» »

Kaj lahko vidijo admini na forumu?

Kaj lahko vidijo admini na forumu?

mantisport ::

Helo,

večkrat sem že razmišljal kakšno moč imajo admini na forumih? zanima me namreč ali admin lahko bere tuja privatna sporočila, ali lahko vidi katere poste je nek uporabnik ocenil (če ima forum to možnost), ali vidi kako so uporabniki glasovali na anketah, itd.

Potem so tu še druge stvari recimo, če je možno da ima admin na voljo o uporabniku forumu prikaz tem, ki jih uporabnik največ bere, evidenco o obisku drugih profilov uporabnikov, čas in način kdaj in kako je bil uporabnik prijavljen na forum, to seveda vse lepo na grafih z možnostjo spreminjanja kriterijev.

Zakaj me to zanima?

Pač že dolgo sodelujem na nekem forumu, ki je kar velik, zelo veliko pa nas je gor že dolgo časa in se tudi poznamo malo med sabo, tudi admini in modi.
Zato me pač zanimajo te stvari, ker če ima admin možnost pogleda v stvari naštete zgoraj, se mi to zdi kot nek vdor v zasebnost.

tx-z ::

Vse kar si naštel je možno, če pa ma forum te opcije vgrajene pa morš povedat ker forum je to (a je kšn phpBB, al je po svoje narjen kokr recimo slo-tech,...). Če so kšni downloadable al pa buyable forumi bi se to zvedl, če so pa narjeni doma pa morš vprašat unga k je to naredu :)
tx-z

Tilen ::

Kako pa veš, da to zagotovo počnejo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mantisport ::

Forum je vbulletin, sicer pa vem, da recimo branje tujih sporočil je vdor v zasebnost in je to verjetno povsod avtomatsko zaklenjeno, je pa res, da je na internetu vse bolj po kavbojsko, zato me zanima, če nek admin lahko z večjim znanjem ali dodatnim softwarjem te blokade obide.

tx-z ::

Zakaj je to vdor v zasebnost? Sej tut na slo-techu lahko admini vidjo vsa private sporočila ... Če kje izrecno ne piše, da noben drug ne more brat tega sporočila pol ja...če pa tega ne piše pol pa nimaš kej pomojm :P
tx-z

mantisport ::

Zakaj se jim potem sploh reče zasebna sporočila?

Tilen ::

Ker so zasebna?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tx-z ::

Ker jih ne vid noben navaden uporabnik...Za bolj zasebna sporočila pač uporabil email. Pa še tm se lah upraša kdo vse lahko gleda ;)
tx-z

hruske ::

mantisport je izjavil:

Helo,

večkrat sem že razmišljal kakšno moč imajo admini na forumih? zanima me namreč ali admin lahko bere tuja privatna sporočila, ali lahko vidi katere poste je nek uporabnik ocenil (če ima forum to možnost), ali vidi kako so uporabniki glasovali na anketah, itd.


Admini imajo absolutno moč. V kolikor strežnik ni drugače nastavljen, lahko vidi praktično vsako sled, ki jo pustiš ob obisku strani. Mogoče ne brez dodatnega dela (povezovanje med uporabnikom in obiskom strani lahko zahteva dodatno programiranje ali povezovanje baz).

mantisport je izjavil:


Potem so tu še druge stvari recimo, če je možno da ima admin na voljo o uporabniku forumu prikaz tem, ki jih uporabnik največ bere, evidenco o obisku drugih profilov uporabnikov, čas in način kdaj in kako je bil uporabnik prijavljen na forum, to seveda vse lepo na grafih z možnostjo spreminjanja kriterijev.


Kaj takega verjetno forum v osnovi ne ponuja, nihče pa mu ne brani, da ne bi tega mogel sam sprogramirat.

mantisport je izjavil:


Zakaj me to zanima?

Pač že dolgo sodelujem na nekem forumu, ki je kar velik, zelo veliko pa nas je gor že dolgo časa in se tudi poznamo malo med sabo, tudi admini in modi.
Zato me pač zanimajo te stvari, ker če ima admin možnost pogleda v stvari naštete zgoraj, se mi to zdi kot nek vdor v zasebnost.


Če ima zgolj možnost vpogleda, to še ne pomeni, da to tudi počne. Podatki pač morajo biti nekje shranjeni in administrator ima tipično popoln vpogled v podatke. Dobro se je zavedat, da ko enkrat svojo objavo pošlješ na internet, ti nihče ne zagotavlja, da bo kdajkoli mogoče pobrisat vse kopije.
Rad imam tole državico. <3

mantisport ::

to sem rabil, hvala hruske.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni števci elektrike - zasebnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8622138 (9245) forplan
»

Locky Virus (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8825891 (22907) Manna

nov slovenski hack forum

Oddelek: Loža
175889 (5486) MihaFirst
»

Windowsi v domeni in dva socasna uporabnika

Oddelek: Operacijski sistemi
111038 (963) Gandalfar

Več podobnih tem