» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
234 / 466
»»

Utk ::

Kaj je tu čudnega? Marca se bi dalo zavlečt, da prve faze ne bi imeli, no, sej je bila minimalna proti drugi. Ko je enkrat virus povsod pa neki mehki ukrepi več ne morejo kaj dost naredit, sploh če se jih ljudje ne držijo. Pa sej je težko rečt kaj bi blo drugače, če se bi držali, ampak itak se nismo.

nejcek74 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mene osebno fascinira, da je bil marca za vse kriv Šarec, ki da je prepozno sprejel ukrepe, zdaj je pa vsega kriv folk, ki se ne drži priporočil in ne vlada, ki z ukrepi zamuja 6-12 tednov.
Tudi fascinantno se mi zdi, da imamo zdaj očitno drugo populacijo kot ob prvem valu, ker tam smo prišli čez brez večjih težav.

Posledica tega da nam vlada otročaj, ki ne zna sprejeti krivde. Žal tudi politik, ki ni sposoben racionalne odločitve ter ne razume da je umetnost demokratičnega vladanja v angažiranju prebivalstva in ne ukazovanju "raji", ki jo preziraš.
No, upam da se bo vsaj zdaj dokončno razblinila fama, kako odličen krizni menedžer je naš Janezek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Slopek ::

Zdej mi pride otrok iz šole in pravi, da MOGOČE v sredo, že šolanje od doma. Jutri pa morajo vsi telefone prinesti, da jih podučijo, kako si bodo z njim potem doma lahko pomagli pri šolanju.

Andy9 ::

Ne vem kaj je delalo ministrstvo za šolstvo pol leta. Vedeli so spomladi za mogoč drugi val okužb jeseni, pa so se samo praskali po mednožju izgleda. Mulc bi moral delati šolo od doma, pa je stran od arnesa dopoldan čisto zatajila, potem se toliko zrihtali, da se je vsaj odprla, sedaj pa dobimo obvestilo, če bi učenci poizkusili s šolanjem na daljavo popoldan in zvečer... Učitelji pa bodo malo počakali z snovjo.
Pri nas so v računalništvu sposobni samo tisti, ki služijo coine, pa hekerji, ko pa je treba dati kaj uporabnega iz rok, pa totalna nesposobnost.

Andy9 ::

Slopek je izjavil:

Zdej mi pride otrok iz šole in pravi, da MOGOČE v sredo, že šolanje od doma. Jutri pa morajo vsi telefone prinesti, da jih podučijo, kako si bodo z njim potem doma lahko pomagli pri šolanju.

Potem bodo izgleda poizkusili s telefoni, ko je za to namenjen server v ku....

          ::

Mato989 je izjavil:

In Niti ene Počivalškove maske se ni uporabilo... tiste veš z žnurico!


To ni čisto res, saj poznam vsaj dve podjetji, ki sta te "maske" razdeljevali zaposlenim. Koliko so se uporabljale, je pa druga zgodba. Saj se niso niti toliko potrudili, da bi v eno masko namestili dve enako veliki elastiki.

Smrekar1 je izjavil:

1. To je nekaj, kar bi moral sporočiti Crack, Fafangel, Beovićeva ali Gantar, ne Hojs.


A ni logično, da policijsko uro objavi policijski minister? Poleg tega pa si je to najbrž vedno želel...

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

Andy9 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdej mi pride otrok iz ĹĄole in pravi, da MOGOÄE v sredo, Ĺže ĹĄolanje od doma. Jutri pa morajo vsi telefone prinesti, da jih poduÄijo, kako si bodo z njim potem doma lahko pomagli pri ĹĄolanju.

Potem bodo izgleda poizkusili s telefoni, ko je za to namenjen server v ku....

mi ni znal točno povedati zakaj, ampak bomo pa zmagovalci.
https://www.24ur.com/novice/korona/jans...

zmaugy ::

Slopek je izjavil:

Zdej mi pride otrok iz šole in pravi, da MOGOČE v sredo, že šolanje od doma. Jutri pa morajo vsi telefone prinesti, da jih podučijo, kako si bodo z njim potem doma lahko pomagli pri šolanju.


Oh, kakšno presenečenje. Le kaj sem včeraj zvečer napisal...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Slopek ::

zmaugy je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdej mi pride otrok iz šole in pravi, da MOGOČE v sredo, že šolanje od doma. Jutri pa morajo vsi telefone prinesti, da jih podučijo, kako si bodo z njim potem doma lahko pomagli pri šolanju.


Oh, kakšno presenečenje. Le kaj sem včeraj zvečer napisal...

meni je bilo to jasno...samo povem...ni pa še 100%:P

D3m ::

Smrekar1 je izjavil:

RedDrake je izjavil:


Po svetu se ljudje malce držijo zdrave pameti, pri nas pa se v Zgornji KungotiŠentjerneju dobi 100 lokalcev na žurki in sproži val okužb po celi regiji.
Balkance je treba s palico. Saj se je to že spomladi videlo, kako so stvari potekale južno od Kolpe. Takrat smo imeli srečo, da smo ročno zategnili prej kot sedaj. Zdaj smo pa tam kot Srbi marca. Če ne bo palice, se stvari ne bodo izboljšale. Saj vsi samo "hvatajo krivine", a ne?


Mene osebno fascinira, da je bil marca za vse kriv Šarec, ki da je prepozno sprejel ukrepe, zdaj je pa vsega kriv folk, ki se ne drži priporočil in ne vlada, ki z ukrepi zamuja 6-12 tednov.

Tudi fascinantno se mi zdi, da imamo zdaj očitno drugo populacijo kot ob prvem valu, ker tam smo prišli čez brez večjih težav.


Šarec je odstopil, ker ni bil kos zadevi.

Jok pa na drevo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

Še vedno mi je carsko kako je Janša včeraj v nagovoru med vrsticami namigoval narodu, kot kaki stari švaler blondinki - una pa ne šteka!

Reakcija bi morala biti:

- ... in seveda bo treba začasno pozabiti tudi razne svoboščine.
+ Hej Janša da nas ti ne želiš mogoče pozapreti?
- Moooogoče. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Buggy ::

D3m je izjavil:


Šarec je odstopil, ker ni bil kos zadevi.

Jok pa na drevo.


kej takega rece lahko zgolj SDS opranoglavec.

Andy9 ::

Šarec je odstopil, ker so ga zapustili "poštenjaki" ter odšli drugam, k drugemu "poštenjaku".

D3m ::

Kakšen izgovor je pa to?

Si ali pa nisi kos zadevi.

Ostalo so samo jamranje pičk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

Če bi jaz bil Šarec in bi se zajebaval s levico katera je delala stvari kr po svoje bi tudi jaz odstopil. V levici verjetno zdaj razmišljajo kdo jim je bolj všeč jj ali š.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

GregiB ::

D3m je izjavil:

Kakšen izgovor je pa to?

Si ali pa nisi kos zadevi.

Ostalo so samo jamranje pičk.


Pikče gor ali dol... Šarec je imel enak problem, kot ga ima Janša... ne more brez prisesokov... in te priseski so Šarca očitno preveč nategovali...

Sicer pa, četudi je odstopil, ker ni obvladoval scene... Jo IJJ kaj bolj? Se počutiš zdaj "v boljših rokah"?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

49106 ::

mtosev je izjavil:

Če bi jaz bil Šarec in bi se zajebaval s levico katera je delala stvari kr po svoje bi tudi jaz odstopil. V levici verjetno zdaj razmišljajo kdo jim je bil bolj všeč jj ali š.


A je šarec diktator, da more levica delat po njegovo? Aja, saj res, Levica sploh ni bila del koalicije.

Hypathia ::

Mato989 je izjavil:

Bezukhoff je izjavil:

Sure, cajtung Mladina za referenco. :))


Ne spremeni dejstva da so smešnica... sploh Bergantova in Crack sta posmeh memejev in vseh šal mojih kolegov... ne se šalit s tistim oblakom okrog... a lahko odprem okno če sem kužen ali bo oblak odletel in koga okužil ob prepihu?

Da o doktorju drog Kreku niti ne začnemo, in to kako rtv ne SME snemat O MOJ BOG!

To si pa tako napisal kot da bi koga tukaj presenetilo, da se družiš s sociopatskimi bedaki. Gliha pač vkup štriha. Bergantova in Krek sta pa za vse vas genija.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Mato989 ::

Hypathia je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bezukhoff je izjavil:

Sure, cajtung Mladina za referenco. :))


Ne spremeni dejstva da so smešnica... sploh Bergantova in Crack sta posmeh memejev in vseh šal mojih kolegov... ne se šalit s tistim oblakom okrog... a lahko odprem okno če sem kužen ali bo oblak odletel in koga okužil ob prepihu?

Da o doktorju drog Kreku niti ne začnemo, in to kako rtv ne SME snemat O MOJ BOG!

To si pa tako napisal kot da bi koga tukaj presenetilo, da se družiš s sociopatskimi bedaki. Gliha pač vkup štriha. Bergantova in Krek sta pa za vse vas genija.


Ja onadva sta genija v slabem pomenu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Se počutiš zdaj "v boljših rokah"?


Vsekakor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hypathia ::

feryz je izjavil:

RedDrake je izjavil:

feryz je izjavil:

Po svetu imajo policijsko v Parizu in podobnih večmilijonskih mestih, pri nas pa v Rovtah in Zgornji Kungoti. Zelo primerljive zadeve.
Janez je to vse preračunal.

Po svetu se ljudje malce držijo zdrave pameti, pri nas pa se v Zgornji KungotiŠentjerneju dobi 100 lokalcev na žurki in sproži val okužb po celi regiji.
Balkance je treba s palico. Saj se je to že spomladi videlo, kako so stvari potekale južno od Kolpe. Takrat smo imeli srečo, da smo ročno zategnili prej kot sedaj. Zdaj smo pa tam kot Srbi marca. Če ne bo palice, se stvari ne bodo izboljšale. Saj vsi samo "hvatajo krivine", a ne?
In jih bomo hvatali. A veš zakaj? Iz principa. Ker ne maramo Janeza. In Marjana ne. In Mirota ne. In Boruta ne. In Zorana ne. ... Si dojel vzorec? Lahko cel dan naštevam, če želiš. Lopovov se ne zmanjka.


Janez, Marjan, Miro, Borut in Zoran ne bodo žrtve korone, ne v zdravstvenem, ne v ekonomskem smislu. S svojim balkanskim obnašanjem pljuvate v fris predvsem svojim sodržavljanom in sebi, to bodo plačniki zapitka korona krize. Tako da kar lepo naprej, butlji egoistični.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Urbano#Desno ::

Hypathia ::

Tole je lep prikaz tega zakaj bi morali tudi v Sloveniji imeti ameriški sistem kadrovanja. Ko se zamenja administracija se lahko brez kakršnihkoli vprašanj zamenja tudi vse vodilne funkcionarje v inštitucijah, potem morajo pa samo volilci skrbeti za to, da se oblast redno menja, pa zadeve lepo tečejo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

GregiB ::

Hypathia je izjavil:

Ko se zamenja administracija se lahko brez kakršnihkoli vprašanj zamenja tudi vse vodilne funkcionarje v inštitucijah,


V Gugleta napiši "Nataša Hribar Šarec" in malo preberi komentarje pod članki taistih ki zdaj tak zvesto zagovarjajo, da bi morala smeti vsaka administracija postaviti svoje... povsod...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zmaugy ::

suzej je izjavil:

Miki N je izjavil:

Podpiram ukrepe, sploh nesmiselne.

Drugi val ukrepov je namreč odplaknil še zadnjih nekaj Paničarjev in "centristov" med znanci in sorodniki. V bistvu so me nekateri presenetili da so postali bistveno radikalnejši grannykillerji od mene. Največji fanatiki so izgleda "prebarvanci"!

Evo če letos ne bo počilo, ne bo počilo nikoli.


Teli so tudi mislili tako. In jim je počilo:

https://edition.cnn.com/2020/10/16/us/m...

https://edition.cnn.com/2020/10/18/us/w...

Čaka jih pobiranje žajfe pod skupinskimi tuši. Dolgoletno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Andy9 ::

Ne gre JJ-u vse po načrtu...
https://www.24ur.com/sodba-darko-muzeni...

D3m ::

Tako službo imel bi tudi jaz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Markus386 ::

zmaugy je izjavil:

suzej je izjavil:

Miki N je izjavil:

Podpiram ukrepe, sploh nesmiselne.

Drugi val ukrepov je namreč odplaknil še zadnjih nekaj Paničarjev in "centristov" med znanci in sorodniki. V bistvu so me nekateri presenetili da so postali bistveno radikalnejši grannykillerji od mene. Največji fanatiki so izgleda "prebarvanci"!

Evo če letos ne bo počilo, ne bo počilo nikoli.


Teli so tudi mislili tako. In jim je počilo:

https://edition.cnn.com/2020/10/16/us/m...

https://edition.cnn.com/2020/10/18/us/w...

Čaka jih pobiranje žajfe pod skupinskimi tuši. Dolgoletno.



Glede na to, da nismo amerika, ampak balkan, je bolj realen scenarij tak:



Je pa res, daje tukaj prevec avstrijskega vpliva (torej premalo balkana na balkanu), da bi kaj takega tukaj uspelo.

zmaugy ::

In koroški Slovenci se bojo lahko še enkrat zahvalili svojim prednikom...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Hypathia ::

GregiB je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ko se zamenja administracija se lahko brez kakršnihkoli vprašanj zamenja tudi vse vodilne funkcionarje v inštitucijah,


V Gugleta napiši "Nataša Hribar Šarec" in malo preberi komentarje pod članki taistih ki zdaj tak zvesto zagovarjajo, da bi morala smeti vsaka administracija postaviti svoje... povsod...

Ni treba guglati ker poznam dvojne standarde enih in drugih, je pa eno če to govorijo sledilci neke opcije nekaj povsem drugega pa če to oznanjajo osrednji, kao neodvisni mediji, in ti pri desnih vladah vedno vidijo večjo brutalnost in politizacijo, pri čemer nihče ne pove, da levi vladi, ki nasledi drugo levo vlado, kar se najpogosteje dogaja v Sloveniji, desnica je na poziciji le redko, pač ni treba toliko menjati ker že ima zveste ljudi na funkcijah, pravzaprav še iz prejšnjega sistema. Vse skupaj pa samo vzpodbuja demonizacijo politike in strankarskega sistema, ki se je zaradi tega sposobni ljudje radi izognejo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

kotanyi ::

Ena nova - vzgojitelj v vrtcu pozitiven prejsnji četrtek, zato je šla cela skupina in pomočnice po interni odločitvi vrtca v karanteno. Danes je bila karantena preklicana ker so z ministrstva dobili info da nadomestila ne bo krilo in da naj se otroci in vzgojitelji (razen seveda tapozitivnega) vrnejo. Da naj sicer ob znakih bolezni ostanejo doma, ampak nadomestila do pozitivnega testa ne bo.

Spomnite se na tole, ko boste na poročilih gledali ministra kako vam daje policijsko uro in premierja, kako tumba da so najprej življenje pol zdravje sele nato pa ekonomija.

Mato989 ::

kotanyi je izjavil:

Ena nova - vzgojitelj v vrtcu pozitiven prejsnji četrtek, zato je šla cela skupina in pomočnice po interni odločitvi vrtca v karanteno. Danes je bila karantena preklicana ker so z ministrstva dobili info da nadomestila ne bo krilo in da naj se otroci in vzgojitelji (razen seveda tapozitivnega) vrnejo. Da naj sicer ob znakih bolezni ostanejo doma, ampak nadomestila do pozitivnega testa ne bo.

Spomnite se na tole, ko boste na poročilih gledali ministra kako vam daje policijsko uro in premierja, kako tumba da so najprej življenje pol zdravje sele nato pa ekonomija.


tipičen bullshit, in pol zakaj rastejo primeri, seveda, če pa so taki primeri kot to... kao prvo življenja ja... ne gremo se nič zares... ne rešujemo življenj zares ampak se delamo da jih, v zakulisju pa se gremo predvsem ekonomije ker se ne splača naj folk gre nazaj delat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cruz ::

Na dan razglasitve epidemije smo izvedeli, da bo Ministrstvo za kulturo RS našo produkcijsko hišo Vertigo skupaj s številnimi nevladnimi organizacijami, ki najemajo prostore na Metelkovi 6, vrglo na cesto. Brez svojih prostorov bodo ostali še Mirovni inštitut, Maska, Laibach, IRWIN, Mesto žensk, Škuc, Forum, SCCA, Plesni teater, Kino Otok in številni drugi.
Mislim, da prihaja čas za barikade.


https://www.facebook.com/damjankozo/pos...

Urbano#Desno ::

Cruz je izjavil:

Na dan razglasitve epidemije smo izvedeli, da bo Ministrstvo za kulturo RS našo produkcijsko hišo Vertigo skupaj s številnimi nevladnimi organizacijami, ki najemajo prostore na Metelkovi 6, vrglo na cesto. Brez svojih prostorov bodo ostali še Mirovni inštitut, Maska, Laibach, IRWIN, Mesto žensk, Škuc, Forum, SCCA, Plesni teater, Kino Otok in številni drugi.
Mislim, da prihaja čas za barikade.


https://www.facebook.com/damjankozo/pos...


8-)
Hebat ga. Poslovnih prostorov je dovolj praznih tako da bodo že našli svoj kotiček za ustvarjanje.

Hypathia ::

A novega prostora se pa ne da najti in to v časih, ko cene najemnin padajo? Verjetno lažje srat po FB ju in pozivati na ulico.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

floyd1 ::

Janezkove opranoglavce pa res takoj prepoznaš. Da ne bodo tudi vas iz kleti na Trstenjakovi počasi ven vrgli...

kotanyi ::

Mato989 je izjavil:



tipičen bullshit, in pol zakaj rastejo primeri, seveda, če pa so taki primeri kot to... kao prvo življenja ja... ne gremo se nič zares... ne rešujemo življenj zares ampak se delamo da jih, v zakulisju pa se gremo predvsem ekonomije ker se ne splača naj folk gre nazaj delat


Informacija iz prve roke. Zaenkrat še nepozitivna vzgojiteljica bi seveda ostala doma, lahko le koristi dopust ali pa si zrihta bolniško, drugače pa ji je bilo dano vedti da karantenske odločbe ne bo in da se jo pričakuje na delovnem mestu. Tudi določeni starši bodo zadržali otroke doma, seveda na lastne stroške in pod lastnim varstvom.

Okuženi je bil v tesnem stiku z otroci, slabo se je začel počutit v sredo, zato je šel v četrtek na test. Moje mnenjeje da je takšna razlaga ministrstva porazna.

Hypathia ::

Predlagam, da se obrnete na dr. Potrča, bo vam on pomagal.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

zmaugy ::

Mato989 je izjavil:

kotanyi je izjavil:

Ena nova - vzgojitelj v vrtcu pozitiven prejsnji četrtek, zato je šla cela skupina in pomočnice po interni odločitvi vrtca v karanteno. Danes je bila karantena preklicana ker so z ministrstva dobili info da nadomestila ne bo krilo in da naj se otroci in vzgojitelji (razen seveda tapozitivnega) vrnejo. Da naj sicer ob znakih bolezni ostanejo doma, ampak nadomestila do pozitivnega testa ne bo.

Spomnite se na tole, ko boste na poročilih gledali ministra kako vam daje policijsko uro in premierja, kako tumba da so najprej življenje pol zdravje sele nato pa ekonomija.


tipičen bullshit, in pol zakaj rastejo primeri, seveda, če pa so taki primeri kot to... kao prvo življenja ja... ne gremo se nič zares... ne rešujemo življenj zares ampak se delamo da jih, v zakulisju pa se gremo predvsem ekonomije ker se ne splača naj folk gre nazaj delat

Kaj zdaj, a se grejo ekonomijo ali vlada ubija mlade in ekonomijo? You can’t have cake and eat it.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Uizi ::

CoolBits ::

Ta video je BS. Koronavirusi so z nami ze najman od takrat kot virusi gripe. Koronavirusi povzrocajo prehlade.

Miki N ::

Drugače pa.. a nobenega ne moti, da se ta vlada že skoraj leto ne ukvarja z ničemer kot tem jebenim virusom?

Recite karkoli o grannykillerskih državah ali ZDA.. saj imajo druge probleme - kaj je naš izgovor? A?

Kaj smo jih potem sploh rabili prej? Predlagam, da imamo vlade samo za primere pandemij! Za vsak slučaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mailer ::

Hypathia je izjavil:

A novega prostora se pa ne da najti in to v časih, ko cene najemnin padajo? Verjetno lažje srat po FB ju in pozivati na ulico.
Cene najemnin so absurdno visoke, kjer za garsonjero plačaš 300€ in naprej. A res misliš, da plesno društvo uporablja 25kvadratov površine?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

VelkBla ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/l...

Zanimiva merila vlade. Mi s(m)o slaba kopija američanov.

ripmork ::

Izjava zdravnice, ki sem jo danes zasledil na soc. omrežjih, citat:
DOST MAM! Dost imam pokroviteljskih govorov politikov in direktorjev. Dost imam govorov tipa “zdravstveni delavci se bomo potrudili za vse vas”...
Zakaj je to sploh treba razlagati? Kot da prej pa nismo vse dali od sebe. Užaljena in jezna sem ob teh besedah.
Zdravstveni delavci že več kot dvajset let trobimo, da so potrebne zdravstvene reforme in da zdravstvo komaj plava nad vodo, tako kadrovsko kot materialno. Za odgovor ves ta čas dobivamo “samo višje plače hočete”, “poiščite rezerve”, v časopisih pa nas blatijo, da smo mazači in laikom lažejo, kako je naše zdravstvo super v redu.
V 29 letih niti ena oblast ni dokončala nobene reforme, kaj šele zgradila na primer mestne bolnišnice za prebivalce Ljubljanske regije (namreč UKC Ljubljana oskrbuje vedno več bolnikov iz cele Slo, zato so storitve Ljubljančanom slabše dostopne).
Ne pristajam na to, da mi bo oblast govorila naj potrpim, istočasno pa ta ista oblast v 6 mesecih ni naredila NIČ, da bi se pripravila na jesensko situacijo, katero je stroka napovedovala že od marca. Ker je najbrž lažje verjeti, da mogoče pa ne bo hudega, če pa bo, pa bomo že kako. Se strinjam, iz poslanskega sedeža res vsakdo “nekako preživi”.
Zdravniki in medicinske sestre venomer izpostavljamo probleme v medijih, še več jih “požremo”, ker smo že navajeni, da se nič ne spremeni.
In vsem, ki se sprašujete, zakaj je 40 dodatnih intenzivnih postelj tak problem za Slovenijo. Zato, ker imamo v “normalnem času” v UKC LJ samo 40 intenzivnih postelj za praktično več kot 1/2 Slovenije in je še teh postelj vedno premalo. Kako naj se pokrije za 100% več iz rezerv?
IZ KATERIH REZERV??? Če v “nevojnem” stanju ne sfolgamo več. Pogoji so tako slabi, da predvsem sestre ne zmorejo več! In če je “normalno stanje” nemogoče, kako mislite, da jim je sedaj?
Morda pa bolezen, ki se imenuje obup in depresija ne prizadene zdravstvenih delavcev???
Nehajte se prosim delati norca iz zdravstva. Pritisnite na oblast, ki je in še vedno žrtvuje šibke, zato ker je ŠE VEDNO brez dobre zdravstvene strategije.
In nehajte nas pomilovati, ker opravljamo svoje delo, raje poskrbite za lastno higieno, uporabljajte zdravo kmečko pamet in zahtevajte nacionalni načrt za dobro zdravstveno oskrbo.
In grem danes, tako kot veliko drugih, pomagat v COVID intenzivo dežurat. In ne, ne želim si tega, in ni ga denarja, ki bi mi poplačal prosto popoldne in interakcijo z otroci.
In nekdo bo moral pokriti moj izpad iz službe jutri...


Evo, tkole je.
Ukrepi se izvajajo povsod po svetu in z dobrim namenom - kdor danes tega še vedno ne dojema,...
Slovenska politika je pa pogorela na celi črti. Kot katerakoli doslej, leva ali desna, čeravno doslej nobena ni bila pod to preizkušnjo. Da se v pol leta ni storilo absolutno nobene priprave (ob vseh zapravljenih milijardah) na pričakovan drugi val je blamaža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

puginho ::

Miki N je izjavil:

Drugače pa.. a nobenega ne moti, da se ta vlada že skoraj leto ne ukvarja z ničemer kot tem jebenim virusom?

Recite karkoli o grannykillerskih državah ali ZDA.. saj imajo druge probleme - kaj je naš izgovor? A?

Kaj smo jih potem sploh rabili prej? Predlagam, da imamo vlade samo za primere pandemij! Za vsak slučaj.


Tu si se pa zmotil, vlada je poleg virusa uspešno kadrirala svoje kadre, kjer se je dalo, svoje lovke steguje po medijih ko Orban na začetku svoje poti, pri tem so si pa uspešno napolnili žepe. Kaj češ lepšega za opranoglavce.

FrRoSt ::

mailer je izjavil:

Hypathia je izjavil:

A novega prostora se pa ne da najti in to v Äasih, ko cene najemnin padajo? Verjetno laĹžje srat po FB ju in pozivati na ulico.
Cene najemnin so absurdno visoke, kjer za garsonjero plaÄaĹĄ 300⏠in naprej. A res misliĹĄ, da plesno druĹĄtvo uporablja 25kvadratov povrĹĄine?

:)):)):)):)):))

Kaj si ti po žup prplaval!?? 8-)

Kdor ni z nami, je PROTI NAM!! ;)

Kaj tudi Mesto žensk!??? 8-O

REVČKE!! Pa že tako so zatirane....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Hypathia ::

ripmork je izjavil:

Izjava zdravnice, ki sem jo danes zasledil na soc. omrežjih, citat:
DOST MAM! Dost imam pokroviteljskih govorov politikov in direktorjev. Dost imam govorov tipa “zdravstveni delavci se bomo potrudili za vse vas”...
Zakaj je to sploh treba razlagati? Kot da prej pa nismo vse dali od sebe. Užaljena in jezna sem ob teh besedah.
Zdravstveni delavci že več kot dvajset let trobimo, da so potrebne zdravstvene reforme in da zdravstvo komaj plava nad vodo, tako kadrovsko kot materialno. Za odgovor ves ta čas dobivamo “samo višje plače hočete”, “poiščite rezerve”, v časopisih pa nas blatijo, da smo mazači in laikom lažejo, kako je naše zdravstvo super v redu.
V 29 letih niti ena oblast ni dokončala nobene reforme, kaj šele zgradila na primer mestne bolnišnice za prebivalce Ljubljanske regije (namreč UKC Ljubljana oskrbuje vedno več bolnikov iz cele Slo, zato so storitve Ljubljančanom slabše dostopne).
Ne pristajam na to, da mi bo oblast govorila naj potrpim, istočasno pa ta ista oblast v 6 mesecih ni naredila NIČ, da bi se pripravila na jesensko situacijo, katero je stroka napovedovala že od marca. Ker je najbrž lažje verjeti, da mogoče pa ne bo hudega, če pa bo, pa bomo že kako. Se strinjam, iz poslanskega sedeža res vsakdo “nekako preživi”.
Zdravniki in medicinske sestre venomer izpostavljamo probleme v medijih, še več jih “požremo”, ker smo že navajeni, da se nič ne spremeni.
In vsem, ki se sprašujete, zakaj je 40 dodatnih intenzivnih postelj tak problem za Slovenijo. Zato, ker imamo v “normalnem času” v UKC LJ samo 40 intenzivnih postelj za praktično več kot 1/2 Slovenije in je še teh postelj vedno premalo. Kako naj se pokrije za 100% več iz rezerv?
IZ KATERIH REZERV??? Če v “nevojnem” stanju ne sfolgamo več. Pogoji so tako slabi, da predvsem sestre ne zmorejo več! In če je “normalno stanje” nemogoče, kako mislite, da jim je sedaj?
Morda pa bolezen, ki se imenuje obup in depresija ne prizadene zdravstvenih delavcev???
Nehajte se prosim delati norca iz zdravstva. Pritisnite na oblast, ki je in še vedno žrtvuje šibke, zato ker je ŠE VEDNO brez dobre zdravstvene strategije.
In nehajte nas pomilovati, ker opravljamo svoje delo, raje poskrbite za lastno higieno, uporabljajte zdravo kmečko pamet in zahtevajte nacionalni načrt za dobro zdravstveno oskrbo.
In grem danes, tako kot veliko drugih, pomagat v COVID intenzivo dežurat. In ne, ne želim si tega, in ni ga denarja, ki bi mi poplačal prosto popoldne in interakcijo z otroci.
In nekdo bo moral pokriti moj izpad iz službe jutri...


Evo, tkole je.
Ukrepi se izvajajo povsod po svetu in z dobrim namenom - kdor danes tega še vedno ne dojema,...
Slovenska politika je pa pogorela na celi črti. Kot katerakoli doslej, leva ali desna, čeravno doslej nobena ni bila pod to preizkušnjo. Da se v pol leta ni storilo absolutno nobene priprave (ob vseh zapravljenih milijardah) na pričakovan drugi val je blamaža.


Skratka, še eno brezvezno, populistično nabijanje v tri krasne, brez predlogov konkretnih rešitev. Zdravstvenega sistema se ne da prenoviti v pol leta, vsi vemo kako šibek je in da velikega navala covid pacientov ne bo zmogel, še mnogi bolj robustni sistemi v svetu ga niso oz. zelo težko. Pa kljub temu ste in nekateri še vedno veseljačite, hodite z maskami spuščenimi na pol gobca, kolesarite v petkih, povzdigujete razne potrče, ribičke in friglje, se upirate ukrepom in mečete ob tla kot majhni otroci ob napovedi "policijske ure". Enkrat se bodo tudi slovenčki morali pogledati v ogledalo in si priznati, da niso tako super duper kot si sami o sebi mislijo, da niso vsega drugi krivi, tudi ne politiki, ki so jih mimogrede sami izvolili.

mailer je izjavil:

Hypathia je izjavil:

A novega prostora se pa ne da najti in to v časih, ko cene najemnin padajo? Verjetno lažje srat po FB ju in pozivati na ulico.
Cene najemnin so absurdno visoke, kjer za garsonjero plačaš 300EUR in naprej. A res misliš, da plesno društvo uporablja 25kvadratov površine?

Pa valjda bo veliki podpornik kulture Zoki zrihtal ugodno namestitev za svoje zveste volilce, nje. Če bo treba po kolenih na Magistrat, pač, nič ni zastonj.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Uizi ::

Še zgovornejša anekdota o pojemajočem vplivu starajočega se partijca pa je anekdota, ki jo je za desni tisk pred meseci razkril ponesrečenec v motoristični nesreči.

Naključje je hotelo, da se je poškodoval 7. julija 2016, na isti dan kot vnuk Janeza Zemljariča. "On je imel bolj poškodbe glave, jaz pa druge vrste poškodb. Izvajali so se pritiski v smislu, naj naredijo, kar hočejo, ampak da nekaj morajo narediti. To je neverjetno. Ko majhen človek vidi, kako to deluje. Čudne zadeve. Na travmi je sicer vse potekalo brez problema. Čez zdravnike nimam kaj reči, saj so naredili vse, kar so mogli, za tega fanta in zame."

Ponesrečenca so namreč že naložili na policijski helikopter, nakar je prišlo navodilo, naj ga premestijo na reševalno vozilo, saj da se je ponesrečil nekdo z višjo prioriteto. Ponesrečencu je življenje tedaj rešila odločitev policista na helikopterju, naj najprej odpeljejo njega, po drugega motorista (Zemljaričevega vnuka) pa se bodo vrnili kasneje.

Anekdota je povedna, ker razkriva stanje v slovenskem zdravstvu - visokoprofesionalen in korekten zdravstveni kader, ki vse ljudi obravnava enako, a občasno postane predmet političnih pritiskov, ko ljudje z vplivom presodijo, da so njihovi osebni interesi pred univerzalnimi družbenimi interesi. Pa naj gre za oskrbo vnuka ali za izbiro preplačanega dobavitelja zdravstvene opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

FrRoSt ::

Hypathia je izjavil:


mailer je izjavil:

Hypathia je izjavil:

A novega prostora se pa ne da najti in to v časih, ko cene najemnin padajo? Verjetno lažje srat po FB ju in pozivati na ulico.
Cene najemnin so absurdno visoke, kjer za garsonjero plačaš 300EUR in naprej. A res misliš, da plesno društvo uporablja 25kvadratov površine?

Pa valjda bo veliki podpornik kulture Zoki zrihtal ugodno namestitev za svoje zveste volilce, nje. Če bo treba po kolenih na Magistrat, pač, nič ni zastonj.

TAKO!!

Ta drhal NI pravilno volila in ne podpira vlade janše!! 8-)

Na cesto z njo!! :))

Kje si Simoniti!?? 8-O STRAH IN TREPET JANŠISTIČNE KULTURE!??? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
««
234 / 466
»»