» »

Zobni aparat (odrasli)

Zobni aparat (odrasli)

intaglion ::

Kot že pove naslov, se kot odrasel odločam za zobni aparat. Imam 25 let, aparat pa sem imel že v osnovni šoli, a so se potem zobje vrnili v staro stanje. Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tem, se da dobiti ortodonta in aparat na napotnico oz. ni treba iti samoplačniško?

Na ZZZS sem bral, da si do zdravljenja upravičen tudi po 18. letu, če je bila potreba po zdravljenju ugotovljena vsaj 2 leti pred 18. letom, kar je pri meni tudi drži. Zanima me, ali se dejansko to da izpeljati? Vem, da so čakalne dobe najbrž grozne, ampak samoplačniško trenutno skoraj ne bi zmogel ...

Katera opcija bi bila najboljša v mojem primeru?

jeremenen ::

Sem v podobni situaciji in sledim tej temi. Koliko sem sam uspel raziskat, je najboljša opcija iti na Hrvaško, k samoplačniku in bi naj ZZZS povrnil stroške (če si bil pred 18. letom upravičen do aparata), torej nobenga čakanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeremenen ()

gruntfürmich ::

ne boš dobil zastonj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

Samoplačniško se naročiš na pregled k lokalnemu ortadontu in ti preveri stanje + vse bos zvedel koliko stane. Ali plačas njemu ali Hrvatu je pa tvoja odločitev.

Ganon ::

intaglion je izjavil:

Katera opcija bi bila najboljša v mojem primeru?


Da pripraviš par tisočakov in se oglasiš pri ortodontu. Zastonj ne bo šlo.

Alien123 ::

Če pa bi že dobil zastonj, kar ne boš, pa bi prišel na vrsto čez 10 let nekje

gruntfürmich ::

jeremenen je izjavil:

...najboljša opcija iti na Hrvaško...

če nisi blizu hrvaške, pričakuj sitnosti če bo šlo kaj narobe
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sparkxl ::

Moraš bit res zelo blizu, da se ti splača. Štartna cena je res nižja, ampak voziš se tja vsaj 1x na mesec. Kako se to izide s časom in € mora vsak za sebe presoditi

Csharp ::

Ortodonta ne izbirajte glede na ceno, ampak glede na kvaliteto.

Tudi jaz sem kot študent obiskoval ortodonta. Danes sem sredi 30-ih. Zobje so šli po svoje, tako da sem spet na začetku.
Sedaj bi za uspešen rezultat moral izpuliti 2 zoba, da pridobim dovolj prostora (bojim se, da ga bom potem imel še preveč).

Poleg službe z vsakodnevnimi sestanki mi je puljenje cel projekt. Raje bi dal tisočaka več, če bi kdo znal urediti brez puljenja!

gruntfürmich ::

puljenje zob je večinoma stvar davne preteklosti za ortodonte, ki niso ostali v kameni dobi. današnji uporabljajo damon-a.
če obiskuješ takšnega, tudi sam sebe vprašaj kje živiš!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Na koncu gredo zobje hitro nazaj, zapomni si, da ti dajo žico zadaj na zobe, tiste ščitniki za čez noč niso dovolj.

mRhcPf ::

klepetalec(tm) tako pravi - nič sicer o revertanju... zanimiva tema čeprav naša mladina po strokovnem mnenju ne rabi - najbolj bi sicer rabil jaz zaradi takšnega izgleda...

Pri uporabi sistema Damon zobni nosilci običajno ne zahtevajo puljenja zob, razen če je to potrebno zaradi posebnih ortodontskih potreb posameznika. Prednost tega je, da se poskuša ohraniti čim več naravnih zob, kar je pomembno za estetiko in funkcionalnost.

Prednosti Damona glede puljenja zob so:

Ohranjanje naravnih zob: Sistem Damon se osredotoča na optimalno poravnavo zob brez potrebe po puljenju. To pomeni, da se lahko ohrani več naravnih zob, kar je pomembno za celovitost in estetiko nasmeha.

Bolj naraven videz: Ker ni potrebno puljenje zob, se lahko doseže bolj naraven videz in sorazmerje med zobmi, kar je estetsko privlačno.

Boljša funkcionalnost: Ohranjanje naravnih zob lahko prispeva k boljši funkcionalnosti žvečenja in govora, saj naravni zobje ohranjajo svoje prvotne oblike in strukture.

Slabost sistema Damon v zvezi s puljenjem zob je, da v nekaterih primerih, ko je zelo močna prenatrpanost ali prostorsko pomanjkanje, obstaja omejitev glede možnosti poravnave zob brez puljenja. V takšnih primerih lahko ortodont predlaga puljenje nekaterih zob, da bi ustvaril dovolj prostora za pravilno poravnavo in ugriz.

Pomembno je, da se individualno posvetujete z ortodontom, da oceni vaše specifične potrebe in vam predlaga najboljše možnosti glede puljenja zob, če je to potrebno.

Csharp ::

gruntfürmich je izjavil:

puljenje zob je večinoma stvar davne preteklosti za ortodonte, ki niso ostali v kameni dobi. današnji uporabljajo damon-a.
če obiskuješ takšnega, tudi sam sebe vprašaj kje živiš!


Jaz sem trenutno brez ortodonta. Moja nekdanja ortodontka se je upokojila, tako da moram najti novega.

Na koncu je vse odvisno od posameznika. Tudi najbolj priznani ortodonti, ti bojo še danes rekli, da je puljenje včasih edina primerna rešitev. Si res želim, da se da to urediti drugače.

Sparkxl ::

Ne bodi taka princesa. Jaz sem imel na voljo 2 opcije: ali puljenje 2 zoba, ali tanjšanje vseh, ker enostavno ni bilo prostora.
Odločil sem se za puljenje, rešeno v 5 min, čez 1 uro sem že bil na fusbal tekmi od pubeca. Ne vem kaj imajo tu služba in sestanki veze s tem.

gruntfürmich ::

redtech je izjavil:

Na koncu gredo zobje hitro nazaj, zapomni si, da ti dajo žico zadaj na zobe, tiste ščitniki za čez noč niso dovolj.

Ščitnike se nosi vsaj eno leto vsak dan. Pa še potem kakšen dan v mesecu. Žičke pa so za večno na zobeh.

Csharp je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

puljenje zob je večinoma stvar davne preteklosti za ortodonte, ki niso ostali v kameni dobi. današnji uporabljajo damon-a.
če obiskuješ takšnega, tudi sam sebe vprašaj kje živiš!


Jaz sem trenutno brez ortodonta. Moja nekdanja ortodontka se je upokojila, tako da moram najti novega.

Na koncu je vse odvisno od posameznika. Tudi najbolj priznani ortodonti, ti bojo še danes rekli, da je puljenje včasih edina primerna rešitev. Si res želim, da se da to urediti drugače.

Ortodonta nimaš izbranega, ampak enostavno greš k njem ko ga rabiš. Če rabiš več mnenj, greš k večim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

samovprasam ::

Kaj pa invisalign? Se to splaca?

Imam pa(vsaj mislim da) le manjso "napako". Na spodnji celjusti prvi predni zob rine izven linije naprej in poriva se zgornjega... Tako da prvi zob na vsaki celjusti je malo naprej.

Prva spletna stran ki sem jo kliknil pise da je 2000eur invisalign za obe celjusti (za majhne popravke). To se zdi precej ugodno?


Samo tako za "zanimivost". Ko sem bil zelo mlad mi je zobozdravnik dal lesene palcke(taksne kot so v sladoledu) in sem vsak dan moral 100x z vzvodom poriniti zob naprej... In takle mamo. Jaz bi rade volje zaupal stroki, pa imam ze toliko slabih izkusenj da je kar tezko verjeti.

gruntfürmich ::

invisiline je drag in za male popravke. 2k je po mojem 2× premalo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Boomerang ::

Pozna kdo kakšnega dobrega, sposobnega ortodonta na Dolenjskem ali v Ljubljani (Rudnik, Vič)?

Na tem mestu pa tudi vprašanje: Kako naj vem, da bo sposoben in me ne bo nategnil (t.j. si poenostavil delo s puljenjem ali hitro dosegel rezultat, potem pa izgovori, ko se bojo zobje vračali nazaj)?

redtech ::

Mislim, da je to problem v zakostenelosti, če si v mladosti stanje urediš to potem ostane trdno.

Jaz sem imel Demon 3, pri tem žica ni fiksna, hitrejši naj bi bil za 20% proti fiksnemu. Zobje se res hitro poravnajo, vendar vseeno traja 2 leti.

Saj ti bo povedal prej, kaj bo naredil, odvisno od stanja.

gruntfürmich ::

meni je bil bele iz novega mesta (tudi v ljubljani) kar v redu, ne vem pa če ima kakšnega ortodonta tam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobne-ortodontske nepravilnosti

Oddelek: Loža
221765 (900) GummyBear
»

Ortodont - 2. runda

Oddelek: Loža
71876 (1352) sci3nc3
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790595 (33854) Steinkauz
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918279 (17003) strictom

Več podobnih tem