» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
55 / 132
»»

matijadmin ::

Ne bo držalo, ROM pomeni v angl. Read Only Memory in je vse prej kot spomin, namenjen uporabniku. Pithlit strelja kozle.

Angl. internal memory ali notranji pomnilnik je pa namenjen uporabniku (tako kot je trdi disk na računalniku). Številni telefoni imajo še dodatno vodilo za SD spominsko kartico, prek katere se da ta spomin razširiti in nanjo nameščati aplikacije ali shranjevati uporabniške datoteke.
Vrnite nam techno!

Pithlit ::

Konlov je izjavil:

Kje pa ti to gledaš?

Specifikacije ki jih poda proizvajalec, mogoče?

Konlov je izjavil:

Torej ROM je podatek, koliko je za uporabnika?

ROM je notranji spomin telefona. Raztala se ga, ponavadi, na del ki ga porabi OS (tam nekje 3GB) pa del ki je namenjen uporabniku. Kitajci se pa pogosto gredo s tem preostankom še dodatne neumnosti in ga razdelijo na del namenjen aplikacijam (mu rečejo internal memory) pa del namenjen ostalim datotekam (mu rečejo sd memory). In ta del, namenjen aplikacijam zna bit smešno majhen.

SD kartici pa rečejo external memory.

matijadmin je izjavil:

Pithlit strelja kozle.

Kje? Točno? Tolk da ti pokažem kolk blesav si s to tvojo gonjo...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

matijadmin ::

Kaj ti pojmuješ, je nepomembno, prav tako me ne zanima, kaj pišejo čunga lunga prodajalci v činglišu. ROM je:
Read-only memory (ROM) is a class of storage medium used in computers and other electronic devices. Data stored in ROM can only be modified slowly, with difficulty, or not at all, so it is mainly used to distribute firmware (software that is very closely tied to specific hardware, and unlikely to need frequent updates).
Se pa po njem imenuje slika z OS (bolj kot relikt nekih starih časov ali pa po analogiji, kje je sicer bila, oz. je še zapisana strojna programska oprema).

Je pa res, da razni neznalci to zamenjujejo za bliskovni pomnilnik ali angl. Flash RAM.

Kako kitajci razdelijo (napravijo particije) na notranjem (bliskovnem) pomnilniku in kako jih poimenujejo, tudi ni važno.

Žaljivih in komentarjev pa se, prosim, vzdrži. Popolnoma jasno mi je, zakaj imaš naziv.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

http://www.antelife.com/europe-warehous...
Torej, če naročim tule, ni davka in carine. Pa razen morda kamere so podatki tudi solidni, ne?

matijadmin ::

Konlov je izjavil:

http://www.antelife.com/europe-warehous...
Torej, če naročim tule, ni davka in carine. Pa razen morda kamere so podatki tudi solidni, ne?


Skoraj zagotvo, da ne bo davka. Morala bi ga sicer plačati, če blago še ni bilo sproščeno na EU trg (torej, če ni bilo uvoženo), a ti tega ne veš in Carina tega prav tako ne ve. Malih pošiljk iz EU še nisem slišal, da bi preverjali.
Vrnite nam techno!

Pithlit ::

matijadmin je izjavil:

Kako kitajci razdelijo (napravijo particije) na notranjem (bliskovnem) pomnilniku in kako jih poimenujejo, tudi ni važno.

Boš ti hitro videl kako ni važno ko ti placa za talking tom zmanjka.

Če mogoče nisi opazil smo v temi "nakup kitajskega mobilnega telefona". Specifikacije pomnilnika random kitajskega telefona izgledajo nekako takole:
"1GB RAM + 8GB ROM".

Nadalje se tisti ROM deli točno tako kot sem prejle razložila. Ti se pa lahko usajaš (vnašaš zmedo med sodelujoče) kolikor hočeš. Če ga biksaš samo zato ker lahko, ti je to treba pač povedat. Naziv že imam, tako de se mi ni treba finjaka špilat in ti lahko to povem v fris.

Konlov je izjavil:

Pa razen morda kamere so podatki tudi solidni, ne?

1.14GB placa ima za aplikacije.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Konlov ::

A je torej v redu za ta denar. Piše 16G ROM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Pithlit ::

IMHO ne. 1GB je _premalo_ za aplikacije (ki jih jaz uporabljam). Zate je pa mogoče dovolj. Pojma nimam kaj ti uporabljaš in kaj ne. Zato ti pa cifre povem da se lahko informirano odločiš.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Mah lej. Ta mali je Samsunga xcover2 zdemoliral, pa mu iščem nekaj za okoli 150€. In pri njemu, pa tud pri mojem kitajcu THL 4400 (res cool baterija sicer) je težava, da telefon že pri nekaj osnovnih app. jamra, da nima dovolj spomina, ko kaj hočeš namestit iz trgovine. Pa povsod nastavim, da gre vse kar je možno na memorycard.
Zato sprašujem v vezi spomina za uporabnika. Kak predlog morda? Bi pa EU skladišče.

noraguta ::

Eh to je flash 16GB+.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pithlit ::

Konlov je izjavil:

Mah lej. Ta mali je Samsunga xcover2 zdemoliral, pa mu iščem nekaj za okoli 150€. In pri njemu, pa tud pri mojem kitajcu THL 4400 (res cool baterija sicer) je težava, da telefon že pri nekaj osnovnih app. jamra, da nima dovolj spomina, ko kaj hočeš namestit iz trgovine. Pa povsod nastavim, da gre vse kar je možno na memorycard.
Zato sprašujem v vezi spomina za uporabnika. Kak predlog morda? Bi pa EU skladišče.

Ja madona sej zato pa opozarjam na manjko placa za aplikacije!

Redmi 2 ma 5gb za appe. Moto verjetno tudi (se mi res ne da več iskat). Jaz, osebno, bi redmi 2 za tistih 120 eur. https://www.xiaomiforsale.com/en/phones...
Life is as complicated as we make it...

bbooyy ::

Pithlit je izjavil:

Konlov je izjavil:

Mah lej. Ta mali je Samsunga xcover2 zdemoliral, pa mu iščem nekaj za okoli 150€. In pri njemu, pa tud pri mojem kitajcu THL 4400 (res cool baterija sicer) je težava, da telefon že pri nekaj osnovnih app. jamra, da nima dovolj spomina, ko kaj hočeš namestit iz trgovine. Pa povsod nastavim, da gre vse kar je možno na memorycard.
Zato sprašujem v vezi spomina za uporabnika. Kak predlog morda? Bi pa EU skladišče.

Ja madona sej zato pa opozarjam na manjko placa za aplikacije!

Redmi 2 ma 5gb za appe. Moto verjetno tudi (se mi res ne da več iskat). Jaz, osebno, bi redmi 2 za tistih 120 eur. https://www.xiaomiforsale.com/en/phones...



pa ima kdo izkušnje s to stranjo xiaomiforsale, da pride res brez carine in davka?

Konlov ::

2200 mAh je pa bolj bogo...

matijadmin ::

Načeloma res, vendar kapaciteta baterije ni tako enostavno primerljiva kot druge zmogljivost, saj je zdržljivost obratno sorazmerna s porabo. Poglej kakšen opis izdelka/mnenje o izdelku kakšnega preizkuševalca.
Vrnite nam techno!

Pithlit ::

Konlov je izjavil:

2200 mAh je pa bolj bogo...

Dovolj za 1 dan normalne uporabe:

"In the 8-hour loop test which includes two hours each of calling, video streaming, video playback and audio playback simulating an 8 hour work day, the Redmi 2 was left with 33 per cent battery remaining in the Performance mode. This means that the phone will easily last you for a day on regular usage and maybe even more."

"With a 2200 mAh removable battery, the Xiaomi Redmi 2 manages to squeeze a lot of actual run-time and it easily lasts over a full day even under heavy usage, while more moderate use may even help you get two days of battery life out of the device, which is definitely very impressive."

Rabi pa cca 2,5ure da se komlpet napolni.

Kompromise je pač treba sklepat, tko kot povsod drugje. Glede baterije... ko greš spat ga daš na kabel, zjutraj ga odklopiš in je problem rešen. Moj LG s podobnim ekranom (4,7" 720p), podobno baterijo (2100mAh) pa konkretno požrešnejšim SoC-om je v svoji mladosti zdržal komot 2 dni. Zdaj, v jeseni svojega življenja (3 leta), pa mi zdrži za čas budnosti... če ga ne žokam preveč pa komot 2 dni čaka. 2200mAh je za tak telefon čisto spodobno. Za 5,5" FHD display pa verjetno ne toliko.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Hvala za nasvete. XIAOMI MI4I naročen.

hobbit ::

za to stran ti znam pvedat, da je direkt iz EU(eu skladišče) in ne plačaš davka, ker je že vštet ->http://www.honorbuy.com/


Čudno da se nisi za MI4 odločila. Je pa MI4 ravno tako super.

Konlov ::

hobbit je izjavil:

za to stran ti znam pvedat, da je direkt iz EU(eu skladišče) in ne plačaš davka, ker je že vštet ->http://www.honorbuy.com/
Čudno da se nisi za MI4 odločila. Je pa MI4 ravno tako super.



Kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

hobbit ::

Se opravičujem. Hotel sem reči, da je MI4i ravno tako kul telefon.

Konlov ::

Jooj, edino spominske kartice ne podpira. Upam da bo 16G dovolj?

bbooyy ::

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_2-...
po komentarjih sodeč, naj bi imel xiaomi redmi2 težave s pregrevanjem baterije...

FX6300B ::

Čak če jaz prav zastopm vi hočte rečt da ma nek x telefon 16GB prostora za shranjevanje ampak od tega samo 1GB za applikacije sedaj me pa zanima ali sem jaz majmun tukej ali je pa nekaj hudo narobe z telefonom
May the force be with you!

denisbegood ::

Ja, npr. moj Samsung xcover2. Pol stvari ne deluje, ker jih sploh ne morem instalirat, ker ima samo 1GB za aplikacije. Še fotografij ne morem odpirat, najprej brisanje potem pa lahko, tema od telefona. Torej vzemi najmanj 3GB.

Magic1 ::

Zdej mi ni jasno ali ene mešate ram s placom, ali imajo telfoni samo glupo razporejene particije, ali kaj tretjega?
Magic

Killermode ::

@Magic ja nekateri telefoni imajo particije tako razporejene.
Pri xiaomi se ti tega ni treba bati. Ves nezaseden prostor na spominu telefona je dostopen aplikacijam če uporabljaš MIUI seveda.

Pithlit ::

FX6300B je izjavil:

Čak če jaz prav zastopm vi hočte rečt da ma nek x telefon 16GB prostora za shranjevanje ampak od tega samo 1GB za applikacije sedaj me pa zanima ali sem jaz majmun tukej ali je pa nekaj hudo narobe z telefonom

Nisi ti majmun. Niti ni nekaj narobe s telefonom... narobe je pač s tistim ki si je tak ROM zamislil in tako glupo sparticioniral plac. Saj načeloma to ni tak problem... ker se večinokrat da te particije spreminjat. Ni pa to poseg primeren za vsakega. Če rabiš telefon ki dela, pol se takega ki ima samo 1gb za aplikacije preprosto ne kupuje.

Magic1 je izjavil:

Zdej mi ni jasno ali ene mešate ram s placom, ali imajo telfoni samo glupo razporejene particije, ali kaj tretjega?

Eni mešajo RAM s placom (uni pred tabo, recimo)... drugače pa imajo telefoni probleme z glupimi particijami. Tko da če kupiš telefon za katerega piše "2GB RAM / 16GB ROM" še ni nujno da boš gor lahko karkoli uporabnega fural... ker se zna zgodit da ima samo 1GB (od tistih 16 - ki jih je v resnici 13, zaradi OS-a) za aplikacije (če vržeš gor kak iGO/sygic je pol to to).

Kot že povedano, xiaomi tega problema načeloma nima. Doogee se nekako oklepa 1GB za aplikacije (vsaj v starejših modelih, za novejše ne vem). Elephone tudi... razen pri 64bit modelih (mtk67**) kjer se ne jajcajo s particijami. In tako naprej. Pa ti problemi niso omejeni le na kitajce, da ne bo kdo mislil. HTC in Samsung sta isto počela (vsaj včasih).

Tko da ja, se hitro počutiš ko majmun... kupiš super duper telefon z ogromno placa in pogruntaš da niti Talking Tom ne gre gor.

BTW

Lenovo Vibe Shot... not bad.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

FX6300B ::

aha ok no sj to mi je drgač jasn ka to je pol beda da maš tolk particij 3 bi ble čist dost (bootloader , recovery, pa system)

aja samo tistemu ko ge gledal elephone S2 povem da naj gre raje stran od elephona sam sem pred kratkim prodal (3 mesece nazaj) p6000 ki so nekaj obljubljal da bo top shit telefon sam pol so pa pred nedavnim očitno kot bi neuradno ukinili podporo pač ni več posodobitev pa lollipop so obljubili pa še sedaj ni stabilnega otg tudi ne dela
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Konlov ::

Je morda kakšna stran, kjer pogledaš, koliko ima kak model prostora za uporabnika?8-O

boolsheat ::

Jaz sploh ne vem zakaj izgubljate čas s tem zanič Androidom, ko se dobijo odlični telefoni z Windows phone zelo poceni v EU, tudi pri nas...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Zato ker ni vse zanic, je sam miljon verzij in nekateri so zanic. Pri ms pa imas ene par pa to je to. Aplikacij tudi ene par, trzni delez je pa par %.
Magic

Pithlit ::

boolsheat je izjavil:

Jaz sploh ne vem zakaj izgubljate čas s tem zanič Androidom, ko se dobijo odlični telefoni z Windows phone zelo poceni v EU, tudi pri nas...

Eni smo na androidu zato ker nimamo nobene želje najprej guglu sporčit vse o sebi, pol še malemu mehkemu (in ko rata uno zanič) pa še piškavemu ogrizku.

In ja, neko bluzenje o kar zanič androidu je podobno kot bluzenje o kar zanič malemu mehkemu (pa piškavemu ogrizku, pa še komu). Vse ima pluse in minuse.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Je morda kakšna stran, kjer pogledaš, koliko ima kak model prostora za uporabnika?8-O

Če kdo ve?

Pithlit ::

Je ni. Poguglat za vsak telefon k te zanima.
Life is as complicated as we make it...

FX6300B ::

pa sej vidš če ma telefon 8/16 GB ROMA valda da nebo mu 0,5GB za upodabnika pa sej android ne zasede 5GB pol bi blo vseeno če bi dali manjši ROM ker ostalega itak ne moreš uporabljat
May the force be with you!

Pithlit ::

Malenkost nazaj smo imeli Elephone s2 ki ima "2GB RAM + 16GB ROM", pa kljub temu borih 1,14GB za aplikacije. Tko da prosim, ne se preveč pametnega delat. To, da ima 16GB placa še ne pomeni da lahko s tistim uporabnik kar prosto razpolaga.

Android OS zasede sicer slabe 3GB.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

M4 aqua ima tudi 1.14 za userja.

Pithlit ::

1,26 pa res.
Life is as complicated as we make it...

FX6300B ::

ja sam no pa mi povejte zakaj pol 16GB ROMA ne samo 2GB bi bli čist dost ker itak nmorš uporablat po vaše sorry ampak sistem ne zavzame ostalih 15GB

mi razložte kaj se dogaja z 15GB če nemoreš uporabljat samo stoji kot nekakšna šara na podstrešju ?
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Magic1 ::

Moj star Lenovo je tudi imel dve glupe particije, internal(cca 1GB) in storage. Vendar ker je bil telefon že v štartu rootan, je bila rešitev preprosta. Sam so pa wtf te particije.

FX dej se malo izobrazi, plac že lahko uporabljaš, vendar aplikacije želijo biti na main particiji. Če je ta majhna, imaš hitro probleme.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Killermode ::

FX6300B je izjavil:

ja sam no pa mi povejte zakaj pol 16GB ROMA ne samo 2GB bi bli čist dost ker itak nmorš uporablat po vaše sorry ampak sistem ne zavzame ostalih 15GB

mi razložte kaj se dogaja z 15GB če nemoreš uporabljat samo stoji kot nekakšna šara na podstrešju ?

Ostalo je rezerviran za nastavitve, imenik, SMS-e, MMS-e, glazbo, slike, videe.

FX6300B ::

potem je to šrot od telefona drugače pa mislim da se da rootat pa zrihtat tko k je reku magic sam ja zakaj za WTF to delajo bi mel mn dela če bi mel sam ene 3-5 particij
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Pithlit ::

FX6300B je izjavil:

ja sam no pa mi povejte zakaj pol 16GB ROMA ne samo 2GB bi bli čist dost ker itak nmorš uporablat po vaše sorry ampak sistem ne zavzame ostalih 15GB

Sej če bi prebral kar ti pišemo res ne bi bilo nič narobe...
Life is as complicated as we make it...

FX6300B ::

ja sej berem pa štekam sam so res fu....
May the force be with you!

Konlov ::

Lenovo P70 ima veliko prostora za uporabnika.

šernk ::

@matijaadmin: toliko si proti kitajcem in nato predlagaš ASUS? razlika med kitajci in tajvanci pa je? aja kitajcem ne zaupaš, vsem ostalim pa?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Konlov ::

Za xiaomi mi4i berem, da dajo kitajci ali pa v hk. neke svoje app. gor in da je, če hočeš lolipop upgrade potrebno naložiti tovarniški rom al kaj. Ali je to zapleteno in kje ga dobiš?

Pithlit ::

Slediš navodilom na xiaomi strani?
Life is as complicated as we make it...

matijadmin ::

šernk je izjavil:

@matijaadmin: toliko si proti kitajcem in nato predlagaš ASUS? razlika med kitajci in tajvanci pa je? aja kitajcem ne zaupaš, vsem ostalim pa?

Kaj je kitajski telefon, vsi vemo. To je telefon, ki je zasnovan na kitajskem, za kitajsko podjetje, prvenstveno namenjen domačemu trgu, a ga nato naročajo od vsepovsod. Podjetje ne daje nobenih jamstev v okvirjih pojmovanja naše pravne države ali jurisdikcije EU skupnosti. Prav tako ne stoji v takšni meri za kakovostjo kot zahodna podjetja, ki bi jih palica trga brez milosti.

Ti se pa kar delaj neumnega in, če ti še ni jasno, so na Kitajskem izdelani tudi mnogi telefoni zahodnih znamk.
Vrnite nam techno!

HDvideo ::

@matijaadmin: Po podpisu predvidevam de si mahnjen na techno tku de to ti dam en komad de se malu umiriš, ker se mi neda več poslušt teve tvoje propagande proti kitajcem. To je tema od kitajskih telfeonu tku da če ti ne pašejo rajši ne piši po tevi temi. Lohku pa odpreš temo "Varnostne luknje pri kitajskih telefonih" >:D in se tam potem piše od tega.

Pa ne zamjrt in uživi u komadu :D!
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

Webeg ::

A kdo ve ce majo tale phone kje v EU?
LETV LE1 X600 Helio
http://www.antelife.com/letv-le1-x600-h...
««
55 / 132
»»