» »

Adapter za napajanje LED diod

Adapter za napajanje LED diod

bubadiop ::

Pred kratkim sem dobil LED svetilko, ki je bila polomljena, zato sem jo razstavil. Vezje, kjer so nameščene LED diode (26 LED diod) je nepoškodovano in delujoče. Sedaj bi rad to vezje napajal preko adapterja in ne vem kakšnega uporabiti. LED svetilka je vsebovala baterije (polnilne) napetosti 3.6V (1300mAh), lahko pa se je napajala tudi direktno z adapterjem 12V, 300mA.
Torej, zanima me kakšen adapter uporabiti, da mi diode ne bodo "pregorele"? Kako takšno stvar izračunamo (kolikšno napetost in tok potrebuje porabnik)?

LP, Jože

SkyEye90 ::

Če je bila notri 3.6V baterija, je to napetost, ki jo svetilka potrebuje. Čez 4V ne it. 12V adapter pa je bil zaradi polnjenja baterije, vsekakor je notri vezje, ki teh 12V ne spusti direktno na LED.

RejZoR ::

Če ima priključek za adapter 12V pejt v prvo trgovino z elektro robo in vzemi nek univerzalen 12V adapter. Najšibkejši so običajno 500mA (ali pa 1000mA), kar bo povsem dovolj močno in priklopi preko tistega.
Vezava 3,6V bo dost bol problematična, ker 3,6V ni ravno "standardna" voltaža na univerzalnih adapterjih.
Pa tud sicer bo dost lažje priklopit kot pa vezat zadevo na slot od baterij...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen upor potrebujem, da znižam voltažo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5411937 (11517) einstein :P
»

Iz baterije na kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202574 (2299) St235
»

LED diode & poraba

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
73064 (2932) gumby
»

Kako DIY Napajalnik 3,6V za LED diode ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162674 (2530) Brane2
»

Vezava LED diod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
305825 (5460) zvery1

Več podobnih tem