» »

Kater cfg 2011 ali 1155

Kater cfg 2011 ali 1155

Robi :P ::

Imam težavo kopujem komponete (Matična,CPU,RAM,GPU,PSU,CPU cooler,DVD rw pogon)
Cena max. 750e oz malo črez. Računalnik je za gaming+programiranje+odbdelavo slik... pogoj je tudi modularen napajalnik in optični pogon z lightscribe in duallayer
Config LGA2011 (low grafa super proc)
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
Config 1155:


Moje mnenje je da je cfg 1155 bolši kaj pa pravite vi cena je res max 750e in upoštevajte tiste obvezne pogoje zgoraj...Hvala

Janac ::

2011

Robi :P ::

grafo poglj pa ne bruhnit :D

Janac ::

Grafa je ok

Uzem pasivno da bo tih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Robi :P ::

6770 za gaming?

pa ja za usaj 3 lette more bit mir z grafo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

69charger ::

Vzameš malce cenejši proc recimo navadnega 2500 pa eno poceni plato pa dobro grafo. Ko pa pridejo boljši Ivy Bridge ven čez kakšne dve leti pa upgradaš proc+plato,grafo imaš pa še vedno dobro.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

Tako mam jst ubistvu 5770(prepakirana) mi dela vecina igric na high

Robi :P ::

aha sam 2 leti ti ne bo več zato sm dau u un cfg 6950... ka pa 7850 a je bolša od 6950 ker sm ene teste gledo in je za 4% razlike pri igrah je 6950 pri 3d ben.... pa 7850

Janac ::

Pri 2011 konfigu se stegni za 7770 pa je

Robi :P ::

ne morm se več iz 650 sm pršu na 700 zdj pa naj na 800 rinem:'( ni dnarja

69charger ::

Vzemi recimo GTX550Ti,samo 120€ je in boljša od 7770.

EDIT: U bistvu sta približno enaki,odvisno od naloge.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Pasivno vzemi

mirancar ::

ta nova 7850 bi mogla bit kmal na voljo, cena verjetn 250€, mogoče mal mnj
predlagam da nabaviš brez grafične (vse ostalo zgleda dost super), živiš na integrirani dokler 7850 ni na slo policah (v tujini verjetno že je), pomoje bo to čez kake 2 tedna

Robi :P ::

kolk bo m meu u performancu profita če gledamo da bi lahko i5 navil tole bi pa na stock laufal z """slabo grafo"""

69charger ::

Denar bi stran metal za pasivno grafično pri konfiguraciji z 2011 procesorjem?! Ne me smejat.

Ja za špile 100% ni integrirana grafična,recimo kupiš eno rabljeno 9800GT/4870 za 50EUR pa imaš kar vredu grafo za malo denarja.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Saj 3820 tudi lahko navijes

Robi :P ::

hmmm kupujem popolnoma novo mašino... ne vem tele low cost grafe me mal motjo.... za kolk pa se da navit?

RC14 ::

Vzameš malce cenejši proc recimo navadnega 2500 pa eno poceni plato pa dobro grafo. Ko pa pridejo boljši Ivy Bridge ven čez kakšne dve leti pa upgradaš proc+plato,grafo imaš pa še vedno dobro.

Vsekakor 2500K in ga naviješ.
Iz Sandy bridge upgrade na Ivy Bridge se ne splača, boost bo majhen, takšna nadgradnja je nesmiselna. Pridobiš zelo malo.

- CPU, Vzemi 2500K
- Plato mogoče kakšno drugo, da se bo proc lepo navil, čeprav se tudi s to da.
- rame bi jaz vzel CORSAIR Vengeance 8GB (2 x 4GB) White, so LOW power & Low profile, torej rami delujejo na 1.35V
- CPU hladilnik sigurno raje Thermalright HR-02 Macho, stane podobno kot tvoja izbira, torej dobrih 40 EUR, hladi zelo dobro in celo če nimaš preveč navit proc, je zmožen hladit PASIVNO, torej brez ventilatorjev.
- grafa je ok, edino mogoče, če se ti ne mudi, pride kmalu k nam 7850, ki je podobno zmogljiva,ampak se bolje navija in je varčnejša, bo pa vsekakor dražja od 6950, tk da ... tvoja izbira. Načeloma podobni zadevi kar se tiče zmogljivosti.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Robi :P ::

že da je bolši 2011 ampak pravi performance z i5+gooooood grafa se mi zdi bolši... A ni mal epic:
i7 3820
550ti

Janac ::

Ni

Robi :P ::

RC14 je izjavil:

Vzameš malce cenejši proc recimo navadnega 2500 pa eno poceni plato pa dobro grafo. Ko pa pridejo boljši Ivy Bridge ven čez kakšne dve leti pa upgradaš proc+plato,grafo imaš pa še vedno dobro.

Vsekakor 2500K in ga naviješ.
Iz Sandy bridge upgrade na Ivy Bridge se ne splača, boost bo majhen, takšna nadgradnja je nesmiselna. Pridobiš zelo malo.

- CPU, Vzemi 2500K
- Plato mogoče kakšno drugo, da se bo proc lepo navil, čeprav se tudi s to da.
- rame bi jaz vzel CORSAIR Vengeance 8GB (2 x 4GB) White, so LOW power & Low profile, torej rami delujejo na 1.35V
- CPU hladilnik sigurno raje Thermalright HR-02 Macho, stane podobno kot tvoja izbira, torej dobrih 40 EUR
- grafa je ok, edino mogoče, če se ti ne mudi, pride kmalu k nam 7850, ki je podobno zmogljiva,ampak se bolje navija in je varčnejša, bo pa vsekakor dražja od 6950, tk da ... tvoja izbira. Načeloma podobni zadevi kar se tiče zmogljivosti.

Lp

aha kaj pa mugen3 b verzija ko je tut za 2011 a je bolši cena je tut 40e drgač pa če bo u enem tedno 7850 bom (če ne bo dražja od 6950) plato gledam pa ASRock Z68Gen3 Pro(http://www.mlacom.si/asrock-z68-pro3-ge... (pci 3.0)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

69charger ::

Vse ta podnožja 1155 in 2011 bodo drugo leto že zastarela ker pridejo nova podnožja tako da kar vzemi dobrega 1155 + dobro grafo in je to to. Za 3 leta imaš potem mir.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

RC14 ::

Pri 2011 konfigu se stegni za 7770 pa je
vsekakor boljša izbira 6950, 7770 je prešvoh, saj je napisal, da bo tudi za igre.

Meni osebno dosti boljša izbira 2500k +6950 (ali 7850) kot pa tvoja izbira malo boljši proc+ slaba grafična.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Robi :P ::

RC14 je izjavil:

Pri 2011 konfigu se stegni za 7770 pa je
vsekakor boljša izbira 6950, 7770 je prešvoh, saj je napisal, da bo tudi za igre.

Meni osebno dosti boljša izbira 2500k +6950 (ali 7850) kot pa tvoja izbira malo boljši proc+ slaba grafična.


Lp

sj men tut bom rajš slabši proc pa dobro grafa ker mam 24" monitor in slabe slike nočem met na full HD ekrano

RC14 ::

mugen3 b je tudi dobra izbira, ampak jaz bi vseeno raje vzel Thermalright HR-02 Macho, zakaj? Ker bolje hladi, zmožnost pasivnega hlajenja, tišni pri full load in cena podobna. Edino pri vgradnji je mogoče malo večji problem, ker je večji od mugena. Pač prej preveriš.
Drugače tudi mugen ni slab.

Mislim da je boljša izbira ASRock Z68Gen3 od zgoraj navedene plate.
7850 sem prepričan, da bo dražja od 6950 grafe, za koliko, ne vem.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Robi :P ::

RC14 je izjavil:

mugen3 b je tudi dobra izbira, ampak jaz bi vseeno raje vzel Thermalright HR-02 Macho, zakaj? Ker bolje hladi, zmožnost pasivnega hlajenja, tišni pri full load in cena podobna. Edino pri vgradnji je mogoče malo večji problem, ker je večji od mugena. Pač prej preveriš.
Drugače tudi mugen ni slab.

Mislim da je boljša izbira ASRock Z68Gen3 od zgoraj navedene plate.
7850 sem prepričan, da bo dražja od 6950 grafe, za koliko, ne vem.

Lp

če je večji od mugena ne gre not ker že če bi mugena mel bi šlo na tesno (po merah sodeč bi bil naslonjen na platnico) pa sj je ta nocuta tut ok

kaj pa 2 550Ti v SLI modu bi prekašali 6950 ( u testih bol slabo kaže )

evo ga moj finih pokomentirajte


HVALA USEM ZA ODGOVORE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

RC14 ::

sj men tut bom rajš slabši proc pa dobro grafa ker mam 24" monitor in slabe slike nočem met na full HD ekrano

V igrah ni 2500K nič slabši, v takem primeru je precej bolj pomembna izbira zmogljivejše grafične,kot pa izbira med tema dvema procesorjema. med 6950 in 7770 je razlika velika, med procesorjema majhna.

Lp

kaj pa 2 550Ti v SLI modu bi prekašali 6950 ( u testih bol slabo kaže )
Rajši vzami 6950 in boš danes lepo igral igre, čez dve leti, pa svojo prodaš, nekaj zraven dodaš in spet kupiš neko novo solidno zadevo,ki ti bo takrat spet lepo poganjala igre, takrat bo 2x550Ti ( SLI) prešvoh.

Za hladilnika nisem preverjal mer.
Mugen je tudi ok, jaz sem ti samo predlagal, da za isti denar dobiš boljši in tišji hladilnik. Če ni možna vgradnja,pač ni izbire.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

RC14 ::

jaz ne bi vzel teh ramov.
Če imaš možnost, vzami rame drugje, tiste, ki sem ti jih zgoraj napisal. delujejo na 1.35V, tile zograj pa na 1.65V. Torej se bolj grejejo,več porabijo..

tudi tile so ok, so 1.5V in Low rofile
http://www.mlacom.si/corsair-vengeance-...

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Loocas ::

i7-3820 za mašino za 750€?? ... neumnost...

lga2011:
+ veliko rama (max 64GB)
+ SLI/Crossfire support - native x16
+ server support (ECC -> tle bo max 256GB rama)
+ PCIe 3.0

če tega ne rabiš, greš pač na LGA1155... ne boš opazil razlike

Loocas ::

---
TOLE pomoje zelo dobra izbira

Janac ::

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

better se vedno je pod 800

Robi :P ::

po testih pa le 6950 2GB premaga 560ti janac un rig z 6970 je čez 800e jst mam pa le 750

Janac ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

dogo ::

Evo malo čez budget z 766 evri: http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Lahko pa vzameš nekoliko cenejšo plato ali hladilnik in padeš v budget.

PS sistem nima diska, ker ni bil v nobenih od prejšnjih konfiguracij, zato sem predvideval, da boš uporabil starega oz ga že imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Loocas ::

brez veze tolk draga plata.. ni dnara za tole v 750€

dogo ::

Loocas je izjavil:

brez veze tolk draga plata.. ni dnara za tole v 750€


Evo z drugo plato, edino nisem 100% da podpira tele rame, ki so v sestavi, ker jih ni na seznamu na uradni strani.

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

704 evrov

Robi :P ::

janac sori en drug cfg mi je odprl.... Ok ostali:
Zakaj 6870 če je 6950 bolša ?
Zakaj tako drage plate?
Un thermal take macho ne gre v moje ohišje!
Prosim za odgovore

Janac ::



to kup pa je

dogo ::

Robi :P je izjavil:

janac sori en drug cfg mi je odprl.... Ok ostali:
Zakaj 6870 če je 6950 bolša ?
Zakaj tako drage plate?
Un thermal take macho ne gre v moje ohišje!
Prosim za odgovore


Glede hlkadilnika: podal sem ti nekaj kar je dobro price/performance, vendar pa sem imel dvome ali imaš ohišje, v katerega bi tole lahko dal. Druga varianta je mugen3.

6870 ki sem jo dal v konfiguracijo je 2gb, ki bi naredila razliko pri večjih resolucijah oz. multi display konfiguraciji. Razlika v performansah 6950 in navadna 6870 je nekje 20%, vendar pa je razlika v ceni cca 100 evrov, tako da je za razmislit (vsaj jaz bi).

Glede plate: Sem ti podal tudi cenejšo opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Robi :P ::

evoga nekaj dni nazaj sem naročil tale config grafo sm dau močenjšo ker sta se fotr pa mati odločla da mi data še 40e poleg mojih 750 zravn :D
 evoga u pondelk bo vrjetn doma

evoga u pondelk bo vrjetn doma


Ocenite kaj sm kupo:D

Janac ::

verjetno bo v sredo ali cetrtek ves

Robi :P ::

sm povprašu in so rekl da začetkom tedna pošeljo danes mi je pod statusom naročila pisalo: V teku
Pričakujem da bo u pondelk pisalo Odposlano :D

Janac ::

potem bo lih v sredo xD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5022641 (21462) _kuhi_
»

Iščem gamer računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8313581 (10214) lanula41
»

Kupujem namizni računalnik, pomoč.

Oddelek: Kaj kupiti
162663 (2413) mirancar
»

Nakup PCja

Oddelek: Kaj kupiti
332429 (1957) solatko
»

Kupujem računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
494574 (3731) e'LoverBoy

Več podobnih tem