» »

Snemljiv zobni aparat

Snemljiv zobni aparat

menjalnik ::

Vroča debata to jutro, zobni aparat!

Kolega je dobil zobni aparat, baje tudi redno hodil na preglede prejšnja leta, nakar se je zdaj prejšnji mesec odločil, da bo aparat nehal nositi, ker je on sedaj zadovoljen z enim zobom, ki ga je bilo treba premakniti naprej. Tip je seveda polnoleten :)

Kaj se zdaj naredi s tem aparatom, vrže stran lahko ali vrne ortodontinji? Ali to lahko samo nehaš hodit na preglede in to je to?

Prepričeval sem ga, da takoj ko bo nehal nosit se bo zob začel spet premikati spet nazaj, vendar je on odločen>:D

Hvala

Ganon ::

Sem nosil snemljivega in fiksnega. Terapije ne smeš nikoli prekiniti sam, ker s tem tvegaš, da se zobje počasi pomaknejo v prvotno stanje, oziroma se situacija še poslabša. Zobje trenutno niso povsem fiksni, zakoreninjeni. Sestrična je naredila napako, ko ni nosila snemljivega aparata po tistem, ko so ji sneli fiksnega. Zob nima več ravnih. Zdaj ji je žal, a je prepozno. Bi jih morali ponovno ravnati.

Aparat pa lahko obdrži, ni last ortodonta. Si pa dela škodo, to je dejstvo.

menjalnik ::

Kolikor vem ga zavarovalnica krije. No potem ga lahko najbrž tudi zavrže

hawkwood ::

Naj se pogovori z ortodontom? Drugače pa kot si že sam ugotovil, zobje se mu bodo spet postavili v prvotno stanje če kar prekine. Aparat pa mislim da drugemu kot njemu tako ne koristi in je po zdravljenu za stran.

LJ4L ::

Zakaj se je tako odločil? Čudno se mi zdi, da bi nekdo rad škodoval samemu sebi.
LP from LJ

Smurf ::

Ja, v vecina primerov se zobje zacnejo spet nazaj pomikati v prvotno lego.

menjalnik ::

Jebat ga 100 ljudi, 100 čudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216470 (3946) Robocop1
»

Zobni aparat

Oddelek: Loža
309552 (7134) Rias Gremory
»

Fiksni zobni aparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5317179 (15778) gruntfürmich
»

Zobni aparat, kako je s tem

Oddelek: Loža
61920 (1598) ZigaZiga
»

zobni aparat

Oddelek: Loža
132961 (2635) para!

Več podobnih tem