» »

Ima kdo kaj pojma o srv record? imam domeno!

Ima kdo kaj pojma o srv record? imam domeno!

TheKingZiga ::

Živjo! Imam kupljeno domeno thekingziga.xyz na dynadot. In tako je, rad bi imel za minecraft server dejanski ime (url) za povezavo nanga, namesto dejanskega ipja in porta....problem je v tem da imam jaz na ipju že hostanih vsaj 4 mc serverje...in dva od teh bi dal na srv record (dns)...imam se druge dve domeni!
ampak meni ne rata in pika tega usposobit...prisel sem nekam do recmo da 40%, ampak karkoli naredim se mi ne poveze preko linka....imam narejeno subdomain in kavo naj bi preko te se povezal....ima morda kdo kake izkusnje ali nasvet? zarad mene se lahko tudi zmenva da greva nekam na fb ali nekam se pogovarjat, ce ima kdo dejasnko za pomagat.
hvala in lp, žiga

Baja ::

to ne gre tako da vpises nov record in voila. treba pocakati na osvezitev dns-jev. traja od par ur do par dnevov.

Fsegula62 ::

SRV record za minecraft narediš tako da najprej A record povežeš na IP kjer imaš strežnike in šele nato naredis SRV, ki se glasi _minecraft._tcp.IMESERVERJA.thekingziga.xyz.

ttl pustiš privzet, priority 0, weight 0, port je port serverja, target je tvoja domena

Vanquish ::

Baja je izjavil:

to ne gre tako da vpises nov record in voila. treba pocakati na osvezitev dns-jev. traja od par ur do par dnevov.


spremembe je treba cakat (glede na nastavljen TTL), nove zapise pa prakticno ne....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

c3p0 ::

Razen, če jih kdo že pred obstojem ne queryja.

Vanquish ::

pa se to bo pol samo na tistem NS katerega je ta posameznik uporabil.

rokp ::

c3p0 je izjavil:

Razen, če jih kdo že pred obstojem ne queryja.


Kaj, a keširajo se tudi miss-i?

NoName ::

rokp je izjavil:

Kaj, a keširajo se tudi miss-i?

indeed.. temu se reče "negative ttl", in je zadnja cifra v SOA zapisu posamezne domene.. pomeni koliko časa si bo caching server zapomnil, da določen zapis ne obstaja, in zanj ne bo težil avtoritativcu...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

TheKingZiga ::

Fsegula62 je izjavil:

SRV record za minecraft narediš tako da najprej A record povežeš na IP kjer imaš strežnike in šele nato naredis SRV, ki se glasi _minecraft._tcp.IMESERVERJA.thekingziga.xyz.

ttl pustiš privzet, priority 0, weight 0, port je port serverja, target je tvoja domena

aha, vredu bom to naredil....hvala

Vanquish je izjavil:

Baja je izjavil:

to ne gre tako da vpises nov record in voila. treba pocakati na osvezitev dns-jev. traja od par ur do par dnevov.


spremembe je treba cakat (glede na nastavljen TTL), nove zapise pa prakticno ne....


Zakaj je pa to treba ćakat? pač sem zelo nov v tem in vem ene 30%.

pač kako majo pa pol te ferme narejen k majo na milijone serverjev gor hostanih?
Ziga vf

Zgodovina sprememb…

TheKingZiga ::

 dns

dns


evo slika...tako imam naštimano
Ziga vf

c3p0 ::

TheKingZiga je izjavil:


Zakaj je pa to treba ćakat? pač sem zelo nov v tem in vem ene 30%.

pač kako majo pa pol te ferme narejen k majo na milijone serverjev gor hostanih?


Zaradi TTL. TTL skrbi, da ni preveč queryjev na avtoritativne DNS.

Firme imajo urejeno enako, TTL si nastavijo glede na potrebe. V praksi je to lahko od minute, za posebne primere so lahko tudi le sekunde, pa do par dni. TTL se lahko seta per-record.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

TheKingZiga ::

c3p0 je izjavil:

TheKingZiga je izjavil:


Zakaj je pa to treba ćakat? pač sem zelo nov v tem in vem ene 30%.

pač kako majo pa pol te ferme narejen k majo na milijone serverjev gor hostanih?


Zaradi TTL. TTL skrbi, da ni preveč queryjev na avtoritativne DNS.

Firme imajo urejeno enako, TTL si nastavijo glede na potrebe. V praksi je to lahko od minute, za posebne primere so lahko tudi le sekunde, pa do par dni. TTL se lahko seta per-record.


aha, vredu.
Ziga vf

Fsegula62 ::

Dodaj me na Discord, če še nisi uspel FiLiPiNKO#7826


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos domeneskega email na gmail

Oddelek: Omrežja in internet
72530 (2203) Samael
»

Težave z DNS strežnikom

Oddelek: Omrežja in internet
314235 (3427) Bakunin
»

Zamenjava ISP-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
505132 (4309) NeMeTko
»

Problem z DNS (non-improving refferal)

Oddelek: Omrežja in internet
325024 (4749) SasoS
»

Redundančni strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
71049 (1049) Lucio

Več podobnih tem