» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
98 / 132
»»

broken/link ::

pogledaš na xda forumu ali na http://www.needrom.com/ če je kaj. ampak moraš znat flashat. drugače ne bo šlo.

4ever ::

Katere kitajske trgovine pošiljajo v slovenijo iz eu skladišča? Na efoxu piše da ne pošiljajo v slo iz evropskega skladišča...
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

Pithlit ::

Na efoxu pa tega res ne piše. Kar lepo pošiljajo. Sicer ne zastonj... ampak za 8€.
Life is as complicated as we make it...

Fif55 ::

Eu skladišče:

www.Myefox.it,
www.Efox-shop.com,
www.Gearbest.com,
www.dx.com,
...

Top one trgovina na aliexpress.com, kjer zraven piše No customs by DHL. Moreš izbrati dhl dostavo, in ne bo dodatnih dajatev.

Recimo italijanski efox (myefox.it) pa pošilja zastonj v Slovenijo.

broken/link ::

dx.com NIMA eu skladišča v pravem pomenu besede. Če se preko EU dx-a kupuje je potrebno še vedno plačati DDV + carinski postopek.

matobeli ::

Gearbest pa ne pošilja v SI. Pošilja pa brez problema v AT, ampak ponavadi ni več zastonj poštnin.

Joze_K ::

matobeli je izjavil:

Gearbest pa ne pošilja v SI. Pošilja pa brez problema v AT, ampak ponavadi ni več zastonj poštnin.


odkod pa tole...
jaz sem že cel kup kupil pri Gearbestu.... poslano iz Kitajske v SLO brez poštnine.... le da je DDV za plačat

ko sem imel reklamacijo (je telefon začel štekat - sem lahko izbral drugega - sem doplačal za močnejšega - in so mi ga poslali "kao" iz EU skladišča - prišel je iz Madžarske (na pošiljki pa se je videlo da je iz Kitajske) - vendar ni bilo nobenega plačila več DDVja)

moram pohvaliti Gearbest - kar se komunikacije tiče so super OK (vse se da zmenit z njimi)

Pithlit ::

Joze_K je izjavil:

odkod pa tole...
jaz sem že cel kup kupil pri Gearbestu.... poslano iz Kitajske v SLO brez poštnine.... le da je DDV za plačat

Iz EU v SI ne pošiljajo. Glede na to da se pogovarjamo o EU skladiščih... dajmo mal sledit temi.
Life is as complicated as we make it...

Joze_K ::

Pithlit je izjavil:


Iz EU v SI ne pošiljajo. Glede na to da se pogovarjamo o EU skladiščih... dajmo mal sledit temi.


oK, SORRY,...
sicer pa kje najdeš Gearbest EU skladišče?

tudi to našel:
http://www.gearbest.com/promotion-eu-wa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Fif55 ::

Hvala, da ste me popravili glede gearbesta in dx.com. Drugače je še coolicool.com ampak je tam skoraj vse enako kakor pri Efoxu in včasih kr dražje.

4ever ::

Kaksen telefon pa svetujete do nekje max. 230€? Najbolj zanimiv mi je trenutno elephone p9000, a je se kaksna boljsa izbira za to ceno?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

Modri dirkač ::

Fif55 je izjavil:

Hvala, da ste me popravili glede gearbesta in dx.com. Drugače je še coolicool.com ampak je tam skoraj vse enako kakor pri Efoxu in včasih kr dražje.

coolicool = efox
Everybody lies!

Fif55 ::

@Matej2212 Odvisno kaj zahtevaš od telefona? Glede na P9000, predvidevam da želiš 5.5inčni zaslon, zelo dober procesor, 4gb rama, 32gb prostora, kamera okoli 13Mpx, zmogljiva baterija... Še kakšen zelo pomemben kriterij?
Če zaslediš dobro ceno vzami LeTV Le 2 Pro ali Vernee Apollo Lite, ki sta zelo zmogljiva telefona.
Predvidevam, da si gledal na myefox.it. Direkt iz Italije dobiš še Elephone Vowney, ki je sicer nekoliko dražji od P9000. Ima pa večjo resolucijo zaslona, malenkost boljši Antutu rezultat, več Mpx (21,5Mpx) in večjo baterijo.
Zalo konkurenčen je LeTV Le1 Pro, ki ponuja podobne specifikacije kot P9000, le da ima večjo resolucijo, konkreten Antutu rezultat (81k) in nižjo ceno.

Vsekakor pa preglej review-je, ker grobe številke ne povedo vsega.


Dodajam še honorbuy.com, ki ima tudi EU skladišče. Kako zanesljiva je ta trgovina ne vem, ampak sem zasledil več slabih, kot pa dobrih komentarjev.

Cossy ::

4ever je izjavil:

Kaksen telefon pa svetujete do nekje max. 230€? Najbolj zanimiv mi je trenutno elephone p9000, a je se kaksna boljsa izbira za to ceno?


Precej se jih pritožuje na Elephone P9000.
Poglej si v facebook skupini mnenja uporabnikov: https://www.facebook.com/groups/1071536...

Fif55 ::

Pozabil omeniti. Pomanjkljivost LeTV Le1 Pro-ja je odsotnost podpore 800mhz za LTE, ostale pa ima. O tem ti znajo LTE uporabniki več povedati.

Mobitel ima na svoji strani sicer napisano:
Na kateri frekvenci deluje omrežje LTE/4G?

Trenutno deluje na frekvenci 1800 MHz, v prihodnosti tudi na frekvenci 800 MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

šernk ::

Trenutno deluje na frekvenci 1800 MHz, v prihodnosti tudi na frekvenci 800 MHz.

zastarel podatek. izven mest je skoraj povsod 800MHz.

glede elephone: sem pred časom raziskoval ali ga nabavit ali ne, na koncu sem osebno zaključil da ima preslabo softwersko podporo in preveč pritožb čez software.

za moje pojme lahko več potegneš na dolgi rok iz kakšnega xiaomija, ki sicer nima tako dobrih karakteristik, je pa res da govorim to izključno na podlagi raziskovanja po internetu saj elephona pe nisem imel v rokah.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fopi ::

a je že kdo sprobal vernee thor?

Kaj pravite o vernee Apollo in kakšne bi naj bile razlike med Apollo lite (200 EUR v presell) in Apollo?

Kako se lahko primerjajo X20, X25 in 820?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

kodar ::

Kewk je izjavil:

Danes naročil Xiaomi Redmi Note 3 Pro od Top-One na AliExpress. http://www.aliexpress.com/store/product...

Da vidmo. :)


Kako si zadovoljen (predvsem s kamero)?

Sam sem že bil pred nakupom Redmi Note 3 PRO pa sem videl primerjave slik RN3 in je izpadlo da ima Redmi 3 PRO (ne Note) boljšo kamero.

Ali kdo ve če je pri RN3 Pro (16MPx) boljša kamera kot pri RN3 (13MPx), ali pa gre le za marketinški trik :)

Je bil kdo v podobni dilemi: Redmi 3 PRO vs Redmi Note 3 PRO (kaj svetujete)?
Ali obstaja CM za Redmi 3 PRO?

LP

Fif55 ::

@Fopi Če vpišeš bistvu drugega in tretjega vprašanja v Google.com, boš v manj kot v pol sekunde dobil odgovor ;)
Sam nimam Thor-a, ampak za svojo ceno je zelo dober telefon.

Apollo vs lite verzija, začuda je Apollo lite manj zmogljiv. Slabši procesor (2.3/2.5Ghz), slabša kamera(16/21Mpx), slabša baterija(3180/4000mAh), manj pomnilnika (4/6GB), manj prostora (32/128GB), manjša cena in še in še bi se lahko našlo...

Procesorji: http://cnoemphone.com/blog/processor-be...
Na kratko: Snapdragon 820 ima večjo podporo zato ima višji Antutu rezultat. Ima tudi hitrejše enojederno delovanje. x20 procesor ima pa hitrejše večjederno delovanje. Naj bi se tudi bolj segreval. Za več podrobnosti obstaja ogromno drugih testov.

@Kodar Redmi note 3 Pro za tiste, ki hočejo boljši in večji zaslon, Redmi 3 Pro za tiste, ki želijo boljšo avtonomijo baterije.
Pri kameri ne bi smelo bit kakšnih zelo velikih razlik. Note ima dual flash, tako, da bi moral delati boljše fotografije v slabi svetlobi. Kakšno je pa realno stanje glede kamere pa ne vem.

vonmimek ::

prodajam Xiaomi Redmi Note 3 Prime kupljen januarja letos. cena 165 eur :) če koga zanima več info privat

roberto1 ::

Redmi 3 Pro je super telefon, če potrebuješ spodobno zmogljivost, solidno kamero in "bolano" baterijo. Za kolega naročil prek Aliexpress in ga ne more prehvalit. Sploh baterije, ker ga polni 2x na teden:))

Edino, kar je potrebno pazit pri aliexpressu je, da čeprav oni flashajo svoj multi language rom, je prevod samo delni in popolnoma neuporaben. Res je, da potem sicer garantirano dobiš v roke delujočo napravo:)

Lekcija - zahtevat neodprto škatlo, riskirat da dobiš DOA napravo, uporabljat angleščino, zaprosit za odklep bootloaderja, čakat 14 dni, flashat TWRP in končno po enem mesecu imeti xiaomi.eu s perfektnim prevodom v slo.

Iz njihovega neuradnega roma, ki ga flashajo trgovci, je namreč neprimerno težje prit na originalni rom, da se sploh lahko kvalificiraš za odklep bootloaderja.

Kar se tiče Redmi Note 3, je zadeva po testih zelo solidna, mogoče za preverit še Meizu M3 Note, ki je direktna konkurenca (prav tako odlična baterija). Tega sem si sam naročil in naslednji teden javim kako je. Pri RMN3 me je nekako odbil fingerprintscanner na zadnji strani, ampak to je čisto osebna preferenca. Po testih je za ta denar vrhunski phablet.

Glede CM13, sem ga na začetku v Superluminal romu uporabljal na Mi4c in res dela bp, ampak cel point Xiaomija je, da uporabljaš njihov Miui, ki je res res dober. Verzija Androida je popolnoma nepomembna, ker ga skozi njihov vmesnik sploh ne vidiš.
Če namerava kdo uporabljati Cyanogen, potem sta morda boljši opciji One Plus One ali pa Zuk Z1.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

drzni86 ::

Ker se odlocam za nakup novega telefona me zanima kaj je best buy za 250-300€? Nadomestil bo pa trenutnega LG G3 tako da na slabse ravno nocem it...:D

roberto1 ::

drzni86 je izjavil:

Ker se odlocam za nakup novega telefona me zanima kaj je best buy za 250-300EUR? Nadomestil bo pa trenutnega LG G3 tako da na slabse ravno nocem it...:D



G3 je še danes vrhunski telefon (sam sem ga imel nekaj časa nazaj), tako da tukaj je kar težko priporočat nekaj iz kitajskega tabora. Xiaomi Mi5 je seveda očitni izbor:).

V ligi malo več kot 5" seveda v poštev pride še Lg-jev Nexus 5x (če si pristaš čistega Androida). Na Amazonu so trenutno pod 300EUR.

Če pa si fiksiran na 5.5", potem seveda pride v poštev G4, ki ga dobiš za soliden denar (blizu te cene), Oneplus 2 bo tudi sedaj v tem cenovnem okviru, morda se splača počakat na Oneplus3, ki bo kmalu na voljo (čeprav bo verjetno prva runda bližje 400 kot a 300EUR).
Mogoče še kakšen Zuk Z1 se splača počekirat, če bi rad imel 5.5" na Cyanogenmodu s 64gb spomina za malo več kot 200EUR. Kakšna Motorola X Play mogoče še pride v poštev, ampak tukaj si že bolj v srednjem razredu napram flagship razredu G3.

Vse to je seveda marginalni boost proti G3, ki mu seveda še danes nič ne manjka. Punca ima recimo G4 in odkrito povedano nisem videl neke razlike v performansu napram G3 (mogoče malo boljši fotkač)

Verjetno ne iščeš nekaj damatično boljšega (itak je G3 zelo dober telefon), ampak predvsem drugačnega. Osebno bi za 300EUR brez razmišljanja kupil Mi5, ampak preference so različne. In kitajski telefoni zaenkrat potrebujejo malo priprav, da jih lahko normalno uprabljaš (beri s tem se marsikomu ne da ukvarjat).

Lp
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

vilonja ::

Kar seveda ne drži. Za xiaomi mi5 je že na voljo global stable rom, tako da prodajalcu ob nakupu (top one) naročiš, naj ti ga naloži in se ti ni treba nič več ukvarjati z romi.

roberto1 ::

vilonja je izjavil:

Kar seveda ne drži. Za xiaomi mi5 je že na voljo global stable rom, tako da prodajalcu ob nakupu (top one) naročiš, naj ti ga naloži in se ti ni treba nič več ukvarjati z romi.



Če je tako, super. Načeloma imam zelo slabe izkušnje s trgovci in flashanjem česarkoli, ker ponavadi končaš z njihovim romom, katerega izvor je zelo vprašljive narave:)))
Raje imam saled box in sam poštimam zadeve ter vem pri čem sem.

Ampak govoril sem na splošno. Velika večina kitajskih telefonov ni namenjena tržiščem izven Kitajske in zaradi tega pač tukaj ne moremo reči, da je izkušnja enaka, kot telefon, ki ga vzameš iz škatle namenjene kupcu v EU (recimo pri podaljšanju razmerja pri naših operaterjih).

Če želiš out of the box working device s poštimanim jezikom (in bandom 20 za LTE), kitajski telefoni v 99% niso zate. Z Mi5 je imel Xiaomi "sort of" globalne ambicije, zato tukaj mogoče zadeva funkcionira, za ostalih 11 modelov, ki jih ponujajo pa ne. Vsi ki uporabljamo Xiaomi in Meizu ter podobne eksotične firme, smo se navadili živeti s tem. Vsi pač niso avanturisti.

O trgovcih in flashanju pa kot sem omenil zgoraj, ne bi izgubljal besed preveč po nepotrebnem, ker nam je vse jasno.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

LuGi ::

roberto1 je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Ker se odlocam za nakup novega telefona me zanima kaj je best buy za 250-300EUR? Nadomestil bo pa trenutnega LG G3 tako da na slabse ravno nocem it...:D



G3 je še danes vrhunski telefon (sam sem ga imel nekaj časa nazaj), tako da tukaj je kar težko priporočat nekaj iz kitajskega tabora. Xiaomi Mi5 je seveda očitni izbor:).



Že Redmi note 3 pro dela superiorno proti temu skrupcalu.

roberto1 ::

LuGi je izjavil:

roberto1 je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Ker se odlocam za nakup novega telefona me zanima kaj je best buy za 250-300EUR? Nadomestil bo pa trenutnega LG G3 tako da na slabse ravno nocem it...:D



G3 je še danes vrhunski telefon (sam sem ga imel nekaj časa nazaj), tako da tukaj je kar težko priporočat nekaj iz kitajskega tabora. Xiaomi Mi5 je seveda očitni izbor:).



Že Redmi note 3 pro dela superiorno proti temu skrupcalu.




No no....malce bolj objektivni pa že moramo bit:). Kljub temu, da je to tema o kitajcih, to ne velja, da so druge znamke manj vredne. G3 ima že nekaj za sabo (2 leti) in mislim da se je kar "dobro staral". Če nisi mahnjen na benchmarke ali po par ur ne igraš igric na telefonu, ne verjamem da si z G3 za kaj prikrajšan.
Pač njihov vmesnik je takšen kot je, kar pa ne zmanjša dejstva da je G3 eden boljših (če ne najboljši) Lg-jev smartphone zadnjih let (Nexus 5 jim je tudi zelo uspel). Oba sem imel priliko uporabljat in sta še danes več kot uporabna


Vsi smo malce razvajeni z obilico novih modelov in iščemo svežino, kar mi je popolnoma razumljivo, ampak roko na srce, 2 let stari flagshipi premorejo decent punch aka bang for the buck:)))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

vilonja ::

roberto1 je izjavil:

vilonja je izjavil:

Kar seveda ne drži. Za xiaomi mi5 je že na voljo global stable rom, tako da prodajalcu ob nakupu (top one) naročiš, naj ti ga naloži in se ti ni treba nič več ukvarjati z romi.



Če je tako, super. Načeloma imam zelo slabe izkušnje s trgovci in flashanjem česarkoli, ker ponavadi končaš z njihovim romom, katerega izvor je zelo vprašljive narave:)))
Raje imam saled box in sam poštimam zadeve ter vem pri čem sem.

Ampak govoril sem na splošno. Velika večina kitajskih telefonov ni namenjena tržiščem izven Kitajske in zaradi tega pač tukaj ne moremo reči, da je izkušnja enaka, kot telefon, ki ga vzameš iz škatle namenjene kupcu v EU (recimo pri podaljšanju razmerja pri naših operaterjih).

Če želiš out of the box working device s poštimanim jezikom (in bandom 20 za LTE), kitajski telefoni v 99% niso zate. Z Mi5 je imel Xiaomi "sort of" globalne ambicije, zato tukaj mogoče zadeva funkcionira, za ostalih 11 modelov, ki jih ponujajo pa ne. Vsi ki uporabljamo Xiaomi in Meizu ter podobne eksotične firme, smo se navadili živeti s tem. Vsi pač niso avanturisti.

O trgovcih in flashanju pa kot sem omenil zgoraj, ne bi izgubljal besed preveč po nepotrebnem, ker nam je vse jasno.


Govorim izključno za top one prodajalca. Že štiri telefone naročil in so vsi imeli global stable rom, tako kot smo se zmenili.

roberto1 ::

vilonja je izjavil:

roberto1 je izjavil:

vilonja je izjavil:

Kar seveda ne drži. Za xiaomi mi5 je že na voljo global stable rom, tako da prodajalcu ob nakupu (top one) naročiš, naj ti ga naloži in se ti ni treba nič več ukvarjati z romi.



Če je tako, super. Načeloma imam zelo slabe izkušnje s trgovci in flashanjem česarkoli, ker ponavadi končaš z njihovim romom, katerega izvor je zelo vprašljive narave:)))
Raje imam saled box in sam poštimam zadeve ter vem pri čem sem.

Ampak govoril sem na splošno. Velika večina kitajskih telefonov ni namenjena tržiščem izven Kitajske in zaradi tega pač tukaj ne moremo reči, da je izkušnja enaka, kot telefon, ki ga vzameš iz škatle namenjene kupcu v EU (recimo pri podaljšanju razmerja pri naših operaterjih).

Če želiš out of the box working device s poštimanim jezikom (in bandom 20 za LTE), kitajski telefoni v 99% niso zate. Z Mi5 je imel Xiaomi "sort of" globalne ambicije, zato tukaj mogoče zadeva funkcionira, za ostalih 11 modelov, ki jih ponujajo pa ne. Vsi ki uporabljamo Xiaomi in Meizu ter podobne eksotične firme, smo se navadili živeti s tem. Vsi pač niso avanturisti.

O trgovcih in flashanju pa kot sem omenil zgoraj, ne bi izgubljal besed preveč po nepotrebnem, ker nam je vse jasno.


Govorim izključno za top one prodajalca. Že štiri telefone naročil in so vsi imeli global stable rom, tako kot smo se zmenili.


Lucky i guess. Jaz sem naročil Redmi 3 Pro pri Top One in zahteval sealed box, dobil pa njihov custom crap, za katerega sem potreboval 2 dni, da sem ga spravil na official. Sicer pa pod komentarji na aliexpressu je xy primerov kot je bil moj, tako da je očitno hit or miss zadeva (beri, če je nekdo dobre volje in se mu da, prebere tvoje želje, drugače pa se lahko Žališ na sončno upravo. Tako so ti naši kitajski prodajalci:)
Someday never comes!

PowerofPeopl ::

hojnikb ::

za tak dnar rajš oneplus x
#brezpodpisa

PowerofPeopl ::

Pa je oneplus x zanesljiv? Baterija cel dan, pač občasno videji, drugač pa bol kot ne smsi, klici, social networking.

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

za tak dnar rajš oneplus x

Bi blo fajn povedat zakaj...

OPX je manjši, z malenkost počasnejšim procom, 'švoh' baterijo, manj placa ima... Ima pa zato 120fps kamero, boljšo podporo LTE. Fingerprint mu manjka? USB-C?

Ne vem no, po eni strani bi raj OPX (manjši, kamera... cpu je v realnem svetu tam-tam) po drugi pa ZUK (jebiha, fingerprint je fajn bombonček, plac tudi... baterija je pa zmaga). Če bi se morala ta moment odločit pol rečem ZUK.

Aja, tu je še OS. Cyanogen proti Oxygen. Osebno navijam za Cyanogen... tko da še en plus za ZUK. Komur je 5,5" preveč... je pa res bolje OPX.

Ummm še en plus za OPX: microsd slot
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

PowerofPeopl ::

Pithlit je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za tak dnar rajš oneplus x

Bi blo fajn povedat zakaj...

OPX je manjši, z malenkost počasnejšim procom, 'švoh' baterijo, manj placa ima... Ima pa zato 120fps kamero, boljšo podporo LTE. Fingerprint mu manjka? USB-C?

Ne vem no, po eni strani bi raj OPX (manjši, kamera... cpu je v realnem svetu tam-tam) po drugi pa ZUK (jebiha, fingerprint je fajn bombonček, plac tudi... baterija je pa zmaga). Če bi se morala ta moment odločit pol rečem ZUK.

Aja, tu je še OS. Cyanogen proti Oxygen. Osebno navijam za Cyanogen... tko da še en plus za ZUK. Komur je 5,5" preveč... je pa res bolje OPX.

Ummm še en plus za OPX: microsd slot



Kaj pa če, primerjam OP2 in pa ZUK?

Pithlit ::

IMHO... OP2 ni vreden razlike v ceni.

Ekran je praktično enak. Noben nima microSD slota. OP2 ima slabšo baterijo. OP2 ima boljšo kamero. Boljši CPU (ZUK Z1 in OPX sta pač eno generacijo zadaj). Boljšo podporo LTE. 1GB več RAM-a. Torej... je boljši telefon.

Zakaj torej (IMHO!) ni vreden razlike v ceni? Med 3 pa 4GB ram-a ni baš neke razlike v realnem svetu. LTE me ne interesira. Hudih performansov ne rabim (za sudoku pa kakuro je snappy v ZUK pa OPX vrh glave). Kamera me rajca, ja... ampak to je edina stvar. Kolk so omenjene razlike vredne tebi... boš moral pa sam zgruntat.

Preden se odločiš poglej malo še kako podporo (servis) imajo zadeve. O oneplus kroži precej slabega, pa tudi nekaj dobrega. ZUK... ZUK je pa Lenovo premium znamka. Okol Lenovo so stvari precej bolj mlačne (se ne govori dosti - kar pomeni da je ali kul podpora, ali problemov preprosto ni toliko... ali pa se jih ne proda dovolj da bi se lahko galamo delalo okol tega).
Life is as complicated as we make it...

SloSlayer ::

roberto1 je izjavil:



Lucky i guess. Jaz sem naročil Redmi 3 Pro pri Top One in zahteval sealed box, dobil pa njihov custom crap, za katerega sem potreboval 2 dni, da sem ga spravil na official. Sicer pa pod komentarji na aliexpressu je xy primerov kot je bil moj, tako da je očitno hit or miss zadeva (beri, če je nekdo dobre volje in se mu da, prebere tvoje želje, drugače pa se lahko Žališ na sončno upravo. Tako so ti naši kitajski prodajalci:)


Jaz sem že 2 telefona pri njih naročil in sem oba dobil v zaprti škatli kot sem zahteval. Vsakič sem jim povedal, da hočem sealed box dvakrat. Prvič ob nakupu, drugič pa kot odgovor na njihovo sporočilo, ki sem ga prejel.

trnvpeti ::

prihaja xiaomi redmi 3s
namesto 616 bo mal hitrejsi 430
+citalec odtisov
cena 106$
drugo vse isto

PowerofPeopl ::

Eno vprašanje glede oneplusa. Upam da spada v to temo.
Kako je gelde servisa oneplusov? Potrjeno mi je bl os strani oneplus supporta, da ima 24 mescev garancije v EU, a servsi je na kitajskem, ali je v EU kakšna opcija, pa kako je s stroški?

Zanimam se pa predvsem za ta nov, ki bo sedaj izšel oneplus 3.

šernk ::

na servis se pošlje v EU če se ne motim pa pol oni pošljejo naprej. Kako je s servisom pa ne znam povedat in upam da tudi ne bom znal, ker to pomeni da ga ne bom nikoli potreboval :)

po forumih se bere ogromno pritožb nad servisom ampak, po drugi strani prebereš pa 100 pohval, tako da gre verjetno od primera do primera sploh zakaj se zadevo reklamira.

strošek pošiljanja telefona v servis je pa par eur v vsakem primeru tudi če je treba na kitajsko poslat, ne bom trdil pa za 100% ampak mislim da oneplus plača poštnino za servis v obe smeri ( ti se samo zmeniš z njimi in potem z dostavno službo (DHL) da pride po paket, vendar to govorim samo po spominu kar sem bral pred časom na forumu)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

primozzzz ::

Eno vprašanje..
Imam namen kupit telefon kot darilo iz kitajske.. Kako je kaj s tem? Se plača kaka carina itd? Iz EU skladišč pa tako večina ne pošiljajo v SLO...


http://www.everbuying.net/product117033...

Ta telefon bi uporabljala oseba, ki nerabi nevem kaj.. Par klicev na dan, sms, kako sliko, kakšno osnovno igro... Imam še bon, ki na koncu prinese še nekaj popusta na omenjen aparat..
NI PODPISA

MaterVola ::

Nad 22 € plačaš DDV.

HunterMan ::

Nameravam kupit telefon preko Top-One z DHL, poleg pa še ovitek in zaščito za zaslon. Ali bodo poslali vse skupaj v enem paketu, tudi če pri ovitku in šipci ne izberem DHL?
Sem jim že pisal pa ne dobim odgovora.

vilonja ::

Jaz sem zreven telefona naročil nillkin steklo. Izbral sem navadno poštnino, zraven pa napisal, naj mi ga skupaj s telefonom pošljejo. Vem pa da ima dhl kolikor vem eno omejitev teže.

Ti samo naroči pa ti bodo odgovorili.
Jaz bi ti priporočal, da naj ti z dhlom pošljejo steklo, ovitek tako ali tako zastonj enega dobiš zraven, potem pa lahko kjerkoli naročiš katerikoli ovitek hočeš. Telefon boš imel itak zaščiten.

Ps. Jaz sem jim tudi pisal še preden sem naročil, pa mi niso odgovorili. Ko sem pa naročil, so mi pa takoj odgovorili.

andyy ::

HunterMan je izjavil:

Nameravam kupit telefon preko Top-One z DHL, poleg pa še ovitek in zaščito za zaslon. Ali bodo poslali vse skupaj v enem paketu, tudi če pri ovitku in šipci ne izberem DHL?
Sem jim že pisal pa ne dobim odgovora.


Kot sem že nekje enkrat omenil, če pri nakupu top-one koristiš tale kupon, dobiš -5$ na telefon in še free tempered glass. To seveda ne zviša poštnine, ne vem pa kako je z ovitkom.

fopi ::

Kakšne so vaše izkušnje, uporabniki, glede telefonov z 5,5" zaslonom in posledično njihove velikosti 150mm in več. Zdaj imam moto 1g velikosti 130 mm in si ne morem predstavljati kako bi shajal z telefonom 150 mm. Kam ga spravite, gre to v prednji žep...? Res bi prosil za mnenja, ker se ne morem odločiti.

Sem preselil vprašanje sem iz teme xiaomi, ker tam ni najbiolj primerna.

Pithlit ::

Ta je pa bolj primerna? Ker so samo kitajci večji od 5"?

Vržeš v torbico in je. Če je sila in že mora v žep... gre komot, unega na riti ziher, unega zraven 'jajc' pa tudi (če nisi ravno metalc in imaš une smešne oprijete kavbojke).
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Jaz sem se 5,5 čisto navadil. Gre v sprednji žep, z eno roko, pa nimam največje, se da brez težav shajat. Velik telefon pa ima itak plus z veliko površino zaslona.

Ko sem menjal 4,7 inčnega, sem sicer iskal manjše, samo sem kmalu kapituliral in se sprijaznil, da je prihodnost večja, pa mi ni žal.

Pithlit ::

Sej v končni fazi tako grozno velika razlika v velikosti pa spet ni.
Life is as complicated as we make it...

krin ::

Js mam tudi 5,5" telefon, in moram priznat da mi je prevelik. Sicer gre v žep, vendar komaj, pa ni komot za one-handed use.
Prej sm mel pa 4,7", kar mi je malo premajhno :D
tam 5,1" je še najboljša velikost po mojem mnenju

Fif55 ::

Tudi sam imam 5.5inčni telefon (152mm dolžine), malo sem ga še navadil v zdaj v letu dni, ampak mi je še vedno prevelik. Med hojo imaš telefon v katerikoli žepu (spredaj/zadaj), preden se pa kam usedeš, ga pa položiš na mizo/polico. Moj naslednji telefon bo 5", ker je za mene 5" (+/-0,2") idealna velikost. Sedaj čakam da pride res neki bestbuy telefon do 200€.

@fopi poglej kakšen Vernee Apollo Lite, UMI Super, Elephone Vowney to so zmogljivi 5.5 inčni (nad 45k Antutu rezultat, Apollo ima 91k). Manjši telefoni so pa ponavadi manj zmogljivi od večjih ali pa dražji. Mogoče kakšen Huawei P9 Lite, LG Nexus 5X, Elephone S3, Vernee Thor...
««
98 / 132
»»