» »

Vikings (TV Series 2013 - )

Vikings (TV Series 2013 - )

««
5 / 14
»»

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ja če se bodo držali vikinških sag
Ragnar je bil poročen 3x trenutno je šele drugič :) According to legend, Ragnar was married three times: to the shieldmaiden Lagertha, to the noblewoman ?óra Borgarhj?rtr, and to Aslaug. Jaz mislim, da bo Ragnar preživel četrto in peto sezono ;)
Ampak po vikinških sagah je bila
Aslaug Ragnarjeva zadnja žena in trenutno je v seriji poročen z njo, pa sinov ima tudi že približno toliko kot jih naj bi imel. Glede na sage bi po moje moral kmalu oditi v Valhallo ;-)




Ragnar naj bi umrl leta 865 - Ivar was one of the leaders from the Great Heathen Army which invaded the Anglo-Saxon kingdom of East Anglia in 865 - Ivar the Boneles je tisti najmlaši sin, ki ne more še hoditi torej če bo mali eden od vodij te vojske se pravi, da bi Ragnar moral imeti še najmanj 10 let življenja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Jz sem že pri prvi episodi, prve sezone šel prebrat wiki page o resničnem Ragnarju pa mi je že zelo zgodaj spoilalo. Predvsem me zanima kako se bo končalo.

Sicer pa Bjorn ni badass...en hlod, bolj ali manj.

Okapi ::

Saj pravim, v 5. epizodi so na hitro nakazali, kateri od Ragnarjevih sinov bo ta glavni.

Tule je spoiler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vostok_1 ::

Better than Bjorn. Vsaj nekaj posebnega, bjorn je run-of-the-mill IMO.

Men bi kul izpadlo, če bi serija za zaključno noto, dejansko prikazala zaton vikingov kot v resnici.
Sad, but inevitable.

Viking expansion @ Wikipedia

oo7 ::

Jaz si te serije ne predstavljam brez Ragnarja bom preveč pogrešal te njegove grimase :)






Ko Ragnarja ne bo več naj zaključijo z Vikings serijo in naredijo novo serijo npr z naslovom Great Heathen Army z njegovimi sinovi tako kot so naredili npr z Breaking Bad in nadaljujejo z Better call Saul:)

nurse013 ::

Ma serija naj bo naprej pa tut ce jih Ragnar dol z vallhale gleda
:)
you gotta be kidding me...

vostok_1 ::

Ni zamenjave za Ragnarja, niti na 1000km. Izgled, mimika, govor... nihče mu ne pride niti do kolen.

Okapi ::

Floki - izgled, mimika, govor ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Ni zamenjave za Ragnarja, niti na 1000km. Izgled, mimika, govor... nihče mu ne pride niti do kolen.


Se popolnoma strinjam s tem kar si napisal >:D

oo7 ::

Dobra in težka epizoda.



SPOILER!!!!!!!!



SPOILER!!!!!!!!!!!

Bi rekel, da je bila dobra bitka ampak je bil navaden pokol zaradi izdajalskega Rolota;((
Ragnar je rešil Flokija me zanima če bo še spletkaril proti njemu.
Kaj je fora tega Halbarda? Je res kakšno višje bitje ai je kakšen prevarant?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Outcast ::

Prov težko mi je gledat tko patetičnega Ragnarja:|
+ 'bitka' je bila kar nekaj: napeli so verigo čez bregova, ladje so se pa kar prevračale čez verigo, malo smešno mi je izpadlo tole...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

lisaac ::

Pogrešam starega Ragnarja, ki bi s svojo karizmo razbijal sovražnike...sedaj je pa prav dolgočasen ..(potihem komaj čakam da ga pobere...)

oo7 ::

Ja in kaj bi stari Ragnar naredil drugače kot je zdaj ta tanovi če so se ujeli v past? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Magic1 ::

Vsak je lahko car, dokler ima prednost in zmaguje. V lajfu so ups and downs.
Magic

Izi ::

To foro z verigo se je dejansko zelo veliko uporabljalo v zgodovini. Najenostavnejša metoda, da popolnoma zapreš reko. Nič ne pride čez.

Ragnarju je "chinese medicine" dokončno skurila možgane. Zgleda da je v zadnjem stadiju.

Rollo je pa mrtvo hladen in se ga ne da presenetiti. Mislim, da Vikingi nimajo šans.
Vse bolj se mi dozdeva, da gre za tegale Rollota: Rollo - Wikipedia
Rollo je bil mogočni Viking, ki je osvojil Francijo, se tam poročil in dočakal neverjetno starost preko 80 let in to v časih, ko je normalen folk živel povprečno 40 let, najvišji sloj pa povprečno 50 let. Rollo ima celo spomenik v Franciji.

Okapi ::

Ne, ta Rollo, ki je bil začetnik Normanov, je bil kasneje. Ragnarjevi Vikingi si Pariz prvič napadli in oplenili leta 845, tale Rollo se je pa rodil eno leto kasneje.

Izi ::

Mislil sem kot inspiracija za lik Rollota.
Ragnar kot zgodovinska osebnost ni imel brata Rollota. Ampak kljub temu, da so si ga izmislili, so ga lahko potegnili nekje iz zgodovine.
In tisti pravi Viking Rollo je sumljivo podoben našemu Rollotu iz serije. Dogodki v seriji se do sedaj že kar nekajkrat niso ujemali z zgodovino. Predvsem za Ragnarja ni znano kdaj točno je živel.
In medtem ko je Ragnar bolj kot ne oseba iz Nordijskih Sag, sta Norveški Kralj Harald (ta, ki je sedaj v seriji in še ni Kralj) in pravi Rollo iz linka vsekakor pravi zgodovinski osebi. Lahko bi celo rekli, da sta Harald in Rollo pravzaprav dva najbolj slavna Vikinga, medtem ko je Ragnar bolj kot ne mit.

V resnici je šlo malo drugače kot v seriji.
Ko je Kralj Harald že vladal Norveški se je Viking Rollo s svojo vojsko odcepil od njega in odšel v Francijo, kjer je osvojil Normandijo (severni del Francije, malo zahodno od Pariza), se tam pokristjanil in se poročil s kristjanko. Postal je vladar Normandije.
A ni to sumljivo podobno dogajanju iz serije? Kot da so ustvarjalci serije tega pravega Rolota razbili na dva dela in iz njega naredili dva brata Ragnarja in Rollota.
Če združiš osvajalca Ragnarja, ki se je zoperstavil svojemu vladarju in potem odšel na osvajanja tujih dežel in izdajalca Rollota, ki se je v Franciji pokristjanil in se oženil s kristjanko, dobiš skupaj v eni osebi točno tistega pravega zgodovinskega Rollota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Kaj pa Harbard?



Ima neke zdravilne sposobnosti in vse ženske ga obožujejo>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

oo7 je izjavil:

Kaj pa Harbard?

Harbard je skrivnostni popotnik (wanderer), ki naj bi bil sam bog Odin. To je v 3. sezoni že ugotovil Floki in povedal tudi Ragnarju.
V seriji se pojavi vedno ko odidejo vsi vojščaki in takrat lepo v miru obdela prav vse ženske v vasi >:D. Ja, Bogovi so bili vedno barabe. Otrok ima menda toliko, da se jih ne da prešteti.

Bog Odin je bil znan tudi kot "Odin the Wanderer". Znano je, da na Zemlji vedno prevzame vlogo popotnika s palico in dolgim ogrinjalom, pa vedno ima brado.
Je zelo pameten, premeten in velikokrat tudi humoren. Lahko je dobričina, ki ljudi pozdravi najhujših neozdravljivih bolezni, lahko pa brez slabe vesti pobije celo vas skupaj z otroki, če se mu tako zazdi.
Wikipedija pravi, da Odin obvlada: healing, death, royalty, the gallows, knowledge, battle, sorcery, poetry, frenzy, and the runic alphabet. Skratka, Bog, ki na Zemlji prevzame vlogo pametnega in mogočnega čarovnika z mnogimi veščinami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Riff ::

Ragnarja pa mal zvija k mu je zmnkalu listićev :D, drgač pa spet dobra epizoda k zmeri

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kaj pa Harbard?

Harbard je skrivnostni popotnik (wanderer), ki naj bi bil sam bog Odin. To je v 3. sezoni že ugotovil Floki in povedal tudi Ragnarju.
V seriji se pojavi vedno ko odidejo vsi vojščaki in takrat lepo v miru obdela prav vse ženske v vasi >:D. Ja, Bogovi so bili vedno barabe. Otrok ima menda toliko, da se jih ne da prešteti.

Bog Odin je bil znan tudi kot "Odin the Wanderer". Znano je, da na Zemlji vedno prevzame vlogo popotnika s palico in dolgim ogrinjalom, pa vedno ima brado.
Je zelo pameten, premeten in velikokrat tudi humoren. Lahko je dobričina, ki ljudi pozdravi najhujših neozdravljivih bolezni, lahko pa brez slabe vesti pobije celo vas skupaj z otroki, če se mu tako zazdi.
Wikipedija pravi, da Odin obvlada: healing, death, royalty, the gallows, knowledge, battle, sorcery, poetry, frenzy, and the runic alphabet. Skratka, Bog, ki na Zemlji prevzame vlogo pametnega in mogočnega čarovnika z mnogimi veščinami.



Ja ampak ne verjamem, da bodo šli z to serijo v takšno fantazijo že res, da to Vikingi verjamejo ampak realnost je nekaj drugega. Jaz mislim, da je tale Harbard nek prevarant.

Riff ::

Harbard je zakon vse dobi ;)

vostok_1 ::

oo7 je izjavil:

Kaj pa Harbard?



Ima neke zdravilne sposobnosti in vse ženske ga obožujejo>:D


Oh, so that's what they call a big dick these days!? :P

nurse013 ::

A to je ta zgoraj,... zgleda kot da ima ocala
:)
you gotta be kidding me...

oo7 ::

Vikings: Harbard's Influence - Healer or Trickster?

Sarkozy ::

a to ima Floki vizije ali samo mokre sanje

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Jaz bi rekel, da je imel nekakšno vizijo.

Outcast ::

Pomoje bo pa Floki postal novi 'Seer', oz jasnovidec in je dejansko doživel razsvetljenje/videnje, ko se je Aslaug dolčkala s strangerjem...

_dice7 ::

Mnenje Šveda o Viking seriji:

59:21 Natt talks about the show Vikings

https://radio.therightstuff.biz/2016/03...

oo7 ::

Dobra epizoda




SPOILER!!!


Floki se je spet izkazal v tistem kar je najboljši :)
Ragnar se počasi vrača na stara pota pa še zdravila mu bo zdaj kmalu zmanjkalo, ko je šla lekarna v stečaj:))
V Angliji in Franciji je bilo tudi kar zanimivo
Harbard pa samo ruši čeprav ga je mali dobro zaj... :)

Sarkozy ::

8 del je bil do sedaj najboljši

še dva dela do konca :8)

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

8 del je bil do sedaj najboljši

še dva dela do konca :8)



Ja še 2 epizode potem pa najbrž ene 2 meseca pavze potem pa nadaljevanje te sezone, ker 4 sezona ima 20 epizod:D

Outcast ::

SPOILER:







Today's episode:

o Floki is a seer.
o Lagertha lost a child.
o Ecbert is the King of Wessex & Mercia.
o Alfred is the Council of Rome.
o Another child is dead under Aslaug's care.
o Ivar is a little creepy monster.
o Erlendur is finally dead.
o The Emperor of Paris is gay.
o Ragnar is hallucinating.

oo7 ::

Čigavo je bilo tisto truplo v tistem potoku?

Ivar je pa res ena mala pošast :)

Outcast ::

oo7 je izjavil:

Čigavo je bilo tisto truplo v tistem potoku?

Ivar je pa res ena mala pošast :)


Siggy, hčerka Bjona in Porunn.

oo7 ::

Siggy ?

Okapi ::

oo7 ::

Aslaug se sploh ni nič serikirala. Bomo videli, ko bo zvedel Bjorn.

Outcast ::

@M-Power: sm ti napisal katera Siggy, + Okapi ti je lepo razložu z linkom, upam da zdj veš:P

oo7 ::

Outcast je izjavil:

@M-Power: sm ti napisal katera Siggy, + Okapi ti je lepo razložu z linkom, upam da zdj veš:P


Ja nisem vedel, da je tudi tamali bilo ime Siggy jaz sem vedel samo za tisto, ki sem nalimal sliko.

Ja zdaj je vse jasno hvala :)

Outcast ::

oo7 je izjavil:

Outcast je izjavil:

@M-Power: sm ti napisal katera Siggy, + Okapi ti je lepo razložu z linkom, upam da zdj veš:P


Ja nisem vedel, da je tudi tamali bilo ime Siggy jaz sem vedel samo za tisto, ki sem nalimal sliko.

Ja zdaj je vse jasno hvala :)


Prosim:D;)

Riff ::

tazadna epizoda je pa spet popestrla dogajanje

Izi ::

Pa smo prišli do sredi sezonske pavze.
Očitno je zgodba o Rollotu in Ragnarju končana. Rollo je zmagal. Kdo bi si mislil. Krščanski bog ga je dobro varoval ;-)
Koliko je minilo od boja v Parizu? 7, morda 8 let. Ragnar je sedaj sivobradi mož in verjetno ne bo nikamor več plul.
Začenja se Vikings: The Next Generation
Bjorn bo sedaj novi osvajalec, ker se je s Flokijem že dogovoril za potovanje v Sredozemsko morje. Nad Parizom so dokončno obupali. Edino vprašanje je kdo poleg Bjorna in Flokija bo šel zraven na nova osvajanja.

oo7 ::

Odlična epizoda samo tale časovni preskok mi ni bil ravno najbolj všeč.

Zanimala me je reakcija Bjorna, ko je zvedel, da je njegova hči umrla in, da bo sesul Auslug. Ta baba mi gre čedalje bolj na živce.

Samo končali so pa tako, da me bo od firbca pobralo;(( kdaj je nadaljevanje KDAJ ????? Hočem takoj 11 epizodo :)

oo7 ::

Za tiste bolj firbčne tukaj malo piše o nadaljevanju četrte sezone: http://en.yibada.com/articles/118421/20...

Igralka, ki igra Helgo je v resnici hčerka od Micheal Hirsta, ki je ustvaril tole čudovito Tv serijo :)

Outcast ::

Ma ne vem no, 4.sezona mi je bila, v celoti gledana, najslabša,še vseeno zelo slikovita, vidi se da imajo velik budget na razpolago, mogoče je bilo preveč dogajanja na preveč frontah, hotel bi še večjo pozornost na Ragija in njegove, ker prihajajoča, 5.sezona je pomoje definitivno zadnja za Ragnarja.
Tudi 'epski' dvoboj bratov me ni prepričal, mi je bil pa zanimiv ta časovni preskok, in verjetno bodo prikazali v naslednji sezoni, kaj je se zgodilo po spopadu...je bil pa Travis definitivno prepričljiv v zadnji sceni, super odigrano!

Izi ::

Točen datum za drugi del 4. sezone še ni znan. Rekli so samo da pride jeseni. Po moje lahko pričakujemo nekje septembra ali oktobra.
Tukaj pa je nekaj malenkosti o prihajajoči vsebini:
Ker je bil precejšen časovni preskok, bodo nekateri karakterji na drugih mestih, kot smo jih bili vajeni do sedaj.
Rollota bomo še videli. Sedaj ko je postal zelo slaven Parižan se bo lahko še povzpel po družbeni lestvici, če bo le tako ambiciozen kot do sedaj.
Z Ragnarjem tudi še ni konec. Kot smo že videli ne bo hotel predati svoje Kraljevske pozicije in se bo boril z vsakim, ki mu jo bo hotel prevzeti.
Za mesto Kraljice se bosta borili Lagertha in Aslaug.
Pa seveda bomo spremljali vse številne Ragnarjevi otroke, ki so sedaj že praktično odrasli.

oo7 ::



Igralca za vlogo Ragnarja so pa zadeli 1000% si ne predstavljam drugega, ki bi bolje odigral :) enako bi lahko rekel tudi za Flokija.

nurse013 ::

Res je, oba sta trofjena u nulo
:)
you gotta be kidding me...

Riff ::

nurse013 je izjavil:

Res je, oba sta trofjena u nulo


pa tud ostali so dobro upodobleni, naprimer Rolo ali Bjorn
««
5 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741487 (6720) Kvinta
»

Knightfall (Tv serija 2017-) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6012206 (6590) oo7
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20251156 (35325) Jerry000

Več podobnih tem