» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
86 / 132
»»

falotka ::

falotka je izjavil:

odločam se za nov mobi, nagledala sem si po specifikacijah na coolicool.com tri telefone, ki se mi zdijo cenovno dostopni in ok glede na specifikacije, vendar ker se na to ravno ne spoznam, bi mi vseeno prišel prav kak nasvet oz.predlog pri izbiri...
gledla sem pa:
CUBOT X 15 (132e)
XIAMOI REDMI HONGMI NOTE 2 PRIME (175e)
XIAOMI RED RICE REDMI HONGMI 3 (155e)

Zdej specifikacije se mi zdijo tu tu, razen pri kapacitete je opazna razlika med Cubotom (2750mAh) in Xiaomi 3 (4100mAh).
Telefon pa rabim za klicat, smsi, fb, net... pa tu in tam kake aplikacije :)

invi2020 ::

Za tako uporabo ti priporočam Xiaomi redmi 3 oz. XIAOMI RED RICE REDMI HONGMI 3 predvsem zaradi baterije in solidnega procesorja.

mikromiki ::

cubot x 15 ima pred xiaomijem eno prednost (mogoče pomembno- odvisno kje se giblješ, kaj rabiš): podpira LTE @ 800 MHz (http://www.devicespecifications.com/en/...
drugače se pa strinjam s predhodnikom.

Zgodovina sprememb…

falotka ::

v zagovor da nobeno vprašanje ni butasto vprašanje, ampak zakaj je pomembno to LTE 800 MHz? povezave v oklepaju mi ne odpre... pa je coolicool verodajna trgovina, ali priporočate nakup preko katere druge?
hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: falotka ()

SumTingWong ::

http://www.aliexpress.com/store/product...
1.)Izbereš dodatke in barvo
2.)Izbereš DHL pošiljanje
3.)Upaš da bo naslednji teden že pri tebi

Bo brez davka, torej je okoli 152EUR končna cena, če izbereš "Add TemperedGlass" (priporočam) in Gold barvo.

Glede MHz 800 pa, bolje ti bo lovilo LTE omrežje. Ampak če nisi hardcore Youtube in podobne strani fanica, potem spet ni take krize.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Saj smo že predebatirali. Za večino uporabnikov je LTE kaprica, ne pa nuja. Zaenkrat. Do takrat ko se bo 3G začelo ugašat se bo pa telefone že zdavnaj zamenjalo (razen če si kekec mojega tipa in s telefonom vztrajaš dokler vse skupaj ne škripne).
Life is as complicated as we make it...

falotka ::

spet vprašanje.. preden ga plačam... brez davka - a ni davek ker je s kitajske in znesek nad 150e? čeprav je preko dhl - DHL carina, naročanje od kitajcev ?

hvala :)

SumTingWong je izjavil:

http://www.aliexpress.com/store/product...
1.)Izbereš dodatke in barvo
2.)Izbereš DHL pošiljanje
3.)Upaš da bo naslednji teden že pri tebi

Bo brez davka, torej je okoli 152EUR končna cena, če izbereš "Add TemperedGlass" (priporočam) in Gold barvo.

Glede MHz 800 pa, bolje ti bo lovilo LTE omrežje. Ampak če nisi hardcore Youtube in podobne strani fanica, potem spet ni take krize.

broken/link ::

preber si zadnje cca 2 strani. pa ti bo vse jasno.

Pithlit ::

Sej nimamo drugega dela kot 1001-krat odgovarjat na eno in isto vprašanje. No, jaz ga res nimam, torej...

...o TOP-ONE smo se razpisali že ne vem kolikorat. Kaj piše tam na njihovi strani? A Piše da ni carine in dajatev če se prek DHL pošilja? Piše. A piše da garantirajo brez carine in dajatev? Piše. Kaj to pomeni je verjetno jasno - v tisti ekstremno majhni možnosti da do dajatev pride... ti pač vrnejo keš. A piše kako to izvedejo? Piše. A imaš tam feedback dozdajšnjih strank? Imaš. Pišejo da dejansko ni dajatev? Pišejo. A imaš tukaj, v tej temi, stranke ki pišejo da dajatev dejansko ni? Res je, imaš.

Iz tega lahko potegnemo sledeče: Si nepismena (v kar dvomim, glede na to da vprašanje pa le znaš zastavit... in zadevo celo dodatno zakomplicirat). Ali pa lena ko fuks. Oboje? Samo funkcionalno nepismena? Jaz stavim na "lena". Ker je res težko prebrat 2 strani teme katere edini namen je ugotoviti kako do čim bolj ugodnega telefona... sam zanimivo da pa ni težko izbrskat teme ki se ukvaraj z DHL-om in si ustvarjat probleme tam kjer jih ni.

Tako, zdaj pa res imam drugo delo... Školjka je opravila svoje poslanstvo.
Life is as complicated as we make it...

falotka ::

haha, lena ko fuks, maš prav. po opozorilu broken/link sem šla brat prejšnje strani, prej jih res nisem ker je tema ful obširna in bi lah iskala ko majmun. sem pa na zadnjih parih straneh prebrala še par info o točno tem telefonu o kterem ste mi pisal. hvala za pomoč ;)

flameir ::

Haha si me pa nasmejal Pithlit :D

Pithlit ::

A res? No ja... ne vem kako je to možno. Jaz bi namreč precej raje videla da bi te nasmejala.
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

We have received your phone, and we will repair your phone ASAP.
The repair service fee is free, but you need to pay the shipping cost.
The shipping cost is 15usd.
You can make the payment to our PayPal directly.
PayPal: zopomobilepp@gmail.com
After finished the payment, please tell us the transaction ID.
Please make a payment to us first, then when your phone has been well repaired, we can send it to you soon.
Looking forward to hearing from you soon.

Pazi Kitajce :)), na pet mesecev starem telefonu je začel touchscreen zafrkavat, še dobro da sem disput odprl na paypalu.
Kako naj jim lepo napišem, da lahko sanjajo o 15$?
Magic

gregor ::

Redmi Note 3, Bang for Bucks!

http://en.miui.com/thread-237138-1-1.ht...

Spock83 ::

Magic1 je izjavil:

We have received your phone, and we will repair your phone ASAP.
The repair service fee is free, but you need to pay the shipping cost.
The shipping cost is 15usd.
You can make the payment to our PayPal directly.
PayPal: zopomobilepp@gmail.com
After finished the payment, please tell us the transaction ID.
Please make a payment to us first, then when your phone has been well repaired, we can send it to you soon.
Looking forward to hearing from you soon.

Pazi Kitajce :)), na pet mesecev starem telefonu je začel touchscreen zafrkavat, še dobro da sem disput odprl na paypalu.
Kako naj jim lepo napišem, da lahko sanjajo o 15$?



Zakaj misliš, da ti bodo ustregli? Njih ne ščiti EU zakonodaja, pardon tebe v primeru težav. So kakšni njihovi pogoji poslovanja kje zapisani?

Kolega je dobil Redmi 3 in je navdušen. Pravi, da je nekaj posebenega in se razlikue od drugih telefonov. :D

No jaz ga še nisem imel možnost videti v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Magic1 ::

Poslan je bil iz EU skladišča, tako da niti ne vem kam spada nakup. Na srečo sem odprl disput na paypal in veljajo paypalova pravila:D
So odpisali, da načeloma bi moral jaz plačat poštnino, ker sem ga uporabljal več kot 3 mesece, vendar naj mi bo free shipping.
Magic

Spock83 ::

Potem pa super :)

trnvpeti ::

tole bo zanimivo
metalic umi touch 149$ presale
5.5 fhd, 3G ram
sony kamera 13mp
4000mah
android 6

kodar ::

Ali se s Top-One z Alija da dogovoriti za plačilo preko PayPal-a?
Katero metodo plačila ste kupci Xiaomi-jev na Aliju uporabili?

SumTingWong ::

Se lahko plača preko Paypal seveda. Oziroma priporočljivo je!

LuGi ::

SumTingWong je izjavil:

Se lahko plača preko Paypal seveda. Oziroma priporočljivo je!


Ali sploh nima PP :)) Ima svoj AliPay..

SumTingWong ::

Oh pa res, z Viso sem plačal. Ah, nevermind, my bad :D

miko22 ::

Če bo kdo nalagal na Mi4c cm13, mora najprej posodobiti TWRP. Sem celo znanost naštudiral, ker bi skoraj zjebal telefon :)

SumTingWong ::

Posodobiti? Na kaj? Jaz imam različico TWRP 2.8.7.0 pa sem naložil cm13 brez problema, vse dela kot more.

veqlargh ::

So tile zadnji buildi kaj kakovost slik poštimal? Ko sem testiral ta CM13 port so ble slike, vsaj pri meni, občutno slabše kvalitete.

miko22 ::

meni ni šlo naložit. Ko sem naložil 3.0 TWRP pa iz prve.

SumTingWong ::

Ni to to, kar se tiče portov. Je original MIUI vseeno boljše (kamera). Ampak so spodobne.

kodar ::

Kaj bi pa bil razlog namestitve CM na Mi4c?
Je kaj boljse glede na prizvajalcev MIUI?
Za kamero pravite da je slabsa...

SumTingWong ::

Pismo, veš da ne vem zakaj sem spet menjal na CM ... nekaj me je zmotilo na MIUI. Vem za GPS lock da je dejansko hitrejši na CM. Aja, pa nekatere aplikacije dejansko crashajo na MIUI. Na CM zaenkrat vse dela. Malo pa pogrešam Nexus 5 in "clean" ROM :(
Glede kamere na CM13 pa moram reči, da ima ogromno opcij. Tudi Slow Motion (love it), ki na MIUI Camera je, na CM 12.1 ga pa nisem zasledil.

miko22 ::

jaz sem šel na CM13 zaradi tega ker neke stvari nisem mogel(ali nisem znal) nastaviti. Na CM13 deluje vse brez nastavitev.
Kamero pa še moram sprobat. Nčeloma, je to itak samo sofwersko, tako da verjetno z namestitvijo kake druge kamere lahko dosegaš enake ali boljše slike.
No, tudi na cm13 ne znam nastavit lock screen odzadje. Očitno je bug v cm13 glede tega.

miko22 ::

hm....kaj ko namestim cm13 zgubim root? ne bi smel, ne? Pa nimam dostopa do nekih zadev.

Pithlit ::

Pssst.... druga tema... magari nova.
Life is as complicated as we make it...

HDvideo ::

imajo telefoni s strani xiaomiforsale.com play store in tiste druge fore od googla?
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

SloSlayer ::

A ima Xiaomi Redmi 3 iz Aliexpressa kaj garancije?

broken/link ::

poglej v oglasu. po navadi piše.

Magic1 ::

Tudi če je garancija, poštnino v obe strani boš moral ti plačat in jajcanje s carino. Ne vem če je vredno od tam nabavljat(je dokler je vse v redu).
Magic

veqlargh ::

Kakšno jajcanje. Samo en obrazec moraš izpolnit ko ga pošlješ nazaj. Ta obrazec potem predložiš, ko ga dobiš nazaj. Vse navedeno na carinski pošti.

mtic ::

In kako se to uveljavljanje v praksi obnese, je kdo že imel izkušnje s tem (predvsem me zanima za xiaomi telefone)? Koliko pa pride poštnina za tja in nazaj?

veqlargh ::

Za nazaj nisem nikoli plačeval, samo tja. Ne sicer za telefon, ampak nek polariodni tiskalnik. Poštnino za nazaj so krili oni. Zakaj bi plačeval še v kontra smer?

Magic1 ::

Se mi zdi da ima le EU zelo fajn pokrito garancijo z zakoni. Drugje je vse stvar politike podjetja. Kaj jim pa moreš, če ti rečejo da hočejo za poštnino, da ti ga bodo poslali?
Magic

Mateos ::

Trenutno imajo Xiaomi Redmi 3 na Mobileshop po znižani ceni: https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...

Ne delam reklame, predajam le informacijo. ;)

CrazyFish ::

Ima kdo izkušnje s to trgovino?
Lp, CrazyFish

SloSlayer ::

Odgovor prodajalca TOP-ONE, ki ste ga priporočali zgoraj (http://www.aliexpress.com/store/product... glede garancije:

We guarantee every smartphone we send is good for our customers.
Quality assurance period for 1 year, lifelong maintenance.(1year warranty)


Glede poštnine pri pošiljanju v garancijo:
If it not artificial damage then we will surely pay the shipping cost.
You could take a video for us.
And we will always make strict quality control before dispatch.
We will make sure everything is good for our customer.

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Mateos je izjavil:

Trenutno imajo Xiaomi Redmi 3 na Mobileshop po znižani ceni: https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...

Ne delam reklame, predajam le informacijo. ;)


Si že kdaj naročeval tukaj? Kakšni so stroški pošiljanja?

vonmimek ::

lep pozdrav slotehovci :)

jaz sem kakšen dober mesec nazaj kupil xiaomi redmi note 3, in me nekaj zanima, tukaj sem prebral, da je par ljudi, ki si tudi lasti nota, instaliralo cyanogenmod. in zdej k mojem vprašanju, ali moreš pred samo instalacijo odklenat bootloader se preavi ga rutat ali to ni potrebno ?

če ima kdo kakšen vodič ali navodila ali karkoli kar bi mi olajšalo instalacijo novega roma na moj telefon, bi bil ful hvaležen :D :D :D

lp vonmimek

miko22 ::

najprej si namesti kako aplikacijo, ki ti preveri ali maš root ali ne.
Če ga imaš, je postopek enostaven, če ga nimaš....hja...google :)

vonmimek ::

ni rootan, ker imajo novejši xiaomiji zaklenjen bootloader-je...

Pithlit ::

In kaj ima bootloader z root-om?
Life is as complicated as we make it...

broken/link ::

redmi note 3 nima zaklenjenega bootloaderja. zaklenjen bootloader ima redmi 3 in redmi note 3 pro.

vonmimek ::

ne trdim da imam prav, ampak bootloader more bit odklenjen, da lahko uporabljaš custom rome in custom recovery-je...
am tudi redmi note 3 ima ima zaklenjenga ali pa imam samo jaz to nesrečo in je samo moj zaklenjen :D

zato pa iščem vašo pomoč pri reševanju tega problema :D
««
86 / 132
»»