» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
22 / 466
»»

DeeJay ::

Če je sarkazam, ti je odpuščeno, če misliš resno pol pa nimava kej več razglablat.

Se je pa človek vsaj opravičil ... al je iskreno ali ne in se je samo zato, da ne bo zgubil službe ali celo licence, pa samo on ve.
https://www.vecer.com/direktor-slovenjg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

hamez66 ::

Pojma nimam, kdo je ta tip, ne vem, kdo je tip, ki se je pritožil. Mladina je tudi napisala nek članek z novim direktorjem NIJZ, pa ga tudi nisem bral. Vse je spolitizirano in ozračje je skrajno toksično. Naj Janša zdaj dela po svoje, pa da vidimo rezultate čez 2 leti (oz. nimam nobenih težav, če prej, v primeru, da bo delal slabo). Zdej če je tistile zdravnik napisal, kar je napisal, je potem v določenem momentu verjetno tudi tako mislil, kot je. Ve pa, da se on ne more kar odločit, kdo bo šel na ventilator. (no, ne vem, mogoče lahko, če je take sorte zdravnik - ampak pojma nimam, kdo je on).

Če je član NSi, potem je pač takega karakterja tip. Kaj naj zdaj naredim? Nekateri so bolj Janšistično usmerjeni, nekateri bolj v NSi, nekateri so bolj po čefursko (opravičujem se za izraz, ampak kako se pravilno reče, brez da je žaljivo? rad bi vedel pravo besedo), nekateri blokarsko, nekateri so nu males a kako re reče. Imamo tudi feministke. Kljub temu, da je zdravnik, ima pravico do mnenja. Očitno ga je zelo zaneslo. Ne vem, kaj naj zdaj po tvoje?

V Sloveniji živi 2 miljona ljudi, določen procent teh ljudi ima takšne in drugačne probleme in vsi smo krvavi pod kožo. Samo ta tip je zdravnik, rešuje življenja, ali ne vme kaj dela (se nisem poglobil, kako naj vem?). Tisti tviti, ki so kopirani zgoraj, se mi ne zdijo ravno ne vem kakšen bav bav. A to glede ventilatorja je bila najhujša izjava, ali bolj povprečna?

V glavnem nisem od tega tipa advokat, niti se mi ne gre, da tu debatiramo o tem, kaj je nekdo napisal na twitter. Vidim butalske twitte slovenskih novinark in novinarjev, in mi ratuje slabo od njih..

bom probal kakega najti v prihodnjih dneh, pa bomo malo podebatirali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Tody ::

Čefur je slogovno obarvana beseda, ki slabšalno označuje prebivalce Slovenije, ki izvirajo iz drugih držav bivše Jugoslavije oziroma so potomci takšnih priseljencev.

Izraz je v Slovarju slovenskega knjižnega jezika.Izhaja iz turcizma čifut (turško Cühut, arabsko Yähud), ki je turški izraz za Juda.

%C4%8Cefur @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

D3m ::

A sedaj se boš pa še ti čefurja špilal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hamez66 ::

Zdej bo zanimivo Orbana gledat. Orban kot Madžarski Putin. Ne vem, kako ima lahko on toliko podpore, da mu dajo 70% podporo in tako rekoč diktaturo, če prav razumem?

Gagarin ::

hamez66 je izjavil:

Pojma nimam, kdo je ta tip, ne vem, kdo je tip, ki se je pritožil. Mladina je tudi napisala nek članek z novim direktorjem NIJZ, pa ga tudi nisem bral. Vse je spolitizirano in ozračje je skrajno toksično. Naj Janša zdaj dela po svoje, pa da vidimo rezultate čez 2 leti (oz. nimam nobenih težav, če prej, v primeru, da bo delal slabo). Zdej če je tistile zdravnik napisal, kar je napisal, je potem v določenem momentu verjetno tudi tako mislil, kot je. Ve pa, da se on ne more kar odločit, kdo bo šel na ventilator. (no, ne vem, mogoče lahko, če je take sorte zdravnik - ampak pojma nimam, kdo je on).

Če je član NSi, potem je pač takega karakterja tip. Kaj naj zdaj naredim? Nekateri so bolj Janšistično usmerjeni, nekateri bolj v NSi, nekateri so bolj po čefursko (opravičujem se za izraz, ampak kako se pravilno reče, brez da je žaljivo? rad bi vedel pravo besedo), nekateri blokarsko, nekateri so nu males a kako re reče. Imamo tudi feministke. Kljub temu, da je zdravnik, ima pravico do mnenja. Očitno ga je zelo zaneslo. Ne vem, kaj naj zdaj po tvoje?

V Sloveniji živi 2 miljona ljudi, določen procent teh ljudi ima takšne in drugačne probleme in vsi smo krvavi pod kožo. Samo ta tip je zdravnik, rešuje življenja, ali ne vme kaj dela (se nisem poglobil, kako naj vem?). Tisti tviti, ki so kopirani zgoraj, se mi ne zdijo ravno ne vem kakšen bav bav. A to glede ventilatorja je bila najhujša izjava, ali bolj povprečna?

V glavnem nisem od tega tipa advokat, niti se mi ne gre, da tu debatiramo o tem, kaj je nekdo napisal na twitter. Vidim butalske twitte slovenskih novinark in novinarjev, in mi ratuje slabo od njih..

bom probal kakega najti v prihodnjih dneh, pa bomo malo podebatirali :)


Tip ni član NSI, se je izpisal, zdej ga podpira SDS. Tip je zdravnik samo po poklicu. Tip je direktor splošne bolnice Slovenj Gradec (prej je bil pa Mariborskega UKC). Glede na njegove tvite je neprimeren za javno funkcijo. Direktor SB SG je javna funkcija.

Vazelin ::

hamez66 je izjavil:

Zdej bo zanimivo Orbana gledat. Orban kot Madžarski Putin. Ne vem, kako ima lahko on toliko podpore, da mu dajo 70% podporo in tako rekoč diktaturo, če prav razumem?

Zanimivo bo gledat MSM, ki so se ob celodnevnem obisku Putina kar topili, kako bodo postopali v primeru Orbana:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hamez66 ::

Ferdo66
Ga boste pa zrušili. Kot ste Jankovića v zvezi s farmacevtko in krediti.. :)

Če je strokoven, ga jaz ne bi menjal. Menjal bi pa slovenskega komisarja, od katerega nič ni. Ampak on se pa verjetno ne bi tako izražal, to pa zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Tody ::

Me zanima po čem ocenjuješ slovenskega komisarja? Mogoče po tem da ti ni osebno iz špara prinesel cigaret in čigumijev?

hamez66 ::

Tody je izjavil:

Me zanima po čem ocenjuješ slovenskega komisarja? Mogoče po tem da ti ni osebno iz špara prinesel cigaret in čigumijev?


Zato, ker ima sektor "Krizno upravljanje". A ni to v danih razmerah skrb številka ena na področju EU?

Zakaj potem ni nič od nič na področju preprečevanja posledic? Lej, ne vem, lahko se čisto motim in on nima veze s tem. Da je krizno upravljanje nekaj drugega. Ne vem.

Drugače res nimam nič proti možakarju. Ne vem pa, kdo je odgovoren za "vse" v zvezi z EU in corona krizo. Bi si mislil, da ima malo besede tudi naš človek..?!? Kdo upravlja s tem, kako se EU spopada z virusi? Kdo je odgovorna oseba? Nemška predsednica je imela nekaj lepih besed za Slovenijo, ostalo pa..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Mato989 ::

Božja batina je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jep ankete so vedno pokazatelj dejanskega stanja. Še posebi, ker v njih sodeluje 0,03% polnoletnih državljanov.




Seveda so. zakaj pa med anketo in volitvami ni ponavadi večjega odstopanja kot 2-3% ?
Zdaj če ti ne podpiraš te vlade in si jezen, ker jo ne vodi Miha Kordiš še ne pomeni, da tako misli cela Slovenija.
Prej se boš sprijaznil, da vlada dela dobro in nič kaj radikalno drugega kot druge države za zajezitev pandemije in, ko boš snel očala anti-JJ boš videl realno stanje.
Preveč si prestrašen nič se ti ne bo zgodilo. Je pa res, da pod vlado Janeza ne boš dočakal Venezuele v Sloveniji.


Ne pozabimo, ankete so pokazale zmago Clintonce, zmagal pa je Trump... toliko o anketah btw =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/sa...

Predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen je slovenskemu kandidatu Janezu Lenarčiču dodelila resor za krizno upravljanje. "Krizno upravljanje je pomembno, a zahtevno področje dela EU-ja, saj gre za reševanje življenj in pomoč ljudem v stiski."

"V čast mi je, da mi je bil dodeljen resor za krizno upravljanje," je na Twitterju zapisal Lenarčič.

Gagarin ::

hamez66 je izjavil:

Ferdo66
Ga boste pa zrušili. Kot ste Jankovića v zvezi s farmacevtko in krediti.. :)

Če je strokoven, ga jaz ne bi menjal. Menjal bi pa slovenskega komisarja, od katerega nič ni. Ampak on se pa verjetno ne bi tako izražal, to pa zagotovo.


Kdo mi? Strokoven? Leta se že pase na praktično politično postavljenih funkcijah kot direktor bolnice SG-MB-SG, ki so še zmeraj v izgubi. Javna oseba, ki ni politik in ki dejansko verjetno ima moč da komu da ventilator ali ga odvzame, takšne pač ne bi smel pisati. Če imaš ti tako nizke moralne in človeške standarde ne pomeni, da jih moramo imeti vsi.

hamez66 ::

Zakaj mam zdaj nizke standarde? Ker bi menjal Lenarčiča?

V EU dnevno umre nekaj tisoč ljudi, ker se ni ustavilo korona krize. Zdej, če tam en zdravnik napiše tweet, se meni ne zdi to nič v primerjavi s tem, da se ni naredilo dovolj za ustavitev krize. Kdorkoli je že pač kriv.

Tale zdravnik je reševal življenja, medtem ko so se pametnjakoviči lepega bontona delali norca iz ljudi, ki smo opozarjali na krizo. Če imam po tvoje nizke standarde, pa tudi prav. Tle je bolj vidik pragmatičnosti. Ne podpiram grdih tweetov, histerije glede vsake stvari pa tudi ne. Novinar Blaž Zgaga je eden izmed provokatorjev, tale vodja bolnišnice mu je pa očitno nasedel.

Sej mene je pa Blažek blokiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Gagarin ::

hamez66 je izjavil:

Zakaj mam zdaj nizke standarde? Ker bi menjal Lenarčiča?

V EU dnevno umre nekaj tisoč ljudi, ker se ni ustavilo korona krize. Zdej, če tam en zdravnik napiše tweet, se meni ne zdi to nič v primerjavi s tem, da se ni naredilo dovolj za ustavitev krize. Kdorkoli je že pač kriv.

Tale zdravnik je reševal življenja, medtem ko so se pametnjakoviči lepega bontona delali norca iz ljudi, ki smo opozarjali na krizo. Če imam po tvoje nizke standarde, pa tudi prav. Tle je bolj vidik pragmatičnosti. Ne podpiram grdih tweetov, histerije glede vsake stvari pa tudi ne. Novinar Blaž Zgaga je eden izmed provokatorjev, tale vodja bolnišnice mu je pa očitno nasedel.

Sej mene je pa Blažek blokiral.


LOL, če so tvoji standardi takšni, da lahko direktor bolnice mimogrede javno zabrusi komurkoli da njemu pa ne bo dal ventilatorja ko/če ga bo potreboval in ostane na poziciji, so ti standari podn in ne samo nizki. Kateri zdravnik je reševal življenja? Lavre je že dolgo samo politični birokrat in ne zdravnik, glede na tvite je tudi svojo zdravniško prisego že zdavnaj pozabil.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Zakaj mam zdaj nizke standarde? Ker bi menjal Lenarčiča?

V EU dnevno umre nekaj tisoč ljudi, ker se ni ustavilo korona krize. Zdej, če tam en zdravnik napiše tweet, se meni ne zdi to nič v primerjavi s tem, da se ni naredilo dovolj za ustavitev krize. Kdorkoli je že pač kriv.

Tale zdravnik je reševal življenja, medtem ko so se pametnjakoviči lepega bontona delali norca iz ljudi, ki smo opozarjali na krizo. Če imam po tvoje nizke standarde, pa tudi prav. Tle je bolj vidik pragmatičnosti. Ne podpiram grdih tweetov, histerije glede vsake stvari pa tudi ne. Novinar Blaž Zgaga je eden izmed provokatorjev, tale vodja bolnišnice mu je pa očitno nasedel.

Sej mene je pa Blažek blokiral.

pa ti veš da dnevno umre tudi nekaj tisoč kadilcev v EU? Si za popolno prepoved kajenja?

Kaj pa alkohol?

Pa vožnja z avtomobilom? Tam umre dnevno tudi nekaj tisoč udeležencev na dan v EU itd...

skratka si hipokrit ki ti je mar samo za žrtve koronce?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Ne, sam teb matomatika megli pogled, pa ne razumeš, da je bilo recimo en dan okoli 100 žrtev za korono, čez 9 dni je bilo pa že 900 žrtev za korono. Pa če se ne bi lotili karanten in kriznega upravljanja, bi lahko prišlo do 9000 smrtnih žrtev dnevno. Saj mogoče bo. Pol je pa že kar kriza.

Ena slika, ker je lažje narisat:

https://imgur.com/a/QXINKgy

Bomo videli čez 1 teden..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Ne, sam teb matomatika megli pogled, pa ne razumeš, da je bilo recimo en dan okoli 100 žrtev za korono, čez 9 dni je bilo pa že 900 žrtev za korono. Pa če se ne bi lotili karanten in kriznega upravljanja, bi lahko prišlo do 9000 smrtnih žrtev dnevno. Saj mogoče bo. Pol je pa že kar kriza.


Ja ampak tako bi šlo samo do neke točke po lse pa umiri, ne more bit 10 milijard mrtvih brez skrbi, ker nas tolko ni, pa tudi 7 milijard smrti ne bo... 150 mil mrtvih pa ni nič glede na populacijo!

Mi samo odlagamo smrt, ki bo prišla po koncu kvazi karantene!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

hamez66 ::

Ja sej zaradi kajenja jih tudi ne more neomejeno umret in je neka točka nekje.. :)

AndrejO ::

hamez66 je izjavil:


Drugače res nimam nič proti možakarju. Ne vem pa, kdo je odgovoren za "vse" v zvezi z EU in corona krizo. Bi si mislil, da ima malo besede tudi naš človek..?!? Kdo upravlja s tem, kako se EU spopada z virusi? Kdo je odgovorna oseba? Nemška predsednica je imela nekaj lepih besed za Slovenijo, ostalo pa..?

EU je "upravljana" na treh nivojih. Evropski parlament, Evropska komisija in Svet ministrov (ali Ministerski svet). Pridružena ustanova, ki ne upravlja ampak podpira EU, je še ECB

Na nivoju EK so med drugimi ukrepi dali državam možnost, da začasno zapustijo okvirje pakta stabilnosti, preusmerili 73 mrd EU nepotrošenih sredstvev iz drugih projektov za namene podpore zdravstvu in malim podjetjem, pripravili skupna pravila za transport, da se omogoči pretok dobrin in vsaj omeji, če ne prepreči pomankanja pri teh, vzpostavila strokovno delovno skupino za načrtovanje morebitnih prihodnjih ukrepov.

EP je v skladu s svojimi pristojnostmi potrdil 37 mrd EUR preusmeritev, kot jo je pripravila komisija, in radikalno olajšal pogoje za črpanje iz skupnega sklada za katastrofe, povečal višino zneskov, ki jih je možno črpati iz sklada in poskrbel še za odpravo nekaterih zahtev pri transportu, da bi transportnim podjetjem na skupnem trgu izboljšal možnosti za preživetje.

ECB je za podporo gospodarstvu izdala skoraj neomejeno kritje za obveznice, da je stabilizirala finance pri najbolj ogroženih državah.

Na Svetu ministrov, kjer predsedniki vlad držav članic (ali področni ministri) odločajo o skupnih ukrepih EU na področjih, kjer EK in EP nimata neposrednih pristojnosti (varnost, zdravje, ipd ...), pa se niso dogovorili praktično nič. Nizozemska je blejala, da morata Italija in Španija najprej izpeljati reforme (da, to so tiste reforme, ki so jim zdesetkale javne zdravstvene sisteme), preden si jim bo pomagalo, Italija se je pokakala na predloge EK, da dovoli izvoz nekatere medicinske opreme za katero je Irska že plačala in modelovala, da bi jo dovolili prepeljati do otoka, preden bo prepozno, Nemčija je poskušala vsem pojasniti, da ni ona kriva, da so v Franciji umazani packi, ki ne morejo vzpostaviti karentene, ...

Skratka ... kar je organov EU, dejansko nekaj migajo, kolikor imajo neposrednih pristojnosti. Vse ostalo, o čemer se mora odločati na glasovanju, kjer glasujejo posamične članice, pa se je pokazalo, da bo vsak vlekel po svoje in za svoje.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Ja sej zaradi kajenja jih tudi ne more neomejeno umret in je neka točka nekje.. :)


Tako, samo ti si hipokrit, ki te skrbi za ene, za druge pač ne =) Enim daješ na voljo LASTNO odločitev čeprav s pasivnim kajenjem ubijajo tudi druge, drugim bi pa rad lastno odločitev vsilil ali kar odvzel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Jaz sem samo mnenja, da se je treba korone lotit zato, ker se mi zdi škoda, da ljudje umirajo po nepotrebnem. Ker je za razliko od kajenja neprostovoljna stvar, infekcijska bolezen, okuženi so pa neke vrste biološko orožje. Če vsak človek okuži 3, to pomeni, da je po 10 rundah okuženih 59k ljudi. Če sem zate hipokrit, pa tudi prav. Sej vsak po svoje razmišlja, nimaš kaj. :D

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Jaz sem samo mnenja, da se je treba korone lotit zato, ker se mi zdi škoda, da ljudje umirajo po nepotrebnem. Ker je za razliko od kajenja neprostovoljna stvar, infekcijska bolezen, okuženi so pa neke vrste biološko orožje. Če vsak človek okuži 3, to pomeni, da je po 10 rundah okuženih 59k ljudi. Če sem zate hipokrit, pa tudi prav. Sej vsak po svoje razmišlja, nimaš kaj. :D


A oni ki umrejo zaradi nesreče dveh vozil ne umrejo po nepotrebnem? Je tisto prostovoljna stvar?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Problem te krize je, da gre prehitro naprej. Tisti, ki so okuženi danes, bodo v smrtni statistiki šele čez 3-4 tedne. Virus se pa širi.

ECB lahko naprinta miljarde in jih deli naokoli. Tudi Trumpek deli miljarde. Ampak zdaj ne rabimo toliko miljard, kot rabimo zaščitne opreme, da čim prej lahko začnemo normalno delat. Smo aprila, pa se EU še niso zmenili, a maske pomagajo ali ne pomagajo.

Krizo se bo rešilo tako, da se rešimo virusa, ali pa da se precepimo oz. se bo sama od sebe razrešila. Po računalniškem modelu se najlažje ustavi virus s sledenjem prebivalcem in promptnim obveznim karantenam tistih, ki se okužijo. Če imamo gibanja prebivalcev za nazaj, je to precej lahko naredit.

Druga varjanta, ki bi bila pri nas morda možna, je, da se v času karantene najde vse, ki so okuženi, in potem ne dela več napak.

Če se Slovenija reši korone, ostale države pa trpijo, ima Slovenija lepo gospodarsko priložnost. Ampak treba bo delati maske, ne pa printati evrov. Zaščitno opremo, ki bo dolgoročno ubijala ne samo corona virus, ampak tudi gripo in ostale viruse. Ker očitno koronica še kar nekaj časa ne bo šla preč, razen, če dobimo zdravilo.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Problem te krize je, da gre prehitro naprej. Tisti, ki so okuženi danes, bodo v smrtni statistiki šele čez 3-4 tedne. Virus se pa širi.

ECB lahko naprinta miljarde in jih deli naokoli. Tudi Trumpek deli miljarde. Ampak zdaj ne rabimo toliko miljard, kot rabimo zaščitne opreme, da čim prej lahko začnemo normalno delat. Smo aprila, pa se EU še niso zmenili, a maske pomagajo ali ne pomagajo.

Krizo se bo rešilo tako, da se rešimo virusa, ali pa da se precepimo oz. se bo sama od sebe razrešila. Po računalniškem modelu se najlažje ustavi virus s sledenjem prebivalcem in promptnim obveznim karantenam tistih, ki se okužijo. Če imamo gibanja prebivalcev za nazaj, je to precej lahko naredit.

Druga varjanta, ki bi bila pri nas morda možna, je, da se v času karantene najde vse, ki so okuženi, in potem ne dela več napak.

Če se Slovenija reši korone, ostale države pa trpijo, ima Slovenija lepo gospodarsko priložnost. Ampak treba bo delati maske, ne pa printati evrov. Zaščitno opremo, ki bo dolgoročno ubijala ne samo corona virus, ampak tudi gripo in ostale viruse. Ker očitno koronica še kar nekaj časa ne bo šla preč, razen, če dobimo zdravilo.


Ne more se širit bolj kot se bo... zdaj samo podaljšujemo trpljenje kolega... vsi ki mislite da če bomo 3 tedne doma bo pa tega konec, POZABITE... nehajte se zavajat... ker ne bo...

Tako je, da se precepimo, in točno to bi morali delat, mi pa NAČRTNO podaljšujemo krizo in trpljenje zato da ne bi umrlo 30.000 starejših ki bodo v naslednjih 5 letih ITAK umrli... no med njimi bo tudi nekaj mlajših do 50 let... ampak manj kot 1%... torej cca. 300 +/-
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Ja tak virus je težko ustavit. Bi bilo lažje, če bi imeli testerje, za katere ne bi potreboval, da jih analizira zdravnik, in da bi se človek lahko testiral vsakodnevno, kot si zdaj lahko testiramo krvni tlak.

Ali pa, da najdemo dobro kombinacijo zdravil.

Mogoče bo poletje pomagalo. V vsakem primeru je zdaj bolje, da zadevo časovno raztegnemo. Mogoče potem kasneje načrtno prekužimo mlajše od 40.. Je več opcij. Iz stališča učinkovitosti je zapiranje okuženih in sledenje kontaktov najbolj optimalno, iz stališča človekovih pravic pa to ni ravno optimalno. Ampak a je pravica tudi to, da se ne okužiš?

Če pustimo, da jih je preveč bolnih od enkrat, bo to preveč dela za zdravnike, ki so pod hipokratovo zaprisego. Oni se morajo trudit. Ne morejo kar pustit človeka umret. Tudi tisti tip iz Slovenj Gradca ne. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

pegasus ::

hamez66 je izjavil:

Če se Slovenija reši korone, ostale države pa trpijo,
Neumnost oz. nemogoče stanje. Virus ne pozna meja in nacionalnosti. Samo poglej sveže trende na kitajskem, kjer nove okužbe pretežno uvažajo.

hamez66 ::

Pomoje bi se dalo s sledenjem, kje se kdo premika in potem v primeru okužbe s kombiniranjem zgodovine ugotoviti možne vire, stike, ki jih je kdo imel, lokacije okužb in podobno. Če bi sledili virom okužb in bi bile karantene "popolne", bi sčasoma lahko izločili vse vire okužb. Morali bi imeti zaprte meje oz. kvalitetno testiranje prihajajočih ljudi.

Sčasoma bo na voljo kvalitetna oprema. Boljši testerji, boljši uničevalci virusov, boljše bo razumevanje pri ljudeh, in se bo dalo več, kot se da v tem trenutku. Sigurno, da bi bilo težko spraviti na 0, ni pa nemogoče. Tajvan je imel prvi primer 20 Januarja, pa ima do danes 322 primerov. Sicer niso čisto na ničli (16 novih primerov danes), so pa blizu.

Ne vem, kje so v Sloveniji kritične točke oz. kakšni načini okužbe so najbolj pogosti. A gre za okužbe v domačih krogih, a gre morda za okužbe v domovih za ostarele, ali gre morda za okužbe zunaj, ali pa morda okužbe v kakšni trgovini..? Te podatke bi bilo dobro vedeti. Ne bomo mogli biti v karanteni celo večnost, ampak dokler ne najdemo pravih načinov obnašanja za obvladanje virusa, je verjetno bolje, da še malo počakamo na varnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

hamez66 ::

Če koga zanima, zakaj sem pristaš sledenja.. tale video me je prepričal:



Opiše kar nekaj različnih scenarijev, tako da vas vabim, da si ga pogledate.

Vazelin ::

Spomnim se, da je tedanja opozicija celo vložila ustavno presojo, češ da kršimo fiskalno pravilo. In da zadolžujemo državo, čeprav smo zniževali javni dolg. No, zdaj bo kriza in bo vse dovoljeno, oziroma celo zaželjeno.

Šarcu bi tut mogu en twitter account skenslat, ker vsaka objava je bolj low :))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tody ::

Treba se je igrat isto igro!

DeeJay ::

Janez bi zaprl WHO strokovnjake. Najboljš jih dat kr pred strelski vod.

Gregor P ::

To dejansko so zelo hude obtožbe, ki jih kot državnik ne smeš izreči kar tako (pomeni jih moraš znati podkrepiti s konkretnimi dejstvi).

Po drugi strani pa je res videti, da odziv WHO pri tej krizi ni bil povsem primeren. Torej bi jim morda lahko očitali vsaj nestrokovnost, slabo ali neprimerno ukrepanje ipd.; kar pa ni enako korupciji!

In pa seveda ta zadnji sem jaz, ki bi to sploh lahko presojal:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tody ::

Maske zdaj so al ne ? :)

VaeVictis ::

DeeJay ::

VaeVictis je izjavil:

Ne hvali preveč WHO...




WHO Spends More on Travel Than on AIDS, Malaria


A ti sploh veš kaj je njihova vloga?

Okapi ::

DeeJay je izjavil:

Janez bi zaprl WHO strokovnjake. Najboljš jih dat kr pred strelski vod.


Pa ko smo že v akciji, še seizmologe, ker niso napovedali zagrebškega potresa.
Za dobro mero pa še za nazaj tudi še kakšnega finančnega ministra in ekonomista, ker niso napovedali krize 2008.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gambino ::

Diktatura Janeza Ivana Janše se nadaljuje: LINK

Vazelin ::

Vlada lahko menja direktorje raznih zavodov in članov. Kje ti vidiš problem lol če so menjali člane? Vsaka vlada jih menja na stotine v mandatu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

solatko ::

To je prvo načelo po Stalinu, zamenjat in odstranit vse tiste, ki jim kakšno dejanje ali izjava ni všeč.
Bravo Ivan, res si bil dober dijak tovariša Franc Popit-a.
Delo krepa človeka

xx23 ::

Okapi je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Janez bi zaprl WHO strokovnjake. Najboljš jih dat kr pred strelski vod.


Pa ko smo že v akciji, še seizmologe, ker niso napovedali zagrebškega potresa.
Za dobro mero pa še za nazaj tudi še kakšnega finančnega ministra in ekonomista, ker niso napovedali krize 2008.>:D


Zraven naj gre še sam, ker je v prejšnji vladavini napovedal, da po njem ne bo nikol več 2 % gospodarske rasti.

solatko ::

D3m - V čem le? Stranka SDS je najbolj enotna stranka v evropi, niti en član ne bo nikoli omenil predsedniku, da mu kaj na njem ni všeč, niti dejanja, niti govorno, niti pismeno, se princ teme nikoli ne zmoti, skoraj tako, kot papež.

To prenaša tudi na državno raven. Sreča je samo v tem, da čisto vseh, povsod ne more zamenjat, pa bi jih z veseljem.
Delo krepa človeka

Vazelin ::

http://topnews.si/2020/04/01/video-zmag...
Za Jelinčiča so ostali v opoziciji izdajalci domovine:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

xx23 ::

Še vedno je tu varda, pride brez odobritve v DZ. Nimam sicer podatka, kakšno je trenutno zdravstveno stanje v njihovi postavi.

D3m ::

Vazelin je izjavil:

http://topnews.si/2020/04/01/video-zmag...
Za Jelinčiča so ostali v opoziciji izdajalci domovine:D


Saj bodo temu primerni rezultati opozicije na volitvah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DeeJay ::

D3m je izjavil:

Vazelin je izjavil:

http://topnews.si/2020/04/01/video-zmag...
Za Jelinčiča so ostali v opoziciji izdajalci domovine:D


Saj bodo temu primerni rezultati opozicije na volitvah.


Če bomo volitve sploh še meli.

Nej mi nekdo pojasni zakaj predlog LMŠ ni bil vredu in ga niso hotli v vladni koaliciji sprejeti?


Če bi res hoteli varovati samo mejo, je ta predlog več kot pošten in se komot z njim vsi strinjamo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fpbs ()

solatko ::

Princ teme si želi vojsko pred in okoli parlamenta, ne na meji. Boli njega k...c za migrante.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fpbs ()

DeeJay ::

Ja sej, mal je čudn.... skoz se straši z virusnimi migranti, sam ko se pa postavi pogoj, da more bit vojska res samo na meji, pa to zavrnejo. Ja pol je pa očitno ne rabjo, če je tko.

In other news
Minister za zdravje Tomaž Gantar sprejel odstop direktorja Janeza Lavreta
https://www.vecer.com/minister-za-zdrav...
Edina pravilna poteza.

Vazelin ::

Pri nas vojska ne bo smela odvažati trupel kot v ITA, če pride do takega obsega in kaosa? Zaradi kljubovanja opozicije ali bo takrat sprejemljivo?

Lepo zna opozicija postati dežurni krivec sedaj, če se razmere slučajno zaostrijo.

Sam rekli bodo: lejte opozicija je bila proti in nismo mogli aktivirat vojske. Jebat ga, opozicija je tako ali tako vedno dežurni krivec

Vojaški medicinci in podoben strokovni kader se lahko vključi v reševanje?

Tole bo še zanimivo:))

solatko je izjavil:

Princ teme si želi vojsko pred in okoli parlamenta, ne na meji. Boli njega k...c za migrante.

Po veliko državah pomaga vojska v boju proti koroni. ;) sem pa prepričan, če bi bil premier kamniški mojster, bi bila sedaj vojska že po sloveniji in skrbela za kršitve, ker bi tudi mediji shillali vojsko da je to super, nujna rešitev češ saj po tujini tudi pomaga oz, bili nevtralni. Prav tako v primeru šarca bi imeli že vsi v samouzolacijo svojo Qr kodo :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

DeeJay ::

Vazelin je izjavil:

Pri nas vojska ne bo smela odvažati trupel kot v ITA, če pride do takega obsega in kaosa? Zaradi kljubovanja opozicije ali bo takrat sprejemljivo?

Lepo zna opozicija postati dežurni krivec sedaj, če se razmere slučajno zaostrijo.

Sam rekli bodo: lejte opozicija je bila proti in nismo mogli aktivirat vojske.

Tole bo še zanimivo:))


To si ga pa kr ornk pihnu. Preber si kaj 37a člen sploh pomeni.
Vojska ima že zdej pooblastila o pomoči pri naravnih nesrečah.

««
22 / 466
»»