» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
439 / 466
»»

endelin ::

Se vidi da so Galeta držali za jajca:D
Z nečim - s podkupnino.
Morda se lahko naredi še ena tarča kjer bo Gale razlagal kako je sprejel podkupnino

Me pa čudi da eden od par 10k fb sledilcev da ga ne zaposli.

Frende spoznaš v nesreči;)
Takrat se vsi razbežijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


To vse skupaj že malo spominja na pregovorno navodilo za uporabo zobotrebcev...


Konkretno glede šol je zadeva hudimano resna, čeprav se 'vlada' iz tega rada norčuje.

Namreč, šole so odgovorne za varnost in zdravje učencev v času ko so v šoli. Učitelji niso epidemiologi niti za to nimajo nobenega posebnega urjenja. Če do potankosti ne predpišeš kako morajo ravnati, da bo verjetnost okužbe čim manjša, tvegajo zdravja in življenja otrok, ki so jim dani v varstvo, svoje zdravje in zdravje staršev. Koga misliš, da bodo nabili na kol, ko bo v šoli prišlo do izbruha, ker so se držali napačnega dela izključujočega se pravilnika? Kravo Beovičko, ki se je pod njega podpisala in ga označila za mnenje stroke? Ali bo kriv PTTM ki ga je ustvaril tako, da je albanski pravilnik dal v Google translate in Kravi ukazal, da je to zdaj mnenje stroke? Ali pa bo kriv ravnatelj, ki je odprl šolo, čeprav ni imel pogojev, da to varno naredi?

In veš kdo je objektivno kriv? Ravnatelj, ki je odprl šolo, čeprav je vedel, da to ni varno. Zato pa šolniki zahtevajo jasna in izvedljiva navodila kako zagotoviti varnost učencev. Misliš da je to kaj novega? Če šola ne bi bila statično varna bi bilo isto, samo tam je vsem jasno, da ne moreta ravnatelj in hišnik malo improvizirati in bo vse v redu. Tudi to je vprašanje za primernega strokovnjaka, te strokovnjake v državi imamo in jih za to tudi plačujemo. Da še zdaj ni jasnih in točnih navodil kako ravnati je izogibanje odgovornosti, ki gre že opuščanje dolžnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Okapi ::

Dejansko je glavni problem odgovornost. Če se otrok v šoli okuži, od njega se okuži stara mama in umre. Izkaže se, da v šoli niso 100% upoštevali katerega od navodil (ker ga niso mogli - alternativa bi bila, da pouka ni), starši pa sodijo med tiste, ki se radi tožarijo, in najamejo odvetnika, ki toži šolo, ravnatelja, ministrstvo, NIJZ, državo. A je treba ugibati, komu bodo naprtili krivdo - Kreku, Beovičevi, Kustecovi, Janši ali ravnatelju šole?

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Dejansko je glavni problem odgovornost. Če se otrok v šoli okuži, od njega se okuži stara mama in umre. Izkaže se, da v šoli niso 100% upoštevali katerega od navodil (ker ga niso mogli - alternativa bi bila, da pouka ni), starši pa sodijo med tiste, ki se radi tožarijo, in najamejo odvetnika, ki toži šolo, ravnatelja, ministrstvo, NIJZ, državo. A je treba ugibati, komu bodo naprtili krivdo - Kreku, Beovičevi, Kustecovi, PTTM ali ravnatelju šole?


Saj objektivno JE kriv ravnatelj. Če ima navodila, ki se jih ni mogoče držati, mora šolo zapreti dokler ne dobi takih, ki se jih je mogoče držati.

Spet se bom obesil na statiko. Če ima ravnatelj pred sabo poročilo, da se šola lahko vsak trenutek zruši in ne more dobiti alternativnih prostorov bo moral šolo zapreti dokler pouka ne bo možno varno izvesti. Seveda je zagotovitev prostorov nekaj, za kar ne rabiš težkih strokovnjakov, oziroma ima strokoven kader za to šola sama (učitelji pač vedo ali je prostor primeren za poučevanje ali ne). To je nekaj, kar lahko reši šola sama, s pomočjo lokalne skupnosti in občine, da se primerne prostore poišče.

Pri epidemiji pa ni tako in neka splošna, čudna, nejasna navodila je treba do potankosti razjasniti in šolnike o tem informirati, da se šole lahko odpro.

Primeren čas za začetek tega je bil april 2020, skrajni rok za izvedbo 15.8. 2020, po tem datumu se bi smele ostajati samo še majhne, specifične nejasnosti (npr. v kakšni meri zračenje lahko nadomestimo s sterilizatorjem zraka v prostoru). Da še zdaj ni kristalno jasno kakšna so pravila in kako je potrebno delati ni več toliko za interpelacijo, kot za prepoved opravljanja poklica javne osebnosti, ker s tem povzročajo splošno nevarnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

poweroff ::

Telbanc je izjavil:

poweroff je izjavil:

Gale je par sni nazaj Požarja nabil na Facebooku.

Politik Požarček se mu pa sedaj maščuje...:))



Sej je prav, ane, tko vsaj kaj zvemo. :D

Čeprav meni ta zgodba ne pije vode.

Sprejmeš podkupnino, potem pa podpišeš potrdilo o prejemu denarja?

Mislim, dafuq?

A če ti nakažejo po banki, v namen tudi napišejo "plačilo podkupnine"?

Neki mi ne štima tukaj.
sudo poweroff

Okapi ::

Jankoviću tudi očitajo, da je dobil podkupnino, za denar, ki je bil kot donacija nakazan na bančni račun občine.

Smrekar1 ::

poweroff je izjavil:


Čeprav meni ta zgodba ne pije vode.

Sprejmeš podkupnino, potem pa podpišeš potrdilo o prejemu denarja?


Požar je agent 55-80, ki je znana tudi po takih forah:

https://siol.net/novice/slovenija/tozil...

Dokument je očitno predelan (črn pravokotnik nekaj prikrije), vsebine ni nobene. Zadevo lahko mirno kvalificiramo kot še en ponaredek več, če ne bi bil bi bilo znanega dosti več kot samo tole.

Levica mora biti šokantno čista, da so vsi kronski dokazi o njeni koruptivnosti ponaredki.

puginho ::

Požar? to je tisti ko je že bil pravnomočno obsojen zaradi razžalitve, natolcevanja,... vsaka minuta posvečena temu človeku na tem forumu je čas vržen stran

Telbanc ::

poweroff je izjavil:

Telbanc je izjavil:

poweroff je izjavil:

Gale je par sni nazaj Požarja nabil na Facebooku.

Politik Požarček se mu pa sedaj maščuje...:))



Sej je prav, ane, tko vsaj kaj zvemo. :D

Čeprav meni ta zgodba ne pije vode.

Sprejmeš podkupnino, potem pa podpišeš potrdilo o prejemu denarja?

Mislim, dafuq?

A če ti nakažejo po banki, v namen tudi napišejo "plačilo podkupnine"?

Neki mi ne štima tukaj.


Ja čudno je vse skup in nima taprave logike.

Kva je vse čudn pr nas, recimo KPK že ene 3 tedne išče dovoljenje od Vesela. Mediji so pa tiho, ker se upa da bo vse potihnilo. Pa je to sam vrh ledene gore.

Zato, ja, mislim da bo že že okol 14 let, nisem bil na volitvah, ker vem, da spremembe niso mogoče. :D Tak sistem, to ne odobravam. Ta sistem enostavno ne funkcionira, Pa Baričevič, Pa Lepa Nataša, Pa farmacevtka, pa afera zvon 1 in 2... kjer je šlo 2 milijarde in ostalo.....kjer ali noben ne odgovarja, ali gre za napake v proceduri, ali zbrišejo posnetke nadzornih kamer po 2 letih, ker jih noben ne zahteva, ali se mediji odmaknejo vstran, da se zadeva pozabi....

In zgleda da tud ne bom več šel. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

fikus_ ::

telebanc, te daje vatabutizem?!

Korektno bi bilo, da vsak najprej pospravi pred svojim pragom, preden se spravi komentirat zadeve drugje.

HitraSperma ::

A ni Whataboutism staro rusko komunistično orodje za odvračanje pozornosti? Uporabljajo pa ga SDS, hmm kaj nam to pove?

8-)
fgdsfjk

fikus_ ::

Pa može se; kadija tuži, kadija sudi . . .

jernejl ::

Smrekar je tak kot dr. Potrč. Njemu za debelimi zidovi na štiri oči pritrjujejo vsi strokovnjaki sveta, javno pa upajo njegove modrosti podpreti zgolj strokovni diletanti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

feryz ::

Požar je bil nekaj upoštevanja vreden, dokler so bili levi na oblasti. Ker je mlatil po njih.
Zdaj pa, ko so desni, noče mlatiti po desnih.

Zato je izgubil vso kredibilnost in se pokazal v 55-80 luči. Kot oboževalec in pristaš princa teme.

poweroff ::

Gale trdi in dokazuje, da gre za ponaredek (in to precej slab):
https://www.facebook.com/groups/2699450...

Tole je pa velika sramota za politika Požarja. Politika, ker novinar ni, je pa kandidiral in dobil sramotno malo glasov.

Kot rečeno, vse skupaj je bilo že od začetka precej čudno, kdo pri zdravi pameti bi podpisal prejem podkupnine. Zdaj pa še tole - očitno je Gale hitro našel vir ponaredka.

Je pa jeba, ko naletiš na človeka, ki vse podpisane dokumente skenira in ima tudi komplet arhiv službene e-pošte... bumbarji verjetno niso računali na to. :))
sudo poweroff

HitraSperma ::

Pa kaj je s temi SDS, da vedno nekaj lepijo dokumente skupaj, bi mislil da ker imajo izkušnje, da bodo postali dobri - zgleda je nesposobnost prevelika :))
fgdsfjk

Zgodovina sprememb…

Unilseptij ::

Spet sem se nasmejal... zaradi tega:

Lani poleti sem bil na Zavodu Republike Slovenije za blagovne rezerve zadolžen za implementacijo nove aplikacije za upravljanje z dokumentarnim gradivom. Ena izmed funkcionalnosti je bila tudi elektronsko podpisovanje dokumentov. V ta namen pa je ponudnik potreboval tudi kopije lastnoročnih podpisov zaposlenih na Zavodu, ki bodo sistem uporabljali. V ta namen nam je ponudnik poslal predloge za navedbo imena zaposlenih in prazne okvirčke, kamor se je moral vsak zaposleni lastnoročno podpisati.

Galetu sicer vse verjamem, ampak elektronski podpis ne pomeni skeniranje lastnorocnega podpisa, tako da so jih nategnili tudi tukaj. Me prav zanima, kdo je bil ponudnik resitve, disi po SDS :D.

Smrekar1 ::

Bivša kandidatka stranke GOD, zdaj ponovno velika zagovornica PTTM, v svojem naravnem okolju.

Badwolff ::

Dobiš podkupnino.
Podpišeš, da si prejel podkupnino.
Hm.
Pa ne vem nič o celi zadevi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Buggy ::

kej novega od prejsnjega tedna al so v vladi se zmer isti pokvarjni nespoti?

tone31 ::

Smrekar1 je izjavil:

Bivša kandidatka stranke GOD, zdaj ponovno velika zagovornica PTTM, v svojem naravnem okolju.


zanima me resno zakaj ne sme se pogovarjati o tem da imajo desni nizek iq?

poweroff ::

Unilseptij je izjavil:

Galetu sicer vse verjamem, ampak elektronski podpis ne pomeni skeniranje lastnorocnega podpisa, tako da so jih nategnili tudi tukaj. Me prav zanima, kdo je bil ponudnik resitve, disi po SDS :D.

Po moje je to nekaj drugega. Pri elektronskem, oz. digitalnem podpisu imaš tudi tim. visible signature (če se dokument sprinta). To ima tudi SIGEN-CA. Po moje je to mišljeno oz. zato rabijo sken podpisa.
sudo poweroff

WizzardOfOZ ::

Telbanc je izjavil:

Zato, ja, mislim da bo že že okol 14 let, nisem bil na volitvah, ker vem, da spremembe niso mogoče. :D Tak sistem, to ne odobravam. Ta sistem enostavno ne funkcionira, Pa Baričevič, Pa Lepa Nataša, Pa farmacevtka, pa afera zvon 1 in 2... kjer je šlo 2 milijarde in ostalo.....kjer ali noben ne odgovarja, ali gre za napake v proceduri, ali zbrišejo posnetke nadzornih kamer po 2 letih, ker jih noben ne zahteva, ali se mediji odmaknejo vstran, da se zadeva pozabi....

In zgleda da tud ne bom več šel. :D


Koliko časa morajo biti dolgovi do banke zavedeni na banki?
Koliko časa morajo biti dolgovi do bank zavedeni na DUTB?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Unilseptij ::

poweroff je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Galetu sicer vse verjamem, ampak elektronski podpis ne pomeni skeniranje lastnorocnega podpisa, tako da so jih nategnili tudi tukaj. Me prav zanima, kdo je bil ponudnik resitve, disi po SDS :D.

Po moje je to nekaj drugega. Pri elektronskem, oz. digitalnem podpisu imaš tudi tim. visible signature (če se dokument sprinta). To ima tudi SIGEN-CA. Po moje je to mišljeno oz. zato rabijo sken podpisa.


Point lastnoročnega podpisa je, da je lastnoročen, vsakič in za vsak primer, ko pride do podpisa. Največ, kar še (morda) pije vodo so digitalne tablice, kjer ne podpišeš papirja ampak samo potegneš po občutljivi površini... pa še to je res uporabno le pri poštarjih in podobno, kjer v bistvu podpišeš samo, da si bil tam, ko je dostavil robo. Imam za sabo nekaj implementacij in nikdar nisem videl, da bi se skeniralo bianko podpis in se ga potem lepilo na dokumente znotraj aplikacije. To je pravzaprav ponarejanje. V takem primeru se izpiše pač "elektronsko podpisal ta in ta", pri čemer se pravi elektronsko podpisani dokument hrani v sistemu. Morda se sprinta še informacija o certifikatu, ki je bil uporabljen, to je pa že to.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

poweroff je izjavil:



Je pa jeba, ko naletiš na človeka, ki vse podpisane dokumente skenira in ima tudi komplet arhiv službene e-pošte... bumbarji verjetno niso računali na to. :))

A je to običajno, da imaš službene zadeve kar doma. 8-ONi prav bistro se s tem hvaliti, ker recimo pogodbe med zavodom, njegovim prejšnjim delodajalcem, in drugimi strankami niso ravno material, ki se prosto odnaša iz službe. Ali pač je to sedaj, ko imaš elektronski arhiv to povsem normalno, da to tedensko nosiš domov. Zanimiva logika.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pimoz ::


Uh danes je pa dolgčas :D

Pimoz ::

Protestniki skandrirajo "antikapitalista"
Zdaj pa ne razumem... A to je mišljeno da sta JJ in ZJ antikapitalista al kaj drugega?

aerie ::

Pimoz je izjavil:

Protestniki skandrirajo "antikapitalista"
Zdaj pa ne razumem... A to je mišljeno da sta JJ in ZJ antikapitalista al kaj drugega?

Slabo slišiš.

Pimoz ::

možno. kaj pa so se drl?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

Pimoz ::

Haha. Se mi zdi kot, da me spet hočete dat na neko stran. Ampak oprosti jaz nisem na nobeni strani. Ne s tistimi idioti v parlamentu ne s temi ki se brukajo po ulici :)
Me pa resnično zanima kaj naj bi se drli. Ker resnično slišim a-anti-antikapitalista. In priznam, da je možno da slišim narobe in me zanima kaj se v resnici derejo.

harvey ::

Pimoz je izjavil:

možno. kaj pa so se drl?

ROG nazaj, ROGa ne damo za gradbeno jamo!
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pimoz ::

Ja zdej. Dej nazaj.

Aja antikapitalista kot antifašista. Štekam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

lotar123 ::

Za osnovno aplikacijo #OstaniZdrav smo plačali v kolikor me spomin ne vara okoli 4kEUR, danes pa poslušam da smo za nadgradnjo plačali 32kEUR.

Pa hudiča no kdo je tu nor. Ob tem, da gre seveda za nemško aplikacijo, s slovenskimi prevodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

Telbanc ::

Desusovi poslanci se niso podpisali po interpelacijo Ciglerju.8-) Tud Židan iz SD ne. :))

Evidentno je da koalicija KUL nima niti 40 glasov. :):D:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

lotar123 ::

Sam se ti to šteješ haha

Telbanc ::

lotar123 je izjavil:

Sam se ti to šteješ haha


Še marsikdo to šteje, bod brez skrbi. :D:))

Za milijarde gre....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

lotar123 ::

Pa to je že najmanj en mesec jasno, da je KUL neslavno propadel, po drugi strani pa poslanici koalicije(SMC) ne pustijo več vsako bedarijo skozi parlament, kar pa tudi ni tako slabo, če odmislim čelavega na vrhu! Opozicija v koaliciji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

redo ::

Unilseptij je izjavil:

Imam za sabo nekaj implementacij in nikdar nisem videl, da bi se skeniralo bianko podpis in se ga potem lepilo na dokumente znotraj aplikacije. To je pravzaprav ponarejanje. V takem primeru se izpiše pač "elektronsko podpisal ta in ta", pri čemer se pravi elektronsko podpisani dokument hrani v sistemu. Morda se sprinta še informacija o certifikatu, ki je bil uporabljen, to je pa že to.

Kombinacijo slike podpisa (ali kako drugo grafično podobo) z digitalnim podpisom ima Adobe že okoli 10 let, mislim da. Kako dolgo ima to Office ne vem. Pač, preden digitalno podpišeš še vstaviš neko sliko. Lastnoročni podpis ne vem, kdaj je bil nazadnje obravnavan tako kot pišeš. Že davno so imele tajnice pečat direktorjevega podpisa.

Telbanc ::

Će se spet vrnemo....k napovedani interpelaciji...Janeza Ciglerja Kralja...ki je postal Aleš?? LOL

https://pbs.twimg.com/media/EsWzcLkW4AE...

Še imena ministra ki ga bodo interpelirali zgleda ne poznajo. LOL. :)):)):)):))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

lotar123 ::

Ne verjemi vsaki bedariji, ki jo vidiš oziroma, ki jo prilagodijo, pa boš že malo bolj veredostojen kot Požar ;)

poweroff ::

Unilseptij je izjavil:

poweroff je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Galetu sicer vse verjamem, ampak elektronski podpis ne pomeni skeniranje lastnorocnega podpisa, tako da so jih nategnili tudi tukaj. Me prav zanima, kdo je bil ponudnik resitve, disi po SDS :D.

Po moje je to nekaj drugega. Pri elektronskem, oz. digitalnem podpisu imaš tudi tim. visible signature (če se dokument sprinta). To ima tudi SIGEN-CA. Po moje je to mišljeno oz. zato rabijo sken podpisa.


Point lastnoročnega podpisa je, da je lastnoročen, vsakič in za vsak primer, ko pride do podpisa. Največ, kar še (morda) pije vodo so digitalne tablice, kjer ne podpišeš papirja ampak samo potegneš po občutljivi površini... pa še to je res uporabno le pri poštarjih in podobno, kjer v bistvu podpišeš samo, da si bil tam, ko je dostavil robo. Imam za sabo nekaj implementacij in nikdar nisem videl, da bi se skeniralo bianko podpis in se ga potem lepilo na dokumente znotraj aplikacije. To je pravzaprav ponarejanje. V takem primeru se izpiše pač "elektronsko podpisal ta in ta", pri čemer se pravi elektronsko podpisani dokument hrani v sistemu. Morda se sprinta še informacija o certifikatu, ki je bil uporabljen, to je pa že to.


Jaz ti samo razlagam, kako sima SIGEN-CA to rešeno. Tako da je čisto možno, da so enak princip uporabili tudi tam.
sudo poweroff

lufthammer ::

zanima me resno zakaj ne sme se pogovarjati o tem da imajo desni nizek iq?

S tem zapisom si pokazal precejšnjo nepismenost in ti bi rad razpravljal o IQ drugih?:(

Sam se ti to šteješ haha

Cel KUL vsak dan znova šteje do 39, potem jih pa "neki zmot"!!:))

lotar123 ::

lufthammer je izjavil:


Cel KUL vsak dan znova šteje do 39, potem jih pa "neki zmot"!!:))


Lol ne razumeš kajne?

lufthammer ::

tone31 ima novega advokata!8-)

lotar123 je izjavil:

lufthammer je izjavil:


Cel KUL vsak dan znova šteje do 39, potem jih pa "neki zmot"!!:))


Lol ne razumeš kajne?

Priznam, pregloboko zame.;((

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Ex komunisti zgleda vsi na smučanju...pa začnimo.:D

https://twitter.com/IgorZorcic/status/1...

"Pred tednom je bila sprožena afera COVID, ko naj bi v #DZ na KNOVS prišlo do okužb poslancev.
Izkazalo se je, da se nihče od tam navzočih poslancev ni okužil. Konstruktivne nezaupnice ni preprečil ne poslovnik, ne COVID, temveč tisti, ki niso hoteli, da se o njej odloča". :)):)):))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Tody ::

A si se naveličal štet?

BigBoss ::

Unilseptij je izjavil:

Spet sem se nasmejal... zaradi tega:

Lani poleti sem bil na Zavodu Republike Slovenije za blagovne rezerve zadolžen za implementacijo nove aplikacije za upravljanje z dokumentarnim gradivom. Ena izmed funkcionalnosti je bila tudi elektronsko podpisovanje dokumentov. V ta namen pa je ponudnik potreboval tudi kopije lastnoročnih podpisov zaposlenih na Zavodu, ki bodo sistem uporabljali. V ta namen nam je ponudnik poslal predloge za navedbo imena zaposlenih in prazne okvirčke, kamor se je moral vsak zaposleni lastnoročno podpisati.

Galetu sicer vse verjamem, ampak elektronski podpis ne pomeni skeniranje lastnorocnega podpisa, tako da so jih nategnili tudi tukaj. Me prav zanima, kdo je bil ponudnik resitve, disi po SDS :D.


Ti nisi nikoli v PDF elektronsko podpisoval, kajne. Tam lahko ob podpisu tudi določiš, da ti hkrati z elektronskim podpisom prilepi na mesto v dokument, ki ga določiš, sliko tvojega lastnoročnega podpisa. Ob kliku na to sliko pa Adobe Reader preveri, če je podpis veljaven ali ne in to tudi pove.

Zadeva torej ne samo da ni čudna, je celo zelo verjetna in sploh ne presenetljiva.

pirat ::

Fajn, ne? V petek, 22. januarja 2021, je evropska rating agencija Creditreform Rating potrdila boniteto Republike Slovenije 'AA-' s stabilnimi obeti.
https://www.gov.si/novice/2021-01-23-no...
Sloveniji sta od izbruha epidemije COVID-19 v letu 2020 potrdili bonitetno oceno dve največji svetovni bonitetni agenciji, in sicer S&P pri AA- (stabilni obeti) ter Fitch A (stabilni obeti). Bonitetna agencija Moody's pa je 2. oktobra 2020 dvignila dolgoročno kreditno oceno Republike Slovenije z Baa1 na A3 s stabilnim izgledom. Prejšnji petek, 15. januarja 2021, je bonitetno oceno Republike Slovenije potrdila tudi rating agencija DBRS Morningstar, in sicer pri A (high) s stabilnimi obeti.

WizzardOfOZ ::

pirat je izjavil:

Fajn, ne? V petek, 22. januarja 2021, je evropska rating agencija Creditreform Rating potrdila boniteto Republike Slovenije 'AA-' s stabilnimi obeti.
https://www.gov.si/novice/2021-01-23-no...
Sloveniji sta od izbruha epidemije COVID-19 v letu 2020 potrdili bonitetno oceno dve največji svetovni bonitetni agenciji, in sicer S&P pri AA- (stabilni obeti) ter Fitch A (stabilni obeti). Bonitetna agencija Moody's pa je 2. oktobra 2020 dvignila dolgoročno kreditno oceno Republike Slovenije z Baa1 na A3 s stabilnim izgledom. Prejšnji petek, 15. januarja 2021, je bonitetno oceno Republike Slovenije potrdila tudi rating agencija DBRS Morningstar, in sicer pri A (high) s stabilnimi obeti.


Izkrivljena slika. Totalno izkrivljena.
Seveda so lahko potrdili majhno zadolženost ljudi. Tisti, ki imajo denar, jim ni treba jemat kreditov. Tisti, ki pa nimajo, ga pa dobiti ne morejo, ker je država tako zakonplicirala vse skupaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pirat ::

Misliš? Za koga velja vecja verjetnost, da vidi izkrivljeno sliko:
- prakticno vse evropske bonitetne agencije, ki priblizno enako ocenjujejo forecast Slovenije ali
- udelezenca slovenskega foruma (konkretno levo usmerjenega), ki ze zadnjih nekaj mesecev aktivno isce predvsem napake sedanje vlade?
Pa ne drzi, da ljudje, ki nimajo denarja ne morejo do njega, le treba se bo sprijazniti, da nekateri so v resnici kreditno nesposobni (in do kredita ne bi mogli tudi v tujini).
««
439 / 466
»»