» »

AMD R3xx series

AMD R3xx series

Temo vidijo: vsi
««
82 / 115
»»

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

Ma če navite radeonke delajo potem že


Vsaka kartica, ki ima OC dream nebo delala dolgo. Ampak, vseeno se priporoča 650EUR kartico na podlagi OC-ja. Ko se je pa 7850 navila dejansko za 50% iz 800/860 mhz na 1250 Mhz... takrat je bila verjetno GTX 660 boljša in OC je bil nepomemben.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Vsaka kartica, ki ima OC dream nebo delala dolgo.

Aham, torej radeonke več ne bomo navijali ? Zdaj je popularno downclockanje pa undervoltanje pa to?

Ampak, vseeno se priporoča 650EUR kartico na podlagi OC-ja.

Priporoča se to, kaj si nekdo želi in če bo to hw decoder, shadowplay, ali pa PCARS (preferirana igra ki deluje pač bolje), autocad, RT, pač nebo vzel amdja.
Ti se pa vedno obešaš samo in izključno na svoje želje in potrebe, BF4, AotS, Battlefront... Kaj še? Kaj pa če to človeka ne briga?

Ko se je pa 7850 navila dejansko za 50% iz 800/860 mhz na 1250 Mhz... takrat je bila verjetno GTX 660 boljša in OC je bil nepomemben.

Takrat sem kupil 7870 in jo 3 leta gonil na 1250 z powerlimitom do konca.
Je pa bla drek od kartice zaradi driverjev na dualmonitorju, ker ni idlala in v cadu ga je znala srat.
Drugih uporabnih funkcij pa ni imela, za razliko od nvidije takrat. Bimbo.

Zdaj se pa umiri pa idi spat jutr treba na faks, ni potrebe da si nesramen, ko ni po tvojem.
Al pa si kupi Fury oz. nano pa odklepaj pa navijaj po želji. Lahko vzameš tudi 290 in jo naviješ na 390X ali to več potem ni aktualno?

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Epialt ::

m0LN4r je izjavil:

Aja mimogrede, to se dogaja naključno ali po določenem času?

Naključno. Od 1min-15min

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

Vsaka kartica, ki ima OC dream nebo delala dolgo.

Aham, torej radeonke več ne bomo navijali ? Zdaj je popularno downclockanje pa undervoltanje pa to?

Ampak, vseeno se priporoča 650EUR kartico na podlagi OC-ja.

Priporoča se to, kaj si nekdo želi in če bo to hw decoder, shadowplay, ali pa PCARS (preferirana igra ki deluje pač bolje), autocad, RT, pač nebo vzel amdja.
Ti se pa vedno obešaš samo in izključno na svoje želje in potrebe, BF4, AotS, Battlefront... Kaj še? Kaj pa če to človeka ne briga?

Ko se je pa 7850 navila dejansko za 50% iz 800/860 mhz na 1250 Mhz... takrat je bila verjetno GTX 660 boljša in OC je bil nepomemben.

Takrat sem kupil 7870 in jo 3 leta gonil na 1250 z powerlimitom do konca.
Je pa bla drek od kartice zaradi driverjev na dualmonitorju, ker ni idlala in v cadu ga je znala srat.
Drugih uporabnih funkcij pa ni imela, za razliko od nvidije takrat. Bimbo.

Zdaj se pa umiri pa idi spat jutr treba na faks, ni potrebe da si nesramen, ko ni po tvojem.
Al pa si kupi Fury oz. nano pa odklepaj pa navijaj po želji. Lahko vzameš tudi 290 in jo naviješ na 390X ali to več potem ni aktualno?

Lp


Kva tebe mede?
No, dej povej? To, da folk uporablja radeonke? Dej že mir stem.

OC - pač krajša življensko dobo grafične in lahko crkne.
V zadnjem benchmarku v frostbite 3 enginu R9 380 ubije GTX 960 v Dx11 načinu na 1080P. Poglej si vsaj 25-30% je hitrejša. Forstbite 3 pa igra kar veliko vlogo ...

hojnikb ::

a frostbite3 je po novem konkretna igra ?
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

a frostbite3 je po novem konkretna igra ?


Saj sem omenil engine frostbite 3, če slučajno trollaš.

FB3 pa bo poganjal kr nekaj dobrih špilov.

m0LN4r ::

@hojnik
Moj point je, da enkrat tko piha veter za njega drugič pa tko...
Sicer on še tega ni opazil.

To, da folk uporablja radeonke?

Čist prav, da se za vsakega najde nekaj uporabnega. Ti pač preferiaš performance dveh treh (+beta) špilov nad vse, za druge stvari se ti pa jebe.
Je tko al ni tko? Važn je, da je amd. Meni je vseeno kaj je, povem pa vsakemu kaj nudi vsaka stvar in kje je dobra.
Ti pa znaš samo hvalit amd in šimfat nvidio.

Pa še človeku, ki igra izključno špile kjer je žal nvidia boljša in mu prav pride hw dekoder, ker ga nima, boš ga posiljeval z amdjem.
Kakor si že dvakrat uletel v cad temo z radeonko pa se ti niti ne sanja o teh stvareh nič, youtube kids FTW

OC - pač krajša življensko dobo grafične in lahko crkne.

Torej od zdaj naprej ne navijamo pa unlockamo več radeonov pa amdjev, ker bodo crknili?... se sprašujem.
Ne glede nato, da 580ke še kr rendrirajo po 5 letih.

A tvoja 7850 pa FX še delata al si ju downclockal za ziher, da zdržita še 5 let?

*Lahko bi bil malo manj tipičen fanboy (pudarek na tipičen), pa ne obnašaj se kot trmasto dete.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

@hojnik
Moj point je, da enkrat tko piha veter za njega drugič pa tko...
Sicer on še tega ni opazil.

To, da folk uporablja radeonke?

Čist prav, da se za vsakega najde nekaj uporabnega. Ti pač preferiaš performance dveh treh (+beta) špilov nad vse, za druge stvari se ti pa jebe.
Je tko al ni tko? Važn je, da je amd. Meni je vseeno kaj je, povem pa vsakemu kaj nudi vsaka stvar in kje je dobra.
Ti pa znaš samo hvalit amd in šimfat nvidio.

Pa še človeku, ki igra izključno špile kjer je žal nvidia boljša in mu prav pride hw dekoder, ker ga nima, boš ga posiljeval z amdjem.
Kakor si že dvakrat uletel v cad temo z radeonko pa se ti niti ne sanja o teh stvareh nič, youtube kids FTW

OC - pač krajša življensko dobo grafične in lahko crkne.

Torej od zdaj naprej ne navijamo pa unlockamo več radeonov pa amdjev, ker bodo crknili?... se sprašujem.
Ne glede nato, da 580ke še kr rendrirajo po 5 letih.

A tvoja 7850 pa FX še delata al si ju downclockal za ziher, da zdržita še 5 let?

*Lahko bi bil malo manj tipičen fanboy (pudarek na tipičen), pa ne obnašaj se kot trmasto dete.


S tvojih ust v božja ušesa. :)) LOL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Epialt je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Aja mimogrede, to se dogaja naključno ali po določenem času?

Naključno. Od 1min-15min

Zle sm šel od začetka igral 35 minut brez pavze, dal vse na maks pa me ni vrglo ven pa niti erorja ni blo.
Edina stvar ki sem jo naredil, je da sem tist youtube record plac zmanjšal na 500mb v igri.

A maš slučajno kak DLC oz. se to zgodi tudi pozneje v igri? Bom še malo probal pozneje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Epialt ::

Ubistvu se meni tudi ni zgodilo prvih 30min igre.
Nimam DLC. =)

Epialt ::

EDIT:
Mail, ki sem ga poslal na mindfactory, ker me je matru firbec.

Polomljena angleščina z malo bullshita z moje strani:
I've been having some issues with the GPU ( MSI r9 390 ), and I'm not the only one.
Most games I tried work for about 10mins then the gpu driver seems to stop working.
I've read all the pages on their support forum, and a tons of people are getting fed up with AMD and their drivers.
https://community.amd.com/thread/183430 - almost 60 pages + more everyday.
For me, the GPU worked well under the stress-test but it just can't normaly perform in a lot of games.
I was wondering if you had any sent-backs because of this ?
Thank you for your time and help.

ODGOVOR:
Sadly that is a known Problem. You can send it to us back and we will fix it for you.
Mit freundlichen Grüßen
Ihr Mindfactory Service Team

PredatorX ::

Si probal z driver cleanerjem in 15.9.1 beta driver?

D3m0r4l1z3d ::

Meni pa gta5 na 290x večkrat na 30fps pade, vsync on, tako da je večino časa 60 fps, ampak s 16gb rama, i7 4790k, matična za okoli 180 eur tega pač ne prenesem, kaj bi lahko bilo in to tudi kadar na 720p na tv igram

PredatorX je izjavil:

Si probal z driver cleanerjem in 15.9.1 beta driver?

A se to dogaja še na kakšni drugi 390, enkrat si pisal, da si večim sestavil s 390 gaming pc
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

Pa kolikokrat moraš ti dobit pojasnilo, da je ta problem večinoma GTA V problemn. Čae pa folk ugrade win 8.1 na win10 ...

Anymal, dej kup si NVIDIO pa pust to temo na miru.

Epialt ::

PredatorX je izjavil:

Si probal z driver cleanerjem in 15.9.1 beta driver?

Sem =)

D3m0r4l1z3d ::

Hvala za nasvet, bom naslednjo res nvidio, očitno jih veliko tako naredi, ker radeon je krš
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

Epialt, kako pa mislijo oni fix it for you, a ti bodo drugo grafo dal, mogoče 390x :-), kako je sploh možno, da samo na 390 ta globalni problem
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Epialt ::

1.)
Dear support team,
How can you fix it?
Hardware issue that needs tweeking or RMA ?

2.)
Dear Customer,
we will send it back to the manufacturer they can fix that Kind of Problems.

1.)
Dear support team,
I will just wait a bit longer.
It's been only a week since I've got the motherboard and rams back. ( JA, RAMI IN PLATA SO ŠLI NAZAJ ( RMA ) )
If I send more things back I will spend a small fortune on the post office bills :D.
I'll do some more testing, If AMD won't put out new drivers soon then I will contact you again ok?
For now, Thank you for your time and help.
Have a nice day.

2.)
Dear Customer,
that is a good idea. ;)
I would recomment yout also to try an old one.
Best regrats,

D3m0r4l1z3d ::

Kako lahko manufakturer to reši, jo bodo downclockali tovarniško,

Kind regrets, lol
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Senitel ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Meni pa gta5 na 290x večkrat na 30fps pade, vsync on, tako da je večino časa 60 fps

Ja glej vsync tko dela... Če ti frame rate pade pod 60 fps, se zamudi en cel refresh cikel in ergo imaš 30 fps. Edina rešitev je adaptiven vsync, ki se izklopi, če framerate pade pod 60 fps.

D3m0r4l1z3d ::

Vsync imam, ker navkljub izdatnemu hlajenju, kurčev radeon poleti preko 85 st. C in postane vse bolj glasno, očitno dečko Napajalc mora adaptive vsync reklamirat za brzdanje top shit radeonk, ker samo vsync je bedna rešitev

V testu v reviji Bug so v enakem ohišju 2 geforce 980 na 4k gnal, pa so pod 80 temp. obdržal, očitno jih je nvidia podkupila, zgleda sežejo tudi v bivšo jugo, ne samo english strani in pol youtube

Jebemti amd, msi in fractal design
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

Kaj ko bi si ubavil GTX cardtico in pustil to temo na miru?

D3m0r4l1z3d ::

Kaj ko bi ti teme nehal uporabljati za propagando radeonk
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Meni pa gta5 na 290x večkrat na 30fps pade, vsync on, tako da je večino časa 60 fps, ampak s 16gb rama, i7 4790k, matična za okoli 180 eur tega pač ne prenesem, kaj bi lahko bilo in to tudi kadar na 720p na tv igram

PredatorX je izjavil:

Si probal z driver cleanerjem in 15.9.1 beta driver?

A se to dogaja še na kakšni drugi 390, enkrat si pisal, da si večim sestavil s 390 gaming pc

Anymal dokler bodo špile delal najprej za konzole (amd), potem pa poceni preportirali (pa tudi če javnosti rečejo, da ni res) bo pač tak.

@Epialt
Danes popoldan lahko še malo probam pa ti javim....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj ko bi ti teme nehal uporabljati za propagando radeonk


In kakšna je ta propaganda?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: m0LN4r ()

D3m ::

Hmmmmmmmm. Letaki/posterji?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: m0LN4r ()

Epialt ::

m0LN4r je izjavil:


@Epialt
Danes popoldan lahko še malo probam pa ti javim....

Super, tnx

m0LN4r ::

Epialt je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


@Epialt
Danes popoldan lahko še malo probam pa ti javim....

Super, tnx

Evo več se mi ne da. Igral sem 1h20m brez pavze, niti enkrat me ni vrglo ven:


*Je pa igra res buggy, še ene pol leta bi jo lahko komot popravljali za tako ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Hmmmmmmmm. Letaki/posterji?

Če bi on imel za to denar, bi tudi to delal, verjemi.

Ja, konzole so zaton pc iger, hkrati pa jih še vedno niso dosegle
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Truga ::

Konzole so priblizno tako zaton PC iger kot je bil swtor wow killer.

denisbegood ::

A je to problem samo na win 20 ali.na vseh OS?

Jst ::

>Kako lahko manufakturer to reši, jo bodo downclockali tovarniško,

Moje mnenje: Če je rešitev za ta problem underclock, potem bi verjetno naredili en stress test (verjetno imajo na voljo kakšne tovarniške utility-je) in temu primerno modificirali BIOS.


>V testu v reviji Bug so v enakem ohišju 2 geforce 980 na 4k gnal, pa so pod 80 temp. obdržal

Če so nastavili target temp takšen, potem itak, da ni šlo čez 80C...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SuperVeloce ::

Vse, kar dopusti nad nekih 80°c, je slab cooling design in/ali posiljena optimizacija glasnosti (ali pa enostavno previsok clock/voltage), ker ti dodaten leakage na čipu povozi vse pluse (recimo učinkovitejšo disipacijo na hladilniku zaradi višje temperaturne razlike)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

PredatorX je izjavil:

Fury se kr lepo drži z GTX 980Ti. Fury pusti GTX 980 daleč zadaj.
Verjetno ti bo 650-700€ grafična z OC-jem (1500mhz@GTX 980/TI) držala zelo dolgo časa.

Jah to je DX11 verzija.. mislim, da bo battlefront tudi na DX12


Ampak je 980 cenejša in veliko bolj future proof, ker ima 6 GB rama. Remember?

hojnikb ::

980 z 6GB vrama ?

Kje ?
#brezpodpisa

NightHawk ::

Sem si narobe zapomnil, da sta 980 Ti in 980 enake zasnove kar se pomnilnika tiče.

Vendar mi je presenetljivo, da se kot prednost 390/x daje tistih 8GB rama, vendar je kartica glede grafične moči primerna za 1080p in pa 2K recimo.

Fury X, ki pa je primerna tudi za višje resolucije ima pa samo 4GB vendar to nikogar ne zmoti. Zakaj je temu tako?

hojnikb ::

>4GB vendar to nikogar ne zmoti. Zakaj je temu tako?

Fanboy bias...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Fury X, ki pa je primerna tudi za višje resolucije ima pa samo 4GB vendar to nikogar ne zmoti. Zakaj je temu tako?

Vedno je treba kričat z večjo številko, enkrat 8gb drugič pa 4096 hrčkov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Evo pa je še ta v trgovinah, odlično da se znebite podhranjenih Fury kartic z 4GB in zamenjate z dualgpu in 16gb rama.


navalite še na to fanboyi, 1024bit, 16GB, over 5000 shader units, 4x8 pin, ni da ni:

http://www.mindfactory.de/product_info....

730EUR only :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

NightHawk je izjavil:

Sem si narobe zapomnil, da sta 980 Ti in 980 enake zasnove kar se pomnilnika tiče.

Vendar mi je presenetljivo, da se kot prednost 390/x daje tistih 8GB rama, vendar je kartica glede grafične moči primerna za 1080p in pa 2K recimo.

Fury X, ki pa je primerna tudi za višje resolucije ima pa samo 4GB vendar to nikogar ne zmoti. Zakaj je temu tako?


Problemček je HBM.
Sej so zmer problemi in debate. Ko sta GTX 780/TI imeli 3GB vs R9 290/X 4GB VRAMA to ni problem še GTX 770 za 2GB VRAMA pa očitno nikogar ni motilo.
http://www.anandtech.com/show/9390/the-...

Uglavm tudi NVIDIA nebi imela 8GB HBM VRAMA, če bi trenutno uporabili HBM.
Zdej nevem zakaj takšen HYPE okoli HBM-ja, ki ga je folk naredil.. če CPU-ju daš DDR5 namesto DDR3 nebo kr magično dobil boost. HBM je pač varčen in manj placa zavzame, ampak trenutno pa še ni neka nuja po HBM-ju.

NightHawk ::

PredatorX je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Sem si narobe zapomnil, da sta 980 Ti in 980 enake zasnove kar se pomnilnika tiče.

Vendar mi je presenetljivo, da se kot prednost 390/x daje tistih 8GB rama, vendar je kartica glede grafične moči primerna za 1080p in pa 2K recimo.

Fury X, ki pa je primerna tudi za višje resolucije ima pa samo 4GB vendar to nikogar ne zmoti. Zakaj je temu tako?


Problemček je HBM.
Sej so zmer problemi in debate. Ko sta GTX 780/TI imeli 3GB vs R9 290/X 4GB VRAMA to ni problem še GTX 770 za 2GB VRAMA pa očitno nikogar ni motilo.
http://www.anandtech.com/show/9390/the-...

Uglavm tudi NVIDIA nebi imela 8GB HBM VRAMA, če bi trenutno uporabili HBM.
Zdej nevem zakaj takšen HYPE okoli HBM-ja, ki ga je folk naredil.. če CPU-ju daš DDR5 namesto DDR3 nebo kr magično dobil boost. HBM je pač varčen in manj placa zavzame, ampak trenutno pa še ni neka nuja po HBM-ju.


Kaj je zdej problem? Jest sem še zmerom mnenja, daje za 1080p (ali 1200p) dovolj 2gb rama, kolikor ga ima GTX 770.

Neverjetno je kolikokrat ti sam sebe kontriraš znotraj enega posta, kaj šele znotraj ene teme. Kaj ima tukaj veze kaj bi nvidia imela če bi imela HBM? Kdo je naredil hype okoli HBM? Meni se zdi, da ga kvečjemu ti delaš, če sploh kdo.

Preprosto vprašanje - če nekdo izbira med 980 Ti in Fury X, kaj je boljši nakup in zakaj?

PredatorX ::

Če nisi dojel sem ti hotel povedat zakaj ima Fury X samo 4Gb HBM rama.
- Ne in 2Gb VRAMA ni dovolj za ULTRA TEXTURES 1080P.

hojnikb ::

torej potemtakem tudi fury x ni dovolj za ulta in 1440 ?
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

torej potemtakem tudi fury x ni dovolj za ulta in 1440 ?


dej poglej si tole

NightHawk ::

PredatorX je izjavil:

Če nisi dojel sem ti hotel povedat zakaj ima Fury X samo 4Gb HBM rama.
- Ne in 2Gb VRAMA ni dovolj za ULTRA TEXTURES 1080P.


To kar si ti povedal je jasno. Naredil si povzetek.

Kar te sprašujem je, če se ne kdo odloča izključno med 980 Ti in Fury X, kaj naj kupi in zakaj?

PredatorX ::

Zakaj pa to sprašuješ mene?
Hojnikb in molnar naj ti odgovorita.

NightHawk ::

Ker njuna odgovora razumem tvojega (če pravilno predvidevam) pa ne. In ne rabim pojasnil za nekaj kar razumem.

PredatorX ::

NightHawk je izjavil:

Ker njuna odgovora razumem tvojega (če pravilno predvidevam) pa ne. In ne rabim pojasnil za nekaj kar razumem.


In kakšen je moj odgovor?

NightHawk ::

Nevem kakšen je, zato te pa sprašujem. To je napisano v postu, ki si ga quotal.

hojnikb ::

danes je slab cas za nakup katerekol grafike.

ampak ce mors dat od sebe 700e, vzames 980ti. bolsi dx11 driverji, ni coilwhine-a, 2gb vrama vec, cukrčki ala hevc hdmi 2.0....
#brezpodpisa
««
82 / 115
»»