» »

Lahek prenosnik v nižjem cenovnem razredu?

Lahek prenosnik v nižjem cenovnem razredu?

Matej1088 ::

Zdravo,

prijateljica bi rada lahek prenosnik v nižjem cenovnem razredu. Potrebuje ga za osnovno rabo. Okleva med naslednjimi izbirami:

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

Najverjetnejša izbira se zdi zadnji računalnik, ki tehta le 2,15 kg, stane pa 336 €. Mnenja?

matobeli ::

Za osnovno rabo bi ji mogoče takle prenosnik prišel še bolj prav: https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Če uporablja facebook, posluša glasbo in gleda filme ter včasih kaj napiše v wordu je čisto dovolj močen. Pa 12" in 1.5kg je kar pomeni da bo dejansko prenosen.

Edina slabost tega prenosnika je da ima precej malo prostora za shranjevanje podatkov, kar pa se lahko popravi z nekim zunanjim diskom ali pa spominsko kartico.

Matej1088 ::

Bi pa bil tale računalnik še cenejši brez Windowsev?

Trdi disk ima samo 64 GB, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matej1088 ()

matobeli ::

Ni na voljo brez windowsov, kar je dobro, saj kolegica ne bo imela nikoli težav z "alternativo".

Disk je samo 64GB, ampak je SSD kar pomeni da je veliko hitrejši od navadnih diskov ki se jih najde v nižjem razredu prenosnikov. Pa še manj energije skuri in se ne bo pokvaril ob premetavanju leptopa.

Za nekih 50€, ali manj, bi se pa tudi moral dobiti kak zunanji 500G disk. Vprašanje je če sploh potrebuje ogromno placa glede na to da ni zahteven uporabnik.

Je pa resna prednost pred konkurenco hofrovih 3 leta garancije.
Tu je pa še Hofrova slabost saj se je treba za take ugodne stvari kar zaboriti, to lahko pomeni kampiranje ob 8h pred štacuno ali pa telefonarjenje če je kje na zalogi.

Lonsarg ::

Hehe, vidim da že uporabljajo W10 screenshote na laptopih, ki imajo sicer zaenkrat še W8.1:)

Drugače pa ja, poceni in lahek 15.4" odpade. Ali več denarja ali pa manjša velikost. 2kg ni lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Sploh pa ekran je kriminalen pri teh budget 15.4" prenosnikih. 768p FTW!

Tist iz Hoferja ima vsaj kar spodobnega IPS FHD

Matej1088 ::

Hvala za pomoč.

Pravi, da ji je 12" zaslon vendarle premajhen. Tablico že ima. Prenosnik pa potrebuje za delo, kot je pisanje besedil, zato bi raje pisala na nekoliko večji zaslon. Razmišljala je celo o nakupu 17" palčnega zaslona, tako da 12" ne bo v redu. :) Če kdo najde še kakšen dober 15" računalnik, bova zelo hvaležna.

Ni na voljo brez windowsov, kar je dobro, saj kolegica ne bo imela nikoli težav z "alternativo".
To pomeni, da je dražje. Za operacijski sistem lahko jaz poskrbim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matej1088 ()

Han ::

mihec87 ::

Če rabi prenosljivost+ velik ekran potem en lahek prenosnik+kupi večji ekran.... 17inch kibla bo hitro stacionarna ker jo bo vlekla parkratt sabo potem pa bo raje brez kot pa da bi jo vlačila sabo...

Matej1088 ::

Han, tista Toshiba se mi zdi zelo v redu. Ji ga bom predlagal.

17inch kibla bo hitro stacionarna ker jo bo vlekla parkratt sabo potem pa bo raje brez kot pa da bi jo vlačila sabo...
Ja, se strinjam.

Matej1088 ::

Je ekran pri Toshibi sprejemljiv?

Han ::

Praktično vsi novi prenosniki pod 500 eur imajo (pod)povprečen ekran. Pri Toshibi in tudi nekaterih ostalih znamkah, ki uporabljajo svetleč (glossy) ekran, je lahko moteč faktor odblesk, zato moraš imeti tak ekran postavljen tako, da je vir svetlobe pred njim...

Matej1088 ::

Hvala!

Matej1088 ::

Sedaj se odločava med HP-jem in Toshibo, vizualno ji je bolj všeč HP. Za še kakšno mnenje bova zelo hvaležna. :)

shadeX ::

Čimdlje stran od HP-ja.

737 ::

Se strinjam.

Han ::

Tudi sam bi rajši vzel Toshibo, iz AltStora, saj jo lahko v primeru, da mi ne odgovarja, v 14. dneh vrnem. SLO garancija in bela barva sta dodaten plus (tipkanje na belo tipkovnico je neprimerno lažje, ker so tipke bolje vidne)...

technolog ::

Toshiba in HP imata skoraj enak procent okvar po treh letih, tako da je tole pizdenje odveč.

Ampak v temle konkretnem primeru ima toshiba boljše specifikacije, tud če upoštevaš, da je 40€ razlike, tako da vseen predlagam toshibo.

Matej1088 ::

Najlepša hvala za vsa mnenja in predloge. Kupila bo Toshibo, sicer iz Amazona, ker je tam rdeče barve (ženske pač).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matej1088 ()

Han ::

Comtech ima rdečo Toshibo z Win 8.1 kar precej ceneje. S poštnino vred pride okrog 350 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Matej1088 ::

Kako veš, da je s poštnino vred 350 EUR? To pomeni 350 EUR, če pošljejo v Slovenijo? Si že kupoval pri njih, gre za ugledno trgovino (če bi npr. morala uvelavljati garancijo)? Jaz si sicer lahko naročim tudi na avstrijski naslov (kot poštno ležeče), kar bi naredil v primeru, če bi naročil iz Amazona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matej1088 ()

Han ::

Prenosnik sem dal v košarico in za dostavo izbral Slovenijo... Nisem še kupoval v tej trgovini; geizhals.de jo rangira na prvo mesto, ker ima trenutno najboljšo ceno.

Matej1088 ::

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matej1088 ()

Matej1088 ::

Še tole: Tako na Comtech-u kot na Amazonu mi za doplačilo ponujajo razne garancije. Nič od tega ne vzamem, ne? Če sem prav seznanjen, mi po zakonu morajo vsaj eno leto jamčiti, da stvar nima napak?

Han ::

12 mesecev garancije je minimum. Če Toshibo kupiš pri nas, dobiš 24 mesecev, pa še tipkovnica bo slovenska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bond007 ::

http://www.amazon.de/gp/product/B00Q2R2...
Ok ni najlažji, tudi procesor ni najhitrejši, ampak 256GB ssd in full hd za takšno ceno res težko dobiš...

mtosev ::

tole je res top prenosnik za to ceno. edino je zaslon ubogi, ker je tn
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matej1088 ::

bond007, hvala, ji bom predlagal, čeprav mislim, da se bo odločila za Toshibo.

Han, sem še nekoliko raziskoval. Čeprav na Comtechu nikjer ne najdem določb o garanciji (najbrž zaradi mojega šepavega znanja nemščine), poleg tega še čakam na njihov odgovor na email, ki sem jim ga poslal že v petek (v angleščini), velja kjerkoli v EU vsaj 24-mesečna garancija.

Han ::

Tudi jaz na Comtech ne najdem splošnega dokumenta o garanciji, ki bi praviloma morala biti 2 leti... Si jim poslal povpraševanje prek kontaktnega obrazca (infocenter gumb v rumeni glavi - Kontakt)?

Matej1088 ::

Pred dobro uro so mi odgovorili glede poštnine - sicer tako, da so me napotili na splošna pravila, ki sem jih poznal že prej, čeprav sem jim postavil vprašanje glede konkretnega izdelka. Ampak sem sedaj že sam dobil odgovor - preko tvoje metode, torej tako, da sem izdelek dal v košarico in se mi je skupni znesek prikazal tik pred plačilom.

Če se bo prijateljica dejansko odločila za nakup preko Comtecha (vse kaže tako), jim bom najbrž še enkrat poslal email glede garancije, čeprav skoraj ne verjamem, da ne bi bila vsaj dve leti oz. niti ne more biti, glede na to, da tako zahtevajo pravila EU.

Hvala!

Matej1088 ::

Glede garancije so mi odgovorili: "The manufactor warrenty is 12 months." Kar je zanimivo, saj bi po pravu EU garancija morala biti vsaj 24 mesecev?

Lonsarg ::

Proizvjalec ima lahko samo 12 mesecev ali celo brez garancije.

Prodajalec je tisti, od katerega direktiva in tudi Slo zakonodaja zahteva 2 leti. Če ni proizvajalčeve mora sam kriti.

Matej1088 ::

Ko sem jih napotil na zakonodajo EU, so mi tole odgovorili: "Die Herstellergarantie beträgt 12 Monate. Gewährleistung 24 Monate." Torej očitno vendarle 24 mesecev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik do 300€

Oddelek: Kaj kupiti
294867 (2088) LeXani
»

Izziv za poznavalce budget prenosnikov 250€-300€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15631239 (25312) sameone
»

Čimcenejši prenosnik za vsakdanjo rabo

Oddelek: Kaj kupiti
393265 (2545) D3m
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
124122 (2825) broken/link

Več podobnih tem