obiskati oftamologa in prilepiti njegov rezultat/poročilo?

Znanost pravi, da je kratkovidno oko (očesno zrklo) predolgo. Razumljivo in logično je, da potem slika ne more biti ostra. Kako pojasnjuješ, da imaš z nekimi vajami kar naenkrat popolno ostrino vida?

Saj ne, da ti ne bi verjel, samo probam razumeti, kaj točno te vaje spremenijo, da je vid naenkrat v redu.

Karen ::

Drži, to da se je nekdo potrudil narediti 1000 pričevanj na YT za neko superduper metodo... spominja me na topshop reklamo, ki sem jo enkrat gledal v neki državi daljnjega vzhoda (kjer so prepričevali kako uro lokalce (seveda majhne by design) da če pijejo nek serum za rast bodo zrasli 15-30cm plus v mesecu dni - pol pa kazali stretchane fotke ljudi pred/po v 30. dneh). Sem crknil od smeha v tisti uri... aja, prodajali kot "italian formula"... če bi lokalci vedeli kako mali so Itaijani:D.
>>>ups zdajle berem nazaj in se bere kot native marketing. NISEM sponzoriran ter ...
To je še bolj žalostno - zastonj delaš za druge, če bi te vsaj plačali.

velikBrokoli ::

Tale tema je hujša kot pa kakšna s proticepilci :))

SloTechCEO ::

Vav noro. Saj sem vedel, da slo tech ne bo uspel pogoltniti tega, ampak da takole kognitivno disonanco dobim čeprav SEM NAVEDEL link tree do ZNANSTVENIH ŠTUDIJ, ki so ODPRTI in DOSTOPNI. Ostanite zlati za svojimi očali. Aprila imam ponovno redni letni pregled pri oftalmologu na napotnico kjer bom (ponovno) dobil recept za znižane leče. In najbolje od vsega.? Oftalmolog (v 4 letih nižanja diptrije sem šel k 3 različnim za vsak slučaj) in ne prodajalka v Clarusu mi daje aktualno gradivo iz konferenc v katerem je že zdavnaj priznano, da je delo od blizu neizpodbitno povezano s miopijo oz. če smo natačni; presbiopijo (tudi to ne boste guglali). Atropinove kapljice so zaenkrat v Evropi aplicirane zgolj iz strani oftalmologa, zdravi se otroke z visoko miopijo ampak vse več se obrača diskurz proti odprtju sistematskega zdravljenja starejših s temi kapljicami. To je strup, ki "omrtviči" ciliarne mišice in omogoči sprostitev le-teh. Ker refrakcijska motnja projeciranja vida se mora nekje začeti in ta nekje je napeta ciliarna mišica, ki sicer služi pri gledanju na blizu. In tako kot vsaka mišica tudi ta lahko doživi spazem akomodacije. Torej po dolgem času buljenja od blizu (kar v kateremkoli delu razvitega sveta počne 90% ljudi 90% na dan), mišica prične vse počasneje sproščati in afektivno korigirati vid na daljavo (je več kot samo to, je tudi povezava s možgani in dojetjem le-teh, kaj morajo izostriti in kaj ne). In kar naenkrat ne vidite več dobro. Greste h optiku, posede te na stol pod umetnimi lučmi ter ti našopa najbolj nerelevantne teste za merjenje dioptrije. Večinoma se gre za ugibanje, ko vam menja lečo in večina ljudi raje izbere tisto, ki jim da "HD" efekt oz. malo boljši vid kot prej (samo da se ne spomnejo več koliko so dejansko prej videli kot 20/20). In tako dobijo oči pripomoček s katerim ne morejo nikdar več omogočiti sprostitev ciliarne mišice. Življenjski vzorci se ponovijo, z taistimi očali gledati na blizu in zgodba se ponovi. In tako bomo 2050 imeli pol sveta s kratkovidnostjo. Nikoli nisem omenjal dejanskega očesa, ki se podaljša - da, na stimulacijo se bo vedno odzvalo. In prav tako na obratno oz. miopijsko negativno ampak le-to vzame več časa. Uglaunem to da ste leni in nočete klikati po zastonj dostopnih študijah ni moj problem. Ne prodajam vam ničesar. Lahko se prijavite na tisti 7 dnevni email, malo pogoltnite funny style pisanje tega človeka, na koncu vam ponudi plačljiv tečaj ampak zgolj zaradi tega ker je priložnost ker ljudje cenijo tisto kar plačajo. Jaz sem se tega lotil sam in zastonj, vzelo mi je preveč let ker sem se vmes zajebaval s preveč odbitimi dioptrijami (postopek je sistematičen in počasen). Ampak ko enkrat zajahaš val in vidiš lase po tleh kopalnice, ki jih prej nisi potem ne greš več nazaj.

tony1 ::

No, za trenutek te lahko resno vzamem; seveda se kar navadi backlasha, to je tako kot če bi šel propagirati cepiva (kjer je manjšina družbe tako glasna, da izgleda, kot da so oni mainstream).

Linkov seveda nisem bral, ampak atropin ni nedolžna zadeva:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Pa se ne bi dalo tega početi na kakšen bolj len način, npr. tako, da imaš na glavi VR čelado, ki bi ves čas spreminjala kako globoko se vidi slika, ki jo bereš? Ali pa, da imaš v službi, ne vem, 75'' monitor 4 metre stran, doma pa monitor na mizi? Danes smo pač družba instantne gratifikacije, kaj pa je to takega, če daš optiku vsako leto 400 EUR, pa še nekih vaj ti ni treba delati... :D

SloTechCEO ::

Da, atropin ni nedolžna zadeva. V Indiji sicer prosto dostopna ampak tukaj pač ne in tudi ne bo. Ampak te kapljice NISO popolna rešitev. Cel pojnt, ki ga želim dopovedati je ta, da tukaj NI HITRE REŠITVE. Miopijo si pridelaš počasi in dolgo, ampak dokler imaš zdrav vid se tega ne zavedaš. Nekateri se tega ognejo (tudi zaradi genetike) ampak večina ne. Zato je totalen paf, ko ugotovijo, da za ponovni 20/20 vid morajo prav tako delati dolgo in sistematično (no, na youtubu od jake steiner so podcasti z ljudmi, ki so si reducirali diptrijo tudi po 1.00 v dveh mesecih s pomočjo bližnjice uporabe leč ter očal na blizu, ampak je potem zelo težko priti od -1.50 do 20/20). In ja, odgovoril si samemu sebi: "ali se nebi dalo početi na kakšen bolj len način". Tako večina razmišlja in zato imamo očala in leče ter LASIK in industrijo sploh ne obsojam zaradi tega. Če se malo izpovem tudi sam služim na tem področju (pst, pokukajte za OTC delnicami podjetij, ki proizvajajo LASIK stroje in leče). Da odgovorim na VR čelado - poguglaj ključne besede: headache, glaucoma in apple vr headset. Malo napni možgane in razmišljaj: če imam polje gledanja pomaknjen DIREKTNO pred oči, kako se bodo odzvale ciliarne mišice, ki se morajo mehansko odzvati na stimulacijo?

TUkaj naprej nebom več pisal ker za računalnikom sedeti je smrt, ubistvu sem za tistega, ki ga to zanima napisal vse kar rabi vedeti. Vem da na 4 komentarje vsaj 20 ljudi anonimno prebere in gre guglati. Diskurz o možnosti obračanja kratkovidnosti se bo vse bolj jačal, ampak do takrat bo minilo še vsaj 15 let.

SloTechCEO ::

O! Poglej poglej @sci3nc3, zato pa takšen kisel reddit odziv na moje pričevanje Kontrola in izboljšanje vida Zakaj mi nisi povedal, da si nekoč imel upanje? Okej naj ti bo, torej kar moraš narediti je tole:
- izmeri si dioptrijo profesionalno (zdravnik > napotnica > oftalmolog > pretenstaj jo/ga s zahtevami po več testih ter po manj optimiziranih lečah, zato da imaš malo polja za "trenirati vid" (razumel/a bo)

- nato pojdi na aliexpress Gmei trgovino, naredijo ti najcenjše leče, izberi nek okvir (vsi so grdi kot pes) in jim napiši v sporočilu, da bi rad x parov leč za vsako dioptrijo (torej če imaš -4.00 na oba potem kupiš -3.75, -3.50 itn.. vse do -0.50). Kupi dva ista okvirja za te leče. Priporočam polno plastične ker lahko lečo ven in noter preprosto vtikaš.

- okej zdaj narediš naslednje: v prva očala, ki jih imenuješ NOVA NORMALIZIRANA in jih imaš za vsak dan za odzunaj, namestiš -0.25 MANJ kot so ti namerili dioptrijo. Ta očala imaš SAMO ZA NA DALEČ IN ODZUNAJ. Nato v druge okvirje, ki jih imenuješ DIFERENCIALNA vtakneš leče, ki so približno -1.00 MANJ od NOVIH NORMALIZIRANIH. Ta imaš samo za na računalnik ali po hiši. Ko ješ kosilo, bereš knjigo in si na telefonu NIMAŠ OČAL. Malo daj ciliarni mišici dihat.

- Na 2 uri računalnika, 30 minut pavze in gledanja na daleč s NOVIMI NORMALIZIRANIMI. Na 5 dni računalnika in dela na blizu vsaj 1 dan 5 ur gledanja na daleč aka. biti odzunaj. Vogel kapljice ter opomni se mežikati.

- Vsak dan meri dioptrijo. A3 snellen chart za na 3 metre (google) ter še ena metoda za dnevno merjenje: naprintaš si 12pt, 14,pt in 16pt pisavo times new roman ter greš zjutraj in popoldne brez očal pred list in se oddaljuješ dokler ne zaznaš kompletno sliko kako se prične megliti. Vzameš ravnilo in izmeriš razdaljo. Recimo da je 30cm. Zdaj pa vzameš 100 in deliš s 30 ter dobiš približno aktualno dioptrijo tvojih oči tisti trenutek. Narediš enako še s pokritim levim in desnim očesom. Dnevno merjenje pomaga motivirati in predvsem spremljati napredek, da ne blodiš v upih kdaj se bo kaj popravilo. Tako tudi vidiš, kako te lahko uniči enodnevno razvajanje oči s gledanjem na blizu s NORMALIZIRANIMI očali (torej ne treniraš očesa s aktivnim fokusom)

Okej, tisti ki to berete in tistih par, ki ste mi pisali v ZS: to je vse. Ostalih 20% domače naloge guglajte jake steiner na youtubu ter facebook endmyopia in seveda spletno stran endmyopia. papa

tony1 ::

Kaj pa se zgodi z mišicami leče v starosti, ko ljudje pridobijo plus dioptrijo; za takrat kratkovidnim obljubljajo, da se jim bo minus "poračunal" s plusom? Je fora v tem, da v tem procesu ne sodelujejo mišice leče pač pa gre za degenrativno spremembo leče?

Pithlit ::

Tudi jaz se nisem grozno poglabljala ampak študije tipa "13 otrok" pa "5 ljudi poroča" niso ravno reprezentativne.

Zmaga pa tale: "Conclusions: Higher levels of total time spent outdoors, rather than sport per se, were associated with less myopia and a more hyperopic mean refraction, after adjusting for near work, parental myopia, and ethnicity." n=1765 osnovnošolcev.

Meni se zdi čisto neverjetno da več časa zunaj kot za nekim ekranom pripomore k manjši pojavnosti kratkovidnost. My mind is blown. To je za ignobel nagrado.
Life is as complicated as we make it...

SloTechCEO ::

@Pithlit tvoje selektivno branje 1 študije ni ravno reprezentativno. Odklikaj na google scholar in naredi domačo nalogo, pri navedbah virov, klikaj na linke in se podaj v izvirne študije, ki so še bolj obširne.

@tony1 pride do makularne degeneracije, ki je tudi sicer povezana s dolgotrajno visoko miopij. Druga, pogostejša stvar pa je postopno krajšanje očesa, ki ubistvu prične izpodbijati oz. pomagati napeti lečki v spazmu ciliarnih mišic (kar je še en dokaz, da aktivne fizične in mehanske spremembe obstajajo). Ampak tukaj je potem še degeneracija makulare, odstop mrežnice, velik faktor je tudi diabetična slabovidnost, katere rezultat so nabrekle žilice na mrežnici, ki sliko zameglijo tudi na tak način. Veliko ljudi je na dnvni bazi v diabetičnih ravneh sladkorja v krvi ampak uradno niso diabetiki, vseeno pa se to lahko izrazi v najbolj tankih žilicah v telesu, ki se nahajajo ravno v očesu.

Pithlit ::

SloTechCEO je izjavil:

@Pithlit tvoje selektivno branje 1 študije ni ravno reprezentativno. Odklikaj na google scholar in naredi domačo nalogo, pri navedbah virov, klikaj na linke in se podaj v izvirne študije, ki so še bolj obširne.

1. Sem dovolj jasno napisala da se nisem poglabljala? Ja?

2. Ti si rekel da si nam linke do študij dal. A zdaj naj pa jaz iščem in raziskujem da potrdim tvoj point (nekaj kar bi moral ti sam)?

Sploh ni nobene panike lej, če se ti ne da pač ni treba. Sam pol bi blo fajn nehat neke trditve postavljat.
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

tony1 je izjavil:

Kaj pa se zgodi z mišicami leče v starosti, ko ljudje pridobijo plus dioptrijo; za takrat kratkovidnim obljubljajo, da se jim bo minus "poračunal" s plusom? Je fora v tem, da v tem procesu ne sodelujejo mišice leče pač pa gre za degenrativno spremembo leče?
Z mišicami ne kaj dosti, le leča postane trda in le malo še spreminja obliko. Zato ne more več sfokusirati predmetov na blizu. Daljava ostane enaka kot prej in ne, minus se nič ne izniči s plusom.
Le zraven svoje dioptrije dopiš +ADD, torej potrebuješ ali 2 para očal (daleč/blizu) ali bifokalna s črto ali progresivna.

Je pa res, da za par na blizu (bralna) se določijo tako, da se sešteje diptrija za daleč + add; in lahko se zgodi, da imaš za bralna potem ravno 0.00 (imaš npr. -1.50 za daleč in +1.50 ADD), kar pomeni da za branje samo snameš očala za daleč.
vires in numeris

energetik ::

SloTechCEO je izjavil:

O! Poglej poglej @sci3nc3, zato pa takšen kisel reddit odziv na moje pričevanje Kontrola in izboljšanje vida Zakaj mi nisi povedal, da si nekoč imel upanje? Okej naj ti bo, torej kar moraš narediti je tole:
- izmeri si dioptrijo profesionalno (zdravnik > napotnica > oftalmolog > pretenstaj jo/ga s zahtevami po več testih ter po manj optimiziranih lečah, zato da imaš malo polja za "trenirati vid" (razumel/a bo)

- nato pojdi na aliexpress Gmei trgovino, naredijo ti najcenjše leče, izberi nek okvir (vsi so grdi kot pes) in jim napiši v sporočilu, da bi rad x parov leč za vsako dioptrijo (torej če imaš -4.00 na oba potem kupiš -3.75, -3.50 itn.. vse do -0.50). Kupi dva ista okvirja za te leče. Priporočam polno plastične ker lahko lečo ven in noter preprosto vtikaš.

- okej zdaj narediš naslednje: v prva očala, ki jih imenuješ NOVA NORMALIZIRANA in jih imaš za vsak dan za odzunaj, namestiš -0.25 MANJ kot so ti namerili dioptrijo. Ta očala imaš SAMO ZA NA DALEČ IN ODZUNAJ. Nato v druge okvirje, ki jih imenuješ DIFERENCIALNA vtakneš leče, ki so približno -1.00 MANJ od NOVIH NORMALIZIRANIH. Ta imaš samo za na računalnik ali po hiši. Ko ješ kosilo, bereš knjigo in si na telefonu NIMAŠ OČAL. Malo daj ciliarni mišici dihat.

- Na 2 uri računalnika, 30 minut pavze in gledanja na daleč s NOVIMI NORMALIZIRANIMI. Na 5 dni računalnika in dela na blizu vsaj 1 dan 5 ur gledanja na daleč aka. biti odzunaj. Vogel kapljice ter opomni se mežikati.

- Vsak dan meri dioptrijo. A3 snellen chart za na 3 metre (google) ter še ena metoda za dnevno merjenje: naprintaš si 12pt, 14,pt in 16pt pisavo times new roman ter greš zjutraj in popoldne brez očal pred list in se oddaljuješ dokler ne zaznaš kompletno sliko kako se prične megliti. Vzameš ravnilo in izmeriš razdaljo. Recimo da je 30cm. Zdaj pa vzameš 100 in deliš s 30 ter dobiš približno aktualno dioptrijo tvojih oči tisti trenutek. Narediš enako še s pokritim levim in desnim očesom. Dnevno merjenje pomaga motivirati in predvsem spremljati napredek, da ne blodiš v upih kdaj se bo kaj popravilo. Tako tudi vidiš, kako te lahko uniči enodnevno razvajanje oči s gledanjem na blizu s NORMALIZIRANIMI očali (torej ne treniraš očesa s aktivnim fokusom)

Okej, tisti ki to berete in tistih par, ki ste mi pisali v ZS: to je vse. Ostalih 20% domače naloge guglajte jake steiner na youtubu ter facebook endmyopia in seveda spletno stran endmyopia. papa
Lej, znanstvene študije pravijo, da je ta tvoja ideja kvaziznanost, ki ne deluje. Če imaš očesne mišice in lečo sproščeno, je bolj kot to ne moreš, pa če še tako telovadiš. In pri npr. -10 miopiji je očesno zrklo 2-3mm predolgo. Vso srečo, da boš to samo nekimi vudu vajami spet skrajšal.
Jaz sem otroštvo do nekje 14let večinoma preživel zunaj, jasno brez telefona, saj jih ni bilo. Vse kar je bilo od ekranov je bila TV pol ure dnevno. Vse kar je ostalo, je bila kakšna prebrana knjiga 1x tedensko.
Kljub temu, da sem večino časa preživel zunaj, gledanje na daleč brez očal, se mi je miopija počasi večala do nekje -1.00. Gre za bolezen, ne moreš tega premagati z neko telovadbo in vajo.

Glede OP: imam L: -1.25sph -0.50cyl; D: -1.25sph -0.25cyl
Ne nosim vedno, jih pa zelo pogosto, ker imam rad HD pogled. Med domačimi opravki večinoma ne, med zunanjimi športnimi dejavnostmi večinoma leče, za vožnjo, TV, kino itd vedno. Za šiht (3 ekrani) imam PC očala, ki imajo SPH vrednosti povečane za +1.00 dioptrije (ostro do 1m razdalje, pa sproščene oči).
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

2dark ::

SloTechCEO je izjavil:

Atropinove kapljice so zaenkrat v Evropi aplicirane zgolj iz strani oftalmologa, zdravi se otroke z visoko miopijo ampak vse več se obrača diskurz proti odprtju sistematskega zdravljenja starejših s temi kapljicami. To je strup, ki "omrtviči" ciliarne mišice


Kako bi se s kapljicami, ki omrtvičijo mišice in popolnoma raziširijo očesno lečo "zdravilo" ne vem. Meni je bilo predstvaljeno, da se na ta način izmeri natančno dioptrijo. Mogoče pri zelo visokih dioptrijah. V mojem primeru je oftlamatologinja izmerila dioptrijo, ki v noben primeru ni ustrezala. Potem je bila še "pametna" , da ne želim upoštevat njenih meritev. Pa sem ji lepo povedal, da njene mertive -7.50 Levo in -7.75 D so popolnoma napačne, ker imam cilinder na obeh očeh in višjo splošno dioptrijo. Ni zaleglo.

Opica.

Update: Razen, da sem bil popolnoma slep zaradi dajanja atropina v obe očesi več kot 1 teden, dioptrije mi ni znala izmerit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Csharp ::

2dark je izjavil:

Csharp je izjavil:



Kot rečeno, zaekrat še lahko berem drobni tisk in če je treba tudi vtaknem cvirn v šivankino uho - ne z razdalje 6-7 cm, ampak govorim o razdalji 15-20 cm.


Ker če ne vidiš več 100% na razdalji manjših od 10 cm se pa že soočaš s starovidnostjo. Ker moraš predmete pddaljevat na razdaljo na kateri imaš še ostrino za na blizu.


Še enkrat te vprašam - Zakaj bi bila težava, če na razdalji 10 cm ali manj ne vidim razločne, ostre slike? Kdo pa gleda stvari na tako kratki razdalji? Jaz bi težavo definiral kot nezmožnost izostrenja slike na razdalji 30 cm ali več --> kar pomeni težave pri branju, pripravljanju jedi itd.

2dark ::

Csharp je izjavil:

2dark je izjavil:

Csharp je izjavil:



Kot rečeno, zaekrat še lahko berem drobni tisk in če je treba tudi vtaknem cvirn v šivankino uho - ne z razdalje 6-7 cm, ampak govorim o razdalji 15-20 cm.


Ker če ne vidiš več 100% na razdalji manjših od 10 cm se pa že soočaš s starovidnostjo. Ker moraš predmete pddaljevat na razdaljo na kateri imaš še ostrino za na blizu.


Še enkrat te vprašam - Zakaj bi bila težava, če na razdalji 10 cm ali manj ne vidim razločne, ostre slike? Kdo pa gleda stvari na tako kratki razdalji? Jaz bi težavo definiral kot nezmožnost izostrenja slike na razdalji 30 cm ali več --> kar pomeni težave pri branju, pripravljanju jedi itd.



Ker zdravo oko izostri brez tezav na razdalji 5 cm. Marsikdo, ki mora na blizu pogledat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

GummyBear ::

Sem pred leti imel sodelavko, ki je (vsaj tako je trdila) zmogla prebrat vseh 5 vrstic, ki jih prikaže tista aparatura. Mislim, da takrat še ni bila stara 35 let. Danes sem nekje v njenih letih in zmorem prebat samo 2 vrstici, 3. pa že napol ugibam. Ne nosim očal, ampak ko pomislim na razliko med njenim in mojim rezultatom, se kar malo zamislim. Res ne vem, ali je moj vid tako slab ali pa je bil njen tako dober.

SloTechCEO ::

@energetik kakšna bolezen? Kaj ti govoriš? Kakšen absoluten cope berem ne morem verjeti. Kako lahko pišeš da znanost pravi da ne morem "zdraviti" (sploh ne zdravim ampak samo obračam zadevo nazaj), če sem pa ravnokar napisal celoten postopek kaj počnem in da imam že zbito do polovice? Kako boš to razložil? hahahaha

energetik ::

2dark je izjavil:

Ker zdravo oko izostri brez tezav na razdalji 5 cm. Marsikdo, ki mora na blizu pogledat.
Narobe si povedal, ne zdravo ampak mlado oko. Nekdo pri 40ih ima lahko povsem zdravo oko, pa niti pod razno ne more izostriti na 5cm. Razen če je sicer kratkoviden.

SloTechCEO je izjavil:

@energetik kakšna bolezen? Kaj ti govoriš? Kakšen absoluten cope berem ne morem verjeti. Kako lahko pišeš da znanost pravi da ne morem "zdraviti" (sploh ne zdravim ampak samo obračam zadevo nazaj), če sem pa ravnokar napisal celoten postopek kaj počnem in da imam že zbito do polovice? Kako boš to razložil? hahahaha

Myopia, also known as near-sightedness and short-sightedness, is an eye disease
Vir: Myopia @ Wikipedia

Lahko ti pišeš kar hočeš, če mi tvoj optometrist ne poda poštemplanih izvidov za prej in po tvojih izvajanjih vaj, ti jasno ne bom verjel.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Pithlit ::

energetik je izjavil:

2dark je izjavil:

Ker zdravo oko izostri brez tezav na razdalji 5 cm. Marsikdo, ki mora na blizu pogledat.
Narobe si povedal, ne zdravo ampak mlado oko. Nekdo pri 40ih ima lahko povsem zdravo oko, pa niti pod razno ne more izostriti na 5cm. Razen če je sicer kratkoviden.

SloTechCEO je izjavil:

@energetik kakšna bolezen? Kaj ti govoriš? Kakšen absoluten cope berem ne morem verjeti. Kako lahko pišeš da znanost pravi da ne morem "zdraviti" (sploh ne zdravim ampak samo obračam zadevo nazaj), če sem pa ravnokar napisal celoten postopek kaj počnem in da imam že zbito do polovice? Kako boš to razložil? hahahaha

Myopia, also known as near-sightedness and short-sightedness, is an eye disease
Vir: Myopia @ Wikipedia

Lahko ti pišeš kar hočeš, če mi tvoj optometrist ne poda poštemplanih izvidov za prej in po tvojih izvajanjih vaj, ti jasno ne bom verjel.

Ma ne boš ti 'direktorja' ST prepričal no. Kako je že uno...

1. Šef ma vedno prav
2. Če šef nima prav, glej točko 1
Life is as complicated as we make it...

Hangman ::

Kaj pa očala proti modri svetlobi, a jih računalničarji kaj uporabljate?

Jaz študiram, da bi si ene kupil. Se pa cene zelo razlikujejo, od 15€ do 150€, tako da sploh ne vem kaj se splača kupiti.

velikBrokoli ::

Rajš namesti blue light filter ali aktiviraj na racunalniku/telefonu, pa ne rabis ocal..

Pithlit ::

velikBrokoli je izjavil:

Rajš namesti blue light filter ali aktiviraj na racunalniku/telefonu, pa ne rabis ocal..

Sicer ne vem, tako da tega ne vzet kot zajebancijo... A je to enako efektivno?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Taka očala so potrata denarja, ta celotna znanost o modri svetlobi in očalih s filtri je popolnoma nedokazana in zelo slabo raziskana.

Če te svetloba moti, namestiš f.lux/night mode filter pa je.

RedDrake ::

To, da bližinsko delo z monitorji slabša vid je tudi na pol "voodoo" znanost.
Osebno se mi je dioptrija pojavila pri cca 13-ih, po tem ko sem že več kot 6 let imel lasten CRT računalnik.
Od takrat do danes je minilo 30 let, vid pa ni "dosti" slabši kot je bil recimo pri 25-ih. Največja sprememba je bila ravno od 15-25. Sedaj bolj kot ne stagnira. Aja, pa na dan sem po 10+ ur pred zaslonom, ki je 50-80cm stran.

Pithlit ::

RedDrake je izjavil:

To, da bližinsko delo z monitorji slabša vid je tudi na pol "voodoo" znanost.
Osebno se mi je dioptrija pojavila pri cca 13-ih, po tem ko sem že več kot 6 let imel lasten CRT računalnik.
Od takrat do danes je minilo 30 let, vid pa ni "dosti" slabši kot je bil recimo pri 25-ih. Največja sprememba je bila ravno od 15-25. Sedaj bolj kot ne stagnira. Aja, pa na dan sem po 10+ ur pred zaslonom, ki je 50-80cm stran.

Sej ne da so stvari najbolj občutljive ravno med obdobjem rasti...
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Pithlit je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Rajš namesti blue light filter ali aktiviraj na racunalniku/telefonu, pa ne rabis ocal..

Sicer ne vem, tako da tega ne vzet kot zajebancijo... A je to enako efektivno?
Kvečjemu bolj, če modro svetlobo sfiltriraš že na viru. Sicer pa - modro svetlobo zjutraj in dopoldne rabimo za resetiranje bioritma. Blue filter očala pa ti ves čas filtrirajo.
Jaz imam F.lux in night light vklopljen šele nekje od 18h naprej, to pa je samo doma. Na šihtu vedno polna svetlost, 6500K. Ampak kot rečeno imam PC očala s +1.00 adicijo, kar dejansko pomaga za sprostitev oči.
vires in numeris

2dark ::

RedDrake je izjavil:

To, da bližinsko delo z monitorji slabša vid je tudi na pol "voodoo" znanost.
Osebno se mi je dioptrija pojavila pri cca 13-ih, po tem ko sem že več kot 6 let imel lasten CRT računalnik.
Od takrat do danes je minilo 30 let, vid pa ni "dosti" slabši kot je bil recimo pri 25-ih. Največja sprememba je bila ravno od 15-25. Sedaj bolj kot ne stagnira. Aja, pa na dan sem po 10+ ur pred zaslonom, ki je 50-80cm stran.


To je držalo v dobi cenenih CRT monitorjev s slabo ostrino. Če bi imeli 30 let nazaj vrhunske IPS zaslone tega ne bi bilo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Pithlit ::

energetik je izjavil:

Pithlit je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Rajš namesti blue light filter ali aktiviraj na racunalniku/telefonu, pa ne rabis ocal..

Sicer ne vem, tako da tega ne vzet kot zajebancijo... A je to enako efektivno?
Kvečjemu bolj, če modro svetlobo sfiltriraš že na viru. Sicer pa - modro svetlobo zjutraj in dopoldne rabimo za resetiranje bioritma. Blue filter očala pa ti ves čas filtrirajo.
Jaz imam F.lux in night light vklopljen šele nekje od 18h naprej, to pa je samo doma. Na šihtu vedno polna svetlost, 6500K. Ampak kot rečeno imam PC očala s +1.00 adicijo, kar dejansko pomaga za sprostitev oči.

Hvala.
Life is as complicated as we make it...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11924666 (4346) Gagatronix
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809271857 (24031) trancer01
»

Kontrola in izboljšanje vida

Oddelek: Loža
356403 (2072) bambam20
»

Korekcijska očala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569742 (3620) Tessi
»

Okulist

Oddelek: Loža
215648 (4908) SeMiNeSanja

Več podobnih tem