» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
114 / 126
»»

simonchelo ::

Odličen rezultat... Predvsem pričakovan. Ne razumem se vedno SDS je vseeno prepričal 1/4 ljudi kar je enak rezultat kot prej pa je udeležba bila večja.

Najbolj zabavno mi je poslušat kako so zdej vsi zadovoljni da je Golob izvoljen... In se hvalijo kako je leva zmagala desno. Ampak meni se ne zdi Golob ful lev. Meni je super kandidat, sem pa neizmerno vesel da je Levica odletela. Sam sem tudi po podatkih mlad pa ne bi nikoli volil levice.

Pa to jamranje mladina bi dans kr vse mela. Zdej bi že stanovanja brez kreditov. Kljub temu da je trenutna obrestna mera 1.5 - 1.6 vprašajte svoje starše kdaj so dobivali takšne kredite...

Zelo mi je všeč rezultat Levice (folk je povedal kaj si misli o prejšnjem sistemu)... Slovenija niso samo ljubljanski zapohanci.
ciao

kuall ::

simonchelo je izjavil:

Ne razumem se vedno SDS je vseeno prepričal 1/4 ljudi kar je enak rezultat kot prej pa je udeležba bila večja.

višja udeležba koristi obema stranema podobno, mogoče extrem levičarjem še škodi, kot se je te volitve izkazalo. to že stalno govorimo pa nam vzvišeni levaki ne verjamejo, ker so pametnjakoviči. samo pogledat je treba, kje je udeležba manjša : v desnih okrajih, v levih je velika. torej logično je, da višja udeležna ne bo pomenila boljši rezultat za levičarje.
golob ni ful lev. je povedal par floskul za ovce, da bo dobil boljši rezultat kot npr, da je sds fašistična stranka. stališča pa ima dokaj sredinska.

kuall ::

Hypathia je izjavil:

Rezultati vzporednih volitev niso nujno tudi rezultati uradnih, sploh pri majhnih razlikah pri pragu. Ključno je, da se POS spravi noter.

jaz sem vedel, da bo pos stežka prišel notri. ti pa si me nagovarjala, naj volim našo deželo, za katero sem vedel, da nima šans. :)
sem mislil taktično volit za pos amapak bolje, da nisem. veliko levakov je taktično volilo za lmš, če ne bi imel še slabši rezultat, tam ene 2%.
sicer pa to, da pos ni prišel not ni taka katastrofa, so levaki zgubili pod pragom še več glasov, tak da kar se objektivne poštenosti tiče je kar prav, da pos ni prišel notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

harvey ::

lynxslo5 je izjavil:



Pa SD je doživel tudi pravi masakr. Tudi Jonas ni prišel v parlament, pa Matjaž Han, Dejan Židan, Marko Koprivc, Matjaž Nemec, Dominika Švarc, Jernej Štromajer, Franc Trček, Jernej Pikalo.... Pa Blaž Zgaga je ostal brez parlamenta, zihr mu bo spet Janša kriv za to.

To je pa zato, ker SD ni suverena stranka. To se jim maščuje. Raje so mazohisti in pustijo, da z njimi upravljajo omrežja, ki so favorizirala Goloba na škodo SD.

Če bo Tanja Fajon mimnistrica, bo Jonas v parlamentu. Nemec pa zamenja Tanjo Fajon v EU parlamentu, tako da je skoraj na boljšem.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

zobnik je izjavil:

Glavno, da se je SDS zrušlo pa tud če sedaj potonemo. Teli v svobodo gibanja so novi kot vidim, naj se pokažejo, če ne bodo pa odstopil in sds bo spet nazaj. ahaha

Tamara Vonta, B. Sajovic,...to niso ravno novi, ob odstopu pa itak ni bojazni, ob takem volivnem izidu, da bi bil SDS nazaj. Tako da je na vidiku udobnih 4 let mandata.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

floyd1 ::

Upam, da bodo sedaj razpustili hojsov tacenski kazenski bataljon neposlušnih policistov in kriminalistov, ki nima primerjave v novejši SLO zgodovini. In sedaj bo lahko nekdo v miru raziskal, zakaj so milijoni našega denarja v obliki neustreznih ventilatorjev in WC papirja z gumicami končali v kleteh bolnišnic in na zaprašenih policah. In koliko je pri tem kapnilo "zdravcu" v žep. Matoza pa bo treba klonirat, ne vem če bo med enim in drugim nadzornim svetom utegnil še toliko po sodiščih lazit.

Hatchback678 ::

Mislim, da bi bil za Slovence najboljši rezultat precej izenačeno število desnih in levih poslancev v zboru.

Nisem prepričan, da je Golob dobra izbira ampak konec koncev ne vidim dobrega kandidata.

Lonsarg ::

Najvecja zmaga je majhno stevilo strank, torej manj kupckanja in kreganja v koaliciji.

Pa tudi ce GS vzame Levico v koalicijo, Levica ne bo mogla izsiljevat. Ker jih lahko GS+SD preglasujejo z 48 glasovi.

Skratka imajo skarje in platno. Ce ta vlada ne bo izboljsala stvari, potem lahko recemo da ne bo nobena.

Miki N ::

Če na hitro preletimo odzive tukaj se mi zdi, da smo lahko vsi zadovoljni in VESELI.

Levaki so veseli, da so popušili desnaki.
Desnaki so veseli, da so popušili levaki.
Centristi, da so popušili marginalci in ekstremisti.
Še tisti, ki ne marajo nobene stranke so veseli, da jih je sedaj saj manj v Parlamentu!

Skratka, vsem sosedom, so krave crknile. Pošteno. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

svecka ::

Jaz upam da SD in Levica čimprej odletita iz parlamenta na naslednjih volitvah. Teh extremističnih levih strank ne rabimo v Slo. KulBEDAKE ne rabimo, so volitve poklazale. Zaradi Levice je že vlada razpadla, tako da teh opic ne hvala.

AtaŠtumf ::

Par opazk za te volitve.

Odličen rezultat novega obraza, ki je konsolidiral leve volilce in pobral večino neopredeljenih.

Teza, da če je več volilcev, da SDS dobi manj glasov in poslancev je propadla, SDS dobi svojih 20-25% glasov, pa je čisto vseeno, koliko je udeležba.

Na volitvah ne moreš več biti uspešen, če se ukvarjaš samo z eno temo, primer SAB, Desus in upokojenci, Resni.ca in antiwaxerji, SNS in nacionalizem itd., edina tema, ki deluje je SDNJ.

MSM mediji so vzpostavili Goloba še predenj je sploh vzpostavil kandidaturo, desni pol s svojimi mediji nima kakega realnega vplliva, vse govorice glede Nova24, Demokracije itd. in tudi vzpostavljanje svojih ljudi na RtvSLo niso imele kakega vpliva, 24ur, Mediana in ostali imajo očitno še vedno veliko zelo veliko moč, da lahko vzpostavijo nov obraz, ki prepriča večino ljudi.

Inštitut 8. marec nima nobene realne moči, obe stranki, ki jih je podprla Nika, nista prišli v parlament.

Gale gre v pozabo, kakega konkretnega vpliva nima in očitno nikoli ni imel.

Velik poraz KUL koalicije, samo 2 stranki KULa sta prišle notri in obe sta poslabšali rezultat glede na prejšnje volitve, verjetno bo vsaj ena, če ne obe v vladi, predsednika vlade pa nobena od KUL strank ne bo dala.

Tri stranke (LMŠ, SAB in SMC), ki so dale v tri od štirih predsednikov vlad v zadnjih letih, niso prišle v parlament.


Slovenija je še vedno razdeljena, po svoje so procenti levice in desnice glede na zgodovinske rezultate v preteklosti.

GIBANJE SVOBODA 35,54%
SOCIALNI DEMOKRATI - SD 6,65 %
LEVICA 4,38 %
LISTA MARJANA ŠARCA - LMŠ 3,72 %
STRANKA ALENKE BRATUŠEK 2,60 %
NAŠA PRIHODNOST IN DOBRA DRŽAVA 1,7 %
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE 0,6 2%


Tole je 55,19%


SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS 23,53 %
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI 6,85 %
POVEŽIMO SLOVENIJO (KONKRETNO, ZELENI, SLS, NLS, NS) 3,42 %
Državljansko gibanje Resni.ca 2,87 %
NAŠA DEŽELA stranka dr. ALEKSANDRE PIVEC 1,51 %
SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNS 1,50 %

Tole je 39,68 %

Ostale stranke nisem postavil na levo in desno stran, ker niso ravno tipične leve in desne stranke, Vesna, Pirati, ...


Že ves čas se govori, da ima v Sloveniji desnica 40% glasov, levica 45% glasov, ostali so vmes, to se na tudi teh volitvah ni kaj dosti spremenilo.

Desnica je dobila svoje glasove, prepričala pa ni unih, ki so vmes med levim in desnim polom, očitno so imeli ljudje dovolj Janševe vlade, zato je zmagal nov obraz in pripeljal na voliteve in pobral tudi velik del neopredeljenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Miki N ::

Levo desno je neka fora iz prejšnjega stoletja. Zdaj je vedno bolj aktualna postaja delitev kdo je bolj globohomo in kdo ne in tukaj mislim da je razmerje najmanj 90% vs. neki :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Malidelničar ::

Meni zadeva deluje podobno kot Cerar z dodatkom PS-ja s tem, da je notri pri Golobu res veliko neizkušenih, neznanih ter recikliranih obrazov kot v PS-ju ter da se elkipa sploh ne pozna med sabo, kot pri Cerarju, ki so mu poslansko sestavili.

Največja razlika pa je v tem, da sta Cerar in Šarec vladala v povsem drugih ekonomsko-političnih razmerah in sta se lahko zajebavala. Saj v bistvu izvoz je rastel, počasi so zadeve šle gor in gospodarstvo je s trdim delom mašilo luknje javnega sektorja in korupcije, tako, da se nekako šlo. Ob razhajkanem delu na ministrstvih - se spominjam ker delam veliko z njimi.

Hja sedaj pa je zadeva bistveno bolj težka za Goloba in kompanijo, mislim, da ne vem če se tega zavedajo. COVID - se bo vrnil ali ne? Energetska kriza - kaj bo? Rusija-Ukrjaina ni politične posledice - velika neznanka. Na Twitterju so komentarji, v stilu, da je to novi LDS in da bo Golob to odvodil mirno z levo roko v štirih letih, ampak sam sem zelo skeptičen.....

P.S. Sam sem volil Povežimo in se je uredničilo tisto, pred čimer sem svaril Hypathio in njeno soliranje z Našo Deželo. Moj glas je tako prvič odkar volim šel v nič, do nadaljnjega bom zdaj kar presedlal k SDS-u in se ne bom zajebaval več, boli mene.
Dokler enkrat ne pride ena močna trdo desna stranka, ki bi ene zadeve, ki mene motijo - primarno priseljevanje, družinska politika - bolj resno naslovila (DOM to pač ni, 1.0000 glasov ROFL). Btw. Alt-right je popušil na celi črti: DOM 1,812 0.16%, Osvobodimo Slovenijo 499 0,04%.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

AtaŠtumf ::

Da, t.i. alt-right stranke so izgubile na polno, po svoje zelo pričakovano, enostavno na desni ni dovolj močne medijske/javnomnenjske družbe, ki bi lahko uspešno plasirala desne stranke.

Plus prestolnica je še vedno tipično levo usmerjena in protesti v Lj ali kakem drugem mestu, nikoli ne bodo dovolj, da bi desnica, sploh alt-desnica dobila več glasov.

Miki N ::

Pa še ena stvar ostaja konstanta - dokler bo Jajo, volitve ne bodo normalne. Govorim za vse "programske" in "razumne" volilce - lahko kar pozabite, ker vse zasenči bitka proti Plešasti nevarnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Malidelničar ::

AtaŠtumf: Zelo dober komentar.

Se mi zdi, da vseeno podcenjuješ nekaj: Levica z instant stranko vedno zmaga, ker nov obraz voli del trde levice in v bistvu ekonomski liberalci, pragmatični liberalci. To je tudi pri Golobu. Ne pozabi, da je 8. marec vseeno agitiral za Goloba. Ker nekaj volivcev stranke Levica je pri Golobu. Nekaj malega je tudi prehajanja med poloma. Dobra Država je tak primer, ki je bila dolgo časa pragmatična, sredinska, bi lahko šla zraven desnega pola, ampak sedaj po odstopu Dobovška so šli v skrajno levo. Potem imaš del SMC-ja, ki bi ga štel k levemu polu a so v okviru Konkretno/Povežimo sedaj na desnem.

Ampak po mojem catch do boljšega rezultata desnega pola leži v tem, da se nekako pragmatične liberalce odlepi od levega pola in prestopijo v drug tabor. Tu je velika težava, ker se stranka, kot je DLGV ni obdržala.

Ter tudi mediji: jaz sicer levih medijev zadnjih 10 let zaradi boljših živcev ne spremljam več, ampak očitno jih folk še vedno sledi. Bomo videli, kaj lahko recimo v 4,8 letih naredijo spletna omrežja ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Buggy ::

Dobro jutro svobodni narod Slovenije! Pozdrav tudi neutrudnim kletnim trolom, ki si lahko sedaj koncno privoscijo malo pocitka (ne bom rekel zasluzenega) :))

Sodelovanje konstruktivne opozicije nam ne uide, vsaj glede na vse povedano >:D
Nas pa cakajo izzivi, ki sem preprican, da se jih bo nova vlada lotila odgovorno in strokovno, predvsem pa nekoruptivno in zakonsko v sodelovanju s civilno druzbo.
Za transparentnost bodo skrbeli neodvisni mediji za sankcioniranje morebitnih nepravilnosti pa moralna drza nove vlade ter ustrezne neodvisne institucije!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Miki N ::

SKratka, vsi ki ste nabijali o "programih" - dobro jutro!

Ali se pridružiš SDNJ bitki na eni ali drugi strani, ali pa si OUT! :))

tilen03 ::

Pocutim se svobodno, koncno po 2 letih.

Super vlada se obeta. Skoda za Sarca.

Je pa zanimivo, da so na teh volitvah precej glasov vzele anticepilske stranke.

djabi ::

Naj SDS zamenja Janšo in še nekatere druge osebke (Hojs, Simoniti, Grims, Mahnič, Vizjak ...) in jih bom takoj volil.

Upam, da bo tudi Mesec skupaj s Kordišem šel lepo na smetišče politične zgodovine.

AtaŠtumf ::

Osebno samo (naivno) upam, da bodo ljudje, tudi na tem forumu, imeli enake vatle do nove vlade, kakor so jih imeli do prejšnjih vlad.

Upam tudi, da bo Golob sedaj, ko bo imel trdno vlado, izpeljal vse svoje obljube in da ne bo izvedel šarca po dveh letih.

tilen03 ::

djabi je izjavil:


Upam, da bo tudi Mesec skupaj s Kordišem šel lepo na smetišče politične zgodovine.

Ta vlada bo utisala tiste, ki govorijo, da pri Levici niso sposobni narediti nicesar dobrega. Mesec pa bo zdaj zazivel kot minister.

AtaŠtumf ::

djabi je izjavil:

Naj SDS zamenja Janšo in še nekatere druge osebke (Hojs, Simoniti, Grims, Mahnič, Vizjak ...) in jih bom takoj volil.

Upam, da bo tudi Mesec skupaj s Kordišem šel lepo na smetišče politične zgodovine.


Bi dobila brez teh oseb SDS več kot svojih 20-25% glasov na volitvah?

Da al ne?

tilen03 je izjavil:

djabi je izjavil:


Upam, da bo tudi Mesec skupaj s Kordišem šel lepo na smetišče politične zgodovine.

Ta vlada bo utisala tiste, ki govorijo, da pri Levici niso sposobni narediti nicesar dobrega. Mesec pa bo zdaj zazivel kot minister.


Bomo videli, sam upam, da bo Mesec in Levica v vladi, pričakujem pa, da bodo raje v opoziciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

tilen03 ::

Ne bodo v opoziji, je bil jasen Golob, je bil jasen Mesec. Pomemben del vlade bodo in obeta se jim vsaj en resor imo

djabi ::

Predvidevam, da bi. Stranke so sestavljene iz posameznikov in, vkoliko le ti v očeh volilcev niso primerni, so praviloma na volitvah ustrezno »nagrajeni«.

Buggy ::

Ce sem prav zasledil tudi Hojsek ni prisel v parlament, tako da neka selekcija zgleda tudi pri njih obstaja, ali pa arestant nebi smel kandidirat v dveh okrajih :D

AtaŠtumf ::

Malidelničar je izjavil:

AtaŠtumf: Zelo dober komentar.

Se mi zdi, da vseeno podcenjuješ nekaj: Levica z instant stranko vedno zmaga, ker nov obraz voli del trde levice in v bistvu ekonomski liberalci, pragmatični liberalci. To je tudi pri Golobu. Ne pozabi, da je 8. marec vseeno agitiral za Goloba. Ker nekaj volivcev stranke Levica je pri Golobu. Nekaj malega je tudi prehajanja med poloma. Dobra Država je tak primer, ki je bila dolgo časa pragmatična, sredinska, bi lahko šla zraven desnega pola, ampak sedaj po odstopu Dobovška so šli v skrajno levo. Potem imaš del SMC-ja, ki bi ga štel k levemu polu a so v okviru Konkretno/Povežimo sedaj na desnem.

Ampak po mojem catch do boljšega rezultata desnega pola leži v tem, da se nekako pragmatične liberalce odlepi od levega pola in prestopijo v drug tabor. Tu je velika težava, ker se stranka, kot je DLGV ni obdržala.

Ter tudi mediji: jaz sicer levih medijev zadnjih 10 let zaradi boljših živcev ne spremljam več, ampak očitno jih folk še vedno sledi. Bomo videli, kaj lahko recimo v 4,8 letih naredijo spletna omrežja ....


Se strinjam z napisanim.

Na desnici je prostor za neko desno liberalno sredino in tudi za neko konkretno desno alt-right stranko, če so pa sposobni obe stranki ustvariti in zreklamirati je pa drugo vprašanje.

DLGV bi bila na dolgi rok lahko odlična alternativa na desni strani, a je naredila preveč političnih napak, pa tudi sami veljaki stranke, niso bili pripravljeni na vse, kar jih je doletelo.

Še sami so razlagali na rtvSlo, da bi morali graditi stranko počasi, od spodaj navzgor, in bi lahko tako več naredili in obstali dalj časa na političnem parketu.

mojsterleo ::

tilen03 je izjavil:

Ne bodo v opoziji, je bil jasen Golob, je bil jasen Mesec. Pomemben del vlade bodo in obeta se jim vsaj en resor imo

To pomeni najmanj planiranje odhoda iz NATO pakta in znižanje investicij v vojsko. No no.

AtaŠtumf ::

Počasi bo čas za novo temo, Vlada 2022-2026?

Utk ::

Počasi bo čas za novo temo, Vlada 2022-2026?

No no, tam kjer piše 2026 bi jaz zaenkrat pustil odprto...

Valvoline ::

Najboljse v situaciji bi bila vlada golob-tonin. Odrezat vse najbolj rdece parazite od korita.

feryz ::

Volitev je konec, vi pa še vedno o nekih programih nabijate!?
Programa nima niti eden. Pika, konec, zaključeno.

Razen tistega, ki je skupen vsem, čim več pokrasti zase in za svoje.

Cilj je dosežen. Puklasta groza je umaknjena od korita. Zdaj se je treba posvetiti cilju, kako skiniti lasato.
Da bo ta vlada katastrofa, je že vnaprej jasno. In to katastrofa z večino v parlamentu.

Miki N ::

Gospot Janša je zgodovina, zdaj je problem gospot Golob.

TheBlueOne ::

SDSovci pac ne poslusajo volilcev, samo trobijo svoje. Prav neverjetno je, da se jim skozi celo kampanijo govori zakaj se nam gnusijo, oni pa krivijo, da nimajo dovolj medijev pod kontrolo. Bolj bodo politizirali medije, slabse bo, bolj bodo kot Nova24, slabse bo, ker hvala bogu vecina Slovenije ni sankovskega nivoja.

V bistvu so volitve bile bolj v stilu slabo mi je zaradi SDSa, Golob pa je zgolj pogledal kaj se da trenutno prodati in se nasel v tem. Ko se samo spomnem, kako sem se pocutil, ko je recimo SDS stradal STA mi postane slabo.

Golob ni potreboval nobene MSM pomoci in tega SDS nikakor ne more sprejeti.

Gregor P ::

Včeraj bi dejansko pričakoval, da zaradi poraza na volitvah (dosti slabših rezultatov) takoj odstopijo (ne samo ponudijo odstop) Fajonova, Mesec (ki je ponudil odstop) , Šarec, Počivalšek in Bratuškova. Sami hudi demokrati po besedah :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

chucki ::

Forumasi ste dal glas boksarju zavcu, ki vas bo vodil v tezkih casih. A nima on pomozne sole?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

TheBlueOne ::

Gregor P je izjavil:

Včeraj bi dejansko pričakoval, da zaradi poraza na volitvah (dosti slabših rezultatov) takoj odstopijo (ne samo ponudijo odstop) Fajonova, Mesec (ki je ponudil odstop) , Šarec, Počivalšek in Bratuškova. Sami hudi demokrati po besedah :|


Mesec mora, ker je koordinator, nekateri pa so prakticno cela podoba stranke in so tako ali tako postali bolj ko ne nerelevantni. Kako bos imel SAB brez AB? :) SABBAB Starnka Alekne brez Alenke Bratosek. Pocivalsek bi verjetno moral, ker je potegnil za sabo vec "strank", kakor Mesec.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Valvoline je izjavil:

Najboljse v situaciji bi bila vlada golob-tonin. Odrezat vse najbolj rdece parazite od korita.


Tonin je že imel to opcijo leta 2018. Šarec ga je dvakrat povabil v vlado, ampak ga je Tonin dvakrat zavrnil in potem javskal kako je v Sloveniji hudo, ker je Levica v vladi in smo na poti v Venezuelo.

Tonin ima intelekt paramecija in osebnost kamna. Toliko intelektualne globine, da bi stranko odlepil od 55-80, ne premore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

p0f ::

chucki je izjavil:

Forumasi ste dal glas boksarju zavcu, ki vas bo vodil v tezkih casih. A nima on pomozne sole?


Ne razumes, on ne bo tam zato, da vodi ampak zato, da obisce preagresivne SDSovce na domu in jim enkrat do dvakrat pojasni naj svoje pritlehne fore izvajajo drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

gruntfürmich ::

p0f je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Kje so zdaj sđs guruji, ki so pozivali k podpori pivčeve da preseže parlamentarni prag?
Ni čudno da vedno popušite če ste takšni idioti!
Verjetno imate tudi retardirane svrtovalce!


Evo, pa je se zagrizen SDSovec pogruntal, da je volil kretene :) Naj ti bo Levica mila.

nisem šel volit. volil bi desnico če bi jo imeli (imamo samo retardirane nazadnjake), morda pa bi obkrožil galeta. ali pa DOM :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

p0f ::

Valvoline je izjavil:

Najboljse v situaciji bi bila vlada golob-tonin. Odrezat vse najbolj rdece parazite od korita.


Ne mores katolibanske stranke imeti v vladi, to je tako, kot bi si ISISa zelel, bos kamenjan, ker krades.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: shmandi ()

Utk ::

Realno gledano, koalicija je obdržala glasove, edino izdajalci so pač leteli ven. Opozicija je šla pa iz 42 al kolk že glasov na 12. Janše smo se v glavnem znebili za 4 leta, ker težko da bi kdo iz SD ali Levice šel k njemu, Golob ima pa tolk poslancev, da lahko skoraj sam vodi vlado.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

chucki ::

p0f je izjavil:

chucki je izjavil:

Forumasi ste dal glas boksarju zavcu, ki vas bo vodil v tezkih casih. A nima on pomozne sole?


Ne razumes, on ne bo tam zato, da vodi ampak zato, da obisce preagresivne SDSovce na domu in jim enkrat do dvakrat pojasni naj svoje pritlehne fore izvajajo drugje.


Dober komentar. A mas ti tudi 4 razrede koncane?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

p0f ::

gruntfürmich je izjavil:

imamo samo retardirane nazadnjake

Tu se pa strinjava. Btw, SD je desnica, sicer se nekaj barvajo v rdece (ker je to popularno), ampak, glede na njiho delovanje v preteklosti jih niti center ne mores imenovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

fikus_ ::

Takole, sedaj bo pa spet Šiškova varda aktualna. ijj jim je že naročil, da se začno zbirati. Mogoče bodo počakali še kakšen dan, da bo bolj toiplo, potem pa gredo v gozdove v boj za svojega voditelja.

PS. pazite se klopov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

aerie ::

p0f je izjavil:

chucki je izjavil:

Forumasi ste dal glas boksarju zavcu, ki vas bo vodil v tezkih casih. A nima on pomozne sole?


Ne razumes, on ne bo tam zato, da vodi ampak zato, da obisce preagresivne SDSovce na domu in jim enkrat do dvakrat pojasni naj svoje pritlehne fore izvajajo drugje.

Zavec bo zamenjal Hojsa.

p0f ::

Utk je izjavil:

Realno gledano, koalicija je obdržala glasove, edino izdajalci so pač leteli ven. Opozicija je šla pa iz 42 al kolk že glasov na 12. Janše smo se v glavnem znebili za 4 leta, ker težko da bi kdo iz SD ali Levice šel k njemu, Golob ima pa tolk poslancev, da lahko skoraj sam vodi vlado.


In to smo rabili, nobenih zdraharskih strank vec, SD in Levica pa sta dobila dober opomin po sabotiranju Sarca, da ne bo vredu za njihove volilne izzide, tako, da bosta sedaj v vladi bolj konstruktivna. Zal mi je samo, da Golob ne more odhebat tudi SDja. Prevec masla imajo na glavi.

aerie je izjavil:

p0f je izjavil:

chucki je izjavil:

Forumasi ste dal glas boksarju zavcu, ki vas bo vodil v tezkih casih. A nima on pomozne sole?


Ne razumes, on ne bo tam zato, da vodi ampak zato, da obisce preagresivne SDSovce na domu in jim enkrat do dvakrat pojasni naj svoje pritlehne fore izvajajo drugje.

Zavec bo zamenjal Hojsa.

Ja :)). Samo Zavec je clovek dejanj, Hojs pa clovek gobca, dokler ne sreca desnico dejanj. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Zimonem ::

A ni imel Zavec neke probleme z davčno?

eric_cartman ::

Jst sem vesel, da je rezultat takšen kot je.. Lahko analizirate vse povprek. AMPAK:

- Dokler ima desnica JJ je obsojena na max 25% podpore.

Ko se desnica popolnoma osvobodi Janše in razdeljevanja ljudi na leve in desne si lahko obetamo povezovanje levosredinskih in desnosredinskih strank ali pa morda celo levosredinskih in desnih.

Sam sem volil Goloba - pri tem pa ne mislim, da so bili VSI ukrepi, ki so jih sprejeli v dosedanji koaliciji slabi.

Ampak tako visoka volilna udeležba so jasen pokazatelj, da folk ne prenaša več tega ksihta od JJ, ki ni za Slovenijo naredil še nič koristnega.

Pri tem pa -- vsi tisti, ki mislite, da SDS ne bi dobil toliko procentov brez JJ se nimate kaj sekirat. Glasovi bi šli ali proti NSi-ju ali pa bi jih SDS dobil še več!

Pat_MaGroin ::

Ce bi Levica odletela ven, bi blo skoraj prelepo, ampak tudi izpad LMS in SAB je noro dobra novica :).
««
114 / 126
»»