» »

Mobilni internet samo EDGE

Mobilni internet samo EDGE

kixs ::

Imam netbook Asus EEEPC 1000HG, ki ima vgrajen 3G modem. Gre za tocno ta model in tudi kupljen pri Mobitelu: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Ze nekaj casa uporabljam Mobitel kartico in vse deluje tako kot mora na HSPA hitrosti. Ce uporabim Simobil kartico, ki jo imam v telefonu in na telefonu deluje normalno HSPA hitrost, potem se vedno poveze samo na EDGE!

Probal sem kar nekaj zadev (zadnji firmware za Huawei EM770 vgrajeni modem, vec razlicnih povezovalnih programov, WinXP, Win7) in nikakor ne gre vec kot EDGE.

Rad bi namesto Mobitel kartice uporabljal Simobilovo in to seveda na vec kot EDGE.

Ima kdo kaksno idejo zakaj gre samo na EDGE? Je mozno, da je vgrajeni modem kakorkoli zaklenjen na Mobitel 3G in potem dela na ostalih omrezjih le EDGE?

PS:
Imam tudi Vodafone USB 3G modem K4510, ki lepo deluje na netbooku z HSPA hitrostjo. Vendar bi vseeno rad uporabljal vgrajenega.

lp

amigo_no1 ::

3g signal je pri ostalih operaterjih (na tvoji lokaciji) ?

kixs ::

Sem se malo preizkusal. Izgleda je "tezava" v vgrajenem modemu. Ce preskenira vsa omrezja. Najde tako s Simobil in Mobitel kartico enaka omrezja. Pri obeh brez Simobil 3G. Ce uporabim USB modem K4510, najde vsa omrezja tudi Simobil 3G.

Ocitno ima Simobil 3G na nasi lokaciji drugo frekvenco, ki vgrajenemu modemu ne odgovarja.

Po tehnicnih podatkih EM770 podpira 850/1900/2100 frekvence. Medtem ko ima Simobil 3G na 900MHz.

To bo to :(

lp

TyKee ::

Modem po mojih izkušnjah ne zna delat z UMTS 900 MHz :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preklapljanje med 3G in H+

Oddelek: Mobilne tehnologije
228043 (7302) KTr1sk
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244393 (4137) todman74
»

simobil najvecje in najhitrejse 3g omrezje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9921550 (17639) jusv
»

Mobilni internet (Simobil) & Lenovo IdeaPad S10-3

Oddelek: Kaj kupiti
52207 (1938) bf4ed
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920824 (17410) Mitja358

Več podobnih tem