» »

Ukrajina Part IV

Ukrajina Part IV

««
41 / 123
»»

kow ::

Orban je Putinov kolega. Mu bo pa takoj zabil noz v hrbet, ce oz. ko mu bo koristilo. Me pretirano ne skrbi zanj, ker realno madzarska ni pomembna drzava.

VladarP ::

m0LN4r je izjavil:

Od vceraj polnoci je na madzarskem Orban razglasil vojno izredno stanje.


Razglasil je izredno stanje in ne vojno stanje.
Akhmat sila

kow ::

Da, rad bi bolj nadzoroval ekonomijo.

VladarP ::

kow je izjavil:

Orban je Putinov kolega. Mu bo pa takoj zabil noz v hrbet, ce oz. ko mu bo koristilo. Me pretirano ne skrbi zanj, ker realno madzarska ni pomembna drzava.



Drzava, ki prehrani polovico Evrope ni pomembna drzava v Evropi lol



Zgornja slika prikazuje vso bedo ameriskega sistema. Starsi jokajo za pobitimi otroci. Vsi preko 100kg - kot da gre za brojlerje gojene piscance
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

kow ::

To, da prehrani polovico Evrope, seveda ne drzi. Kot prakticno vsaka tvoja izjava. Ti ubogi dusevni bolnik. Same patologije so te.

cias ::

Ukrajinci zmagujejo EU in US strategi pa spuščajo take butaste izjave.

Ukraine fury as EU and US allies suggest Zelensky should hand Putin disputed land

VladarP ::

cias je izjavil:

Ukrajinci zmagujejo EU in US strategi pa spuščajo take butaste izjave.

Ukraine fury as EU and US allies suggest Zelensky should hand Putin disputed land


Baje so ze prve Abramse videli v Vladivostoku. Na celu kolone asmaticar tj. tezkodihanje :))




..
.

Na Xboxu
Akhmat sila

cias ::

Zelenskij že sedi na prestolu v Moskvi, samo zahodni Rusofilski mediji o temu ne poročajo.

Wejk ap šipl!

mackilla ::

VladarP je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

VladarP je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Rusija je najbolj kruta država do svojih vojakov. Vojsko pošiljajo v bitke, kjer je procent izgub 100 %. Kakšen vojaški cilj je s tem dosežen ne ve nihče.

Mogoče manj lačnih ust za oskrbo s strani pozadine.


Sicer pa Vladimir P, kaj počneš v Sloveniji? Če bi jaz tako poveličeval Veliko Rusijo kot jo ti, bi bil v prvih bojnih vrstah v Ukrajini.


Ne sikeraj se. Smo poslali v nasem drustvu vec ton pomoci Rusom in se bomo



Problem je predvsem v tem, ker se ne sekiraš ti in tebi podobni pacienti. Pošljite še materam padlim nagrobne sveče, flaše vodke in apaurinčke, mogoče se bodo manj "sikirale".

Razmišljaš, kot da bi živel v času druge svetovne vojne. Psihopat.

Kot, da ne veš, da po končani vojni , na podlagi mirovne konference, naženejo napadalce za njihove meje pred napadom in še nekaj ozemlja jim poberejo.

A tudi tvoja partnerica tega ne ve?


Ne sikeram se, ker vsaka generacija mora doziveti vojno ce ne imamo to kar imamo danes na zahodu poplavo lgbt, splave, pozenscene tipe, sekte, brezdelneze... Aja pa cas je, da se obracuna z nacisticno falango, ki je 8 let pobijala Ruse. Zaznal sem podatek, da so Rusi in njihovi preiskovalci belezili vse raketne napade od 2014 in bodo kmalu izstavili racun. Racun pa za mnoge ne bo prijeten. Skriti se pa obvescevalnim enotam ne morejo.


Tudi on je bil proti homoseksualcem,pooženščenim tipom,brezdelnežem,splavu in Židom. Tako kot ti. Očitno je v tebi več nacija,kot si si pripravljen priznati. Kaj pa vem mogoče smo vsi delno naciji? Kaj praviš?

m0LN4r ::

kow je izjavil:

Orban je Putinov kolega. Mu bo pa takoj zabil noz v hrbet, ce oz. ko mu bo koristilo. Me pretirano ne skrbi zanj, ker realno madzarska ni pomembna drzava.

Ni ni, dokler se ne ponovi Ogrska. Avtocesta cez Madzarsko do LJ in Zagreba je ze koncana.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

Dokler bodo madzari tako demografsko in ekonomsko propadali, je bolj verjetno, da bo kaj njihovega ozemlja prikljucila kar Slovenija.

mackilla je izjavil:


Tudi on je bil proti homoseksualcem,pooženščenim tipom,brezdelnežem,splavu in Židom. Tako kot ti. Očitno je v tebi več nacija,kot si si pripravljen priznati. Kaj pa vem mogoče smo vsi delno naciji? Kaj praviš?


Ne razumes. Hitler je za Vladimirja bad, ker je bil vegeterijanec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

VladarP je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Od vceraj polnoci je na madzarskem Orban razglasil vojno izredno stanje.


Razglasil je izredno stanje in ne vojno stanje.

Izredno vojno stanje.
Citiram njegove besede: "Háborús veszélyhelyzet"

https://fb.watch/ddwEPHv6yF/

kow je izjavil:

To, da prehrani polovico Evrope, seveda ne drzi. Kot prakticno vsaka tvoja izjava. Ti ubogi dusevni bolnik. Same patologije so te.

Tipicno slotechovsko kjer se vse jemlje dobesedno. Seveda ne prehrani polovico evrope. Pejt v Spar, Lidl, Hofer in poglej na opis parih izdelkov od kod prihajajo ali pa od kod prihaja roba za pakiranje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gozdar1 ::

VladarP je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

VladarP je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Rusija je najbolj kruta država do svojih vojakov. Vojsko pošiljajo v bitke, kjer je procent izgub 100 %. Kakšen vojaški cilj je s tem dosežen ne ve nihče.

Mogoče manj lačnih ust za oskrbo s strani pozadine.


Sicer pa Vladimir P, kaj počneš v Sloveniji? Če bi jaz tako poveličeval Veliko Rusijo kot jo ti, bi bil v prvih bojnih vrstah v Ukrajini.


Ne sikeraj se. Smo poslali v nasem drustvu vec ton pomoci Rusom in se bomo



Problem je predvsem v tem, ker se ne sekiraš ti in tebi podobni pacienti. Pošljite še materam padlim nagrobne sveče, flaše vodke in apaurinčke, mogoče se bodo manj "sikirale".

Razmišljaš, kot da bi živel v času druge svetovne vojne. Psihopat.

Kot, da ne veš, da po končani vojni , na podlagi mirovne konference, naženejo napadalce za njihove meje pred napadom in še nekaj ozemlja jim poberejo.

A tudi tvoja partnerica tega ne ve?


Ne sikeram se, ker vsaka generacija mora doziveti vojno ce ne imamo to kar imamo danes na zahodu poplavo lgbt, splave, pozenscene tipe, sekte, brezdelneze... Aja pa cas je, da se obracuna z nacisticno falango, ki je 8 let pobijala Ruse. Zaznal sem podatek, da so Rusi in njihovi preiskovalci belezili vse raketne napade od 2014 in bodo kmalu izstavili racun. Racun pa za mnoge ne bo prijeten. Skriti se pa obvescevalnim enotam ne morejo.


Rusija je svetovna rekorderka po splavih per capita. Kaj ima ukrajina z ruskimi nacisti? Sami sebi? Pa če je res ali pa ne.

cias ::

kow je izjavil:

Dokler bodo madzari tako demografsko in ekonomsko propadali, je bolj verjetno, da bo kaj njihovega ozemlja prikljucila kar Slovenija.


:))

Zagovorniki Putina že fantazirajo o novi Jugi.

m0LN4r ::

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

cias ::

Zakaj bi kdorkoli prijel puško za Janša, Goloba?

mackilla ::

kow je izjavil:

Dokler bodo madzari tako demografsko in ekonomsko propadali, je bolj verjetno, da bo kaj njihovega ozemlja prikljucila kar Slovenija.

mackilla je izjavil:


Tudi on je bil proti homoseksualcem,pooženščenim tipom,brezdelnežem,splavu in Židom. Tako kot ti. Očitno je v tebi več nacija,kot si si pripravljen priznati. Kaj pa vem mogoče smo vsi delno naciji? Kaj praviš?


Ne razumes. Hitler je za Vladimirja bad, ker je bil vegeterijanec.

Aja to sem pa pozabil. Ne vem a je jedel ribe,ki so najljubša hrana VladarjaP? Bral sem njegovo biografijo ampak sem pozabil. Mislim,da ni jedel. Škoda,bi imela še eno skupno točko. Potem bi se pokrivala v 99 odstotkih.

gozdar1 ::

m0LN4r je izjavil:

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.


Nič bolj razvajena kot tista iz moskve. Rusom bo pa tudi počasi zmanjkalo 2 razrednih izza kavkazja.

cebelar123 ::

Spremlja kdo ta kanal?

VladarP ::

m0LN4r je izjavil:

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.



Samo pojdi v LJ na železniško in avtobusno in vrzi uc kako izgledajo današnji študenti in kako smo mi zgledal. Ko vidim natikače in bele dokolenke me srat prime. A te isti, ki poleti nosijo bele dokolenke pozimi nosijo prekratke hlače in razkazujejo gležnje na minus 10 stopinj. :))

mackilla je izjavil:

kow je izjavil:

Dokler bodo madzari tako demografsko in ekonomsko propadali, je bolj verjetno, da bo kaj njihovega ozemlja prikljucila kar Slovenija.

mackilla je izjavil:


Tudi on je bil proti homoseksualcem,pooženščenim tipom,brezdelnežem,splavu in Židom. Tako kot ti. Očitno je v tebi več nacija,kot si si pripravljen priznati. Kaj pa vem mogoče smo vsi delno naciji? Kaj praviš?


Ne razumes. Hitler je za Vladimirja bad, ker je bil vegeterijanec.

Aja to sem pa pozabil. Ne vem a je jedel ribe,ki so najljubša hrana VladarjaP? Bral sem njegovo biografijo ampak sem pozabil. Mislim,da ni jedel. Škoda,bi imela še eno skupno točko. Potem bi se pokrivala v 99 odstotkih.


Se odpravljam na jutranji 7km tek, po teku bo pa teknilo 200g dimljenega lososa z kuglo mocarele!
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

VladarP ::

gozdar1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.


Nič bolj razvajena kot tista iz moskve. Rusom bo pa tudi počasi zmanjkalo 2 razrednih izza kavkazja.



Za ljudi, ki jim je vojskovanje in rokoborba v krvi ti pravis da so drugorazredni ;(( pa 10 letni cecen mogoce nima razvite motorike za zogobrc, je pa zato fizicno mocnejsi od bilo katerega nasega desetletnega otroka.
Akhmat sila

mackilla ::

VladarP je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.


Nič bolj razvajena kot tista iz moskve. Rusom bo pa tudi počasi zmanjkalo 2 razrednih izza kavkazja.



Za ljudi, ki jim je vojskovanje in rokoborba v krvi ti pravis da so drugorazredni ;(( pa 10 letni cecen mogoce nima razvite motorike za zogobrc, je pa zato fizicno mocnejsi od bilo katerega nasega desetletnega otroka.

Saj zato je pa Hitler uvedel Hitler jugend. Kaj praviš bi to bilo nekaj za našo mladino?

gozdar1 ::

VladarP je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.


Nič bolj razvajena kot tista iz moskve. Rusom bo pa tudi počasi zmanjkalo 2 razrednih izza kavkazja.



Za ljudi, ki jim je vojskovanje in rokoborba v krvi ti pravis da so drugorazredni ;(( pa 10 letni cecen mogoce nima razvite motorike za zogobrc, je pa zato fizicno mocnejsi od bilo katerega nasega desetletnega otroka.


Za ruse so, zato jih držijo v revščini in nucajo za kanonfutr. Čečni = tiktok manekeni, sicer pa vojna ni spopad rambotov ampak ekipni šport.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

Pac-Man ::

VladarP je izjavil:

Samo pojdi v LJ na železniško in avtobusno in vrzi uc kako izgledajo današnji študenti in kako smo mi zgledal. Ko vidim natikače in bele dokolenke me srat prime.


Pa sem mislil, da si jugovc.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Pac-Man je izjavil:

VladarP je izjavil:

Samo pojdi v LJ na železniško in avtobusno in vrzi uc kako izgledajo današnji študenti in kako smo mi zgledal. Ko vidim natikače in bele dokolenke me srat prime.


Pa sem mislil, da si jugovc.

Urban ni butthurt srbska diaspora:D

VladarP ::

gozdar1 je izjavil:

VladarP je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.


Nič bolj razvajena kot tista iz moskve. Rusom bo pa tudi počasi zmanjkalo 2 razrednih izza kavkazja.



Za ljudi, ki jim je vojskovanje in rokoborba v krvi ti pravis da so drugorazredni ;(( pa 10 letni cecen mogoce nima razvite motorike za zogobrc, je pa zato fizicno mocnejsi od bilo katerega nasega desetletnega otroka.


Za ruse so, zato jih držijo v revščini in nucajo za kanonfutr. Čečni = tiktok manekeni, sicer pa vojna ni spopad rambotov ampak ekipni šport.



Dobro si povedal ekipni sport. Voden z ideologijo. Nato kuj odpade.
Akhmat sila

cias ::

mackilla je izjavil:


Saj zato je pa Hitler uvedel Hitler jugend. Kaj praviš bi to bilo nekaj za našo mladino?


To majo Ukrajinci




LEAKED VIDEOS REVEAL PATRIOTIC EDUCATION OF CHILDREN BY AZOV NAZIS IN UKRAINE (VIDEOS 18+)

gozdar1 ::

VladarP je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

VladarP je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Bo slovenska razvajena mladina prijela za orozje? Bo ja, za tipkovnico.


Nič bolj razvajena kot tista iz moskve. Rusom bo pa tudi počasi zmanjkalo 2 razrednih izza kavkazja.



Za ljudi, ki jim je vojskovanje in rokoborba v krvi ti pravis da so drugorazredni ;(( pa 10 letni cecen mogoce nima razvite motorike za zogobrc, je pa zato fizicno mocnejsi od bilo katerega nasega desetletnega otroka.


Za ruse so, zato jih držijo v revščini in nucajo za kanonfutr. Čečni = tiktok manekeni, sicer pa vojna ni spopad rambotov ampak ekipni šport.



Dobro si povedal ekipni sport. Voden z ideologijo. Nato kuj odpade.


Katero ideologijo, kadirov se je izdal čečene za rublje.

cias ::

gozdar1 je izjavil:


Katero ideologijo, kadirov se je izdal čečene za rublje.


Putin je edini svetovni vodja ki je umiril islamiste.
Preberi malo zgodovino treh čečenskih vojn in potem primerjaj njegov uspeh z našimi Zahodnimi podvigi v islamskih državah.
Potem ti bo tudi jasno zakaj so Čečeni tako udeležini sedaj pri posebni vojaški operaciji v Ukrajini.

mackilla ::

cias je izjavil:

mackilla je izjavil:


Saj zato je pa Hitler uvedel Hitler jugend. Kaj praviš bi to bilo nekaj za našo mladino?


To majo Ukrajinci




LEAKED VIDEOS REVEAL PATRIOTIC EDUCATION OF CHILDREN BY AZOV NAZIS IN UKRAINE (VIDEOS 18+)

Nekaj podobnega moramo uvesti tudi mi,ker je mladina preveč pomehokužena. A si vedel,da nosijo nogavice in natikače ter imajo hlače zavihane,da se vidijo gležnji. A si sploh predstavljaš kaj takega,Janković? Si videl kaj podobnega v Indiji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

cias ::

mackilla je izjavil:

ker je mladina preveč pomehokužena.


Naša mladina spoštuje Zahodne vrednote. Te so naša največja moč, ne rabimo šovinizma, mačizma... pomemben del naših vrednot je tudi to da lahko fantje nosijo mini krila, bele/mavrične nogavice...

kow ::

cias je izjavil:

gozdar1 je izjavil:


Katero ideologijo, kadirov se je izdal čečene za rublje.


Putin je edini svetovni vodja ki je umiril islamiste.
Preberi malo zgodovino treh čečenskih vojn in potem primerjaj njegov uspeh z našimi Zahodnimi podvigi v islamskih državah.
Potem ti bo tudi jasno zakaj so Čečeni tako udeležini sedaj pri posebni vojaški operaciji v Ukrajini.


Sem bral. Na zacetku so bili bolj nacionalisti, islamisti so postali sele, ko so jih Rusi zaceli masakrirati.

mackilla ::

cias je izjavil:

mackilla je izjavil:

ker je mladina preveč pomehokužena.


Naša mladina spoštuje Zahodne vrednote. Te so naša največja moč, ne rabimo šovinizma, mačizma... pomemben del naših vrednot je tudi to da lahko fantje nosijo mini krila, bele/mavrične nogavice...

Kaj zdaj trosiš neke pederštine? A igraš za nasprotno ekipo? Samo Putin nas lahko reši pred globohomo. Nekateri tule si odkrito delajo norce iz ruske vojske. Kakšni bedniki. Čas je,da vidijo prave ruske borce. Ogled samo za tiste nad 18 let,ker je prikazana brutalna akcija.

cias ::

kow je izjavil:



Sem bral. Na zacetku so bili bolj nacionalisti, islamisti so postali sele, ko so jih Rusi zaceli masakrirati.


Ah daj no. Saj nismo v vrtcu ali cerkvi da bi lahko take spuščal.

kow ::

Jaz samo uporabljam rusko besedisce. Na zacetku so jih labelirali z nacionalisti. To so pac dejstva. Verjamem pa, da ti je tezko sprejeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

mackilla je izjavil:


Kaj zdaj trosiš neke pederštine? A igraš za nasprotno ekipo? Samo Putin nas lahko reši pred globohomo.


Od kje si to razbral iz mojih postov? Ne moreš kar slepo ponavljat kar ti pridigajo na Poptv.

Jaz igram za Slovenijo, to da gremo v smer razpada gospodarstva in revščine pač ne moreš opravičevat. Vsaj dokler ne bojkotiramo Savdijcev, USA, izraela... mi ne moreš pridigati da se gremo moralo.

kow je izjavil:

Jaz samo uporabljam rusko besedisce. Na zacetku so jih labelirali z nacionalisti. To so pac dejstva. Verjamem pa, da ti je tezko sprejeti.


Nacionalisti po TV pravijo da v USA pobijajo manjšine.
Danes je eden 18 letnik v šoli ubil 14+ otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

scythe ::

TezkoDihanje je izjavil:

scythe je izjavil:

Do zdaj so uporabljali granata M549 pri M777 havbici, to so 1.5-2x močnejše granate od Ruskih granat za 152mm havbico. Pri M549 domet max 40km, za Ruske havbice 152mm pa 18-20km( NE govorimo o samohodnih havbicah:). Če pa res dobijo zdaj dobijo M982 granate, potem imajo domet 40-50km, neuradno gre tudi do 70km, +/- natačnost 4-5m.

Excalibur is guided through the GPS and can hit targets up to 60 km away. And in December 2020, during the tests, the US Army successfully hit the target at a distance of 70 km. The weight is 44 kg, and the weight of the warhead is 22 kg.


S temi granatami lahko iz celine streljajo na kačji otok. Čakajo, da Rusi še kaj pripeljejo na tisti 0.16km2 velik otoček.


Za Kačji otok bi bil M270 MLRS, ZDA bi se ga že morala znebiti 2019, potem je pa Tumpova politika neki spremenila in je ostalo. V UA v teh dneh prihaja M142 HIMARS sistem, za M270 MLRS še ni nič rečeno. Samo M270 MLRS je tak ko kasetne bombe (1 raketa 644 granat, 12 raket 7728 granat), kar je pa prepovedano. Bomo videli če se bodo tega znebila ZDA in poslala v UA.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mackilla ::

cias je izjavil:

mackilla je izjavil:


Kaj zdaj trosiš neke pederštine? A igraš za nasprotno ekipo? Samo Putin nas lahko reši pred globohomo.


Od kje si to razbral iz mojih postov? Ne moreš kar slepo ponavljat kar ti pridigajo na Poptv.

Jaz igram za Slovenijo, to da gremo v smer razpada gospodarstva in revščine pač ne moreš opravičevat. Vsaj dokler ne bojkotiramo Savdijcev, USA, izraela... mi ne moreš pridigati da se gremo moralo.

kow je izjavil:

Jaz samo uporabljam rusko besedisce. Na zacetku so jih labelirali z nacionalisti. To so pac dejstva. Verjamem pa, da ti je tezko sprejeti.


Nacionalisti po TV pravijo da v USA pobijajo manjšine.
Danes je eden 18 letnik v šoli ubil 14+ otrok.

Ja potem pa povej,da si proti Savdijcem, USA, Izraelu in Rusiji. Bo šlo?

bbbbbb2015 ::

scythe je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

scythe je izjavil:

Do zdaj so uporabljali granata M549 pri M777 havbici, to so 1.5-2x močnejše granate od Ruskih granat za 152mm havbico. Pri M549 domet max 40km, za Ruske havbice 152mm pa 18-20km( NE govorimo o samohodnih havbicah:). Če pa res dobijo zdaj dobijo M982 granate, potem imajo domet 40-50km, neuradno gre tudi do 70km, +/- natačnost 4-5m.

Excalibur is guided through the GPS and can hit targets up to 60 km away. And in December 2020, during the tests, the US Army successfully hit the target at a distance of 70 km. The weight is 44 kg, and the weight of the warhead is 22 kg.


S temi granatami lahko iz celine streljajo na kačji otok. Čakajo, da Rusi še kaj pripeljejo na tisti 0.16km2 velik otoček.


Za Kačji otok bi bil M270 MLRS, ZDA bi se ga že morala znebiti 2019, potem je pa Tumpova politika neki spremenila in je ostalo. V UA v teh dneh prihaja M142 HIMARS sistem, za M270 MLRS še ni nič rečeno. Samo M270 MLRS je tak ko kasetne bombe (1 raketa 644 granat, 12 raket 7728 granat), kar je pa prepovedano. Bomo videli če se bodo tega znebila ZDA in poslala v UA.


Ukrajinci imajo sedaj druge skrbi. Vse resurse so prelili v Donbas regijo. Kačji otok je zelo izpostavljen. Sedaj so Rusi poslali nekaj fregat tja, verjetno zato, da droni ne bi mogli blizu.

No, zdaj je bistven spopad na kopnu. Ko bodo Ukrajinci kontrolirali obalo (to zna biti da ne pred novembrom 2022), bo Kačji otok v velikih težavah. V bistvu bodo vse fregate in rušilci v velikih težavah. Do takrat je še daleč. Zdaj so prioritete za Ukrajince drugačne.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


To so samo ugibanja. Tankovska posadka je verjetno ali mrtva ali ranjena. Čeprav to so manjši switchbladi 300. To ne prebije oklep tanka.


Switchblade 300 nosi 40 mm fragmentacijsko granato. Mišljeno je, da jo usmeri v eno samo tarčo, enega samega vojaka. Granate te velikosti imajo približno 40 gramov eksploziva, s katerimi izstreli nekaj deset manjših kroglic. Gre za povsem lahko protipehotno orožje, po moči podobno puški.
Koliko okončin še ima posadka je odvisno od nivoja medicinske oskrbe, ki so jo prejeli. Eden mrtev, en težko ranjen (brez roke, noge ali očesa) in en lažje ranjen je kar verjeten scenarij.

Tank je verjetno potreben manjšega servisa, verjetno nova strojnica, antene, morda periskopi. Lahko tudi, da je motor tudi vžgalo, ker tank ni bil v pogonu.


Tank se da usposobiti v eni uri. Še največ dela bo imela nova posadka s čiščenjem krvi. Kaj bo to storilo njihovi morali je pa drugo.

cias ::

mackilla je izjavil:


Ja potem pa povej,da si proti Savdijcem, USA, Izraelu in Rusiji. Bo šlo?


Sem že od vedno. Samo čakam na državne ukrepe da se prepove uvažanje njihovih izdelkov. Bojkotirat izrael nujno!

Smrekar1 je izjavil:


Tank se da usposobiti v eni uri. Še največ dela bo imela nova posadka s čiščenjem krvi. Kaj bo to storilo njihovi morali je pa drugo.


Ukrajinci so se zelo hitro usposobili za prodajo naše opreme Kitajcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

VladarP ::

Smrekar1 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


To so samo ugibanja. Tankovska posadka je verjetno ali mrtva ali ranjena. Čeprav to so manjši switchbladi 300. To ne prebije oklep tanka.


Switchblade 300 nosi 40 mm fragmentacijsko granato. Mišljeno je, da jo usmeri v eno samo tarčo, enega samega vojaka. Granate te velikosti imajo približno 40 gramov eksploziva, s katerimi izstreli nekaj deset manjših kroglic. Gre za povsem lahko protipehotno orožje, po moči podobno puški.
Koliko okončin še ima posadka je odvisno od nivoja medicinske oskrbe, ki so jo prejeli. Eden mrtev, en težko ranjen (brez roke, noge ali očesa) in en lažje ranjen je kar verjeten scenarij.

Tank je verjetno potreben manjšega servisa, verjetno nova strojnica, antene, morda periskopi. Lahko tudi, da je motor tudi vžgalo, ker tank ni bil v pogonu.


Tank se da usposobiti v eni uri. Še največ dela bo imela nova posadka s čiščenjem krvi. Kaj bo to storilo njihovi morali je pa drugo.



V eni uri ne zamenjaš gume na lkw, sploh pa ne če nimaš orodja in rezervnih delov. Kot zanimivost, abrams lahko na terenu delno servisira samo ameriška vojska. Vse ostalo se pakira na kamionein pelje v ameriške baze iz tam pa na ladje in v tovarno.
Akhmat sila

bbbbbb2015 ::

TezkoDihanje je izjavil:

scythe je izjavil:

Evo sem najdu, UA jih uničuje 2A65 Msta-B, nese do 29km. D-20 pa 17.5km :)


Nese ja, v sosednjo vas.
Na 29km ne boš zadel ničesar s to havbico. Velika verjetnost je, da odleti direkt med tvoje, če se hočeš it "close support".


No, to pa res ni res. Kolikor sem gledal je ta 2A65 zelo spodobna havbica 152mm, ni sicer na enakem nivoju kot ameriška 777, ampak po vseh merilih zelo zmogljiva.
Na 29km je raztros po moje 300m, kar se zdi dosti...

Vendar se in s puško in s havbico strelja "na popravek". Moraš imeti spotterja, ki ti pove, koliko je potrebno premakniti elevacijo cevi in delta odmika od ničle (cev levo ali desno od idealne ničle). Če je spotter dober, je to na 6-7m točno. Premalo, da zadaneš vozilo, lahko pa ciljaš hišo, oz. na primer položaj nasprotnih sil. To pa zadaneš ziher.

Pri vlečeni artileriji je samo problem, da lahko ustreliš 5-6 krat, potem pa se moraš spakirati in iti. Obe strani imata counter-artillery radarje. Rusi zgleda ne toliko, Ukrajinci pa jih majo.

Dobri artilerijci so ekstremno nevarni na katero koli kilometrino.

cias ::

VladarP je izjavil:




V eni uri ne zamenjaš gume na lkw, sploh pa ne če nimaš orodja in rezervnih delov. Kot zanimivost, abrams lahko na terenu delno servisira samo ameriška vojska. Vse ostalo se pakira na kamionein pelje v ameriške baze iz tam pa na ladje in v tovarno.


Isto njihove helije pa protizračno. Bo treba v skupinsko tožbo za right to repair.

mackilla ::

cias je izjavil:

VladarP je izjavil:




V eni uri ne zamenjaš gume na lkw, sploh pa ne če nimaš orodja in rezervnih delov. Kot zanimivost, abrams lahko na terenu delno servisira samo ameriška vojska. Vse ostalo se pakira na kamionein pelje v ameriške baze iz tam pa na ladje in v tovarno.


Isto njihove helije pa protizračno. Bo treba v skupinsko tožbo za right to repair.

Golfa 1 lahko za silo sam pošraufaš ne moreš pa Golfa 7. A gremo v skupinsko tožbo?

VladarP ::

mackilla je izjavil:

cias je izjavil:

VladarP je izjavil:




V eni uri ne zamenjaš gume na lkw, sploh pa ne če nimaš orodja in rezervnih delov. Kot zanimivost, abrams lahko na terenu delno servisira samo ameriška vojska. Vse ostalo se pakira na kamionein pelje v ameriške baze iz tam pa na ladje in v tovarno.


Isto njihove helije pa protizračno. Bo treba v skupinsko tožbo za right to repair.

Golfa 1 lahko za silo sam pošraufaš ne moreš pa Golfa 7. A gremo v skupinsko tožbo?


Vsaki cigo svojega konja hvali.
Akhmat sila

fikus_ ::

bbbbbb2015 je izjavil:


No, to pa res ni res. Kolikor sem gledal je ta 2A65 zelo spodobna havbica 152mm, ni sicer na enakem nivoju kot ameriška 777, ampak po vseh merilih zelo zmogljiva.
Na 29km je raztros po moje 300m, kar se zdi dosti...

Vendar se in s puško in s havbico strelja "na popravek". Moraš imeti spotterja, ki ti pove, koliko je potrebno premakniti elevacijo cevi in delta odmika od ničle (cev levo ali desno od idealne ničle). Če je spotter dober, je to na 6-7m točno. Premalo, da zadaneš vozilo, lahko pa ciljaš hišo, oz. na primer položaj nasprotnih sil. To pa zadaneš ziher.

Pri vlečeni artileriji je samo problem, da lahko ustreliš 5-6 krat, potem pa se moraš spakirati in iti. Obe strani imata counter-artillery radarje. Rusi zgleda ne toliko, Ukrajinci pa jih majo.

Dobri artilerijci so ekstremno nevarni na katero koli kilometrino.


Že za 5-6 strelov + spakirat in iti moraš imeti jajca, ker lahko pričakuješ "odgovor" z nasprotne strani.

Samo informativno me zanima, koliko časa rabiš za postavit havbico (npr 155mm) brez zaklona, streljat in potem pospravit/se premaknit?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

scythe ::

bbbbbb2015 je izjavil:

scythe je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

scythe je izjavil:

Do zdaj so uporabljali granata M549 pri M777 havbici, to so 1.5-2x močnejše granate od Ruskih granat za 152mm havbico. Pri M549 domet max 40km, za Ruske havbice 152mm pa 18-20km( NE govorimo o samohodnih havbicah:). Če pa res dobijo zdaj dobijo M982 granate, potem imajo domet 40-50km, neuradno gre tudi do 70km, +/- natačnost 4-5m.

Excalibur is guided through the GPS and can hit targets up to 60 km away. And in December 2020, during the tests, the US Army successfully hit the target at a distance of 70 km. The weight is 44 kg, and the weight of the warhead is 22 kg.


S temi granatami lahko iz celine streljajo na kačji otok. Čakajo, da Rusi še kaj pripeljejo na tisti 0.16km2 velik otoček.


Za Kačji otok bi bil M270 MLRS, ZDA bi se ga že morala znebiti 2019, potem je pa Tumpova politika neki spremenila in je ostalo. V UA v teh dneh prihaja M142 HIMARS sistem, za M270 MLRS še ni nič rečeno. Samo M270 MLRS je tak ko kasetne bombe (1 raketa 644 granat, 12 raket 7728 granat), kar je pa prepovedano. Bomo videli če se bodo tega znebila ZDA in poslala v UA.


Ukrajinci imajo sedaj druge skrbi. Vse resurse so prelili v Donbas regijo. Kačji otok je zelo izpostavljen. Sedaj so Rusi poslali nekaj fregat tja, verjetno zato, da droni ne bi mogli blizu.

No, zdaj je bistven spopad na kopnu. Ko bodo Ukrajinci kontrolirali obalo (to zna biti da ne pred novembrom 2022), bo Kačji otok v velikih težavah. V bistvu bodo vse fregate in rušilci v velikih težavah. Do takrat je še daleč. Zdaj so prioritete za Ukrajince drugačne.


To je tudi res, samo lahko Rusi iz Kačjega otoka na kopno streljajo, samo če postavijo določene raketne sisteme na Kačji otok, tako da UA jih ne sme predolgo pustiti same na Kačjem otoku.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

cias ::

mackilla je izjavil:


Golfa 1 lahko za silo sam pošraufaš ne moreš pa Golfa 7. A gremo v skupinsko tožbo?


Kakšna bedna, zavajalna primerjava. Komot grem k popoldancu in mi vse porihta. Felge, filter, olje, akumulator komot sam zamenjam z nakupljeno robo na vsaki internetni ali fizični trgovini.

Menda pa hočejo sedaj uvesti naročnino na gretje sedežev pa podobno.

VladarP ::

cias je izjavil:

mackilla je izjavil:


Golfa 1 lahko za silo sam pošraufaš ne moreš pa Golfa 7. A gremo v skupinsko tožbo?


Kakšna bedna, zavajalna primerjava. Komot grem k popoldancu in mi vse porihta. Felge, filter, olje, akumulator komot sam zamenjam z nakupljeno robo na vsaki internetni ali fizični trgovini.

Menda pa hočejo sedaj uvesti naročnino na gretje sedežev pa podobno.



Nemska vozila so itak v kurcu. Poleg tega da se ne prodajajo, jim zaradi agende 2030 zeleni fasisti grenijo zivljenje, poleg tegajim dela ogromno konkurenco Kitajska. Z tem, da evropska vozila bodo se drazja od kitajskih, ker bo draga proizvodnja(ce sploh bo) zaradi ultra dragih surovin in repromateriala iz vzhoda. Brez proizvodnje ni razvoja, prodaje, bankarstva ki pumpa denar v proizvodnjo, razvoj in nakup produkta. Uglavnem veselim se kitajskih vozil, da satanisticno carstvo na zahodu cimprej propade.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()
««
41 / 123
»»