» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
53 / 132
»»

jack ::

Živjo

za taščo kupujem nek poceni android...
ker pa po mojem mnenju med a-brandi za dobrih 100 evrov ne dobiš prav nič uporabnega, sem razširil merila...
in prišel do xiaomi redmi 2 pro, ki ga z ddv in poštnino dobim iz kitajske za ca 145 eur...

po spekih bi morala biti ta stvar še nekaj let ok za enega dokaj podpovprečnega uporabnika... ima pa gospa željo kakšno fotko narediti, in tu sem malce v dilemi ali bo stvar ok...

ali jo raje prepričam v 200evrski razred z recimo novo generacijo motorole moto g 3 (2gb verzijo seveda) ki jo iz amazon.it dobim za ca 199eur?
ali morda kakšen lenovo a5000? (lecler ga ima ta teden - 150eur) - samo review kamere pameten s primerjavami nikjer ne najdem... pa a ni preveč bloatware gor?

skratka - iščem ne-slab telefon, in to out of the box - ne bom zgubljal časa z rootanjem in flashanjem. pa super bi bilo če je vsaj malo upanja za kakšen firmware update ko bo Android M zunaj...

ideje?
-Jack

boolsheat ::

Lumia 640.

Konlov ::

Lastim THL 4400 in j zares dobra baterija, tule pa je upgrade: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

pijavka ::

jack je izjavil:

Živjo

za taščo kupujem nek poceni android...
ker pa po mojem mnenju med a-brandi za dobrih 100 evrov ne dobiš prav nič uporabnega, sem razširil merila...
in prišel do xiaomi redmi 2 pro, ki ga z ddv in poštnino dobim iz kitajske za ca 145 eur...

po spekih bi morala biti ta stvar še nekaj let ok za enega dokaj podpovprečnega uporabnika... ima pa gospa željo kakšno fotko narediti, in tu sem malce v dilemi ali bo stvar ok...

ali jo raje prepričam v 200evrski razred z recimo novo generacijo motorole moto g 3 (2gb verzijo seveda) ki jo iz amazon.it dobim za ca 199eur?
ali morda kakšen lenovo a5000? (lecler ga ima ta teden - 150eur) - samo review kamere pameten s primerjavami nikjer ne najdem... pa a ni preveč bloatware gor?

skratka - iščem ne-slab telefon, in to out of the box - ne bom zgubljal časa z rootanjem in flashanjem. pa super bi bilo če je vsaj malo upanja za kakšen firmware update ko bo Android M zunaj...

ideje?

Kje si našel 2GB / 16GB Moto G 3 na amazon.it z 199 €? Jaz za enako ceno najdem 8GB verzijo.

jack ::

Mislim da na .it ali .es... je pa to že cena brez ddv (mi bo kolega na firmo vzel)... skratka drugače je +20% :)


pijavka je izjavil:

jack je izjavil:

Živjo

za taščo kupujem nek poceni android...
ker pa po mojem mnenju med a-brandi za dobrih 100 evrov ne dobiš prav nič uporabnega, sem razširil merila...
in prišel do xiaomi redmi 2 pro, ki ga z ddv in poštnino dobim iz kitajske za ca 145 eur...

po spekih bi morala biti ta stvar še nekaj let ok za enega dokaj podpovprečnega uporabnika... ima pa gospa željo kakšno fotko narediti, in tu sem malce v dilemi ali bo stvar ok...

ali jo raje prepričam v 200evrski razred z recimo novo generacijo motorole moto g 3 (2gb verzijo seveda) ki jo iz amazon.it dobim za ca 199eur?
ali morda kakšen lenovo a5000? (lecler ga ima ta teden - 150eur) - samo review kamere pameten s primerjavami nikjer ne najdem... pa a ni preveč bloatware gor?

skratka - iščem ne-slab telefon, in to out of the box - ne bom zgubljal časa z rootanjem in flashanjem. pa super bi bilo če je vsaj malo upanja za kakšen firmware update ko bo Android M zunaj...

ideje?

Kje si našel 2GB / 16GB Moto G 3 na amazon.it z 199 €? Jaz za enako ceno najdem 8GB verzijo.
-Jack

Magic1 ::

simooon je izjavil:

Če kdo kupuje zopo speed 7, je na strani http://www.zopomobileshop.com/ možnost ga naročit iz EU skladišča.
Cena ista kot iz Kitajske 159$(s kuponom) +33$ poštnine.

Še njihov odgovor:
Hello,yes,the phone on presale now .
Yes,you can choose shipping from EU warehouse.
The price is 199.99 usd,enjoy 40 usd coupon,the price is 159.99 usd.thanks!

Jst sm ga sicer naročil preko Gearbest s Kitajske, mislite da je kaka varjanta da vrnejo dnar?

Me kar mika, s kuponom je cena kar ugodna 159+38$ poštnine s EU, je malo pod 180EUR kompletnega stroška. Je pa nepreverjena zadeva, ker je pre-order varjanta. A tile današnji Kitajci že imajo google play gor, ali ga moraš sam gor spravit?(edit:sem našel, ta ima)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

WildChild ::

Konlov je izjavil:

Lastim THL 4400 in j zares dobra baterija, tule pa je upgrade: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...


Sem pogledal tegale THL 5000: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

Plusi glede strojne opreme:
+ 5" zaslon - ne maravm več od 5" (Corning III gorilla glass)
+ ogromna baterija (5000mh)
+ NFC (zelo pomemben faktor pri telefonu)
+ žiroskop
+ 2GB rama
+ kar zmogljiv cpu
+ podpora dvema simkama

Minusi glede strojne opreme
- ne vem, če ima nofication light (uno ko dobiš email pa te obvesti preko lucke na sprednji strani telefona)
- nima 4g oz lte ja.

Notification light mi je kar a must have, 4g me ne zanima, važno da ima 3g ker v glavnem na podatkovnem prometu samo mejle čekiram in se pogovarjam / pišem hipna sporočila.

Zdaj pa plusi programske oreme?
- (ne najdem nobenih plusov)

Trenutno na moto G first gen, ki ima super OTA update in nisem sploh inštaliral cusom romov. Skrbi me edino le security na teh kitajčkih. O da bi le lahko gor dal Cyanogenmod bi bilo res odlično. Nekako se ne morem odločt al ga nabavim na slepo in upam, da odprejo dokumentacijo in spišejo cyanogenmod ali naj nabavim kaj drugega :S Decisions decisions...
in da mood

Magic1 ::

Hmm, baterija je res konkretna, a je tudi procesor starejši in požrešnejši.
3G je le 850MHz in 2100, kar pomeni, da bo imel simobil probleme na določenih lokacijah.
Magic

WildChild ::

Glede cpuja nevem koliko je požrešen v primejavi z snapdragon 810 ki je v op2 na primer...
Frekvence so mi v redu ker sem v t-2/mobitel. Ampak kot že rečeno programska oprema je vprašljiva, če nima možnosti cyanogenmod -a...

a 157$ je že končna cena, ali bom moral plačati še carino v primeru, da se odločim za telefon?
in da mood

AgiZ ::

Sam še vedno ne vem kateri telefon bi kupil.
Zahteve:
- 4,7 ali 5 inch zaslon z 720p resolucijo
- dual sim (dual standby, active, pac dve aktivni kartici naenkrat)
- min 2GB ram
- procesor naj ne bo star (torej vsaj MTK67XX)
- kamera ne pod 13MP
- 4G

Želje:
- čim bolj clean android
- dobro delovanje osnovnih komponent (mikrofon, zvocnik, lovljenje signala, wifija, gpsa)
- izdelava, da ga dejansko lahko uporabljas, ne da se pritožuješ nad polovičnim delovanjem

Trenutno ima punca Jiayu S3, s katerim je zelo navdusena, kot sem ze povedal. Je pa to 5,5" telefon, kar mi je prevelik. Jiayu S4 pa je izgleda še daleč.

Imate kake predloge?

konspirator ::

- dual sim (dual standby, active, pac dve aktivni kartici naenkrat)

Kako se misliš hkrati pogovarjati z dvema ?

99% dual sim telefonov je dual standby, se pravi si dosegljiv na obe simki.
--

Magic1 ::

konspirator je izjavil:

- dual sim (dual standby, active, pac dve aktivni kartici naenkrat)

Kako se misliš hkrati pogovarjati z dvema ?

99% dual sim telefonov je dual standby, se pravi si dosegljiv na obe simki.

Eno imaš za pogovore, drugo za sms/mms, poljubno kero za podatke, na obe vedno desegljiv. V tem je čar dual sim, da lahko kokarkoli kombiniraš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

šernk ::

ubistvu dual sim pride še najbolj v poštev v primeru službenega telefona. ene firme pač plačujejo recimo do 5-10eur porabe na službenem mobilniku in za privat zadeve je danes to marsikomu premalo in rabi dodatno sim za prenos podatkov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WildChild ::

AgiZ je izjavil:

Trenutno ima punca Jiayu S3, s katerim je zelo navdusena, kot sem ze povedal. Je pa to 5,5" telefon, kar mi je prevelik.


Wow zgleda super telefon tudi NFC ima :)

Sam škoda ker je 5.5" :(

Koliko ji baterija zdrži če ima skoz prižgan wifi oziroma kadar wifi ni ima prižgan prenos podatkov? (pa recimo, da ponoč ji gre v flight mode da prišpara 6ur).
in da mood

AgiZ ::

Magic1 je izjavil:

konspirator je izjavil:

- dual sim (dual standby, active, pac dve aktivni kartici naenkrat)

Kako se misliš hkrati pogovarjati z dvema ?
99% dual sim telefonov je dual standby, se pravi si dosegljiv na obe simki.

Eno imaš za pogovore, drugo za sms/mms, poljubno kero za podatke, na obe vedno desegljiv. V tem je čar dual sim, da lahko kokarkoli kombiniraš.

Dual sim izvedbe so razlicne, kot sem prebral. Dual standby pomeni da si dosegljiv na obe stevilki, ampak v primeru, da govoris na eni simki si na drugi nedosegljiv (zaseden/stevilka je nedosegljiva, ne vem katera moznost). Obstaja pa tudi moznost da si na obe dosegljiv, in ce se pogovarjas po eni, dobis klic na drugi lahko das na prvi na hold in govoris z drugo simko. Je pa izjemno tezko dobiti informacije kako je dejansko implementirano v telefonih.

Ja, dual sim je idealen za sluzbeno+privatno telefonsko. Zato pa iscem tako.

WildChild je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Trenutno ima punca Jiayu S3, s katerim je zelo navdusena, kot sem ze povedal. Je pa to 5,5" telefon, kar mi je prevelik.

Wow zgleda super telefon tudi NFC ima :)
Sam škoda ker je 5.5" :(
Koliko ji baterija zdrži če ima skoz prižgan wifi oziroma kadar wifi ni ima prižgan prenos podatkov? (pa recimo, da ponoč ji gre v flight mode da prišpara 6ur).

Res, 5,5" je prevelik...
Baterija ji zdrzi nekako 3-4 dni ob zmerni uporabi igric (ki itak pokurijo največ baterije). Dejansko me je dolgoživost baterije prijetno presenetila. Če bi našel nek podoben telefon v 5" izvedbi, bi ga takoj vzel. Zato pa me jezi, ker je S4 napovedan že par mesecev nazaj, pa se še vedno ne ve kdaj bo prišel ven.

Torej, še vedno iščem telefon zase. Help :)

Konlov ::

WildChild je izjavil:

Konlov je izjavil:

Lastim THL 4400 in j zares dobra baterija, tule pa je upgrade: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...


Sem pogledal tegale THL 5000: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

Plusi glede strojne opreme:
+ 5" zaslon - ne maravm več od 5" (Corning III gorilla glass)
+ ogromna baterija (5000mh)
+ NFC (zelo pomemben faktor pri telefonu)
+ žiroskop
+ 2GB rama
+ kar zmogljiv cpu
+ podpora dvema simkama

Minusi glede strojne opreme
- ne vem, če ima nofication light (uno ko dobiš email pa te obvesti preko lucke na sprednji strani telefona)
- nima 4g oz lte ja.

Notification light mi je kar a must have, 4g me ne zanima, važno da ima 3g ker v glavnem na podatkovnem prometu samo mejle čekiram in se pogovarjam / pišem hipna sporočila.

Zdaj pa plusi programske oreme?
- (ne najdem nobenih plusov)

Trenutno na moto G first gen, ki ima super OTA update in nisem sploh inštaliral cusom romov. Skrbi me edino le security na teh kitajčkih. O da bi le lahko gor dal Cyanogenmod bi bilo res odlično. Nekako se ne morem odločt al ga nabavim na slepo in upam, da odprejo dokumentacijo in spišejo cyanogenmod ali naj nabavim kaj drugega :S Decisions decisions...

Notification light: Moj THL4400 jo ima. Rdeča utripa npr. nesprejeti klici, SMS-i ipd. SofaScore (športni )rezultati pa mi je zadnjič, ko je Olimpija 3:0 zmagala, utripala zeleno:).

FX6300B ::

ja ta notification light je super sploh če imaš različne barve jst na mx4 mam sam eno in neveš kaj je
May the force be with you!

Runnagain ::

FX6300B je izjavil:

ja ta notification light je super sploh če imaš različne barve jst na mx4 mam sam eno in neveš kaj je


Na Cyanogenu (Oneplus One) lahko za vsako aplikacijo oz. akcijo izbereš svojo barvo, način in hitrost utripanja ;).

Lp, Runnagain!!

PS: ampak odkar imam zraven še uro, potrebe po ledici praktično nimam več.

simooon ::

Magic1 je izjavil:

simooon je izjavil:

Če kdo kupuje zopo speed 7, je na strani http://www.zopomobileshop.com/ možnost ga naročit iz EU skladišča.
Cena ista kot iz Kitajske 159$(s kuponom) +33$ poštnine.

Še njihov odgovor:
Hello,yes,the phone on presale now .
Yes,you can choose shipping from EU warehouse.
The price is 199.99 usd,enjoy 40 usd coupon,the price is 159.99 usd.thanks!

Jst sm ga sicer naročil preko Gearbest s Kitajske, mislite da je kaka varjanta da vrnejo dnar?

Me kar mika, s kuponom je cena kar ugodna 159+38$ poštnine s EU, je malo pod 180EUR kompletnega stroška. Je pa nepreverjena zadeva, ker je pre-order varjanta. A tile današnji Kitajci že imajo google play gor, ali ga moraš sam gor spravit?(edit:sem našel, ta ima)


Sm hvalabogu uspel dobit dnar z gearbesta nazaj(zelo korektni in profesionalni kar se tiče tega) in ga že naročam v EU. Bomo vzeli 2, tako da še poštnino razdelimo, kupone dobim na oba. Zopo pa predvsem cilja na evropski trg, tako da kar se tiče apliakcij in ostalega bi moglo bit OK. Je pa res kot si napisal da je še nepreverjen. Malo treba riskirat. ;)

Pithlit ::

Runnagain je izjavil:

Na Cyanogenu (Oneplus One) lahko za vsako aplikacijo oz. akcijo izbereš svojo barvo, način in hitrost utripanja ;).

SW lahko podpira marsikaj... če je HW švoh ti ne bo prav nič pomagalo.
Life is as complicated as we make it...

FX6300B ::

ja pa če maš HW ful nwm kaj pa če je software na podnu je isto drek
May the force be with you!

woman ::

FX6300B, te lahko prosim, da pišeš vsaj približno slovensko?
Hvala!

badabim ::

Je spletna stran xiaomiforsale zaupanja vredna? Kupljene predmete dobiš brez ddv?

matijadmin ::

Brez DDV ne bi smel dobiti načeloma nič, kar pride izven EU/Južne Koreje.
Vrnite nam techno!

badabim ::

Na strani trdijo:
"Goods in China is usually delivered within 7 days to warehouses in Europe which will distribute it to customers."
in
"Tax and fees included"

So plačali davek ali ga bom moral jaz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: badabim ()

boolsheat ::

matijadmin je izjavil:

Brez DDV ne bi smel dobiti načeloma nič, kar pride izven EU/Južne Koreje.


Južne Koreje? Nisem vedel. A to je to?
European Union%E2%80%93South Korea Free Trade Agreement @ Wikipedia
http://www.bbc.com/news/business-132896...

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

šernk je izjavil:

čakam poročilo :)

lahko mi posreduješ zadeve na ZS, ko bo končano. pa upam da ne bo toliko nakladanja ampak bodo zadeve podkrepljene. ker me zanima ali govoriš o custom romih iz strani: vanirAOSP, AICP, DoomLord, CyanogenMod team itd...ali govoriš o naključnih, ki vzamejo rom in ga samo predelujejo?

Svoje sklepanje utemeljujem na korelacijski osnovi, torej dokaj pogosto zaznanem simptomu (skupku simptomov) med uporabniki Androida, ki mu zelo verjetno botruje zlonamerna koda. Sam sem namreč na svojem primeru pojasnil vzrok tem simptomom.

Glede ROM-ov, bom zelo v splošnem odgovoril. Zlonamerne kode je veliko (resnično veliko: http://forensics.spreitzenbarth.de/andr..., tistih, ki jo podtikajo pa prav tako. Za tem stojijo različni interesi in tudi različno močne skupine/posamezniki (špekulacije v smeri teorij zarot so butaste, ko govorimo o obsežnosti, pa je meja norosti zelo zabrisana). Nekateri si denimo lahko privoščijo izkoriščati baseband ranljivosti ali pa so celo vedo za stranska vrata v modemu (Samsungovih telefonov). Tega večinoma (običajni) kriminalci ne izkoriščajo, ker so OTA napadi nekoliko bolj zapleteni. Jasno je, da za kaj takega moraš postati tarča obveščevalcev ali organov pregona v državah, kjer to pač počnejo in velika večina uporabnikov takoj odpade. Če pa pogledaš zgornji seznam zlonamerne kode, je jasno, da se tega lotevajo ti skupine in posamezniki z veliko manj sredstev. Je pa kitajska represija tu logiko nekoliko zmedla, kitajski telefoni za kitajski trg običajno niti nimajo Googlove trgovine, imajo tisti znameniti požarni zid za cenzuro in še in še ... Tudi vladne trojance, saj Kitajci pač imajo sredstva in interes nadzorovati vse. Sam sem videl (konkretno za Lenovo A820) kopice ROM-ov, ko so jih čira čara forumaši zgradili na kitajskem, tako da so slednjega sprva očistili te nesnage (veliko krat tudi ne pretirano natančno). Tudi sicer, AOSP objavi proizvajalec, ki zagotovi ustrezno podporo svoji strojni platformi. Problem je, da se ob taki fragmentiranosti in divjem tempu prodaje tega ne pregleduje niti površno ali pa zelo redko (če se kakšna skupnost kot je CM ne ogreje za podporo konkretnega modela naprave). Lenovo v splošnem tudi ni nedolžno podjetje, saj je se zadnje čase kar ne more izviti iz škandalov glede zlonamerne kode. Ob vsem tem je kar nekaj trojancev, ki so na prodaj po forumih in v podzemlju, ki niti niso dragi, jih je enostavno predelovati, pa marsi kdo tudi sam kaj spacka. Na XDA sem naletel na več konkretnih okuženih romov (dva od slednjih je pripravil Indijec s kar solidnim ugledom) ali aplikacij. XDA je IMO tudi in samo travnik.

šernk je izjavil:


also: zakaj bi nekdo se trudil s trojanci in vsem, če je android ena taka lepa naprava, ki že od verzije 2.3 omogoča prevzem praktično celega mobitela s samo poslanim MMSom na ciljni mobitel? še vedno čakam, da sony implementira fix v moj 2 leti star mobitel (videl ga ne bom nikoli...aja nekateri če ne večina custom romov, ki je še podprtih ima fix že implementiran).

Ti očitno ne ločiš trojanca od stranskih vrat ali ranljivosti. Stranska vrata in ranljivosti, pač določajo/omogočajo vektor napada, katerag cilj je najpogosteje namestitev prav trojanca. Šele ta omogoča odtujitve podatkov, ki se nato lahko izrabijo/zlorabijo, pošiljanje spama, ...

šernk je izjavil:


Tisto glede travnikov pa je sploh neprimerno, namestiš cel ROM od neznanca brez zagotovil, pa potem nekaj stokaš o travnikih ...

dal sem samo primerjavo, da nekatere ekipe sploh ne podpirajo več piratiziranja za razliko od googla in ostalih, ki se jim za slednje jebe po domače povedano.

V Googlovi trgovini je po predvidevanjih strokovnjakov kar veliko okuženega programja, da so te projekcije precej stvarne, kažejo prevalence posameznega odkritega zlonamernega kosa kode in zadnji vdori v podjetja, ki se ukvarjajo z ofenzivno varnostjo.

šernk je izjavil:


? Seveda, jaz se niti pod razno ne strinjam z vsem in nekaterih storitev ne uporabljam, nekatere stvari pa preprečim, da bi odtekale h Googlu. Morda mi kdaj tudi pri tem spodleti in pred časom še nisem bil tako zaveden, torej tudi nisem pazil ...

predvidevam da si na nokii 3310, ker če ne želiš dati svojih podatkov pametnega telefona sploh vključit ne smeš. vsaka! popolnoma vsaka aplikacija na pametnem telefonu, ki jo namestiš zbira o tebi milijon podatkov, ker drugače kot da ji daš dostop sploh ne more delovati.

Spet smo pri deontoloških rečeh; ne ločiš dostopa od zbiranja in odtekanja. Če aplikacija dostopa do nekih podatkov, niti slučajno ne pomeni, da razvijalec/ponudnike te zbira oz. jih aplikacija kamor koli pošlje. Dam primer, TextSecure dostopa do imenika, da lahko kličeš, nikakor pa ti podatki iz imenika ne zgoščene vrednosti slednjih ne romajo po Internetu k Open Whisper Systems. Fair aplikacija, pač. WhatsApp za razliko od prejšnjega primera tovrstne in še mnoge druge podatke dejansko pošlje k ponudniku. Google pri tem ni bistveno boljši. Na večini OS-ih za PC pa sploh ni nobenega mehanizma nadzora, do česa bo katera aplikacija dostopala, pa se nihče ne vžiga. Na teh primerih hočem samo povedati, da je pomemben nadzor in k temu se da stremeti tudi tako, da se skrbno preveri tehnično dokumentacijo, (če je znaje) še izvorno kodo, še pred tem pa TOS. Potem pridejo na vrsto, odločitev o (ne)uporabi določene aplikacije, (ne)prijava z Googlovim računom, (ne)uporaba Googlove trgovine (s telefona) in dodatni prijemi, kot so omejevanje dostopa (z namenskimi aplikacijami), zalaganje z lažnimi podatki (prav tako z namenskimi aplikacijami), omejevanje povezav (s požarnim zidom), poneverjanje Andorid ID-ja.

šernk je izjavil:


ps: moderatorja bi prosil, da razdeli temo, da se debata lahko nadaljuje in se ne smeti te teme.


To je sicer obsežna tema per se, je pa koristno, da se bodoči uporabniki kitajskih telefonov seznanijo s tveganji.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

badabim je izjavil:

Na strani trdijo:
"Goods in China is usually delivered within 7 days to warehouses in Europe which will distribute it to customers."
in
"Tax and fees included"

So plačali davek ali ga bom moral jaz?


Oni ga plačajo oz. prešvercajo v EU.

badabim ::

Za boolsheat:
tako tudi sam razumem.

Mogoče je kdo pri njih kaj kupil in lahko potrdi?

matijadmin ::

Pithlit je izjavil:

Ponavljam... potrebujemo pameten vir za:
"Telefoni s Kitajske so praviloma polni zlonamerne kode"
"3/4 robe na xda forumu je okužene"
"predelani ROM-i pa polni RAT/trojancev avtorjev predelav (najpogosteje spletnih kriminalcev, redkeje kakšnih režimov in vlad)"

*edit* bi blo fajn v drugo temo to vržt, ja.

Strinjam se da so nekatere zadeve precej vprašljive (če sem prizanesljiva)... moti me predvsem posploševanje v teh izjavah (praviloma, 3/4, kar vsi 'predelani' ROM-i...). Tako da pač rabimo vir. Pri tako samozavestnem nastopu z navajanjem virov ne pričakujem težav.


Niti ne gre za posploševanje, kar je kupljenega s kitajske in kar je za kitajski trg, je skoraj zagotovo polno zlonamerne kode. Vir si poišči sama, ker to sodi pod deontološko vprašanje.

Raje kot, da se tolažiš, preveri svoj telefon in naredi korak v to smer, da bo več virov. Namig: NetworkLog in AfWall+, če imaš ustrezno podporo v kernelu.

https://slo-tech.com/forum/t576444/p487...
Vrnite nam techno!

Pithlit ::

Ti postavljaš trditve, ti priskrbiš vir zanje. Tako stvari tukaj delujejo. Vsaj če hočeš da te kdo resno jemlje.
Life is as complicated as we make it...

šernk ::

@matijadmin: hvala za objavo.

sedaj pa ponovno vprašanje: si primerjal razliko romov iz XDA ter raznih kitajskih telefonov z raznimi samsungi, sony, LG, HTC?

to da mi daš link do strani, kjer so adware itd. programi mi ne pomeni nič, ker tisto lahko vse dobim tudi če imam nexusa.

ravno tako si govoril sedaj o indijcu in ne o CM team, VanirAOSP itd in njihove uradne verzije. poleg tega mnogo developerju na XDA porta uradni rom na drug mobitel, potem pa čez mesec ali dva prevzame uradna ekipa tist rom čez (to se precej pogosto dogaja, predvidevam da če bi nekdo tretji dodajal zadeve v njihov ROM, da ne bi prevzeli zadeve od njega).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

thramos ::

Bi se dalo malo bolj konkretno: kateri ROMi, kateri malware, kaj počne, na kakšen način je bil detektiran?

matijadmin ::

Pithlit je izjavil:

Ti postavljaš trditve, ti priskrbiš vir zanje. Tako stvari tukaj delujejo. Vsaj če hočeš da te kdo resno jemlje.


Ti pa o tem ne pridigaš, ker imaš simpatičen naziv.

Raje prevri svoj telefon, pa če si korajžna, objavi dnevnike. Namig, kako se to naredi, sem ti dal.

šernk je izjavil:

@matijadmin: hvala za objavo.

sedaj pa ponovno vprašanje: si primerjal razliko romov iz XDA ter raznih kitajskih telefonov z raznimi samsungi, sony, LG, HTC?

to da mi daš link do strani, kjer so adware itd. programi mi ne pomeni nič, ker tisto lahko vse dobim tudi če imam nexusa.

ravno tako si govoril sedaj o indijcu in ne o CM team, VanirAOSP itd in njihove uradne verzije. poleg tega mnogo developerju na XDA porta uradni rom na drug mobitel, potem pa čez mesec ali dva prevzame uradna ekipa tist rom čez (to se precej pogosto dogaja, predvidevam da če bi nekdo tretji dodajal zadeve v njihov ROM, da ne bi prevzeli zadeve od njega).


Osebno dvomim, da bi CM team kar koli namerno podtaknil (prav tako VanirAOSP). Bi pa bil skrajno previden do tem, kjer so oportuno objavljeni lastni predalni ROM-i bolj ali manj neznanih zanesenjakov. Ker takih je precej okuženih.

Sem ti pa dal namig, kako lahko sam preveriš kakšen sumljiv ROM. Če potrebuješ pomoč, ti lahko pomagam.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

matijadmin je izjavil:

Ti pa o tem ne pridigaš, ker imaš simpatičen naziv

Dokler ne veš zakaj imam jaz ta naziv je bolje da si tiho.

matijadmin je izjavil:

Raje prevri svoj telefon, pa če si korajžna, objavi dnevnike. Namig, kako se to naredi, sem ti dal.

In ponavljam: ob tako samozavestnem nastopu pričakujem da ne bo problema z viri. Očitno pričakujem veliko preveč.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

matijadmin je izjavil:


Osebno dvomim, da bi CM team kar koli namerno podtaknil (prav tako VanirAOSP). Bi pa bil skrajno previden do tem, kjer so oportuno objavljeni lastni predalni ROM-i bolj ali manj neznanih zanesenjakov. Ker takih je precej okuženih.


No, dejmo malo podatkov. Kateri romi so okuženi, katere vse si pregledal in kako, kakšen odstotek je bil okužen ... Ker zaenkrat samo bluziš, brez kakršnihkoli potrditev za svoje bluze.

FX6300B ::

meni je dejansko tudi vessno če bi kdo vohunil pa naj saj itak nima kaj za slišat/videt telefona ne uporabljam da bi kaj naročeval s kartico da bi potem lahko ukradel denar no saj itak mam prazen račun če hoče kdorkoli ki mi "prisluškuje" lahko naredi par transakcij lool
May the force be with you!

Pithlit ::

No sej... mularija itak ne pozna pomena zasebnosti.
Life is as complicated as we make it...

Runnagain ::

Pithlit je izjavil:

No sej... mularija itak ne pozna pomena zasebnosti.


Se popolnoma strinjam ;)!

šernk ::

Osebno dvomim, da bi CM team kar koli namerno podtaknil (prav tako VanirAOSP). Bi pa bil skrajno previden do tem, kjer so oportuno objavljeni lastni predalni ROM-i bolj ali manj neznanih zanesenjakov. Ker takih je precej okuženih.


torej trenutno mi govorimo o nekomu, ki ima na XDA lahko cca 1000 zahval itd? Nikakor pa nima statusa recognized developer recimo?

nikakor ne govorimo o top ekipah in top developerjih, kar si me želel prepričati še par dni nazaj, da plavam v vodah kjer je nevarno? skratka govoriš o tistih nekaj romih, ki tako ali tako večinoma ne delujejo dobro, ker so pač na hitro portani od nekje iz strani ene osebe.

edit: bi pregledal, ampak trenutno ne vem še ali naj mobitel rootam in flasham ali ne. ker je ravno 2 meseca star in nekako sumim, da ne dela 100% pravilno in bo šel čez zimo ali v prodajo (nikogar ne mislim nategnit, ker ima mobitel še 22 mesecev garancije ni rootan ne nič) in prileti oneplus two (če bo zaradi službe potreba po 2 sim karticah) ali pa na servis. Čez poletje pač mobilnik potrebujem in si ne morem privoščit da ostanem spet 1 mesec brez androida.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

woman ::

@matijadmin, te lahko prosim, da za nas telebane poveš, kateri telefon naj potem od Kitajcev (in od koga) sploh kupimo, če nimamo denarja za (pre)drage telefone znanih in pri nas dosegljivih znamk?
Še vedno iščem telefon, ki ga ne bo treba takoj rootati ali kaj jaz vem kaj še, s 5" zaslonom, s po možnosti solidnim fotoaparatom, 2GB in solidno baterijo? Moj budget pa žal ni dosti večji od 150 €.
No, najbrž bi tudi 1 GB bil za silo. ;)
Pa hvala, seveda.

MaterVola ::

matijadmin ::

šernk je izjavil:

Osebno dvomim, da bi CM team kar koli namerno podtaknil (prav tako VanirAOSP). Bi pa bil skrajno previden do tem, kjer so oportuno objavljeni lastni predalni ROM-i bolj ali manj neznanih zanesenjakov. Ker takih je precej okuženih.


torej trenutno mi govorimo o nekomu, ki ima na XDA lahko cca 1000 zahval itd? Nikakor pa nima statusa recognized developer recimo?

nikakor ne govorimo o top ekipah in top developerjih, kar si me želel prepričati še par dni nazaj, da plavam v vodah kjer je nevarno? skratka govoriš o tistih nekaj romih, ki tako ali tako večinoma ne delujejo dobro, ker so pač na hitro portani od nekje iz strani ene osebe.

edit: bi pregledal, ampak trenutno ne vem še ali naj mobitel rootam in flasham ali ne. ker je ravno 2 meseca star in nekako sumim, da ne dela 100% pravilno in bo šel čez zimo ali v prodajo (nikogar ne mislim nategnit, ker ima mobitel še 22 mesecev garancije ni rootan ne nič) in prileti oneplus two (če bo zaradi službe potreba po 2 sim karticah) ali pa na servis. Čez poletje pač mobilnik potrebujem in si ne morem privoščit da ostanem spet 1 mesec brez androida.


Iskreno ne vem, če je kdo > 1000 zahval med njimi, vem pa, da je nekdo čez > 500, ki ni pošten. Ne, nima pa statusa recognized developer.

Ja, govorimo pa o veliki večini telefonov s Kitajske (če jih dejansko naročiš od tam), saj tu je tema prav o slednjih (in ti imajo vladno programje za nadzor). Pa tudi velika večina ROM-ov na XDA, ki se ponujajo, jih ni pripravila/sflikali smetna razvijalcev (enako in sploh to velja za needrom). Pa tudi o top timih govorimo, ja (toda njihovo namerno nameščeno nesnago lahko izrabljajo predvsem druge sorte timi). Samsung Galaxy je imel (namerno vgrajena) stranska vrata v modemu (kar so razkrili pri Replicantu). Huawei in ZTE sta imela podobne težave (po Snowdnovih razkritjih se zanje ve precej bolj natančno).

Torej sam, zanimivo, ne uporabljaš teh zanikrnih ROM-ov. Fino.

Pa še o tem, da ne t.i. rootanje ne flešanje ne prekinite garancije, nimaš pojma! https://fsfe.org/freesoftware/legal/fla...

woman je izjavil:

@matijadmin, te lahko prosim, da za nas telebane poveš, kateri telefon naj potem od Kitajcev (in od koga) sploh kupimo, če nimamo denarja za (pre)drage telefone znanih in pri nas dosegljivih znamk?
Še vedno iščem telefon, ki ga ne bo treba takoj rootati ali kaj jaz vem kaj še, s 5" zaslonom, s po možnosti solidnim fotoaparatom, 2GB in solidno baterijo? Moj budget pa žal ni dosti večji od 150 €.
No, najbrž bi tudi 1 GB bil za silo. ;)
Pa hvala, seveda.


Jih pač ni. Oprosti, nisem jaz kriv za to.

MaterVola je izjavil:

@woman, moj predlog

http://www.spemall.com/Xiaomi-Hongmi-2-...


http://thehackernews.com/2015/03/Xiaomi...
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

deyvid ::

woman je izjavil:

@matijadmin, te lahko prosim, da za nas telebane poveš, kateri telefon naj potem od Kitajcev (in od koga) sploh kupimo, če nimamo denarja za (pre)drage telefone znanih in pri nas dosegljivih znamk?
Še vedno iščem telefon, ki ga ne bo treba takoj rootati ali kaj jaz vem kaj še, s 5" zaslonom, s po možnosti solidnim fotoaparatom, 2GB in solidno baterijo? Moj budget pa žal ni dosti večji od 150 €.
No, najbrž bi tudi 1 GB bil za silo. ;)
Pa hvala, seveda.


Moj predlog prišapraj še malo in si probaj zrihtati Lenovo K3 Note :) Mogoče bodo imeli tudi kake popuste itd.

boolsheat ::

@pithlit
Sem ti zgoraj nalimal članke, imaš vmes nekaj zanimivih znamk. 😉

boolsheat ::

woman je izjavil:

@matijadmin, te lahko prosim, da za nas telebane poveš, kateri telefon naj potem od Kitajcev (in od koga) sploh kupimo, če nimamo denarja za (pre)drage telefone znanih in pri nas dosegljivih znamk?
Še vedno iščem telefon, ki ga ne bo treba takoj rootati ali kaj jaz vem kaj še, s 5" zaslonom, s po možnosti solidnim fotoaparatom, 2GB in solidno baterijo? Moj budget pa žal ni dosti večji od 150 €.
No, najbrž bi tudi 1 GB bil za silo. ;)
Pa hvala, seveda.


Free shipping mislim, da:
http://www.glistockisti.it/telefonia/lg...

http://laptopmedia.com/smartphone-revie...

Pithlit ::

boolsheat je izjavil:

@pithlit
Sem ti zgoraj nalimal članke, imaš vmes nekaj zanimivih znamk. 😉

Uh?
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

Na prejšnji strani, pardon, so linki.

Pithlit ::

matijadmin je izjavil:

http://thehackernews.com/2015/03/Xiaomi...

Smo prebrali do konca? Še vedno čakam na kak pameten vir za tvoje trditve (ki si jih, tako... čisto mimogrede, medtem že oklestil).
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

boolsheat je izjavil:

Na prejšnji strani, pardon, so linki.

Hvala. Sem šla celo brat. In prišla do ugotovitve da je treba ta malware o katerem gre govora posebej inštalirat (večinoma iz fabrike pride čist aparat - ne vedno, itak). Pol sem se pa spomnila na Samsung, LG, Sony...
Life is as complicated as we make it...
««
53 / 132
»»