» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
100 / 132
»»

Tilen2009 ::

Hvala še enkrat.

Tilen2009 ::

Če prav razumem v primeru, da naročim tole http://en.efox-shop.com/versandkostenfr... bo končna cena kot piše? Kaj izkušenj kolk dolgo traja, da pride domov? Lahko prosim pokomentirajte specifikacije.
Hvala. Tilen

fopi ::

A ima kdo izkušnje z ZUK firmo? Gledam Z2 Pro. Kako se obnese njihov OS, a je primerljiv z MIUI ali čim drugim?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Zlikovec ::

fopi je izjavil:

A ima kdo izkušnje z ZUK firmo? Gledam Z2 Pro. Kako se obnese njihov OS, a je primerljiv z MIUI ali čim drugim?

Hvala.


tko k gledam tegalse Zuk Z2, se mi zdi hardware na nivoju, support pa bolj tako, tako. Zuk Z1 je izšel s cyanogenmodom že na začetku s strani tovarne, za Z2 pa ni nikjer nič omenjeno. Verjetno bo, ampak zaenkrat bi še malo počakal, da se razvije kakšna skupnost, da ga bodo vsaj kritično potestirali ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

SumTingWong ::

Kamero grajajo na Z1 in Z2

Tilen2009 ::

Spet jaz. Glede na poplavo telefonov se je težko odločiti. Nekako sem izbor zožal na naslednja dva aparata:
- Elephone P9000 lite http://www.honorbuy.com/671-elephone-p9... in
- Leeco Le 2 http://www.honorbuy.com/851-letv-le-2-3...
Kaj menite, kateri bi bil oz. je boljši?
Hvala in lp.
tilen

roberto1 ::

Lp

Omenjenih telefonov sicer ne poznam, ampak glede na velikost zaslona, ki jo targetiraš (5.5) bi osebno za ta denar nabavil samo Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Pa ne zaradi per se moje naklonjenosti tej znamki, ampak zgolj zavoljo dejstva, da nisem fan Mediatekovih procesorjev, ki so v veliki večino (sploh X serija) zelo požrešni, grafika pa zaostaja za Adreno kar konkretno.

Z Snapdragon 650 dobiš procesor v ligi SD 808 in Adreno 510 grafiko, ki okrog Mali-jev "pleše kroge".
Da se ne pogovarjamo o bateriji, ki je spet "top notch", delno tudi zaradi 650-ke, ki se ne pregreva, hkrati pa je energy efficient in močan (ko je to potrebno). Mediateku uspeva ponavadi ali eno ali drugo.

Čisto odvisno kar si želiš početi s telefonom. Če boš gejmal, je to kar faktor. Za običajna opravila je MTK seveda popolnoma primeren.

Mogoče ena izmed perspektiv, če ti je recimo RN3 grd ali ti ni všeč Xiaomi, je to seveda popolnoma druga zgodba. V tem segmentu do 200EUR (trenutno cca 190EUR pri TO na aliju) se mi zdi, da je unbeatable.

Po drugi strani mogoče ni odveč omenit, da oba s tvoje strani izbrana telefona podpirata LTE band 20 (seveda če imaš srečo in dobiš international in ne kitajsko verzijo) ki ga Xiaomi ne. Plusi in minusi torej vsepovsod:)))

Lp


Tilen2009 je izjavil:

Spet jaz. Glede na poplavo telefonov se je težko odločiti. Nekako sem izbor zožal na naslednja dva aparata:
- Elephone P9000 lite http://www.honorbuy.com/671-elephone-p9... in
- Leeco Le 2 http://www.honorbuy.com/851-letv-le-2-3...
Kaj menite, kateri bi bil oz. je boljši?
Hvala in lp.
tilen
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Tilen2009 ::

Roberto hvala. Hja LTE je faktor. Bi bil RN3 že na poti, če bi ga podpiral. Gejmat ne mislim. Me pa poleg LTE odbija od RN3 še te finte z flashanjem.
Pismo, težko se je odločit.

roberto1 ::

Razumem. Vem, izbira je ogromna. Mogoče še za preverit, ker si ravno zožil na Elephone, S3 (model skoraj brez robov) in pa kljub nekaterim pomislekom zgoraj Zuk Z1 (sicer 32-bitni SD 801, ki mi je osebno v OneplusX dobro služil, plus 3gb rama in 64 gb spomina - kar ni slabo). Če si fan skoraj stock Androida je Cyanogen itak zakon. Pa še b20 podpira po defaultu in slo jezik.

Lp


P.s.

Na honorbuyu ne Le eco in ne Elephone nimata specificiranega b20 pasa. Mogoče je napaka na njihovi strani, možno pa je da imajo verzije, ki dejansko ne podpirajo tega LTE pasu. Tu je potrebno zadeve preverit, da se ne boš zaj.....


Tilen2009 je izjavil:

Roberto hvala. Hja LTE je faktor. Bi bil RN3 že na poti, če bi ga podpiral. Gejmat ne mislim. Me pa poleg LTE odbija od RN3 še te finte z flashanjem.
Pismo, težko se je odločit.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Tilen2009 ::

U fak hvala. Sicer sem za Le 2 gledal na lemall. Tam je navedeno, da je band 20. Za Elephone pa na honorbuy piše da ima. Kje pa je kak Zuk poceni? Pod 200 evrov je možno? Hvala.

roberto1 ::

lp

Mogoče sem spregledal za elephone (moral bi dejansko namreč imet b20).

Za ZUK sem najboljšo ceno zasledil na efox-shop.com

http://www.efox-shop.com/lenovo-zuk-z1-...

Blizu 200€ z "German Express (Zollfrei)" opcijo. Ravno danes sem tam nekaj eksotičnega za mali denar prvič naročil, pa da vidimo kako je s to zadevo (če je res brez carine in podobno)
Lahko še butneš promo kodo "CART2016E" in dobiš recimo na ZUK še dodatnih 5€ popusta, kar znese skupaj s poštnino 189€:). Not bad

Preveri!

lp



Tilen2009 je izjavil:

U fak hvala. Sicer sem za Le 2 gledal na lemall. Tam je navedeno, da je band 20. Za Elephone pa na honorbuy piše da ima. Kje pa je kak Zuk poceni? Pod 200 evrov je možno? Hvala.
Someday never comes!

Tilen2009 ::

Roberto hvala še enkrat.

eno_ime ::

Nov Xiaomi Mi4 se dobi za 160eur.
Kako je z nakupom tega telefona?
Hiter(SD801) je zadosti, kamera je menda tudi odlicna.
Kako je z upgrade-om MIUI?
Kaj je za in proti pri tem telefonu?

Tilen2009 ::

Maš kak link? Hvala.

borfolk19 ::

Naročil sem tole:
https://www.spemall.com/XIAOMI-Redmi-3S...
Trgovina je brez 'No Customs Tax or VAT' tudi Slovenija nekaj doplačila.
Telefon (siv)+ Ovitek + steklo + EU express 20$ = 165$

roberto1 ::

Lp

Škoda. Pri Top One te pride Redmi 3s 3gb/32gb z DHL, prav tako brez carine in davka 161€!

Lp

borfolk19 je izjavil:

Naročil sem tole:
https://www.spemall.com/XIAOMI-Redmi-3S...
Trgovina je brez 'No Customs Tax or VAT' tudi Slovenija nekaj doplačila.
Telefon (siv)+ Ovitek + steklo + EU express 20$ = 165$
Someday never comes!

roberto1 ::

Zagotovo je kljub 2014 letniku mi4 super telefon. Na par stvari je potrebno bit pozoren. S 16gb verzijo si hitro na tesnem (obstaja tudi 64gb) brez sd cardslota. Čeprav je sd 801 še vedno solidna stvar, bi v 5" spektru raje posegel po čem novejšem. Redmi 3 Pro je recimo sd 616, ampak za cca 150EUR dobiš 3gb/32gb verzijo + card slot in novejšo grafiko. Ok, ekran je samo HD, ampak na 5" težko opaziš razliko. Plus tega, da ima odlično baterijo, fingerprint senzor in je metal, napram plastiki mi4.
Plastika ni slaba sama po sebi, saj si lahko tako kot pri mi4c menjaš zadnje pokrovčke recimo. Poleg mi4s, ki je sicer zverina (ampak cenjen previsoko) in mi4c, ki je prav tako plastičen (z sd 808 in odlično kamero) ostaja le še redmi 3s. Mi4i je bil polom, zato ga ne bomo omenjali:))).

Kar se tice MIUI, je bilo večino tukaj že povedanega. Če uporabljaš official (stable ali developer) boš imel na voljo official updejte. Interface bo v kitajskem in angleškem jeziku, razen če je za napravo na voljo globalni uradni rom (za Mi4 recimo je). Kar ti bodo v trgovini, kjer boš kupil napravo flashali, je seveda drugo vprašanje.
Ce greš po custom rom poti, pa je potreben odklep bootloaderja, custom recovery in potem custom rom (xiaomi.eu, smiui, cyanogen.....). Odvisno, kaj je bilo portano na napravo, ki jo poseduješ!


eno_ime je izjavil:

Nov Xiaomi Mi4 se dobi za 160eur.
Kako je z nakupom tega telefona?
Hiter(SD801) je zadosti, kamera je menda tudi odlicna.
Kako je z upgrade-om MIUI?
Kaj je za in proti pri tem telefonu?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

eno_ime ::

Razlike kamer nihce ni komentiral.
Redmi 3s ni najbolj pohvaljena, Mi4 pa je.

Bug ::

Zdravo,

ženi počasi a vztrajno crkuje Nokia N9.
Njene želje so kar soliden fotoaparat in da je ekran zaobljen, podobno, kot ga ima zdaj (Nokia N9).
Gledala sva Elephone s3. Slednji ima "bezel-less" ekran in Sony-evo kamero IMX135. O slednji sem malo prebrskal in naj ne bi bila slaba.

Imate še kak drug predlog za telefon (znamka, model; če gre, tudi kak "bolj" znan pri nas)?

Budget do max 200 EUR, ekran ne večji od 5.5" (nekako najraje 5.2").

lp
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

roberto1 ::

lp

Edina logična izbira v tej velikosti (5.2") in zelo zelo dober telefon je Huawei P9 Lite. Ne vem če sicer pod 200EUR, ampak je zadeva super. Meni je bil že p8lite zmagovit za to ceno. Zadnje čase so tudi Nexus 5x zelo padle cene, eden izmed solidnejših budžet telefonov je tudi Honor 5X (sicer 5.5), tudi zelo ugodno (če te zanima počekiraj nemški Amazon)
Toliko če govorimo o mainstreamu.

Kar se Kitajcev tiče, imaš ogromno naprav v 5.5" spektru. Osebno sem uporabljal Xiaomi Note 3 Pro (cca 190EUR) in Meizu M3 Note (cca 200EUR 3gb verzija)ki sta super za ta denar in direktna tekmeca dveh najbolj popularnih kitajskih firm.
Mogoče kaj za preverit!

lp


Bug je izjavil:

Zdravo,

ženi počasi a vztrajno crkuje Nokia N9.
Njene želje so kar soliden fotoaparat in da je ekran zaobljen, podobno, kot ga ima zdaj (Nokia N9).
Gledala sva Elephone s3. Slednji ima "bezel-less" ekran in Sony-evo kamero IMX135. O slednji sem malo prebrskal in naj ne bi bila slaba.

Imate še kak drug predlog za telefon (znamka, model; če gre, tudi kak "bolj" znan pri nas)?

Budget do max 200 EUR, ekran ne večji od 5.5" (nekako najraje 5.2").

lp
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

miko22 ::

LUMIA 640

Dober fotkič, baterija solidna, ne more zgrešit,pa še cena je super.

Če pa hoče androida pa kak Xiaomi Mi4 ali pa redmi ne vem kaj že. Če ne uporablja veliko aplikacij pa definitivno Lumia 640.

Magic1 ::

V Leclerkovem novem katalogu je Zopo speed 7 za 143€. Po moje največ za svojo ceno.
Magic

PurplePapet ::

Je kakšna dobra, 10", vsaj 2gb rama, vsaj 1280x720 in z dobro baterijo, kitajska tablica do 300 eur?

lonewolf_ ::

Magic1 je izjavil:

V Leclerkovem novem katalogu je Zopo speed 7 za 143€. Po moje največ za svojo ceno.


Kak je s temi katalogi? Če je samo za LJ potem ga v Mb ne bo?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Andrej51 ::

Bug je izjavil:

Zdravo,

ženi počasi a vztrajno crkuje Nokia N9.
Njene želje so kar soliden fotoaparat in da je ekran zaobljen, podobno, kot ga ima zdaj (Nokia N9).
Gledala sva Elephone s3. Slednji ima "bezel-less" ekran in Sony-evo kamero IMX135. O slednji sem malo prebrskal in naj ne bi bila slaba.

Imate še kak drug predlog za telefon (znamka, model; če gre, tudi kak "bolj" znan pri nas)?

Budget do max 200 EUR, ekran ne večji od 5.5" (nekako najraje 5.2").

lp


Če se ženi ne mudi prevec in ji 5.5" ni prevec lahko počakana na Elephone S7 (link)

tremarcto ::

Hej

Rabil bi eno pomoč.. na en.miui.com\unlock\ sem se registriral, ko pa stisnem unlock, me vrže na tole stran

 Miui

Miui



Kaj delam narobe?

Hvala..

roberto1 ::

LP

Nekje moraš najt english. Malo je zakomplicirano, vem da sem se tudi sam lovil. Zdaj pa ni več težav!

lp



tremarcto je izjavil:

Hej

Rabil bi eno pomoč.. na en.miui.com\unlock\ sem se registriral, ko pa stisnem unlock, me vrže na tole stran

 Miui

Miui



Kaj delam narobe?

Hvala..
Someday never comes!

gr3g4 ::

Živjo,
a ima kdo mnenje o UMI Super? http://www.umidigi.com/page-umi_super_o...
Prodaja se sicer tudi na amazon.de po nekaj čez 220 EUR.

Sicer sem pa gledal telefone tudi na tinydeal.com za EU warehouse. Ima kdo kakšno izkušnjo z njimi? Naj bi pošiljali tudi v SLO.

Za pregled, ali ti bo telefon delal, mi je pa kolega poslal en link: http://willmyphonework.net/
Tukaj lahko pogledaš kompatibilnost telefona in operaterjevega omrežja.

Hvala!

freesty ::

Moj brat ga je kupil(umi super) na gearbest. Ga je prednarocil in placal 160eur. Dobil ga je v dobrem tednu,, brez carine in davkov. Zgleda nek EU skladisce.

Telefon je meni super, kolikor sem ga uporabljal. Zelo tekoce deluje. Fingerprint dela boljse kot na iphone 5S baje. Kamera je sicer slabsa od 5S, sploh v slabsih pogojih. Pri dnevni svetlobi je dobra. To je komentar brata, meni se je zdela kar dobra. Dosti boljsa od LG G2. Kvalitetno izdelan, daje malo obcutek premium telefona.

Kaj vec pa tezko recem. Za 160€ se mi zdi, da boljsega telefona ni.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

JebatGa ::

Koliko časa ste čakali na telefon ljudje, ki ste ga naročili pri top one-u na aliexpressu?

Hvala za odgovor.

roberto1 ::

lp

Sveža delna informacija:) Naročil 18.07, danes je 21. in je naprava v Londonu. Tako da še 2-3 dni in bo pri meni. Ker je vmes vikend pričakujem v ponedeljek/torek, kar je tu nekje 8 dni, kolikor sem čakal na zadnje naročilo v začetku leta. Načeloma z DHL gredo stvari kar hitro!

JebatGa je izjavil:

Koliko časa ste čakali na telefon ljudje, ki ste ga naročili pri top one-u na aliexpressu?

Hvala za odgovor.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

lonewolf_ ::

Ima kdo morda Xiaomi Redmi 3 Pro ? http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3_...

Se da dobiti kaj boljšega za ~165€ proti temu ki ima Snapdragon 616, 3gb rama in 4000mah baterijo?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

roberto1 ::

lp

Super telefon z noro baterijo. Težko da je kaj boljšega v 5" razredu za ta denar (pa tukaj mislim na celoten market, ne samo na kitajske telefone). Direktni konkurent Meizu z M3 mini se ne more primerjat.

Mogoče edino preveri 3s, ki je podoben s 430 Snapdragon (menda tu nekje v ligi 617) z novejšo Adreno 505 grafiko. S tem modelom sicer nimam izkušenj, je pa opcija verjetno (stane skoraj do EUR enako)

Če te kaj konkretnega zanima glede 3 Pro, vprašaj, z veseljem pomagam!

lp




lonewolf_ je izjavil:

Ima kdo morda Xiaomi Redmi 3 Pro ? http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3_...

Se da dobiti kaj boljšega za ~165EUR proti temu ki ima Snapdragon 616, 3gb rama in 4000mah baterijo?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

lonewolf_ ::

Kako je kaj GPS odziven? Vse ostalo me je že prepričalo, sem pregledal večino forumov in posnetkov na YT; slabše v primerjavi z Doogee DG800 pa verjetno pri Xiaomiju ne more biti. Malo me edino skrbi baterija, ker je dejansko zalepljena notri, je treba par komponent razstavit preden jo lahko sploh ven dobiš... Ga imaš dlje časa?

Vem za 3s model, ampak ni baš velike razlike in je v 3D aplikacijah verjetno ne bi niti opazil... Je pa verjetno adreno 505 varčnejši če že ne samo močnejši. Skratka, gre mi bolj za to, da CPU več zmore kot GPU.


roberto1 je izjavil:

lp

Super telefon z noro baterijo. Težko da je kaj boljšega v 5" razredu za ta denar (pa tukaj mislim na celoten market, ne samo na kitajske telefone). Direktni konkurent Meizu z M3 mini se ne more primerjat.

Mogoče edino preveri 3s, ki je podoben s 430 Snapdragon (menda tu nekje v ligi 617) z novejšo Adreno 505 grafiko. S tem modelom sicer nimam izkušenj, je pa opcija verjetno (stane skoraj do EUR enako)

Če te kaj konkretnega zanima glede 3 Pro, vprašaj, z veseljem pomagam!

lp




lonewolf_ je izjavil:

Ima kdo morda Xiaomi Redmi 3 Pro ? http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3_...

Se da dobiti kaj boljšega za ~165EUR proti temu ki ima Snapdragon 616, 3gb rama in 4000mah baterijo?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

roberto1 ::

GPS sem sprobal za par kratkih navigacij po mestu, s podatki je bil fix hiter, nisem opazil nobenih posebnih težav (uporabljam samo in zgolj Gmaps navigacijo).
Kar se tiče baterije, je trend pač takšen da redki delajo naprave z odstranljivo baterijo. Pač hočejo delat tanjše telefone, pa seveda bi radi onemogočili da bi telefon uporabljal preko od njih predvidene življenjske dobe (adoptan Apple način razmišljanja:))))). Po slovesu, ki ga ima Xiaomi in glede na to, da še danes delujejo Mi3 in podobni modeli, se nimaš kaj bat. Vsi pa vemo, da po dveh letih življenje katerekoli baterije rapidno peša (pri nekaterih še prej).

Pro sem imel nekje 4 mesece, dokler nisem okužil žlahte in sem ga pač dal nekomu, ki si ga je želel bolj kot jaz:)). Dela pa seveda še danes kot urca.
Snapdragon čipovje teh srednjih serij je super, ker se telefon ne pregreva, performance pa je zelo soliden. Nasploh sem opazil, da je eno nabijanje specifikacij, drugo pa kar dejansko koristiš. Snapdragon 650 je po mojem mnenju največ kar potrebuješ v kakršnemkoli telefonu danes, brez da bi bil za kaj prikrajšan. Ostalo je overkill.

lp

lonewolf_ je izjavil:

Kako je kaj GPS odziven? Vse ostalo me je že prepričalo, sem pregledal večino forumov in posnetkov na YT; slabše v primerjavi z Doogee DG800 pa verjetno pri Xiaomiju ne more biti. Malo me edino skrbi baterija, ker je dejansko zalepljena notri, je treba par komponent razstavit preden jo lahko sploh ven dobiš... Ga imaš dlje časa?

Vem za 3s model, ampak ni baš velike razlike in je v 3D aplikacijah verjetno ne bi niti opazil... Je pa verjetno adreno 505 varčnejši če že ne samo močnejši. Skratka, gre mi bolj za to, da CPU več zmore kot GPU.


roberto1 je izjavil:

lp

Super telefon z noro baterijo. Težko da je kaj boljšega v 5" razredu za ta denar (pa tukaj mislim na celoten market, ne samo na kitajske telefone). Direktni konkurent Meizu z M3 mini se ne more primerjat.

Mogoče edino preveri 3s, ki je podoben s 430 Snapdragon (menda tu nekje v ligi 617) z novejšo Adreno 505 grafiko. S tem modelom sicer nimam izkušenj, je pa opcija verjetno (stane skoraj do EUR enako)

Če te kaj konkretnega zanima glede 3 Pro, vprašaj, z veseljem pomagam!

lp




lonewolf_ je izjavil:

Ima kdo morda Xiaomi Redmi 3 Pro ? http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3_...

Se da dobiti kaj boljšega za ~165EUR proti temu ki ima Snapdragon 616, 3gb rama in 4000mah baterijo?
Someday never comes!

JebatGa ::

roberto1 je izjavil:

lp

Sveža delna informacija:) Naročil 18.07, danes je 21. in je naprava v Londonu. Tako da še 2-3 dni in bo pri meni. Ker je vmes vikend pričakujem v ponedeljek/torek, kar je tu nekje 8 dni, kolikor sem čakal na zadnje naročilo v začetku leta. Načeloma z DHL gredo stvari kar hitro!

JebatGa je izjavil:

Koliko časa ste čakali na telefon ljudje, ki ste ga naročili pri top one-u na aliexpressu?

Hvala za odgovor.


Kaj imaš tracking številko? Meni že 3 dni piše da mi prodajalce procesira naročilo. Ob naročilu sem tudi takoj plačal.

logparty ::

Pozdravljeni, sem nov na forumu in sem tukaj zato ker potrebujem pomoč.
Rad bi si kupil nov telefon in sicer sem malo prečekiral tale forum in videl dosti zadovoljnih uporabnikov kitajskih telefonov.
Rad bi si tudi sam kupil nekaj kitajskega "bestbuy". Upam da mi boste lahko svetovali kaj dobrega glede na moje zahteve.

Zahteve:
-zaslon v velikosti približno 4.6
-vodoodporen
-odporen na udarce in prah
-dober fotoaparat in spredaj in zadaj
-gladko delovenaje telefona tudi ob zagonu več aplikacij naenkrat
-cena ni bistvenega pomena, vendar naj bo v nekakšnem razmerju koliko plačam toliko dobim :)

Vse zahteve so prilagodljive, ker vem da vse ni možno dobiti v enem telefonu.
Hvala za pomoč v naprej,lp.

hotlips ::

A je kdo že nabavljal preko oppomart. Cene so so na nivoju TOP One, samo da ne računajo cca 20€ za DHL dostavo, ampak oglašujejo neko EU expres varianto, ki je brezplačna, hkrati pa ne plačaš carine in ostalih davkov, samo oglaševano ceno?

LP

roberto1 ::

Lp

Zdaj zdaj boš dobil tracking cifro. Meni so jo poslali 21.07, ko je bil telefon že v UK. Za danes mi piše Leipzig, tako da možno da bo jutri pri meni:)))

Lp

JebatGa je izjavil:

roberto1 je izjavil:

lp

Sveža delna informacija:) Naročil 18.07, danes je 21. in je naprava v Londonu. Tako da še 2-3 dni in bo pri meni. Ker je vmes vikend pričakujem v ponedeljek/torek, kar je tu nekje 8 dni, kolikor sem čakal na zadnje naročilo v začetku leta. Načeloma z DHL gredo stvari kar hitro!

JebatGa je izjavil:

Koliko časa ste čakali na telefon ljudje, ki ste ga naročili pri top one-u na aliexpressu?

Hvala za odgovor.


Kaj imaš tracking številko? Meni že 3 dni piše da mi prodajalce procesira naročilo. Ob naročilu sem tudi takoj plačal.
Someday never comes!

roberto1 ::

Kolikor je meni poznano je pri oppomart expedited shipping za EU (brez davka in carine) 27€.
Menda samo pri tej varianti garantirajo customs free.
Sicer pa, mnogi navedejo da je vrednost manjša in da je naprava mp3 player, kar je loterija če carina zadevo odpre. Potem si f****d.
Raje plačam teh 20+€ in sem miren, kot pa potem dosti več plus carinski postopek kar traja par dni (moraš jim namreč poslat scan računa).

Jaz ne bi gamblal.

Lp


hotlips je izjavil:

A je kdo že nabavljal preko oppomart. Cene so so na nivoju TOP One, samo da ne računajo cca 20€ za DHL dostavo, ampak oglašujejo neko EU expres varianto, ki je brezplačna, hkrati pa ne plačaš carine in ostalih davkov, samo oglaševano ceno?

LP
Someday never comes!

oemdzi ::

Kateri kitajski android telefon za od 100 do 150 eur, edina pogoja sta notification light in morebiti še fullhd ekran? Ty
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

vilonja ::

Če ti ni 5,5" prevelijo ti priporočam redmi note 3 pro 16gb različico, več si preberi v namenski temi xiaomi telefoni in ostale naprave

Ga dobiš za 158€ pri TopOne sellerju na Aliexpressu.

oemdzi ::

Ok, hvala
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

vilonja ::

Ga imam sam in sem z njim zelo zadovoljen. Drugače ga ne bi priporočal:)

oemdzi ::

Pa notification lučka zagotovo dela, ko imaš neodgovorjen klic/sms ? Ker sem malce googlal in videl, da nekateri imajo težave s tem.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

vilonja ::

Meni brez problema dela. Sem si naštimal zeleno za smse, modro za apps nofitications in rdečo za neodgovorjene klice.

roberto1 ::

Kot je vilonja priporočal, Redmi Note 3 Pro 16gb je super izbor. Drugače iz Xiaomi tabora imaš še kar nekaj kandidatov v tem price rangeu:
Redmi 3s 16 ali 32gb (5", 720p)
Redmi 3 16gb in Pro (32gb) (5", 720p)
Mi4c 16gb (5", sd 808, fhd)
Mi4 (5", sd 801, fhd)

Mogoče še opcija Meizu:

M3 in M3s 16gb (oba 5", 720p)
M3 note 16gb (5.5" fhd)

3gb/32gb verzije so potem večinoma že blizu ali preko 200EUR, razen Redmi 3s in Redmi 3Pro, ki sta nekje okoli 170EUR. Meizu je za odtenek dražji že pri vstopnih variantah + na slo jezik s custom romom lahko v večini primerov pozabiš.

Iz popolnoma neznanih logov pa lahko preveriš še Vernee Thor, ki je dobil odlične ocene na recenzijah, mnogo ljudi hvali tudi Elephone, ampak tukaj smo že potem na spozkem terenu.
Xiaomi ti dejansko v tem cenovnem razredu ponuja največ, support je daleč najboljši (vsaj neuradni, če ne uradni:)))

Lp










oemdzi je izjavil:

Kateri kitajski android telefon za od 100 do 150 eur, edina pogoja sta notification light in morebiti še fullhd ekran? Ty
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

OK.d ::

Kaj pravite za cubota?ali bi bil primeren za igrehttps://www.spemall.com/Cubot-DINOSAUR-...
LPOK.d

roberto1 ::

Daleč od tega, da bi ti hotel "jemat veter iz jader":))).
Moja izkušnja s Cubot je precej klavrna in je omejena samo na model X10 (2015 model menda). Dobil sem ga, da pogledam kaj je z njim narobe, ker se je random izklapljal in nekako se ni polnil.
Potem smo ugotovili, da polnilec ne sede dobro v režo, baterija je flukturirala (napolnjen do 100, rapidno izgubljal juice, recimo čez noč na 50).
Telefon je bil težak, zelo slabo narejen, gumbki za volume so se full majali, imel je inštaliran Kitkat verjetno z 0% možnosti updejta. Možno, da je bila faulty unit, ampak to je bilo dovolj Cubota za mene:)))

Možno, da so pri novejših modelih zadeve porihtali, in čisto možno je, da naletiš na kakega zadovoljnega uporabnika.

Hec je, da je dosti stvari iz Kitajske res zanič. Glede na to, da daješ recimo 150€, se splača premislit in res najboljše naložit ta denar. Itak si v bistvu z garancijo prepuščen na nemilost prodajalca (beri je skoraj ni),

Tudi Kitajski proizvajalci se rangirajo po kvaliteti v razrede. Kar seveda ne pomeni da so recimo Elephone, Oppo, ZTE, UMI, Gionee in še naslednjih 500 ( kamor spada tudi Cubot) popolnoma zanič.

Jaz osebno bi nabavil nekaj preverjenega in samo tukaj na slo-techu imaš ogromno zadovoljnih uporabnikov. Sicer pa preveri recimo gsm areno, kaj dejansko revjujajo tam (verjamem, da je razlog zakaj nekaterih firm ne vidiš niti navedenih).

Obstajajo budžet smartphoni in "samo poceni" smartphoni. Če si kupiš slednjega je velika verjetnost, da si boš cez nekaj časa moral kupiti še en telefon.
Just sayin'

Lp



OK.d je izjavil:

Kaj pravite za cubota?ali bi bil primeren za igrehttps://www.spemall.com/Cubot-DINOSAUR-...
Someday never comes!

OK.d ::

Ok hvala za izčrpen odgovor, bom še enkrat pretehtal svojo odločitev preden ga naročim.
LPOK.d
««
100 / 132
»»