» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
120 / 132
»»

roberto1 ::

Zato, ker so po mojih izkušnjah vsaj nekaj razredov za vodilnimi kitajskimi proizvajalci. Ne samo, da imajo težave s softwareom, ne uspejo sestavit skupaj telefona da že na oko ne bi bilo nekaj narobe (govorim o mehanskih proizvodnih napakah konstrukcije). Xiaomi, Meizu, ZTE, Oneplus, Huawei, Lenovo, Leeco - načeloma dobiš pričakovano kvaliteto. Verjetno tudi Oppo in Vivo na Kitajskem. Ostalo je velika loterija.

Pithlit je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Znamk kot so Elephone, Umi in podobnih bi se izognil v loku.

Zakaj?
Someday never comes!

Dimnik ::

Roberto1.....pozabo si nubio...hahaha

Mimogrede, si dobil danes paketek vidim......baba na pošti mi je še priporočano uturila..to ne moreš verjet...

roberto1 ::

Nubia je pod ZTE, tako da nisem pozabil:))))

Jap, dobil. Vse štima!

Dimnik je izjavil:

Roberto1.....pozabo si nubio...hahaha

Mimogrede, si dobil danes paketek vidim......baba na pošti mi je še priporočano uturila..to ne moreš verjet...
Someday never comes!

Dimnik ::

Elephone r9 in s7 ne izgledata slabo na slikah....

roberto1 ::

Na slikah vsi lepo zgledajo:))))


Dimnik je izjavil:

Elephone r9 in s7 ne izgledata slabo na slikah....
Someday never comes!

Pithlit ::

roberto1 je izjavil:

Ne samo, da imajo težave s softwareom, ne uspejo sestavit skupaj telefona da že na oko ne bi bilo nekaj narobe

Po mojih izkušnjah pa našemu Elephon-u ne fali nič.

Zdaj pa ne vem... a so več vredne tvoje izkušnje (granted, pojma nimam kakšne naj bi bile... si pa zelo samozevesten v svojih izjavah) al moje (ko imam tale elephone po rokah več kot leto).
Life is as complicated as we make it...

Dimnik ::

Model telefona?

Pithlit ::

A naš? Trunk.
Life is as complicated as we make it...

flameir ::

Kolega je imel P8000in mi ni falil nič, razen to, da je bil (vsaj meni) obupno grd. Če pogledam nove Elephone, so pa tudi dizajnersko lepi. P.S. Kolega je po cca pol leta telefon izgubil na smučanju, žal je za vedno ostal v snegu, smo ga pa še sva dni lahko klicali nanj.. :D Potem je nabavil S6 edge in vseskozi trdi, da je sicer telefon zares premium za v roko, ampak samo delovanje in baterija pa da se lahko skrijeta pred P8000.
edit: fotkič je seveda boljši na samsungu, ampak še enkrat hočem rečt, da trdi, da je performance precej slabši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Pithlit ::

Hočem povedat le to da je ful grdo kar tko počez sodit čez neke firme samo zato ker človek še ni 'slišal' zanje pa je nekje na netu prebral da je to krš. Ker... smo tako govorili tudi za Huawei, ZTE, Xiaomi, Meizu... pa se izkaže da smo se motili. Nekateri to še vedno počnejo "vse s kitajske je krš", drugi pravijo "vse neuveljavljene kitajske znamke so krš"... tretji si pa včasih upamo reskirat, pa vemo povedat da večinoma s temi znamkami ni nič narobe.

Dotično Elephone delajo dobro. Lahko pa, seveda, ostanemo Xiaomi fanboy club (kar je ta tema dejansko postala) pa zavračamo vse ostalo. Tako kot to počnejo Samsungovci pa Japkarji. Saj ni problem.
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

Ravno sem na Tajskem. Tukaj se Oppo in Vivo lepo prodajata, o Xiaomi pa ni ne duha ne sluha. Ve mogoce kdo zakaj?

Ima pa vseeno vsak drugi Apple (6 in 6s) v roki, tudi ce na stantu prodaja artikle za 50 banhtov (dober evro).

Sem sprobal Vivo V5 Plus in Oppo F1s. Sicer sta kar draga napram Xiaomi, ampak kvalitetna. Moja, ki je Apple fan je sprobala Oppo in je navdusena. Izgled ima tako zunaj kot SW skoraj identicen ajfonu 6.

roberto1 ::

Vidim, da se nismo razumeli. O svoji izkušnjah ne bom več razpredal, ker tukaj uporabniki na slo-tech vedo o čem govorim. Ne gre zato, da sem apriori proti nekaterim znamkam. Gre za konsistentnost proizvodnje.
Marsikaterem brandu uspe lansirat en produkt, ki je recimo temu ok. Marsikateri uporabnik dobi unit, ki je dobro narejen. Ti temu praviš "večinoma".
Pri znamkah o katerih govorim tega ni. Vsaj ne v taki meri.
Če je tvoja izkušnja s katerokoli znamko ok - stick to it. Je pa razlika med skupino proizvajalcev, ki sem jih napisal, do vseh ostalih. Fakt. Pa ne, da sem sprobal vse znamke na svetu, ampak sprobal sem jih res veliko.
Ne zdaj bit osebno užaljen, če tebi dela vredu. Super. Ampak tukaj ljudje hočejo dobit največ za svoj denar in imet čim manjšo loterijo. Itak je že celoten enterprise loterija na kvadrat.
To je to. In priporočam to, kar vem da dela v veliki večini dobro. Tudi izpostavim, kar ni vredu. In tudi omenjene znamke kdaj kaj zaj....... Ne pa v osnovah. In o tem se pogovarjamo. O osnovah.
Daleč od tega da je to tukaj Xiaomi fanboyizem. Pač delajo zanesljive naprave, ki so največji "bang for the buck". Xiaomi priporčam komurkoli anyday. Zakaj? Ker je izdelava brezhibna. Ker so osnove sve na mestu. Ker veliko njhovih naprav dela že kar nekaj časa. Ker vlagajo veliko v update svojega vmesnika, ker je community ogromen in ker je izkušnja počez vseh atributov stabilna. Veš kaj lahko pričakuješ in to v 99% dobiš.

Ko prideš enkrat do 200€ budžeta ni več hec. In če nekomu priporočaš zadevo mora bit spot on. Vem pa, da je Xiaomi recimo med nekaterimi ljudmi nepriljubljen, ker zdaj to kao vsi furajo. Ampak če se greš ekstra eksotiko, bodi pripravljen tudi na ekstra težave. Konsistentnost je ime igre. Sloves glede zanesljivosti se gradi dolgo časa.




Pithlit je izjavil:

Hočem povedat le to da je ful grdo kar tko počez sodit čez neke firme samo zato ker človek še ni 'slišal' zanje pa je nekje na netu prebral da je to krš. Ker... smo tako govorili tudi za Huawei, ZTE, Xiaomi, Meizu... pa se izkaže da smo se motili. Nekateri to še vedno počnejo "vse s kitajske je krš", drugi pravijo "vse neuveljavljene kitajske znamke so krš"... tretji si pa včasih upamo reskirat, pa vemo povedat da večinoma s temi znamkami ni nič narobe.

Dotično Elephone delajo dobro. Lahko pa, seveda, ostanemo Xiaomi fanboy club (kar je ta tema dejansko postala) pa zavračamo vse ostalo. Tako kot to počnejo Samsungovci pa Japkarji. Saj ni problem.
Someday never comes!

Samael ::

SumTingWong je izjavil:

Ravno sem na Tajskem. Tukaj se Oppo in Vivo lepo prodajata, o Xiaomi pa ni ne duha ne sluha. Ve mogoce kdo zakaj?

Ima pa vseeno vsak drugi Apple (6 in 6s) v roki, tudi ce na stantu prodaja artikle za 50 banhtov (dober evro).



Verjetno zato, ker jih tam uradno ni. Podobno kot pri nas.
Eden redkih večjih tujih trgov (poleg domačega kitajskega) za katerega se je bralo, da je Xiaomi prodrl (torej z uradno distribucijsko mrežo, itd...) je, če me spomin ne vara Indija.
Sicer na wiki zdajle berem, da je prisoten tudi v Maleziji in Singapurju in da prodira še na nekaj malega tujih trgov, ampak razlog bo najbrž vseeno ta, kot sem omenil - da na Tajskem nimajo svojega predstavništva in razvejane distribucijske mreže.

YaN-cH ::

Iščem telefon za mamo pogoj je da podpira Slovenščino. Ker ne sledim več teji temi, nisem na tekočem kaj se splača kupiti. Telefon naj dela spodobne slike (Slikanje slaščic in dopust), buget pa je okoli 200€. Zelo zaželjeno je delovanje out of the box, ne da se mi ukvarjati z flešanjem romov.

Hvala

roberto1 ::

Tole bo potem težava, ker skoraj noben kitajski telefon za tak budžet ni "out of the box" s slovenščino predinštalirano in na nivoju, ki bi bil uporaben (tu govorim o t.i. multilanguage romih trgovcev, ki so površinsko delno prevedeni).

Tudi če kupiš kitajski telefon recimo pri nas v BB, mimovrste, enaa ali kateremkoli drugem trgovcu, slo ne bo na njem in še precej dražji bo, bo pa sicer garancija teh trgovcev.
Za "out of the box" je potrebno gledat telefone, ki se prodajajo uradno pri nas ali v prosti prodaji ali pa pri operaterjih. Cene so seveda temu primerno višje.

Če si pripravljen malce dela vložit v tak telefon pa imaš seveda obilo opcij. Zavoljo slo jezika seveda cela Redmi paleta od 3, 3s,4, in pa Note serija 3/4....Če poflašaš Zuk Z2, zna tudi bit zelo dober telefon, Mi5 je skoraj na dosegu, kak Leeco tudi zna presenetit itd...Pač pri vseh je treba nekaj malega postorit, "out of the box" so pogojno uporabni, sploh kar se jezika tiče!

Če pa hočeš v trenutku rešit problem z vsemi zgoraj omenjenimi težavami, pa vzameš Huawei P8lite za 199EUR in je situacija rešena:)



YaN-cH je izjavil:

Iščem telefon za mamo pogoj je da podpira Slovenščino. Ker ne sledim več teji temi, nisem na tekočem kaj se splača kupiti. Telefon naj dela spodobne slike (Slikanje slaščic in dopust), buget pa je okoli 200EUR. Zelo zaželjeno je delovanje out of the box, ne da se mi ukvarjati z flešanjem romov.

Hvala
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

next3steps ::

roberto1 je izjavil:

Zato, ker so po mojih izkušnjah vsaj nekaj razredov za vodilnimi kitajskimi proizvajalci. Ne samo, da imajo težave s softwareom, ne uspejo sestavit skupaj telefona da že na oko ne bi bilo nekaj narobe (govorim o mehanskih proizvodnih napakah konstrukcije). Xiaomi, Meizu, ZTE, Oneplus, Huawei, Lenovo, Leeco - načeloma dobiš pričakovano kvaliteto. Verjetno tudi Oppo in Vivo na Kitajskem. Ostalo je velika loterija.

Pithlit je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Znamk kot so Elephone, Umi in podobnih bi se izognil v loku.

Zakaj?

Preferira Šaomija, tko kot eni Golfa in Bemfice. Fanboy po domače.
Umi Plus E?

MucuCat ::

next3steps je izjavil:


Preferira Šaomija, tko kot eni Golfa in Bemfice. Fanboy po domače.
Umi Plus E?


ne vem v čem je problem. Torej obstaja več ponudnikov telefonov in v segmentu do nekje 250€ je xiaomi trenutno najboljši bang for your buck in ga zato v večini priporočamo. Kot je bilo omenjeno tudi ZUK in leeco mata dobre telefone.

Kar nekaj ljudi na teh forumih si je kupilo xiaomi telefone in so po večini zelo zadovoljni. Torej po tvoji logiki, ker so uporabniki preverjeno zadovoljni s xiaomi, naj priporočamo Doogee telefone? :))

Plus tega, da če ma kdorkoli kakršnokoli vprašanje glede flashanja in podobno, bo dobil daleč največ pomoči na teh forumih, če bo imel xiaomi telefon, kar je za manj vešče uporabnike zagotovo plus.

Zanima me kaj je tvoj argument proti xiaomi telefonom?
- da so eni rednih, ki dajo v 5" telefon 4000mah baterijo? (kar je res ogromno)
- ker imajo dober build quality?
- ker so poceni?
- imajo redne update?
- ogromno forumov?

roberto1 ::

Hjooj...še kr zmeraj se bomo to šli????

next3steps je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Zato, ker so po mojih izkušnjah vsaj nekaj razredov za vodilnimi kitajskimi proizvajalci. Ne samo, da imajo težave s softwareom, ne uspejo sestavit skupaj telefona da že na oko ne bi bilo nekaj narobe (govorim o mehanskih proizvodnih napakah konstrukcije). Xiaomi, Meizu, ZTE, Oneplus, Huawei, Lenovo, Leeco - načeloma dobiš pričakovano kvaliteto. Verjetno tudi Oppo in Vivo na Kitajskem. Ostalo je velika loterija.

Pithlit je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Znamk kot so Elephone, Umi in podobnih bi se izognil v loku.

Zakaj?

Preferira Šaomija, tko kot eni Golfa in Bemfice. Fanboy po domače.
Umi Plus E?
Someday never comes!

next3steps ::

MucuCat je izjavil:

next3steps je izjavil:


Preferira Šaomija, tko kot eni Golfa in Bemfice. Fanboy po domače.
Umi Plus E?


ne vem v čem je problem. Torej obstaja več ponudnikov telefonov in v segmentu do nekje 250EUR je xiaomi trenutno najboljši bang for your buck in ga zato v večini priporočamo. Kot je bilo omenjeno tudi ZUK in leeco mata dobre telefone.

Kar nekaj ljudi na teh forumih si je kupilo xiaomi telefone in so po večini zelo zadovoljni. Torej po tvoji logiki, ker so uporabniki preverjeno zadovoljni s xiaomi, naj priporočamo Doogee telefone? :))

Plus tega, da če ma kdorkoli kakršnokoli vprašanje glede flashanja in podobno, bo dobil daleč največ pomoči na teh forumih, če bo imel xiaomi telefon, kar je za manj vešče uporabnike zagotovo plus.

Zanima me kaj je tvoj argument proti xiaomi telefonom?
- da so eni rednih, ki dajo v 5" telefon 4000mah baterijo? (kar je res ogromno)
- ker imajo dober build quality?
- ker so poceni?
- imajo redne update?
- ogromno forumov?

Nimam argumentov pro Šaomiju (baj de wej, po slovensko se piše Šaomi)
Ima pa roberto kar nekaj proti LeEcoju. Referenca kot ponavadi je hrvaški forum računalniško polpismenih.

Pa nekih bistvenih argumentov proti MTK tudi ni bilo od vas še videti.

Še vedno vam manjka odgovor na vprašanje zakaj bi se drugim izogibal.

Mimogrede za nabijanje postov o Šaomiju imate sorodno temo.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

roberto1 že ve o čem govori, verjetno na podlagi dosti izkušenj. Tudi skozi moje roke je šlo že več kot 20 različnih kitajcev in bi lahko kar potrdil njegove izjave. Fanboy bi bil, če bi napisal eno ali dve firme. Naštel jih je skoraj 10. Sicer tudi osebno ne vem zakaj se bi matral z "no name", če zdaj dobiš od preverjenih firm modele praktično v vseh cenovnih razredih.

Stari grehi pri nekaterih kot npr. fejkanje kapacitet baterij, fejkanje modelov kamer ter Mp, SW problemi in problematični updati, ... Tudi če se firma s kakšnim modelom popravi, ostane slab okus in nezaupanje iz preteklosti.

roberto1 ::

Proti Leeco imam proti od kdaj kaj natančno?

Je pa evidentno, da tebe nekaj moti. In bi rad na vso silo bil poseben. Poznam to. Včasih je treba iti proti vsemu, da izstopaš. Vse jasno.

Ko tukaj ljudje sprašujejo kaj so plusi in minusi, se jim lahko odgovori velikokrat iz osebnih izkušenj. Za katerimi se stoji.

Pa pustimo, da če že rad bereš, boš na netu našel zelo zelo podobne ugotovitve.

Folk bi rad svoj težko prislužen denar obrnil najbolje. Če ti meniš, oz. priporočaš vse firme razen omenjenih - kul. Ampak malo več bo potrebno kot navest ime telefona. To lahko vsak gumpec pobrowsa po netu. Ampak kaj več verjetno tudi ne bomo videli, predvidevam:)))


next3steps je izjavil:

MucuCat je izjavil:

next3steps je izjavil:


Preferira Šaomija, tko kot eni Golfa in Bemfice. Fanboy po domače.
Umi Plus E?


ne vem v čem je problem. Torej obstaja več ponudnikov telefonov in v segmentu do nekje 250EUR je xiaomi trenutno najboljši bang for your buck in ga zato v večini priporočamo. Kot je bilo omenjeno tudi ZUK in leeco mata dobre telefone.

Kar nekaj ljudi na teh forumih si je kupilo xiaomi telefone in so po večini zelo zadovoljni. Torej po tvoji logiki, ker so uporabniki preverjeno zadovoljni s xiaomi, naj priporočamo Doogee telefone? :))

Plus tega, da če ma kdorkoli kakršnokoli vprašanje glede flashanja in podobno, bo dobil daleč največ pomoči na teh forumih, če bo imel xiaomi telefon, kar je za manj vešče uporabnike zagotovo plus.

Zanima me kaj je tvoj argument proti xiaomi telefonom?
- da so eni rednih, ki dajo v 5" telefon 4000mah baterijo? (kar je res ogromno)
- ker imajo dober build quality?
- ker so poceni?
- imajo redne update?
- ogromno forumov?

Nimam argumentov pro Šaomiju (baj de wej, po slovensko se piše Šaomi)
Ima pa roberto kar nekaj proti LeEcoju. Referenca kot ponavadi je hrvaški forum računalniško polpismenih.

Pa nekih bistvenih argumentov proti MTK tudi ni bilo od vas še videti.

Še vedno vam manjka odgovor na vprašanje zakaj bi se drugim izogibal.
Someday never comes!

next3steps ::

roberto1 je izjavil:

Proti Leeco imam proti od kdaj kaj natančno?

Je pa evidentno, da tebe nekaj moti. In bi rad na vso silo bil poseben. Poznam to. Včasih je treba iti proti vsemu, da izstopaš. Vse jasno.

Ko tukaj ljudje sprašujejo kaj so plusi in minusi, se jim lahko odgovori velikokrat iz osebnih izkušenj. Za katerimi se stoji.

Pa pustimo, da če že rad bereš, boš na netu našel zelo zelo podobne ugotovitve.

Folk bi rad svoj težko prislužen denar obrnil najbolje. Če ti meniš, oz. priporočaš vse firme razen omenjenih - kul. Ampak malo več bo potrebno kot navest ime telefona. To lahko vsak gumpec pobrowsa po netu. Ampak kaj več verjetno tudi ne bomo videli, predvidevam:)))


next3steps je izjavil:

MucuCat je izjavil:

next3steps je izjavil:


Preferira Šaomija, tko kot eni Golfa in Bemfice. Fanboy po domače.
Umi Plus E?


ne vem v čem je problem. Torej obstaja več ponudnikov telefonov in v segmentu do nekje 250EUR je xiaomi trenutno najboljši bang for your buck in ga zato v večini priporočamo. Kot je bilo omenjeno tudi ZUK in leeco mata dobre telefone.

Kar nekaj ljudi na teh forumih si je kupilo xiaomi telefone in so po večini zelo zadovoljni. Torej po tvoji logiki, ker so uporabniki preverjeno zadovoljni s xiaomi, naj priporočamo Doogee telefone? :))

Plus tega, da če ma kdorkoli kakršnokoli vprašanje glede flashanja in podobno, bo dobil daleč največ pomoči na teh forumih, če bo imel xiaomi telefon, kar je za manj vešče uporabnike zagotovo plus.

Zanima me kaj je tvoj argument proti xiaomi telefonom?
- da so eni rednih, ki dajo v 5" telefon 4000mah baterijo? (kar je res ogromno)
- ker imajo dober build quality?
- ker so poceni?
- imajo redne update?
- ogromno forumov?

Nimam argumentov pro Šaomiju (baj de wej, po slovensko se piše Šaomi)
Ima pa roberto kar nekaj proti LeEcoju. Referenca kot ponavadi je hrvaški forum računalniško polpismenih.

Pa nekih bistvenih argumentov proti MTK tudi ni bilo od vas še videti.

Še vedno vam manjka odgovor na vprašanje zakaj bi se drugim izogibal.

Mlatiš slamnatega moža. Za razliko od tebe sem poseben. Namreč ne rabim navajati argumentov, ker moje trditve de facto stojijo.

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

Ofcourse. You'the man:)))
Someday never comes!

Dimnik ::

Roberto1, za 200e dobi p9 lite ne p8lite......

Glede mtk procesorja pa če pogledam npr redmi note3, mtk vs snap 650, ti je vse jasno...

Zakaj bi šel kupovat loterijo, če pa še pri preverjenin znamkah xiaomi, leecco, lenovo, zte, itd imaš včasih probleme....

Pa en je omenil da bo redmi note 4x najhitrejši, grem pogledat primerjavo z redmi note3 z snapdragonom in ga poseka......in potem naj poslušam oz se orientiram po takih izjavah.....bi skoraj že šel v nakup redmi note 4x, dobro da sem malo pogledal youtube...

roberto1 ::

V prosti prodaji je p9lite 279, p8lite pa je natanko 199. 2nd hand je seveda opcija, ampak ni vsak fan tega.
Ostalo pa ja...kaj čemo, vedno je eden:)))

Dimnik je izjavil:

Roberto1, za 200e dobi p9 lite ne p8lite......

Glede mtk procesorja pa če pogledam npr redmi note3, mtk vs snap 650, ti je vse jasno...

Zakaj bi šel kupovat loterijo, če pa še pri preverjenin znamkah xiaomi, leecco, lenovo, zte, itd imaš včasih probleme....

Pa en je omenil da bo redmi note 4x najhitrejši, grem pogledat primerjavo z redmi note3 z snapdragonom in ga poseka......in potem naj poslušam oz se orientiram po takih izjavah.....bi skoraj že šel v nakup redmi note 4x, dobro da sem malo pogledal youtube...
Someday never comes!

next3steps ::

Proti Leeco imam proti od kdaj kaj natančno?

Mah, sam tri sem našel, sorry.
https://slo-tech.com/forum/t670401/p541...
Da se ne pogovarjamo o bateriji, ki je spet "top notch", delno tudi zaradi 650-ke, ki se ne pregreva, hkrati pa je energy efficient in močan (ko je to potrebno). Mediateku uspeva ponavadi ali eno ali drugo.

Kolikor se zdi smešno, P10 je še najbolj uravnovešena zadeva. Meizu M3 in M3 Note (sploh Note) sta imela ok baterijo, ampak performance meh. Če temu ob bok postaviš 615, 616, 650 ali pa 653 in 625, potem je "case closed". O grafiki sploh ne bi zgubljal besed. Skratka pogrom od pogroma. Novejših P20, X25 in X27 še nisem preizkusil, ampak kolikor vidim teste, grafika in baterijska vzdržljivost - "nothing to write home about".

Gre se za to, da sta Helio x20 in P20 povsem konkurenčna SoCa. Tako v procesorski moči kot v grafiki glede na to, da sta namenjena za srednji razred.

Ampak mene ne zanimajo vaša mnenja, mene zanimajo dejansko izvedeni testi. In tam MTK parira konkurenčnim Snapdragonom. SD 820/821/835 namreč niso konkurenca prej omenjenima, temveč so en razred više.
*grammar

In še enkrat. Preden začnete nabijati, pri mobilnikih se gleda SoC kot celota. CELOTA
C E L O T A.

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

Ti si ena prava CELOTA:))))))

Čakaj, kje je zdaj tu Leeco ki sem ga popljuval????hmmmm. Tolko o tem:)))
Pa nisi se ti že sam sebe prvoklasno zaključil z argumentom, da na mainstream browserjih pač ne dela MTK tako tekoče, ker ne uporablja vseh jeder. Kao, kako da tega ne vemo. dah:))))) Priceless, stari moj. PRICELESS...
oz. P R I C E L E S S:)))


next3steps je izjavil:

Proti Leeco imam proti od kdaj kaj natančno?

Mah, sam tri sem našel, sorry.
https://slo-tech.com/forum/t670401/p541...
Da se ne pogovarjamo o bateriji, ki je spet "top notch", delno tudi zaradi 650-ke, ki se ne pregreva, hkrati pa je energy efficient in močan (ko je to potrebno). Mediateku uspeva ponavadi ali eno ali drugo.

Kolikor se zdi smešno, P10 je še najbolj uravnovešena zadeva. Meizu M3 in M3 Note (sploh Note) sta imela ok baterijo, ampak performance meh. Če temu ob bok postaviš 615, 616, 650 ali pa 653 in 625, potem je "case closed". O grafiki sploh ne bi zgubljal besed. Skratka pogrom od pogroma. Novejših P20, X25 in X27 še nisem preizkusil, ampak kolikor vidim teste, grafika in baterijska vzdržljivost - "nothing to write home about".

Gre se za to, da sta Helio x20 in P20 povsem konkurenčna SoCa. Tako v procesorski moči kot v grafiki glede na to, da sta namenjena za srednji razred.

Ampak mene ne zanimajo vaša mnenja, mene zanimajo dejansko izvedeni testi. In tam MTK parira konkurenčnim Snapdragonom. SD 820/821/835 namreč niso konkurenca prej omenjenima, temveč so en razred više.
*grammar

In še enkrat. Preden začnete nabijati, pri mobilnikih se gleda SoC kot celota. CELOTA
C E L O T A.
Someday never comes!

next3steps ::

Praviš, da je LeEco krš, ker ima X20.
Niti svojih postov ne znaš med vrsticami brati?
Funkcionalna polpismenost? Raje se drži prevodov, tehnološke zadeve prepusti nam, ki smo izkušeni v iskanju relevantnih informacij.

Pa nisi se ti že sam sebe prvoklasno zaključil z argumentom, da na mainstream browserjih

Oprosti, ampak ti si dejal, da je MTK krš, ker niti na njihovi top ponudbi od SoCa browser ne dela v redu. V istem glasu trdiš, da imaš kar nekaj kitajcev za sabo in veš kaj govoriš. Po drugi strani pa nisi vedel niti tega?

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

To si ti predvideval, jaz nisem tega rekel. Sploh pa ne besede krš. To je tvoja zloženka.
Assumption is the mother of all f*****s.

This is fun!

next3steps je izjavil:

Praviš, da je LeEco krš, ker ima X20.
Niti svojih postov ne znaš med vrsticami brati?
Someday never comes!

next3steps ::

Ah, tudi tokrat ne znaš med vrsticami brati?
Na, tule ti prilepim SSKJ citat:
brati med vrsticami uganiti prikrito misel

Še dobro, da se nahajava v lahkotni temi. Kajti v Problemih človeštva bi te raztrgali na prafaktorje.

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

Žalostno stari moj.....da se šopiriš o stvareh, o katerih si nekaj malega prebral. In da osebno jemlješ ker tukaj nihče ne deli tvojega mnenja. Je verjetno kak izraz zato, ampak funkcionalna polpismenost me je zdaj udarila.
Someday never comes!

next3steps ::

Torej veselo na delo. Vsako izmed svojih trditev od zdaj naprej argumentiraš z ustreznim argumentom ali s testom (ponovljivim). Bova prej prišla skupaj.
In ne, osebne izkušnje ne palijo ker močno stremijo stran od objektivnosti.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

3much5me, daj napiši nam koliko telefonov z katerim procesorjem si imel oz stestiral....

next3steps ::

Kaj imajo moje preference in lastništvo naprav veze z objektivno realnostjo?

roberto1 ::

Osebne izkušnje so beda, Ale. Ne vidiš, da je bolj pomembno tisto, kar kdo "potestira" in pol si ga ljudje merijo z Antutu. To je ta scena!

Dimnik je izjavil:

3much5me, daj napiši nam koliko telefonov z katerim procesorjem si imel oz stestiral....
Someday never comes!

next3steps ::

Real world testi. Benchmarki v igrah. Benchmarki v browserju. Side by side primerjava. Antutu je le nek približek.

roberto1 je izjavil:

In da osebno jemlješ ker tukaj nihče ne deli tvojega mnenja.

Motiš se. Niti ne doživljam nekih čustev zraven teh vaših izpovedi.

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

Imajo precej veze, ker si ljudje ne kupujejo specsov. Večina jih ne ve, kaj pomeni Soc, vedo pa kar je dobro narejeno, kar jim drži dolgo časa, kar dela hitro, kar se ne pregreva.......
V teoriji sta praksa in teorija isto, v praksi pa ne.

next3steps je izjavil:

Kaj imajo moje preference in lastništvo naprav veze z objektivno realnostjo?
Someday never comes!

Dimnik ::

In kaj mi potem pomaga mtk procesor, če se pregreva in posledično uniči ekran..nastane lisast..primer točno na leeco....potem pa slišiš komentarje, ja za igranje iger si kupi telefon z snapdragonom...

roberto1 ::

No, o tem ti govorim. Kaj pa če sploh neigraš igrc??? Kaj ti pomenijo benchmarki, če je telefon slabo narejen. Če se pregreva za brezveze, če ti GPS ne deluje tako kot mora???

Kaj ti benchmark pove o "user experience". Nekaj, ampak bolj malo.
Vidim, da nekaj govoriš, pa pojma nimaš o čem sploh govoriš. Kao, nekaj je vredu, ampak nisem nikoli poizkusil.
Super! In potem pričakuješ, da te bo na podlagi benchmarkov nekdo resno jemal. Ne bi rekel, da si jih sam izvedel. Ok. Se trudiš pa lahko argumentiraš. Ta specifičen vidik. Tako pa - prozorno stari moj - zelo prozorno:)
CELOTA....ne čipseta, ampak telefona. O tem ti govorimo že cel čas.

next3steps je izjavil:

Real world testi. Benchmarki v igrah. Benchmarki v browserju. Side by side primerjava. Antutu je le nek približek.

roberto1 je izjavil:

In da osebno jemlješ ker tukaj nihče ne deli tvojega mnenja.

Motiš se. Niti ne doživljam nekih čustev zraven teh vaših izpovedi.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

next3steps ::

Dimnik je izjavil:

In kaj mi potem pomaga mtk procesor, če se pregreva in posledično uniči ekran..nastane lisast..primer točno na leeco....potem pa slišiš komentarje, ja za igranje iger si kupi telefon z snapdragonom...

SD nekateri SoCi so se pregrevali (so se, tudi MTK so se). Lise imajo tudi Redmiji.

In na vas je, da ljudi izobrazite o SoCih. Kaj to pomeni za njih? V nekaterih primerih LTE vsepovsod in hitrejše polnjenje.


CELOTA....ne čipseta, ampak telefona. O tem ti govorimo že cel čas.

Ne, ti pretepaš slamnatega moža in iščeš point, kjer se bova lahko oba strinjala in zaključila debato. Podle taktite 101.

>>Super! In potem pričakuješ, da te bo na podlagi benchmarkov nekdo resno jemal
Smo na tehničnem forumu. Tu ljudje resno jemljemo argumentirane debate.
To, da cela vas hodi k Micki še ne pomeni, da je Micka misica.

Also REAL WORLD TESTI > I don't think it means what you think it means.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

roberto1 je izjavil:

Imajo precej veze, ker si ljudje ne kupujejo specsov. Večina jih ne ve, kaj pomeni Soc, vedo pa kar je dobro narejeno, kar jim drži dolgo časa, kar dela hitro, kar se ne pregreva.......
V teoriji sta praksa in teorija isto, v praksi pa ne.


Matematično se tole ne izide. Če se, predlagam, da predložiš skico.

Also you just said: Ljudje ne gledajo na to, kako velik je zaslon, kakšen je zaslon, kakšno baterijo ima, kako sposoben SoC ima, kakšen fotkič ima, kakšen priključek ima, itd.
Does not compute.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Kateri mtk moram vzet, da bo primerljiv z xiaomi mi5, mislim hitrost delovanja v igrah kot v aplikacijah...da mi ne odpira pol minute....pa da se mi nebo spekel na roko po daljši uporabi...

next3steps ::

Nobenega, ker nista v istem segmentu? Nisi sposoben branja?

Dimnik ::

Potem mtk sploh višji rang ne konkurira?

next3steps ::

Konkurira v srednjem, če gledamo na grafično sposobnost in v srednjem do pogojno višjem, če gledamo procesorsko moč.

roberto1 ::

Zdaj, ko nimaš argumentov, je pa to podlost. Nič ti nočem - daleč od tega.

Ni potrebno, da se strinjaš z mano. Vsak lahko ima svoje mnenje. Žal pa me na podlagi benchmarkov a brez (tako kot ti praviš temu) "real life experience" - nihče ne bo prepričal, da je pa nekaj boljše. Ker pač ni. Mogoče je boljše v določenih vidikih, slabše pa v drugih. In ko so slabši vidiki pomembnejši faktorji, potem ni debate.

Ljudi ne zanima, kaj je v njhovih telefonih. Ljudje imajo 100 težav in problemov in hočejo samo najboljši izbor za budžet. In tukaj dobijo takšen nasvet in so večinoma zadovoljni. Benchmarki in lag v igrcah - "they couldn't care less". Vsaj za večino to velja. Te firme in ti Soc-i, ki se jih priporoča pa pomenijo manj težav v kateremkoli scenariju. In neumen bi bil, da se ne bi odločil zato. That's it.

next3steps je izjavil:

Dimnik je izjavil:

In kaj mi potem pomaga mtk procesor, če se pregreva in posledično uniči ekran..nastane lisast..primer točno na leeco....potem pa slišiš komentarje, ja za igranje iger si kupi telefon z snapdragonom...

SD nekateri SoCi so se pregrevali (so se, tudi MTK so se). Lise imajo tudi Redmiji.

In na vas je, da ljudi izobrazite o SoCih. Kaj to pomeni za njih? V nekaterih primerih LTE vsepovsod in hitrejše polnjenje.


CELOTA....ne čipseta, ampak telefona. O tem ti govorimo že cel čas.

Ne, ti pretepaš slamnatega moža in iščeš point, kjer se bova lahko oba strinjala in zaključila debato. Podle taktite 101.
Someday never comes!

Dimnik ::

Potem sta p20 in x20 to kar je za kupit ali obstaja boljše?

roberto1 ::

.........to pomeni, da je še več faktorjev. A ne znaš brat med vrsticami?????

next3steps je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Imajo precej veze, ker si ljudje ne kupujejo specsov. Večina jih ne ve, kaj pomeni Soc, vedo pa kar je dobro narejeno, kar jim drži dolgo časa, kar dela hitro, kar se ne pregreva.......
V teoriji sta praksa in teorija isto, v praksi pa ne.


Matematično se tole ne izide. Če se, predlagam, da predložiš skico.

Also you just said: Ljudje ne gledajo na to, kako velik je zaslon, kakšen je zaslon, kakšno baterijo ima, kako sposoben SoC ima, kakšen fotkič ima, kakšen priključek ima, itd.
Does not compute.
Someday never comes!

next3steps ::

roberto1 je izjavil:

.........to pomeni, da je še več faktorjev. A ne znaš brat med vrsticami?????

next3steps je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Imajo precej veze, ker si ljudje ne kupujejo specsov. Večina jih ne ve, kaj pomeni Soc, vedo pa kar je dobro narejeno, kar jim drži dolgo časa, kar dela hitro, kar se ne pregreva.......
V teoriji sta praksa in teorija isto, v praksi pa ne.


Matematično se tole ne izide. Če se, predlagam, da predložiš skico.

Also you just said: Ljudje ne gledajo na to, kako velik je zaslon, kakšen je zaslon, kakšno baterijo ima, kako sposoben SoC ima, kakšen fotkič ima, kakšen priključek ima, itd.
Does not compute.

Dam tole v Wolfram Alpha, a javi error.

Kupi se X20, če ga dobiš poceni ali pa P20, če ga sploh že dobiš. (UMI E Plus)
PS Če hočeš MediaTek.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Kaj pa x25 in 27 je še boljše od x20
««
120 / 132
»»