» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
65 / 126
»»

Polda ::

Buggy je izjavil:

Polda je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

golob v istem stavku navede nasprotujoče si stvari: solidarnost-socialna pravičnost-svoboda-odprta družba, ampak slovenčke jasno to nič ne moti, ker nimajo pojma o pojmu!


Golob je lopov prve klase. Bil je soudeleženec pri 300 000 000 kraji v Bosni.


...kolk vas more pect tam v kleti :D:))

BTW: koga boste rumencki poslali danes na soocenje...arestant vemo da je pussy, kdo bo...an, ban, pet podgan ?



SDS bo zmagal. Golob in KUL bodo sestavili vlado dam jim 1-2 letni rok trajanja in game over. Goloba se bo zamenjalo na naslednjih volitvah šel bo kot kurb... s plesa domov.

Briga me kdo je na soočenju jih ne gledam sem odločen že več let koga bom volil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

AtaŠtumf ::

Polda je izjavil:

Buggy je izjavil:

Polda je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

golob v istem stavku navede nasprotujoče si stvari: solidarnost-socialna pravičnost-svoboda-odprta družba, ampak slovenčke jasno to nič ne moti, ker nimajo pojma o pojmu!


Golob je lopov prve klase. Bil je soudeleženec pri 300 000 000 kraji v Bosni.


...kolk vas more pect tam v kleti :D:))

BTW: koga boste rumencki poslali danes na soocenje...arestant vemo da je pussy, kdo bo...an, ban, pet podgan ?



SDS bo zmagal. Golob in KUL bodo sestavili vlado dam jim 1-2 letni rok trajanja in game over. Goloba se bo zamenjalo na naslednjih volitvah šel bo kot kurb... s plesa domov.

Briga me kdo je na soočenju jih ne gledam sem odločen že več let koga bom volil.


Glede na to, da je tehnični forum, tako kot vsi za Pirate?

MrStein ::

feryz je izjavil:

Polda je izjavil:

Holob razprl denarnico kamor grem na net me pričaka njegova reklama.

Prvo za dan matera vošči tistim materam, ki se identificirajo za ženske.

Sedaj podpira Šarijo
V kolikor ne veš, Golob ima gratis reklame.
Če smo si Slovenci v čem složni, smo si v primeru Pleša sveti na vrhu. Tega enostavno nihče normalen ne prenese.
Zato z največjo lahkoto darujejo reklamni prostor gratis vsakemu, ki pripomore k odpravljanju tega.

Reklame so preko GoogleAds, tako da noben tu nič ne daruje. Vsaj ne prostora. Prispevke za kampanjo pa mogoče.

AtaŠtumf je izjavil:


Glede na to, da je tehnični forum

Dober vic...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

FireSnake ::

Danes je pa res že vse novica:
https://siol.net/novice/slovenija/posne...

Ni potrebno odpirati: ena kura Pleškotu ni dal roke in to je zdaj že novica.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Buggy ::

SDS bo zmagal. Golob in KUL bodo sestavili vlado dam jim 1-2 letni rok trajanja in game over. Goloba se bo zamenjalo na naslednjih volitvah šel bo kot kurb... s plesa domov.


Zmaga med GS in SDS bo sicer na noz, vprasanje je le koliko se je arestant zameril svoji bazi in bojo odpeketali k POS, ND in laznjivem kljukcu v Nsi. Kokice bo treba kupit...se dva sladka tedna >:D

Briga me kdo je na soočenju jih ne gledam sem odločen že več let koga bom volil.


Verjamem. Cimbolj se izogibaj soocenj, raje ostani na informativni NoriTV, da se ne prikrade slucajno tudi vate senca dvoma in bi morda zacela razmisljati s svojo glavo...buhnedej ;)

Polda ::

Buggy je izjavil:

SDS bo zmagal. Golob in KUL bodo sestavili vlado dam jim 1-2 letni rok trajanja in game over. Goloba se bo zamenjalo na naslednjih volitvah šel bo kot kurb... s plesa domov.


Zmaga med GS in SDS bo sicer na noz, vprasanje je le koliko se je arestant zameril svoji bazi in bojo odpeketali k POS, ND in laznjivem kljukcu v Nsi. Kokice bo treba kupit...se dva sladka tedna >:D

Briga me kdo je na soočenju jih ne gledam sem odločen že več let koga bom volil.


Verjamem. Cimbolj se izogibaj soocenj, raje ostani na informativni NoriTV, da se ne prikrade slucajno tudi vate senca dvoma in bi morda zacela razmisljati s svojo glavo...buhnedej ;)


Nobenega noža ne bo golob nima za burek.

Lej jaz vsaj imam kaj brati tebi pa so vzeli Studio City pa si popolnoma brez informacij. Edino kar ti je ostalo je,da je enega neurejenega osivelega prdca Štefančiča zamenjal drugo dolgolaso osivelo strašilo Golob.

AtaŠtumf je izjavil:

Polda je izjavil:

Buggy je izjavil:

Polda je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

golob v istem stavku navede nasprotujoče si stvari: solidarnost-socialna pravičnost-svoboda-odprta družba, ampak slovenčke jasno to nič ne moti, ker nimajo pojma o pojmu!


Golob je lopov prve klase. Bil je soudeleženec pri 300 000 000 kraji v Bosni.


...kolk vas more pect tam v kleti :D:))

BTW: koga boste rumencki poslali danes na soocenje...arestant vemo da je pussy, kdo bo...an, ban, pet podgan ?



SDS bo zmagal. Golob in KUL bodo sestavili vlado dam jim 1-2 letni rok trajanja in game over. Goloba se bo zamenjalo na naslednjih volitvah šel bo kot kurb... s plesa domov.

Briga me kdo je na soočenju jih ne gledam sem odločen že več let koga bom volil.


Glede na to, da je tehnični forum, tako kot vsi za Pirate?



Pirati in Levica ribarijo v istem ribniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

Gregor P ::

gruntfürmich je izjavil:

golob v istem stavku navede nasprotujoče si stvari: solidarnost-socialna pravičnost-svoboda-odprta družba, ampak slovenčke jasno to nič ne moti, ker nimajo pojma o pojmu!

... kaj je svoboda smo lahko videli tu na forumu, da ne razumeš; zdaj me pa zanima, kaj si ti predstavljaš pod temi (ostalimi) pojmi, ki si jih naštel in zakaj kombinacija med njimi ni mogoča?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Buggy ::

Edino kar ti je ostalo je,da je enega neurejenega osivelega prdca Štefančiča zamenjal drugo dolgolaso osivelo strašilo Golob.


...ej tale je pa skoraj izvirna, to ste imeli dopoldne brainstorming al je plesasta nakaza kar sam podal idejo prek twiterja ;)

tam ste tudi same cvetke, clovek bi si mislil da je to kaksen joke kar prebere v komentarjih, pa temu zal ni tako ;((

tilen03 ::

Jaz sem tudi odlocen... Obkrozim Goloba, ki je najboljse razmerje kvalitetne stranke in takticnega glasu.

Kebo ::

Problem s taktičnim glasovanjem je, da ne deluje. Mislim je čisto legitimen razlog zakaj nekoga volit ampak smo videli pri SMC, kakšna je to stranka, ki ima podporo skoraj izključno taktičnih volilcev. Golob bo čez 2 leti kjer je danes SMC ali Šarec, nekje na robu ali pod robom parlamenta. In zakaj bi tak politik delal v kakršnem koli interesu ljudi, če bo itak njegove politične kariere konec do naslednjih volitev.

Gregor P ::

Kebo je izjavil:

smo videli pri SMC, kakšna je to stranka, ki ima podporo skoraj izključno taktičnih volilcev
... najprej so Cerarju namenili svoj glas, čez 3 mesece, pa so se že norčevali iz njega kot neodločnega "cmerarja":8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GregiB ::

Kebo je izjavil:

Problem s taktičnim glasovanjem je, da ne deluje. Mislim je čisto legitimen razlog zakaj nekoga volit ampak smo videli pri SMC, kakšna je to stranka, ki ima podporo skoraj izključno taktičnih volilcev. Golob bo čez 2 leti kjer je danes SMC ali Šarec, nekje na robu ali pod robom parlamenta. In zakaj bi tak politik delal v kakršnem koli interesu ljudi, če bo itak njegove politične kariere konec do naslednjih volitev.

Ja je problem... kot je problem, da "tradicionalne" stranke pač ne odigravajo vloge, ki bi jo morale... Da so stranke ujetnice svojih vodij. Na desni se vsako stranko kanibalizira, na levi pa drobi... Pa mamo tak, k mamo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Malidelničar ::

Gregor P - poznamo to s "cmerarjem" :)) Največji kolegi pametnjakoviči, ki so ga volili :))
Na koncu sem jaz, tradicionalno desen branil Cerarja :))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Phantomeye ::

Stranke, ki imajo dosmrtne vodje, so stranke, ki jim ugaja imet tovrstne oblike vladavino in posledično tudi njihova ciljna publika.

Stranke bi morale delovati kot biznisi. Če se direktor ne izkaže, brca v rit in zamenjat z nekom, ki bo bolj učinkovit - ampak veš pa ne.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

fikus_ je izjavil:

V kurniku je panika, ko prileti en golob, kakšna bi šele bila, če bi priletel en sokol. :))

morda je panika ker se kure takoj zaljubijo v novo ptico? :))
vsake 4 leta nov obraz, in folk pričakuje novo čudežno rešitev :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GregiB ::

Phantomeye je izjavil:

Stranke bi morale delovati kot biznisi. Če se direktor ne izkaže, brca v rit in zamenjat z nekom, ki bo bolj učinkovit

Ja, marsikaj bi se moralo... Puklo bi moral že parkrat iz politike, saj je sam zatrjeval, pod kakšnimi pogoji se bo umaknil, pa nič... Za vse vodje strank, ki so jih ugrabili ali pač ustanovili kot personality stranko (Jajo, Vodopivec, Jelinčič, Šarec, Šivilja idr.) pač ne obstaja prag, pod katerim bi žezlo vodenja stranke predali. Erjavca so se DeSUSovci znebili tako, da so izvolili predsednico, ki je stranko zavozila, Cmerar pa je nemara mislil, da bo stranka po njegovem odhodu (naravno) razpadla, pa je v bistvu dal Vodopivcu "off the shelf" stranko v roke, da so se on, Gregorčičeva in un kužek... Perič... obdržali v stolčkih...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gruntfürmich ::

Gregor P je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

golob v istem stavku navede nasprotujoče si stvari: solidarnost-socialna pravičnost-svoboda-odprta družba, ampak slovenčke jasno to nič ne moti, ker nimajo pojma o pojmu!

... kaj je svoboda smo lahko videli tu na forumu, da ne razumeš; zdaj me pa zanima, kaj si ti predstavljaš pod temi (ostalimi) pojmi, ki si jih naštel in zakaj kombinacija med njimi ni mogoča?:|

spet se jočeš zaradi lastnega neznanja... daj že nehaj in se poduči.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tilen03 ::

GregiB je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Stranke bi morale delovati kot biznisi. Če se direktor ne izkaže, brca v rit in zamenjat z nekom, ki bo bolj učinkovit

Ja, marsikaj bi se moralo... Puklo bi moral že parkrat iz politike, saj je sam zatrjeval, pod kakšnimi pogoji se bo umaknil, pa nič... Za vse vodje strank, ki so jih ugrabili ali pač ustanovili kot personality stranko (Jajo, Vodopivec, Jelinčič, Šarec, Šivilja idr.) pač ne obstaja prag, pod katerim bi žezlo vodenja stranke predali. Erjavca so se DeSUSovci znebili tako, da so izvolili predsednico, ki je stranko zavozila, Cmerar pa je nemara mislil, da bo stranka po njegovem odhodu (naravno) razpadla, pa je v bistvu dal Vodopivcu "off the shelf" stranko v roke, da so se on, Gregorčičeva in un kužek... Perič... obdržali v stolčkih...

Jaz res ne vem, kaj se bo zgodilo s Šarcem in Bratuškovo. Ali se bosta tudi naslednje volitve potegovala za 4% ali pridružila kakšni stranki, ki ni vezana na osebo, ali poslovila od politike? No, obstaja še ena opcija... Politična penzija v državnem podjetju :P

Lonsarg ::

Stranke vezane na ime so itak totalna budalascina in obsojene na propad. Vsaj nekaj se je Golob naucil in je v ime stranke dal le crko G ne pa tudi celega priimka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kotanyi ::

gruntfürmich je izjavil:

vsake 4 leta nov obraz, in folk pričakuje novo čudežno rešitev :D


Hja, mogoče nekih novih rešitev res ni pričakovati. Po drugi strani jih od preoblečenega komunajzla, ki že trideset+dvajset let prodaja ene in iste pravljice, zagotovo ni mogoče pričakovati.

Vse kar bomo dobili od trenutnih, bodo namreč:
- nove pravljice o borbi proti tajkunom (s katerimi potem igramo golf, se smejčkamo na zabavcah in skupaj tremo sodniška jajca ter se izogibamo butastim davkom)
- zgodbice o borbi proti deep state-u (potem ko lastnoročno zajebejo prodajo "izvora SLO korupcije" NLB, in se gredo inštalacijo svojih kadrov v vse z državo povezane firme tipa SŽ/HSE/Telekom/Delo/Siol/Gen-i/LukaKoper/...)
- kak superveleuspešni parkrat preplačan nacionalinteresni megaprojekt tipa TEŠ6 (kjer so njihovi direktorji in njihovi poslanci od samega začetka podpisovali in podpirali pogodbe za projekt, ki niti enega samega samcatega dneva obratovanja ne bo posloval z dobičkom)
- kak nov parstomiljonski nakup vojaške robe (ala Patria, kjer so se sicer podkupnine talale na veliko, pobral pa jih je menda zrak, oni so pa seveda čisti kot sama sveta devica Marija)
- nova trkanja po prsih kako so samo oni sposobni reševat slovenski narod pred krizami in "krizami" (po tem, ko so sredi največje epidemije v zadnjih 100 letih na ključna mesta postavili zdravilce narkomanov pa propadle politke ter obenem zavozili z najmanj 80% povsem nepotrebnimi in preveč restriktivnimi ukrepi, tam kjer bi pa dejansko morali kaj narest, so pa mesece dolgo "iskali rešitve" pa se praskali po jajcih)

V luči tega rešitve od novih obrazov niti ne rabijo bit čudežne. Lahko samo sedijo na ritih 4 leta pa bodo naredili manj škode kot tile butlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

ripmork ::

GregiB je izjavil:

Kebo je izjavil:

Problem s taktičnim glasovanjem je, da ne deluje. Mislim je čisto legitimen razlog zakaj nekoga volit ampak smo videli pri SMC, kakšna je to stranka, ki ima podporo skoraj izključno taktičnih volilcev. Golob bo čez 2 leti kjer je danes SMC ali Šarec, nekje na robu ali pod robom parlamenta. In zakaj bi tak politik delal v kakršnem koli interesu ljudi, če bo itak njegove politične kariere konec do naslednjih volitev.

Ja je problem... kot je problem, da "tradicionalne" stranke pač ne odigravajo vloge, ki bi jo morale... Da so stranke ujetnice svojih vodij. Na desni se vsako stranko kanibalizira, na levi pa drobi... Pa mamo tak, k mamo...

Točno tako.

hipotetično vprašanje za vse:
Če pristopi do vas v ulici 15 ljudi in morate enemu od njih zaupat svojo denarnico, koga bi izbrali; neznanca ali poznanega lažnivca / kriminalca?
Izbira neznanca absolutno gledano ni dobra opcija. Relativno gledano je pa še vedno bolj smiselna opcija kot izbrat preverjeno slabe variante. Ker je vsaj neka majhna verjetnost, da bo mogoče kaj bolje.

Gregor P ::

gruntfürmich je izjavil:

Gregor P je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

golob v istem stavku navede nasprotujoče si stvari: solidarnost-socialna pravičnost-svoboda-odprta družba, ampak slovenčke jasno to nič ne moti, ker nimajo pojma o pojmu!

... kaj je svoboda smo lahko videli tu na forumu, da ne razumeš; zdaj me pa zanima, kaj si ti predstavljaš pod temi (ostalimi) pojmi, ki si jih naštel in zakaj kombinacija med njimi ni mogoča?:|

spet se jočeš zaradi lastnega neznanja... daj že nehaj in se poduči.
... smo le na forumu in na tebi je, da poveš, zakaj naj nekaj ne bi bilo kompatibilno.

Zadnjič si ti naredil error in persona in si zaradi tega skoraj že izbral napačno stranko (tj. Domovinsko ligo):

gruntfürmich je izjavil:

izgleda da sem brščiča zamenjal z enim mednarodno uveljavljenim pravnikom, katerega imena se ne spomnim, sta pa vizualno podobna.


... (še predtem tem) pa si si pod svoboda predstavljal:

gruntfürmich je izjavil:

domovinska liga je najbolj svobodna.

gruntfürmich je izjavil:

vidim da stranka domovinska liga ponuja največ svbode.
izgleda da se edino oni zavedajo, kaj svoboda pomeni.

Gregor P je izjavil:

Pa saj ima te nebuloze celo v aktualnem programu;((
PROTI KULTURNEMU MARKSIZMU - Kulturni marksizem je produkt skupine spolno iztirjenih judovskih intelektualcev. Njegov cilj je s prevrednotenjem vseh vrednot spodkopati zahodno civilizacijo.


... tako da morda nisi ravno oseba, ki bi lahko drugim očitala, da naj se podučijo o tem. Razmisli ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mtosev ::

Priča smo še enemu nestrpnemu izpadu Janševega državnega sekretarja Žana Mahniča: humanitarko Failo Pašić, ki sodeluje z Gibanjem Svoboda, je označil kot radikalno islamistko, Golobovo stranko pa kot prinašalko islamizacije in šeriatizacije Slovenije. "Gre za nove laži in sovražen govor državnega sekretarja Mahniča," poudarjajo v Gibanju Svoboda. "Dovolj je oblastnega sovraštva in zaničevanja!" so ogorčeni v mreži slovenskih nevladnih organizacij CNVOS. Odzvala se je tudi Faila Pašić, ki je dejala, da jo je tvit "ponižal, razvrednotil in razčlovečil".
https://n1info.si/novice/slovenija/nevl...
SDS style.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Telbanc ::

SmolWhale je izjavil:

feryz je izjavil:

Yep, vsem, ki bodo obkrožili plešasto kradljivo opico, bi morali vzeti opravilno sposobnost.
To je edini sistem, da preidemo v "normalno" politiko.


Kaj pa če bi jih kar likvidirali feryz? Kaj praviš? Saj vem, da si to potihem želiš..


Kakšna likvidacija, zadostuje že puloverček, katerega rokavi se zavežejo na hrbtu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Gregor P ::

mtosev je izjavil:

Priča smo še enemu nestrpnemu izpadu Janševega državnega sekretarja Žana Mahniča: humanitarko Failo Pašić, ki sodeluje z Gibanjem Svoboda, je označil kot radikalno islamistko, Golobovo stranko pa kot prinašalko islamizacije in šeriatizacije Slovenije. "Gre za nove laži in sovražen govor državnega sekretarja Mahniča," poudarjajo v Gibanju Svoboda. "Dovolj je oblastnega sovraštva in zaničevanja!" so ogorčeni v mreži slovenskih nevladnih organizacij CNVOS. Odzvala se je tudi Faila Pašić, ki je dejala, da jo je tvit "ponižal, razvrednotil in razčlovečil".
https://n1info.si/novice/slovenija/nevl...
SDS style.

Ok ta negativna propaganda čez to gospo je seveda povsem nesprejemljiva.

Se pa poraja vprašanje oz. bi jima morali postaviti vprašanje, da če se stranka res zavzema za LGBT pravice ipd. (in kar se meni tiče je prav da se, sploh v 21. stoletju!), kako jih bo kot poslanka v parlamentu zagovarjala ta gospa? Ker jih bo morala, če je sprejela vrednote in program Gibanja Svoboda:|

S tem nagovarjam predvsem neko konsistentnost stranke, ali se bo v prihodnje res dražala obljubljenega oz. zapisanega ali ne? Ne ciljam sedaj toliko na to gospo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Truga ::

mtosev je izjavil:

Golobovo stranko pa kot prinašalko islamizacije in šeriatizacije Slovenije.

inshallah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Stikalo ::

Goloba za mandatarja!!

Truga ::

btw, ce si musliman ne pomeni da nemors bit za pravice gejev, ker islam ni tok kretenski kot krscanstvo

Gregor P ::

No saj, če je temu tako, potem je tudi vse ok.:)

Sicer jaz od neke liberalne stranke pričakujem, da se bo oddaljila od vseh verstev, ob njihovem spoštovanju seveda.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Mare2 ::

Stikalo je izjavil:

Goloba za mandatarja!!


Lepo. In kakšni so razlogi?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Truga ::

pretvarja se, da mu je mar za pravice delavcev, tko kot vsi LDS do zdej

gruntfürmich ::

Truga je izjavil:

btw, ce si musliman ne pomeni da nemors bit za pravice gejev, ker islam ni tok kretenski kot krscanstvo

si prepričan? jst nisem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Stikalo ::

Mare2 je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Goloba za mandatarja!!


Lepo. In kakšni so razlogi?


Nobenih, ankete pravijo tako, da je potrebno postavit tega lopova za mandatarja. Haha, poklicni lopov - mandatar.

gruntfürmich ::

Gregor P je izjavil:

... (še predtem tem) pa si si pod svoboda predstavljal:

gruntfürmich je izjavil:

domovinska liga je najbolj svobodna.

gruntfürmich je izjavil:

vidim da stranka domovinska liga ponuja največ svobode.
izgleda da se edino oni zavedajo, kaj svoboda pomeni.

svoboda je v prvi vrsti svobodno odločanje kje in v kakšni državi boš živel oz. lahko živiš, začne se pri zasebni lastnini in nadaljuje se na svobodo govora.
demokracija pomeni volja večine, kar pomeni lahko tudi tiranijo večine nad manjšino. banalni primer je če damo na referendum če pobijemo vse cigane; je čisto demokratsko da jih če se večina strinja, ampak to nikakor ni svobodno za njih; morda za nas je ker se svobodno odločimo v kakšni državi bomo živeli. je pa vsekakor demokratsko, kar pa 99% slovenčkov itq ne loči.
skratka svoboda je svobodno odločanje o vsem. in če tu živimo slovenci in imamo pravico da se odločamo o svoji državi, potem se moramo tudi o tem svobodno odločiti. recimo da ne sprejemamo migrantov, ker oni nimajo nobene pravice ali svobodne odločitve glede naše države, čeprav se njim zdi da kršimo svobodno odločitev kje bi oni radi živeli. ampak je ne.

na koncu (ali pa na začetku) je vedno vprašanje davkov in zasebnega premoženja; več kot je davkov manj je družba svobodna, ker svoboda tudi pomeni da ti država ne bo jemala denarja (in ga talala svinjam pri koritu in propalicam na socialni da si bo politika kupovala glasove).
skratka svoboda in socialna država ne gresta nikakor skupaj, ker socialna država je nasilno jemanje denarja uspešnim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Svoboda prvega se neha, kjer se začne svoboda drugega ... in obratno. Divjega zahoda pa si res ne želiš. Ali?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gruntfürmich ::

Gregor P je izjavil:

Svoboda prvega se neha, kjer se začne svoboda drugega ... in obratno. Divjega zahoda pa si res ne želiš. Ali?

jasno, svoboda prvega se konča pri svobodi drugega. vedno in povsod! to je prvo vodilo.

divji zahod je lari fari flancanje, vedno se moramo uprašati koliko svobode želimo žrtvovati za red in disciplino. levičarji bi kar vso, desničarji si zavzemajo za kar največ svobode.

zato se mora vsak pri sebi vprašati v kakšni družbi bi rad živel; v takšni z miljardo pravili, kar v zelo regulirani družbi dejansko obstaja ker je ni mogoče drugače obvladati, ali takšno družbo z malo pravili ampak toliko več odgovornosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

jasno, svoboda prvega se konča pri svobodi drugega. vedno in povsod! to je prvo vodilo.
Ufff, kakšna grda laž!!!
Napiši rajši tako, svoboda dveh milijonov ljudi se konča pri svobodi enega plešastega. Obratno, seveda, ne velja.

Meni je svoboda kratena povsod, ampak res povsod, kjer se da. Moja svoboda, kratena od drugih, pa nikogar ne briga.

gruntfürmich ::

no sj feryz, za take bedake ki ste v 99%, govorim da nimate pojma, ampak te pojme vsake volitve privlečete na plano in z njimi opletate...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Samo dobro preberi, večkrat, in ti bo užgalo, da je tako.
Lahko pa ti poveš, zakaj bi mene brigale tvoje pravice, tebe pa moje ne.

gruntfürmich ::

ti nimaš nobenih pravic, ker vse tvoje pravice izvirajo od tega kar ti dajo drugi. ti imaš lahko samo svobodno odločitev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Aha, aha. No saj, samo malo drugače si povedal tisto, kar sem jaz napisal.
Lepo da se strinjava.

gruntfürmich ::

in katere pravice so ti tako zelo kršene, da bi ti pod levičarji bile sproščene?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

kotanyi je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

vsake 4 leta nov obraz, in folk pričakuje novo čudežno rešitev :D


Hja, mogoče nekih novih rešitev res ni pričakovati. Po drugi strani jih od preoblečenega komunajzla, ki že trideset+dvajset let prodaja ene in iste pravljice, zagotovo ni mogoče pričakovati.

Vse kar bomo dobili od trenutnih, bodo namreč:
.

... isto kot prej.

Folk pa z veseljem to voli.

PS: za Goloba je sodišče odločilo da spada med "trenutne"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malidelničar ::

gruntfürmich je izjavil:

in katere pravice so ti tako zelo kršene, da bi ti pod levičarji bile sproščene?

Hm, socialni dodatki, umetno zvišana minimalna plača?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

MrStein ::

kotanyi je izjavil:



V luči tega rešitve od novih obrazov niti ne rabijo bit čudežne. Lahko samo sedijo na ritih 4 leta pa bodo naredili manj škode kot tile butlji.

Ampak če nisi opazil, je problem ravno to, da niti tega niso sposobni. Sedeti na riti in ne početi nič.

Saj imamo zdaj točno tako sestavo, pa niste zadovoljni, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

gruntfürmich je izjavil:

svoboda je v prvi vrsti svobodno odločanje kje in v kakšni državi boš živel oz. lahko živiš, začne se pri zasebni lastnini in nadaljuje se na svobodo govora.
demokracija pomeni volja večine, kar pomeni lahko tudi tiranijo večine nad manjšino. banalni primer je če damo na referendum če pobijemo vse cigane; je čisto demokratsko da jih če se večina strinja, ampak to nikakor ni svobodno za njih; morda za nas je ker se svobodno odločimo v kakšni državi bomo živeli. je pa vsekakor demokratsko, kar pa 99% slovenčkov itq ne loči.
skratka svoboda je svobodno odločanje o vsem. in če tu živimo slovenci in imamo pravico da se odločamo o svoji državi, potem se moramo tudi o tem svobodno odločiti. recimo da ne sprejemamo migrantov, ker oni nimajo nobene pravice ali svobodne odločitve glede naše države, čeprav se njim zdi da kršimo svobodno odločitev kje bi oni radi živeli. ampak je ne.

na koncu (ali pa na začetku) je vedno vprašanje davkov in zasebnega premoženja; več kot je davkov manj je družba svobodna, ker svoboda tudi pomeni da ti država ne bo jemala denarja (in ga talala svinjam pri koritu in propalicam na socialni da si bo politika kupovala glasove).
skratka svoboda in socialna država ne gresta nikakor skupaj, ker socialna država je nasilno jemanje denarja uspešnim.

komi cakam da koncno spet zglasujemo izvensodne poboje vseh desnih

gruntfürmich ::

Truga je izjavil:

komi cakam da koncno spet zglasujemo izvensodne poboje vseh desnih

to bi bilo demokratično če bi bila večina za to (ampak ni, ker vas je psihopatov dokaj malo), ni pa svobodno.

Malidelničar je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

in katere pravice so ti tako zelo kršene, da bi ti pod levičarji bile sproščene?

Hm, socialni dodatki, umetno zvišana minimalna plača?

to je sarkazem (dober)?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

gruntfürmich je izjavil:

levičarji bi kar vso, desničarji si zavzemajo za kar največ svobode.

Desničarji bi maksimum svobode. Razen ko pride do splava. Ali migrantov pretemnega odtenka. Ali levičarjev. Ali brezdomcev. Ali prebivalcev države z veliko naravnimi bogastvi, ki jih nočejo 'delit'. Ali kake preveč pisane parade. Ali...itd. To bi pa vse prepovedali.
Če se tvoje ideje prepovedi in zapovedi skladajo z desničarji in vplivajo samo na tebi neljube družbene skupine, to ne pomeni, da se 'zavzemajo za kar največ svobode', samo da njihove omejitve tebe ne bi zadevale.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kotanyi ::

MrStein je izjavil:

kotanyi je izjavil:



V luči tega rešitve od novih obrazov niti ne rabijo bit čudežne. Lahko samo sedijo na ritih 4 leta pa bodo naredili manj škode kot tile butlji.

Ampak če nisi opazil, je problem ravno to, da niti tega niso sposobni. Sedeti na riti in ne početi nič.

Saj imamo zdaj točno tako sestavo, pa niste zadovoljni, a ne?


Ne. Tele bučke prodajaš že lep čas. Realnost pa je taka, da je na zadnjih volitvah zmagala - SDS. Za trenutno situacijo v SLO politiki so torej v veliki meri odgovorni - točno oni.

In ne, s tem rezultatom nismo zadovoljni.

AtaŠtumf ::

GregiB je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Stranke bi morale delovati kot biznisi. Če se direktor ne izkaže, brca v rit in zamenjat z nekom, ki bo bolj učinkovit

Ja, marsikaj bi se moralo... Puklo bi moral že parkrat iz politike, saj je sam zatrjeval, pod kakšnimi pogoji se bo umaknil, pa nič... Za vse vodje strank, ki so jih ugrabili ali pač ustanovili kot personality stranko (Jajo, Vodopivec, Jelinčič, Šarec, Šivilja idr.) pač ne obstaja prag, pod katerim bi žezlo vodenja stranke predali. Erjavca so se DeSUSovci znebili tako, da so izvolili predsednico, ki je stranko zavozila, Cmerar pa je nemara mislil, da bo stranka po njegovem odhodu (naravno) razpadla, pa je v bistvu dal Vodopivcu "off the shelf" stranko v roke, da so se on, Gregorčičeva in un kužek... Perič... obdržali v stolčkih...


Phantomeye je izjavil:

Stranke, ki imajo dosmrtne vodje, so stranke, ki jim ugaja imet tovrstne oblike vladavino in posledično tudi njihova ciljna publika.

Stranke bi morale delovati kot biznisi. Če se direktor ne izkaže, brca v rit in zamenjat z nekom, ki bo bolj učinkovit - ampak veš pa ne.



Tole se tako lepo sliši, a isti, ki tole zagovarjajo, obenem pa hvalijo kak dober politik je komedijant, komunistični luftar ali šivilja, pa vsakič, ko gredo na volitve imajo manj glasov.

Pa običajno vedno poslušamo te budalaštine ne iz strani privržencev določene stranke, ampak vedno nasprotnikov.

Princ Teme s svojo stranko običajno zmaga volitve, sestavljanje Vlade mu običajno ne gre, ker ni dovolj glasov za koalicijo, dokler se levaki ne skregajo, samo tole še vedno ni razlog za menjavo vodje stranke, če že, bi moral prej kdo drug odleteti, recimo vsi ostali, ki ne zmagajo volitev.

Sam v Sloveniji tako ne gre!


Me prav zanima, če se bosta GregiB, Phantomeye in še kdo drug po volitvah drla, da mora odleteti komedijant, komunistični luftar, šivilja iz svoje stranke, če ne pridejo v parlament ali dobijo manj glasov kot prejšnjič, morda celo golobček, če ne bo zmagal volitev?
««
65 / 126
»»