» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
244 / 466
»»

KAVINSKY ::

tone31 je izjavil:

tole je mi danes jype pejstnal


Pozdravi ga, pa reči, da naj se oglasi kaj tu gor. Kako so otroci, žena, fant od žene?

tone31 ::

zabenali ga so in ne more na privat niti odgovoriti

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Jaz se s tem ne ukvarjam, jaz ti govorim zakaj NOBEN epidemiolog ne more tega vodit... kot sem karikiral, če vsi umremo so epidemiologi USPEŠNI ker epidemije več ni, to je njihova POT... ampak epidemiologa ne zanima če bom jaz umrl ker bom lačen njega zanima da jaz ne bom umrl zaradi Covid19... in tu je razlika med epidemiologom in nekom ki gleda širše.


Konkretno prehranjenost populacije je vprašanje epidemiologije.

Epidemiology @ Wikipedia

Tisto zgoraj si mogoče opisal infektologa, nikakor ne epidemiologa. Omenjena direktorica zdravstvenega zavoda je gene najbrž dobila po kaki drugi veji družine, ne tvoji.



Je tudi ohranitev podjetij stvar epidemiologov, pa psiholoska oz mentalna trdnost in stanje populacije, pa fizicna kondicija, itd

Epidemiologi so FACHIDIOTI na enakem nivoju kot code monkeye in mizarji...

Ce bom rabil samo mizo bom sel k mizarju ce bom rabil pa mizo ki pase v prostor in se poda k necemu in je funkcionalna bom sel pa k nekomu ki ta vidik zajame

Enako ke z odgovorom na epidemijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Urbano#Desno ::

tone31 je izjavil:

tole je mi danes jype pejstnal



da vidite kako ta vlada dela z vec kot mesec zamude in potem nekateri se vedno praivjo da niso nesposobni


Bomo videli, če pride do menjave kako bosta kosovarka in valutni genij z istimi ljudmi bolj učinkovito vodila državo. Ta zamuda je verjetno bolj posledica bolniške kuvertologa na nekem uradu kot pa opravilne sposobnosti vlade.

Gregor P ::

tone31 je izjavil:

tole je mi danes jype pejstnal



da vidite kako ta vlada dela z vec kot mesec zamude in potem nekateri se vedno praivjo da niso nesposobni

In v čem je težava? Najbrž rabiš ta dokument za kakšne birokratske zadeve? Tega lahko vedno dostaviš tudi kasneje. Najbrž ostaneš doma, če ti je bila "ustno" odrejena karantena oz. si celo bolan (in si na bolniški), ali ne - dokler ne dobiš tega papirja? :|

Ne me razumet narobe, bilo bi odlično, če bi vse prišlo pravočasno in k temu je treba težiti, morda prek e-vročanja, da bo res skorajda istočasno kot je bilo odrejeno. Ampak pri tej vrsti dokumenta najbrž ni takšna težava, če pride z zamudo, ali?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lotar123 ::

Urbano#Desno je izjavil:

tone31 je izjavil:

tole je mi danes jype pejstnal



da vidite kako ta vlada dela z vec kot mesec zamude in potem nekateri se vedno praivjo da niso nesposobni


Bomo videli, če pride do menjave kako bosta kosovarka in valutni genij z istimi ljudmi bolj učinkovito vodila državo. Ta zamuda je verjetno bolj posledica bolniške kuvertologa na nekem uradu kot pa opravilne sposobnosti vlade.


Kot vedno, pri trenutni vladi so vedno krivi drugi, če ne ljudje, pa nek uradnik zaradi bolniške :)

KAVINSKY ::

Janša je slab za sprejemnaje pošte, očitno je tudi slab za odpošiljanje.

Ampak ga moram pohvaliti. Poleg moje odločbe je bil priložen izvod Noriškega kraljestva, za krajšanje časa med karanteno.

Aston_11 ::

tone31 je izjavil:

da vidite kako ta vlada dela z vec kot mesec zamude in potem nekateri se vedno praivjo da niso nesposobni
Smo že zdavnaj ugotovili, da edini spososobni so tu na tem forumu, pa še to zgolj 1 komad.

Urbano#Desno ::

lotar123 je izjavil:



Kot vedno, pri trenutni vladi so vedno krivi drugi, če ne ljudje, pa nek uradnik zaradi bolniške :)


Ja lej če menjajo ljudi ni ok, če pa delajo s tistimi ki so skup padli pod neko drugo vlado pa tudi očitno ne gre. Niste fer do hrabrega borca iz Grosuplja.

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

tone31 je izjavil:

tole je mi danes jype pejstnal



da vidite kako ta vlada dela z vec kot mesec zamude in potem nekateri se vedno praivjo da niso nesposobni

In v čem je težava? Najbrž rabiš ta dokument za kakšne birokratske zadeve? Tega lahko vedno dostaviš tudi kasneje. Najbrž ostaneš doma, če ti je bila "ustno" odrejena karantena oz. si celo bolan (in si na bolniški), ali ne - dokler ne dobiš tega papirja? :|

Ne me razumet narobe, bilo bi odlično, če bi vse prišlo pravočasno in k temu je treba težiti, morda prek e-vročanja, da bo res skorajda istočasno kot je bilo odrejeno. Ampak pri tej vrsti dokumenta najbrž ni takšna težava, če pride z zamudo, ali?



Problem je ko imas odrejeno karanteno ustno od mene pa racunovodstvo zahteva predlozilo odlocbe da mi to na placilni obracunajo drugace mi zdaj grozijo da mi bodo pisali dopust kar je absurd
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

DeeJay je izjavil:

Lažnjivi kljukec Hojs spet na delu. Bo tokrat nepreklicno-nepreklicno odstopil?
https://www.dnevnik.si/1042941745
https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

:)):)):))

Zakaj bi odstopil!???

On je IDEALEN kljukec za (take) PR zadeve! 8-)

NE zmore tega vsak!! On ima BOGATE in DOLGOLETNE izkušnje s takimi stvarmi! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Gregor P ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

tone31 je izjavil:

tole je mi danes jype pejstnal
da vidite kako ta vlada dela z vec kot mesec zamude in potem nekateri se vedno praivjo da niso nesposobni

In v čem je težava? Najbrž rabiš ta dokument za kakšne birokratske zadeve? Tega lahko vedno dostaviš tudi kasneje. Najbrž ostaneš doma, če ti je bila "ustno" odrejena karantena oz. si celo bolan (in si na bolniški), ali ne - dokler ne dobiš tega papirja? :|
Ne me razumet narobe, bilo bi odlično, če bi vse prišlo pravočasno in k temu je treba težiti, morda prek e-vročanja, da bo res skorajda istočasno kot je bilo odrejeno. Ampak pri tej vrsti dokumenta najbrž ni takšna težava, če pride z zamudo, ali?

Problem je ko imas odrejeno karanteno ustno od mene pa racunovodstvo zahteva predlozilo odlocbe da mi to na placilni obracunajo drugace mi zdaj grozijo da mi bodo pisali dopust kar je absurd

Če je temu tako, je to dejanska in dokaj resna (birokratska) težava. Morda se v vaši firmi lahko pogovorite z vašim računovodstvom za tovrstne primere? Ali pa se morda dogovorite za delo na daljavo/od doma? Ker če si dejansko bolan, potem domnevam, da si "avtomatično" na bolniški (in tudi delati doma ne moreš).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Urbano#Desno ::

Mato989 je izjavil:


Problem je ko imas odrejeno karanteno ustno od mene pa racunovodstvo zahteva predlozilo odlocbe da mi to na placilni obracunajo drugace mi zdaj grozijo da mi bodo pisali dopust kar je absurd



Kam smo prišli da ni več zaupanja med ljudmi pa četudi gre zate princa moralnih vrednost :D. Sicer pa vidiš 1 mesec nazaj so imeli 1 mesečni backlog do sedaj se je že ziher povečal za ene 2X in iz tega lahko okvirno sklepaš kdaj boš dobil.

Smrekar1 ::

KAVINSKY je izjavil:

Janša je slab za sprejemnaje pošte, očitno je tudi slab za odpošiljanje.

Ampak ga moram pohvaliti. Poleg moje odločbe je bil priložen izvod Noriškega kraljestva, za krajšanje časa med karanteno.


Tisto sem dejansko poskusil brati.

Mislim, da je bil namen drugje.


Kljub temu je skrb dobrodošla.

Urbano#Desno je izjavil:


Kam smo prišli da ni več zaupanja med ljudmi pa četudi gre zate princa moralnih vrednost :D. Sicer pa vidiš 1 mesec nazaj so imeli 1 mesečni backlog do sedaj se je že ziher povečal za ene 2X in iz tega lahko okvirno sklepaš kdaj boš dobil.


1 mesec nazaj smo imeli 192 novih primerov, zdaj jih imamo 1653.

Če tele številke vržemo skupaj je to tam nekje, 2028, mogoče 2029.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Okapi ::

Pri nas se odgovorni še kar hvalijo, kako veliko testiramo, nihče pa javno ne omeni, da je četrtina pozitivnih testov katastrofa, kar se potrebnega števila testov tiče. Glede na dejansko stanje epidemije testiramo 5x premalo. In jasno toliko več nezaznanih ljudi nevede širi okužbo.

Pred približno enim mesecem je zadeva ušla nadzoru, kar se potrebnega števila testov tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Utk ::

Testira se 5x, 6x več kot spomladi. Je še 5x več realno možno?

Okapi ::

Lahko bi tudi 10x več, ni nobene fizikalne ovire (samo finančne).

Testirati moraš toliko, da ne presežeš 5% pozitivnih testov. V tem primeru ti veliko okuženih ni "ušlo". Če je pozitivnih četrtina testov, je to znak, da večine okuženih nisi odkril in širijo okužbo dalje.

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Pri nas se odgovorni še kar hvalijo, kako veliko testiramo, nihče pa javno ne omeni, da je četrtina pozitivnih testov katastrofa, kar se potrebnega števila testov tiče. Glede na dejansko stanje epidemije testiramo 5x premalo.


Ne.

Testiramo vsaj 20x premalo, verjetno še bistveno več. Da bi s temi številkami zadoščalo 5x več testov bi morali biti vsi ostali testi negativni - kar jasno ne bodo.

feryz ::

Okapi je izjavil:

Lahko bi tudi 10x več, ni nobene fizikalne ovire (samo finančne).

Testirati moraš toliko, da ne presežeš 5% pozitivnih testov. V tem primeru ti veliko okuženih ni "ušlo". Če je pozitivnih četrtina testov, je to znak, da večine okuženih nisi odkril in širijo okužbo dalje.
Ker 5% jo pa ne širi dalje? Od kje pa je prišlo potem na 25%?
Prehlada, kar korona je, ne boste ustavili. Kako že pravijo ameri, the best is yet to come?

Slopek ::

Jure pravi, da bomo vsi testirani, a več o tem drug teden. Bi bila to za vas "rešitev"?

Aston_11 ::

Mato989 je izjavil:

mi zdaj grozijo da mi bodo pisali dopust kar je absurd
Raje kot da ti pišejo odpoved. Malo manj jamraj, pa se bo vse rešilo.

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Lahko bi tudi 10x več, ni nobene fizikalne ovire (samo finančne).


Je, kadrovska. Kadra, ki tole zna delati, tudi ni neomejeno in nisem prepričan, da ga je 10x več kar tako na voljo. Okej, če mobiliziramo vse, ki pri delu uporabljajo PCR in jih izurimo za izolacijo RNA (kar ni trivialen problem in rabiš nekaj mesecev da zaobvladaš) in interpretacijo teh testov (podobno), vključno s privatnimi laboratoriji (Lek, Krka), MR-ji, Policijo (forenziki delajo nekaj podobnega), študenti višjih letnikov za delovno silo in še čim, potem mogoče 10x več testov gre, mogoče ne. Vsekakor bi rabil tu vedeti več, da bi lahko zatrdil kaj bolj uporabnega, toda izvesti 10x več testov kot jih izvajamo sedaj ni samo vprašanje financ. Čisto realno lahko prej zmanjka primerno kvalificirane delovne sile.

Potem je tu še omejitev mašinerije, ker pač nimamo neomejenega števila primernih PCR aparatov. Tu ni problem navaden cikler, gre za PCR v realnem času, ki je malo bolj sofisticirana zadeva. To je bolj kot ne stvar časa in denarja, v nekaj mesecih poletja se to da bistveno povečati, ampak moraš že takrat planirati na tako povečanje.

Testirati moraš toliko, da ne presežeš 5% pozitivnih testov. V tem primeru ti veliko okuženih ni "ušlo". Če je pozitivnih četrtina testov, je to znak, da večine okuženih nisi odkril in širijo okužbo dalje.


V zadnjem času toplo priporočajo zgornjo mejo 3%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Okapi ::

feryz je izjavil:

Okapi je izjavil:

Lahko bi tudi 10x več, ni nobene fizikalne ovire (samo finančne).

Testirati moraš toliko, da ne presežeš 5% pozitivnih testov. V tem primeru ti veliko okuženih ni "ušlo". Če je pozitivnih četrtina testov, je to znak, da večine okuženih nisi odkril in širijo okužbo dalje.
Ker 5% jo pa ne širi dalje? Od kje pa je prišlo potem na 25%?

Pri 5% ti jih tudi nekaj uide, ampak manj. Če bi držali mejo 3%, bi bilo seveda še bolje.

Do 25% je pa prišlo postopno, ko je enkrat ušlo na 10%, pa testiranja niso dovolj povečalim, in je šlo na 15%, 20%... Pač, takrat, pred enim mesecem, je epidemija ušla nadzoru. Za razliko od spomladi, ko ni na nobeni točki ušla nadzoru, in to predvsem po zaslugi ukrepov in delovanja od samega začetka, še pod prejšnjo vlado.

Smrekar1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Lahko bi tudi 10x več, ni nobene fizikalne ovire (samo finančne).


Je, kadrovska. Kadra, ki tole zna delati, tudi ni neomejeno in nisem prepričan, da ga je 10x več kar tako na voljo. Okej, če mobiliziramo vse, ki pri delu uporabljajo PCR in jih izurimo za izolacijo RNA .
Sem povsem prepričan, da bi nam Kitajci poslali 1000 ustrezno izobraženih laboratorijskih tehnikov, skupaj z opremo. Če bi le prosili zanje, in plačali stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Urbano#Desno ::

Baje so tudi reagenti (vsaj mislim da je rekel za regente) problem vsaj tako oni šefe laboratorija včeraj povedal da jih ni na trgu poljubno veliko.

Okapi ::

Ni jih poljubno veliko, ampak Slovenija porabi mogoče tisočinko svetovne porabe. Če bi pravočasno mislili na to, koliko robe bomo potrebovali, bi brez problema dobili dovolj vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:


Pri 5% ti jih tudi nekaj uide, ampak manj. Če bi držali mejo 3%, bi bilo seveda še bolje.

Do 25% je pa prišlo postopno, ko je enkrat ušlo na 10%, pa testiranja niso dovolj povečalim, in je šlo na 15%, 20%... Pač, takrat, pred enim mesecem, je epidemija ušla nadzoru. Za razliko od spomladi, ko ni na nobeni točki ušla nadzoru, in to predvsem po zaslugi ukrepov in delovanja od samega začetka, še pod prejšnjo vlado.


Z nekaj kompetentnosti imamo rešitev na voljo že sedaj:

1. Stroga karantena, policijska ura 00-24, dovoljeni samo najnujneši izhodi
2. Ekipe poberejo brise vseh na domu
3. Brise testiramo v t.i. "batchih", združiš po 20 brisov skupaj in jih testiraš, če je rezultat pozitiven potestiraš vsakega od teh 20, sicer greš naprej
4. Za vse pozitivne je odrejena karantena

S tem bi lahko s 5500 testi dnevno (ostali so za tiste s simptomi in nujne primere) potestirali nekje 100 000 ljudi, v treh tednih smo skozi. Bonus točka, to tudi brutalno ustavi širjenje virusa.

Je pa res, da je trenuten obseg testiranja verjetno premajhen za tole :(

tone31 ::

in kak naj jaz tri tedne familijo prezivim?

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Sem povsem prepričan, da bi nam Kitajci poslali 1000 ustrezno izobraženih laboratorijskih tehnikov, skupaj z opremo.


Saj niso problem tehniki, tega je dovolj. Potrebuješ visoko izobražen kader, druga bolonjska ali več. Tehniki so koristni, ampak niso omejujoč dejavnik.

Za ta kader ima Kitajska trenutno precej boljših nalog kot reševanje neke Slovenije - recimo vohunjenje za tem kako dobra so cepiva civiliziranih narodov in kako jih (po)narediti brez licence.

tone31 je izjavil:

in kak naj jaz tri tedne familijo prezivim?


Protokol za biološko bojevanje, ki ga imajo vse članice NATA, predvideva dostavo hrane na dom iz blagovnih rezerv. Ostalo lahko počaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Urbano#Desno ::

Okapi je izjavil:

Ni jih poljubno veliko, ampak Slovenija porabi mogoče tisočinko svetovne porabe. Če bi pravočasno mislili na to, koliko robe bomo potrebovali, bi brez problema dobili dovolj vsega.

Se strinjam in samo povzemam besede borca ki pravi da se z vsemi drugimi na trgu borijo za osnovna sredstva ki jih potrebujejo za delo.

Okapi ::

Smrekar1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Sem povsem prepričan, da bi nam Kitajci poslali 1000 ustrezno izobraženih laboratorijskih tehnikov, skupaj z opremo.


Saj niso problem tehniki, tega je dovolj. Potrebuješ visoko izobražen kader, druga bolonjska ali več. Tehniki so koristni, ampak niso omejujoč dejavnik.

Ti tudi močno precenjuješ potrebno znanje. Postopki so v veliki meri avtomatizirani, vsega potrebnega se naučiš v 14 dneh.

Aston_11 ::

Smrekar1 je izjavil:

2. Ekipe poberejo brise vseh na domu
Skratka ena ekipa v enem dnevu pobere cca 10 brisov. Učinkovitost na ravni.

Smrekar1 je izjavil:

Protokol za biološko bojevanje, ki ga imajo vse članice NATA, predvideva dostavo hrane na dom iz blagovnih rezerv. Ostalo lahko počaka.
Torej 1x na 14 dni (ne)ustrezno količino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:


Ti tudi močno precenjuješ potrebno znanje.


Dvomim :)

Postopki so v veliki meri avtomatizirani, vsega potrebnega se naučiš v 14 dneh.


Saj ni problem delati tega dokler gre vse v redu :)

Problem je ugotoviti, da ne gre vse v redu, preden začneš izdajati napačne izvide. Avtomatizacija je tu bolj v napoto kot kaj drugega, ker ti prehitro zakrije kakšno napako. Odnos "postopki so v veliki meri avtomatizirani" je avtomatično negativno mnenje pri raznih dovoljenjih za delo. Drugega sploh ne rabiš kot samo to.

Pa ne razumi me narobe, avtomatizacija je velik plus in brez nje tole nikakor ne bi šlo skozi. Ampak zavedati se moramo kaj avtomatizacija naredi, zmanjša ti predvsem tiste točke, kjer posebno znanje NI potrebno. Avtomatizacija ti odlično nadomesti tehnike, ne izobražencev.

Urbano#Desno ::

Okapi je izjavil:


Ti tudi močno precenjuješ potrebno znanje. Postopki so v veliki meri avtomatizirani, vsega potrebnega se naučiš v 14 dneh.


Jaz si tudi mislim da je to nekje na nivoju sraufanja v Gorenju. Ko enkrat znaš postopek je potem to tekoči trak in stancaš eno in isto cele dneve. To da ne razumeš točno ozadja ne bi smel biti problem ker tudi stric v Gorenju verjetno ne ve točno kako motor pralnega stroja deluje pa ga vseeno zna prišraufati.

Smrekar1 ::

Aston_11 je izjavil:

Skratka ena ekipa v enem dnevu pobere cca 10 brisov. Učinkovitost na ravni.


Jemanje brisov ni noben problem. Brisov bi lahko pobrali po 300 000 na dan, ekip za to je dovolj.

Torej 1x na 14 dni (ne)ustrezno količino.


Nekaj v tem stilu. Cilj je, da preživiš, ne da ti je udobno.

Urbano#Desno je izjavil:


Jaz si tudi mislim da je to nekje na nivoju sraufanja v Gorenju. Ko enkrat znaš postopek je potem to tekoči trak in stancaš eno in isto cele dneve. To da ne razumeš točno ozadja ne bi smel biti problem ker tudi stric v Gorenju verjetno ne ve točno kako motor pralnega stroja deluje pa ga vseeno zna prišraufati.


Tak odnos je razlog zakaj Gorenje niti približno ni več to kar je nekoč bilo. Za belo tehniko je to mogoče celo sprejemljivo, ampak testi na novo nalezljivo bolezen pač potrebujejo več resnosti.

Sem ti že omenil, kajne, da lufanje takega tipa deluje samo v privat sektorju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Urbano#Desno ::

Smrekar1 je izjavil:


Sem ti že omenil, kajne, da lufanje takega tipa deluje samo v privat sektorju?


Seveda tega nikoli ne pozabiš omenit. Zato pa privatni sektor dela denar in se prilagodi povpraševanju javni pa pričakuje da se povpraševanje prilagodi njim. To sicer 99% časa deluje samo tu pa virus ne razume da je čakalna vrsta in naj počaka da pride na vrsto za kvalitetno opravljen test iz strani bolonjca 2 stopnje. :D

Aston_11 ::

Smrekar1 je izjavil:

Jemanje brisov ni noben problem. Brisov bi lahko pobrali po 300 000 na dan, ekip za to je dovolj.
jemanje ni problem, problem je priti do ljudi. Recimo na eni vasi, kjer so na kupu, boš za 10 hiš porabil, če boš ultra hiter, en par ur, nato naslednja vas, še 10 hiš, pa je dneva konec. Naredil boš, če bo ljudi polno, enih 50 do 100 brisov, ki jih moraš pravočasno spraviti v laboratorij. Torej cca kmalu po odvzemu. Ti bi za tvojo idejo rabil 1000 ekip po min 2 človeka. Skratka, dobra ideja, ne pa več kot to.

mojter ::

Smrekar1 je izjavil:



Torej 1x na 14 dni (ne)ustrezno količino.


Nekaj v tem stilu. Cilj je, da preživiš, ne da ti je udobno.


In ko ljudje (upravičeno ali ne) pošljejo ta predlog v kura* boš pa kaj? Ukazal policiji in vojski da strelja na lasten narod?

Utk ::

min 2 človeka.

Normalno, vseeno je to javni sektor. Rabimo šoferja, varnostnika, zapisnikarja in nadzornika. Pa tistega študenta, ki jemlje vzorce, seveda, ki dejansko trka na vrata in dela. Čeprav njega bi najbrž največkrat doma pozabili.

Okapi ::

Urbano#Desno je izjavil:

Okapi je izjavil:


Ti tudi močno precenjuješ potrebno znanje. Postopki so v veliki meri avtomatizirani, vsega potrebnega se naučiš v 14 dneh.


Jaz si tudi mislim da je to nekje na nivoju sraufanja v Gorenju. Ko enkrat znaš postopek je potem to tekoči trak in stancaš eno in isto cele dneve. To da ne razumeš točno ozadja ne bi smel biti problem ker tudi stric v Gorenju verjetno ne ve točno kako motor pralnega stroja deluje pa ga vseeno zna prišraufati.

Točno tako. In pri rezultatu, ki ni čisto jasen, lahko tega v presojo še vedno predaš nekomu, ki zadeva bolje obvlada.

In tudi če se ti natančnost testiranja s tem nekoliko zmanjša, je še vedno bolje, kot da testiraš 10x premalo.

Imaš recimo hitre teste, ki ti v 15 minutah pokažejo, ali si pozitiven, negativen ali sumljiv. Rezultati sicer niso zelo zanesljivi, so pa precej bolj kot nič. In take teste bi lahko rutinsko uporabljal za zaposlene v domovih starejših in obiskovalce. Če nisi jasno negativen, ne smeš vstopiti. Nekaj okuženih bi vseeno šlo skozi, zaradi napake testa, ampak bi vseeno polovil vsaj 80% okuženih, ki zdaj vnašajo okužbo v domove starejših (in bolnice in še kam).

In nekaj zdravih ne bi moglo iti na delo, zaradi napake testa - te bi napotil na "resno" testiranje.

Smrekar1 ::

Aston_11 je izjavil:

jemanje ni problem, problem je priti do ljudi. Recimo na eni vasi, kjer so na kupu, boš za 10 hiš porabil, če boš ultra hiter, en par ur, nato naslednja vas, še 10 hiš, pa je dneva konec. Naredil boš, če bo ljudi polno, enih 50 do 100 brisov, ki jih moraš pravočasno spraviti v laboratorij. Torej cca kmalu po odvzemu. Ti bi za tvojo idejo rabil 1000 ekip po min 2 človeka. Skratka, dobra ideja, ne pa več kot to.


Ekipa je zdravnik (katerekoli specialnost) ali zobozdravnik in dve medicinski sestri, od tega ena diplomirana.

Ekip imamo brez težav 2000-3000 brez da bi s tem kompromitirali nujne storitve. Pobere se sekundarije, zobozdravnike (ki zdaj itak ne morejo delati), specialiste medicine dela in tako naprej (kirurgi so kar visoko) in je.

Zraven lahko dodaš še predstražo, ki ljudi primerno obvešča (obišče omenjene hiše na dan obiska ekipe) in skrbi, da so vsi pripravljeni, da so obrazci izpolnjeni in so ekipe pri jemanju brisov karseda hitre. To je lahko CZ, vojska ali kdorkoli drugi. Celo gasilce lahko uporabiš. Iste ali podporne ekipe tudi skrbijo za logistiko brisov od pobiralcev do laboratorija.

To ni nič posebnega ali nenavadnega. Od vlade, ki se hvalisa kako jim dobro gre odziv na krizo bi tak načrt pričakoval. Tudi kakšno vajo bi lahko imeli čez poletje.

mojter je izjavil:


In ko ljudje (upravičeno ali ne) pošljejo ta predlog v kura* boš pa kaj? Ukazal policiji in vojski da strelja na lasten narod?


Sposobna vlada bo ljudi najprej prepričala zakaj so ti ukrepi nujni in to ne bo problem.

S Crackom in Kocinarjem seveda ne bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

tone31 ::

sarcu bi pa to ratalo verjetno

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:


Točno tako. In pri rezultatu, ki ni čisto jasen, lahko tega v presojo še vedno predaš nekomu, ki zadeva bolje obvlada.


Tudi to ni problem. Problem je vedeti, da rezultat ni čisto jasen. Saj za 90% rezultatov res ne bo nobenih težav.

Težava bo pa pri nekje 5-10% rezultatov, kjer lahko zadevo zajebeš kapitalno.

In tudi če se ti natančnost testiranja s tem nekoliko zmanjša, je še vedno bolje, kot da testiraš 10x premalo.


Odvisno za koliko se zmanjša.

Imaš recimo hitre teste, ki ti v 15 minutah pokažejo, ali si pozitiven, negativen ali sumljiv. Rezultati sicer niso zelo zanesljivi, so pa precej bolj kot nič. In take teste bi lahko rutinsko uporabljal za zaposlene v domovih starejših in obiskovalce. Če nisi jasno negativen, ne smeš vstopiti. Nekaj okuženih bi vseeno šlo skozi, zaradi napake testa, ampak bi vseeno polovil vsaj 80% okuženih, ki zdaj vnašajo okužbo v domove starejših (in bolnice in še kam).

In nekaj zdravih ne bi moglo iti na delo, zaradi napake testa - te bi napotil na "resno" testiranje.


Problem teh testov ni v testu samem, temveč v tem kako ljudje jemljejo rezultat testa. "Saj sem itak negativen", "šit bil sem pozitiven, ampak zdaj sem imun" in podobno lahko naredijo dosti več škode kot koristi.

TO je problem teh testov, sami po sebi so dovolj dobri, testi so tudi dovolj dobri za tiste, ki se zavedajo kaj povedo in kaj so njih omejitve, ampak laična javnost je čisto nekaj drugega.

tone31 je izjavil:

sarcu bi pa to ratalo verjetno


Dajmo probat. 55-80 naj da vso podporo LOK-u, če dajo Šarca za mandatarja in bomo videli kje smo čez pol leta. Prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

mojter ::

Sposobna vlada bo ljudi najprej prepričala zakaj so ti ukrepi nujni in to ne bo problem.

S Crackom in Kocinarjem seveda ne bo šlo.

Trenutna vlada nima niti približno zaupanja ljudi za kaj takega, pa tudi katera koli druga v bližnji prihodnosti ne.

Itak je pa to itak brez veze, Evropa je polna korone, tudi če jo pri nas premagamo, jo bomo fasali spet nazaj.

Smrekar1 ::

mojter je izjavil:


Trenutna vlada nima niti približno zaupanja ljudi za kaj takega,


Jup, ampak to je njihova nesposobnost in črna pika, ki jo morajo nositi sami.

DeeJay ::

Kralj je twitnu


HappyPills ::

mojter je izjavil:

Sposobna vlada bo ljudi najprej prepričala zakaj so ti ukrepi nujni in to ne bo problem.

S Crackom in Kocinarjem seveda ne bo šlo.

Trenutna vlada nima niti približno zaupanja ljudi za kaj takega, pa tudi katera koli druga v bližnji prihodnosti ne.

Itak je pa to itak brez veze, Evropa je polna korone, tudi če jo pri nas premagamo, jo bomo fasali spet nazaj.


Itak zato bomo deležni še lockdowna ali dva. Potem bo cepivo in takrat se bomo kot družba odločali lockdowni ali cepljenje. Ja sej vem ti boš cepetal kot zdaj. Ampak tako bo.

Okapi ::

Smrekar1 je izjavil:

Okapi je izjavil:


Točno tako. In pri rezultatu, ki ni čisto jasen, lahko tega v presojo še vedno predaš nekomu, ki zadeva bolje obvlada.


Tudi to ni problem. Problem je vedeti, da rezultat ni čisto jasen. Saj za 90% rezultatov res ne bo nobenih težav.

Težava bo pa pri nekje 5-10% rezultatov, kjer lahko zadevo zajebeš kapitalno.
Ravno v tem je čar, da ne moreš zajebati kapitalno.

Možnoast A: Imaš 10.000 ljudi, ki jih ne testiraš, ker nimaš zmogljivosti. Med njimi je 100 okuženih, ki mirno širijo okužbo dalje.

Možnost B: Teh 10.000 ljudi testira na hitro priučeno osebje. Odkrijejo 80 okuženih, 20 se jim izmuzne, zaradi neizkušenosti (ali ker uporabljajo manj zanesljiv test).

Se pravi, v enem primeru imaš 100 sejalcev okužbe, v drugem pa 20. Kaj je bolje?;)

Lažno negativni izidi tudi niso nevarni za zdravje testiranih, ker če testirani nima simptomov, mu zaradi korone nevarnost ne preti. Če ima simptome, in je vseeno negativen, pa test lahko tudi ponoviš. To ni kot pri kakšni resni bolezni, kjer je lažno negativen test lahko usoden.

Lažno pozitivni pa tudi niso problematični s stališča zdravja, samo malce povečajo finančno breme epidemije, zaradi karantene.

DeeJay ::

Jep... ljudje nimamo več pravice govort, kam hočmo, da dajo naš denar.


Res majo hud boj z virusom.

Aston_11 ::

Smrekar1 je izjavil:

Ekip imamo brez težav 2000-3000 brez da bi s tem kompromitirali nujne storitve.
2000 zdravnikov bi ti našel - morda kakšne fosile izpod cipres. 2000 diplomiranih sester + 2000 ostalih sester. Nimaš več stika z realnostjo. To so neke pravljice, da jih ni večjih. S tem, da morajo v uri spraviti v laboratorij, kjer bi moralo biti še enih 2000 zaposlenih samo zanje. Pravljice.

lotar123 ::

DeeJay je izjavil:

Jep... ljudje nimamo več pravice govort, kam hočmo, da dajo naš denar.


Res majo hud boj z virusom.


Oni majo boj sami s seboj, to je največji problem.
««
244 / 466
»»