» »

Predragi/smešni oglasi

Predragi/smešni oglasi

Temo vidijo: vsi
««
300 / 315
»»

45cal ::

tikitoki je izjavil:

Scalperji se mi niti najmanj ne smislijo. Naj se nategne, mogoče bo drugič dvakrat premislil, preden se loti lastnega nategovanja.

Horas ::

[izbrisana tema]

haha leteča čebela še kar ni prodal pa kljub temu viša ceno?!?!?!

890-930-950-970€.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

gddr85 ::

eh, taprav norček se mora ujet, pa bo :P

Daliborg ::

Horas je izjavil:

[izbrisana tema]

haha leteča čebela še kar ni prodal pa kljub temu viša ceno?!?!?!

890-930-950-970€.

Kaj pa če jih ima več na zalogi in zato viša ceno ker jih proda?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Dr_M ::

Jest bom tem scalperjem zacel posiljat MSRP ponudbe, pa objavim neumne izgovore, zakaj ne morejo prodat :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bozicek ::

Hec je pa še v tem da jo ima Mlacom na zalogi (Gigabyte) in košta 870€
Darila letos samo za poredne

maticb492 ::

Dr_M je izjavil:

Jest bom tem scalperjem zacel posiljat MSRP ponudbe, pa objavim neumne izgovore, zakaj ne morejo prodat :))



Kaki scalperji, kaki MSRP, daj ne srat. Če se v trgovini prodaja za 850€, kaj boš poslal na mlacom ali pa katerokoli trgovino naj ti dajo za MSRP?

MSRP ni nič, jao, jokate 100 na uro, daj pejt tja jokat zakaj je Porsche GT3 RS 50 jurjev več vredn 1 dan po tem ko ga kupiš. Whee-whee daj mi ga po "MSRP".

A zdaj zato ker sem decembra dal 900€ za RTX 3080 sem ti jo dolžen prodat za 900€? Zakaj ker je komunizem in whee-whee ni pravično? Če je kartica zdaj vredna 1600€ nima veze za koliko sem jo jaz kupil.


Jao ej, kake debilna mate eni. Noben vam ni dolžen NIČ. Če nočete plačati toliko, pač ne kupit kartice, in počakaj da cene padaejo, ko bo ETH minig craze mimo, če bo šel zale fork/update skozi, bo to kmalu oz. letos poleti, ko bo ETH mining profit padel za 50%.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tikitoki ::

maticb492 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jest bom tem scalperjem zacel posiljat MSRP ponudbe, pa objavim neumne izgovore, zakaj ne morejo prodat :))



Kaki scalperji, kaki MSRP, daj ne srat. Če se v trgovini prodaja za 850€, kaj boš poslal na mlacom ali pa katerokoli trgovino naj ti dajo za MSRP?

MSRP ni nič, jao, jokate 100 na uro, daj pejt tja jokat zakaj je Porsche GT3 RS 50 jurjev več vredn 1 dan po tem ko ga kupiš. Whee-whee daj mi ga po "MSRP".

A zdaj zato ker sem decembra dal 900€ za RTX 3080 sem ti jo dolžen prodat za 900€? Zakaj ker je komunizem in whee-whee ni pravično? Če je kartica zdaj vredna 1600€ nima veze za koliko sem jo jaz kupil.


Jao ej, kake debilna mate eni. Noben vam ni dolžen NIČ. Če nočete plačati toliko, pač ne kupit kartice, in počakaj da cene padaejo, ko bo ETH minig craze mimo, če bo šel zale fork/update skozi, bo to kmalu oz. letos poleti, ko bo ETH mining profit padel za 50%.


Se nisi dojel, da je to kaznivo dejanje in si vbisrtvu kriminalec:)? Ne jokati, ce te kdo prijavi in potem fases kazen.

maticb492 ::

tikitoki je izjavil:


Se nisi dojel, da je to kaznivo dejanje in si vbisrtvu kriminalec:)? Ne jokati, ce te kdo prijavi in potem fases kazen.


Jaz kartice ne prodajam. Bi pa rad videl v praksi ta zakon..
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

45cal ::

Stanje je nažalost takšno kot je. Dokler bo worldwide chip shortage, mining craze, scalperji, itd. bodo cene novih in posledično s tem tudi rabljenih visoke. Ne vem, če se je še vredno "pritoževati" o cenah in dobavljivosti. Že entry to mid high-end grafe se prodajajo (če jih sploh kje najdeš) za okoli 900€+, ko si jih prej lahko dobil za okoli 500€. Tudi gtx 1600 in rx500/400 so dražje, čeprav se ne gre za bogve dobre grafe. Če se ti zdi vredno nakupa lahko kupiš ali pa ne. Performace se trenutno meri v mh/s in ne toliko v fps. Verjamem pa, da je bilo dosti ljudi, ki so čakali za zamenjavo svoje stare grafe in pozneje nove sploh niso morali dobiti ali pa po zelo visokih cenah. Lahko so prodali staro/rabljeno za visoko ceno, ampak tudi kupili novo/rabljeno za še višjo ceno.
Zdej, če ti msrp ne pomeni nič, greš lahko v bar, spiješ kavo in potem plačaš 30€, itak dobiš toliko v tednu z miningom xD. Koliko folka je prodajalo rtx2080ti po nizkih cenah, ko je bila napovedana rtx3070 za $500. Kdo ve kaj se bo zgodilo v prihodnosti? Lahko le spremljamo trenutno situacijo in upamo na boljše čase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

maticb492 ::

Mislim smešno je ker se tu pritožujete, malo naivno no.

Sem kupoval stanovanje oz. še vedno iščem nekaj za investirat, pa ko hodim okoli vsi govorijo koliko jurjev mu boš dal mimo pogodbe, kolko bo on napisal na pogodbo, kolko bova za banko napisala. Poznam ljudi, ki živijo desetletja "brezposelni" z preprodajo in kosanjem rabljenih avtov. PS: do 50,000€ na leto lahko narediš davčne utaje pa dobiš samo kazen, nobenegea krminalnega preganjanja ali zapora ne moreš sploh dobiti. To je dejstvo.

Potem pa tule jamrate pa mislite da bo nekdo lovil ljudi, ki zaslužijo nekaj drobiža od grafičnih kartic lol.

Lani sem kupil CSGO knife skin za 100€, danes je vreden 150€, boljše da ga prijavim v dohodnino ne? Da me ne bo FURS lovil *panic*
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Daliborg ::

No no easy....pač trenutno zaradi situacije določene komponente/računalniki ne morejo spadati v to temo, ker potem vseeno če linkate vse trgovine. Za moje pojme imajo danes vse smešne cene daš 3k eur za škatlo pa imaš mogoče Mid-tier/performance škatlo-brez monitorja. Pred novim letam si pa za ta denar dobil top tier škatlo nekje celo Z mid tier monitorjam in low budget miš/tipkovnico

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Dr_M ::

Jao ej, kake debilna mate eni.


Heh, debili zagovarjate in podpirate scalperje.
To kar kar ti fantaziras, nima nobene veze z realnostjo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

maticb492 ::

Dr_M je izjavil:

Jao ej, kake debilna mate eni.


Heh, debili zagovarjate in podpirate scalperje.
To kar kar ti fantaziras, nima nobene veze z realnostjo.



Kaj pa ima, cena delnice Tesle, 60 jurjev za bitcoin? Ali mogoče 3000EUR za RTX 3090? 120 jurjev za 70 kvadratno 2 sobno stanovanje v 100 let stari bajti na koroški cesti v mariboru?

Pač nima smisla o tem debatirat, če je trg pripravljen toliko plačat, potem je toliko vredno. Tu si ti edini ki ne živiš v realnosti, če misliš da ni vredno 3000EUR, če s(m)o pač nekateri pripravljeni dat 3 jurje za tako grafiko.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NecroFlex ::

maticb492 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jao ej, kake debilna mate eni.


Heh, debili zagovarjate in podpirate scalperje.
To kar kar ti fantaziras, nima nobene veze z realnostjo.



Kaj pa ima, cena delnice Tesle, 60 jurjev za bitcoin? Ali mogoče 3000EUR za RTX 3090? 120 jurjev za 70 kvadratno 2 sobno stanovanje v 100 let stari bajti na koroški cesti v mariboru?

Pač nima smisla o tem debatirat, če je trg pripravljen toliko plačat, potem je toliko vredno. Tu si ti edini ki ne živiš v realnosti, če misliš da ni vredno 3000EUR, če s(m)o pač nekateri pripravljeni dat 3 jurje za tako grafiko.

Če si pripravljen dati 3000€ za grafiko, then you're part of the problem.

Cene so take delno zaradi chip shortage, delno pa zato, ker je folk tok prpravljen plačat. Sej Nvidia je vidla kok je folk pripravljen plačat ko je nabavil 2080ti za 1200€, zakaj bi probali sploh cene imeti nižje? Splača se jim ne ker se zdej valjajo v denarju ker folk po 3000€ kupuje grafiko ki tudi 1500€ MSRPja ni vredna.

Spomnem se ko sem lahko 980ti kupil za 600€ pa sem imel top of the line grafo, ali pa je nekdo kupil 970 pa je mel mid/high end grafo. Ali pa še nekaj let prej, ko si flagship grafike kupil po 400€.

Cene vsega grejo gor, medtem ko se plača samo niža, to je konstanta že več desetletji.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

maticb492 ::

NecroFlex je izjavil:


Če si pripravljen dati 3000€ za grafiko, then you're part of the problem.

Cene so take delno zaradi chip shortage, delno pa zato, ker je folk tok prpravljen plačat. Sej Nvidia je vidla kok je folk pripravljen plačat ko je nabavil 2080ti za 1200€, zakaj bi probali sploh cene imeti nižje? Splača se jim ne ker se zdej valjajo v denarju ker folk po 3000€ kupuje grafiko ki tudi 1500€ MSRPja ni vredna.

Spomnem se ko sem lahko 980ti kupil za 600€ pa sem imel top of the line grafo, ali pa je nekdo kupil 970 pa je mel mid/high end grafo. Ali pa še nekaj let prej, ko si flagship grafike kupil po 400€.

Cene vsega grejo gor, medtem ko se plača samo niža, to je konstanta že več desetletji.



Mislim zdaj smo že kar konkretno off topic tako da itak pričakujem izbris ampak; 3090 ne potrebuje povprečen gamer in je v istem nivoju Titan-a, ki je bila vedno draga in nedosegljivo nekomu z povprečnimi finančnimi zmožnostmi, razen če je bil računalniški frik in šparal samo za to.

To z cenami pa plačami pa itak nima smisla debatirat, se bomo vrteli v krogu in je verjetno vsaj 5 odrptih tem na to temo na tem forumu :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Kvinta ::

Jaz tud ne rabim kolesa za 7k pa sem si ga kupo 8-)
A.C.A.B

hojnikb ::

To je pa kriza srednjih let :)
#brezpodpisa

KAVINSKY ::

maticb492 je izjavil:

3090 ne potrebuje povprečen gamer


Tudi 3080 in 3070 ne. Kot sem že napisal, vse skupaj je fama raznih youtuberjev, kateri pozirajo z odprtimi ustmi v video thumbnailih.

Velika skrivnost, ampak nihče ne bo izbruhal svojega prebavnega trakta, če se zniža nastavitve v igrah na bogokletne medium presete. Še več, na spletu so vodiči kaj kakšne nastavitve pomenijo in kaj je smiselno prenastaviti za čim boljšo kvaliteto grafike in visok fps.

Edine opazne razlike so v številu detajlov na oddaljenih objektih, ter mogoče na volumnu vegetacije. Za vse ostalo se lahko dobimo pa ti na skrivaj vklapljam in izklapljam RTX, ter menjam presete nastavitev. Ti pa ugibaj katero je katero. Nismo več v letih 2002-2007, kjer je igranje na low nastavitvah pomenilo gledati stene iz plastelina, vodo iz peska in pomanjkanje senc. Kar je bila tudi delno posledica slabih gonilnikov za grafične kartice in neoptimizirana raba directx knjižnic.





Machete ::

Gre se samo koliko je kdo pripravljen (še) dati za svoj hobi, torej kakšen grafičen izgled si želi, na njemu še sprejemljivem frejmrejtu.
Vse ostalo je jasno in objektivno kot beli dan (performance, testi, izgled, zmogljivost..). Kdo kaj rabi je neumno razglabljati.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jero_no1 ::

1050ti - ne vem, ali se je prodajalec zatipkal pri ceni ali pri modelu (in objavil napačne slike), ker takšen optimist pa res ne moreš bit, da ne glede na trenutno stanje na trgu prodajaš grafično za več kot 5-kratnik realne cene. :))

NecroFlex ::

maticb492 je izjavil:


Mislim zdaj smo že kar konkretno off topic tako da itak pričakujem izbris ampak; 3090 ne potrebuje povprečen gamer in je v istem nivoju Titan-a, ki je bila vedno draga in nedosegljivo nekomu z povprečnimi finančnimi zmožnostmi, razen če je bil računalniški frik in šparal samo za to.

To z cenami pa plačami pa itak nima smisla debatirat, se bomo vrteli v krogu in je verjetno vsaj 5 odrptih tem na to temo na tem forumu :)

True, tole s plačam sem res offtopic šu, se opravičujem.

3090 je 2080ti je 1080ti je 980ti. Ne moreš je primerjati s titanom ali nekomu, ki rabi za obdelovanje, kjer so Quadro specifično za to narejene, to je samo cashgrab od nvidie, nič drugega. 3090 je tehnično to kar je titan bil, gledano na ceno, samo nima featurjev za katerega je titan potem do neke mere bil vreden svoje cene, zato je brezveze in samo cashgrab.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Horas ::

[izbrisana tema]

i5 7400 - 100€ 8-O
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Machete ::

Horas je izjavil:

[izbrisana tema]

i5 7400 - 100€ 8-O


https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...
Še poceni, glede na ebaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Horas ::

ma pust ti ebay. to je že dinozaver cpu ki ni vredn niti slučajno tolk.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Machete ::

Tole pa si slabo zašpinil. Skratka ni vredno (manj) za kolikor se dejansko proda, ampak toliko kot ti misliš, da bi se moralo? Težka bo prihodnost nakupov zate.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

maticb492 ::

Kaj boš potem šele na tole rekel :))

[izbrisana tema]

Matična Asus Prime B356-Plus
Procesor. Celeron G4930
Hladilnik in ventilator
4GB DDR4 rama

Vse komponente, razen rama so nove.
Cena 350eur
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

45cal ::

maticb492 je izjavil:

Kaj boš potem šele na tole rekel :))

[izbrisana tema]

Matična Asus Prime B356-Plus
Procesor. Celeron G4930
Hladilnik in ventilator
4GB DDR4 rama

Vse komponente, razen rama so nove.
Cena 350eur


Beseda "mining" v opisu vedno doda +50% vrednosti:).

hipertija ::

A si jaz narobe predstavljam????
od izdelka, ki si ga kupil, ne smeš imeti profita, brez da imaš registrirano dejavnost in od tega plačaš davek, ker je profit vedno bil in bo obdavčen.

Če ti kupiš neko stvar za 100€ brez ddv oz. 122€ z ddv, si plačal državi 22€ ddv (22% stopnja), nato pa greš prodajati na bolho po višji ceni npr. 200€, je to kaznivo dejanje preprodaje, enako kot velja npr. za nogometne vstopnice, ki jih nekdo kupi 50, nato pa jih zmanjka in jih prodaja po 1x višji ceni. To je siva ekonomija. Ti si državo v zgornjem primeru opeharu za dodatnih 22€ (244€ z ddv, če prodajaš po 200€), pri npr. 10 vstopnicah je to 220€ itd. ne glede na to, če so se cene dejansko na trgu zvišale. Poleg tega je to prihodek "na roko" in ni sledenja, ni davka na dohodnino itd.

Drugače bi bilo, če imaš registrirano dejavnost in dejansko kupiš, narediš, posodobiš, dodaš ali ne dodaš vrednosti ali kakor koli in državi plačaš davek + ostale prispevke od prodaje/profita.

Ti lahko prodaš po isti ali nižji ceni, če ne želiš biti v sivi coni.

Popravite me prosim.
Prekle za kurnk

tikitoki ::

Tako nekako. Seveda se ne bo nihce ukvarjal s teboj, ce bos pri kaksni rabljeni stvari kaj zasluzil. Druga stvar je, ce to delas na veliko, ocitno in gres pri tem se komu v nos in te prijavi.

bedarija ::

kot delajo nekateri s tega foruma ki TV-boxe konstantno na gearbestu naročajo in potem preprodajajo na bolhi.

tikitoki ::

Ce te moti, prijavi.

GupeM ::

Kaj pa žepna ura, ki sem jo nekoč kupil za 200 dinarjev, danes pa jo lahko prodam za 50.000 eur? Tudi tega ne smem? Ura je pač rabljena, ampak to ne pomeni, da je izgubila na vrednosti. Nasprotno. Celo pridobila je.

Drugače pa podjetje, ki ni registrirano kot davčni zavezanec, tudi ne plača davka s prodajo naprej, tako da tisto nakladanje o tem, da je bila država opeharjena za 22 eur ne drži vode.

Sicer ne podpiram tega, ampak ni pa kar vsak ki to naredi nategun.

Recimo, da bi slučajno kupil pred dvema letoma neko grafično kartico za 500 eur, jo doma uporabljal za špile, zdaj pa je pač ne bi več rabil. Ne vem, zakaj je danes ne bi smel prodati za 1000 eur, če bi mi bil kdo toliko pripravljen plačat.

In po mojem mnenju to tudi ni kaznivo. Drugo je, če to delaš masovno.

tikitoki ::

Sej ni nihce rekel ,da bos imel tezave, ce ti kdaj slucajno pade sekira v med. Z neusmiselno primerjavo z uro. Ce bos uro prodal za 50.000 EUR in davkarija zavoha, di to na naredil in nisi prijavil, bos jebal jeza.

maticb492 ::

GupeM je izjavil:

Kaj pa žepna ura, ki sem jo nekoč kupil za 200 dinarjev, danes pa jo lahko prodam za 50.000 eur? Tudi tega ne smem? Ura je pač rabljena, ampak to ne pomeni, da je izgubila na vrednosti. Nasprotno. Celo pridobila je.

Drugače pa podjetje, ki ni registrirano kot davčni zavezanec, tudi ne plača davka s prodajo naprej, tako da tisto nakladanje o tem, da je bila država opeharjena za 22 eur ne drži vode.

Sicer ne podpiram tega, ampak ni pa kar vsak ki to naredi nategun.

Recimo, da bi slučajno kupil pred dvema letoma neko grafično kartico za 500 eur, jo doma uporabljal za špile, zdaj pa je pač ne bi več rabil. Ne vem, zakaj je danes ne bi smel prodati za 1000 eur, če bi mi bil kdo toliko pripravljen plačat.

In po mojem mnenju to tudi ni kaznivo. Drugo je, če to delaš masovno.



Seveda ni, pa tudi tole kar se nam letos dogaja je ekstremen primer in noben ne dela masovno. Razen minerjev, samo minerjem se pa itak ne splača prodat.

Scalperji so predvsem taki, ki so meli srečo da so dobili po začetnih cenah (kot jaz 3080 za točno 920EUR) in so vidli 2 mesca kasneje da lahkoi iztržijo par sto evrov več.

Dal sem pa specifično v prejšnjem postu primer Porscheja, ker je bil znan youtuber, ki mu nočejo več prodat porschejev ker pravijo da jih preprodaja. Isto je bila tožba Forda neke znane osebe (se ne spomnem), ker je bilo v pogodbah da svoje Ford GTje (ta nove) ne smejo 2 leti prodat. Samo to je spet druga situacija.


Kdor je pa vedel lani, kam bojo šle cene in je vrgel par jurjev v zalogo grafik ter jo zdaj prodal za par jurjev več pa svaka časta za jajca :)

Jaz se še spomnem ko sem se križal zraven da sem dal 920EUR za grafiko, pred 3080 sem dal največ v življenju za grafiko 350EUR za RX 580. Noben si ni mislil da bo čez 3 mesce vredna 2 jurja, 3090 pa 3 jurje..
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

bozicek ::

Ni problema ti lahko prodaš po višji ceni.
Ampak moraš razliko prijaviti in plačati davek.
Ampak tako je trenutno stanje na trgu. Če je pa kdo zaslužil par evrov v tem letu z grafičnimi pa hvala bogu
Darila letos samo za poredne

Horas ::

GupeM je izjavil:

Kaj pa žepna ura, ki sem jo nekoč kupil za 200 dinarjev, danes pa jo lahko prodam za 50.000 eur? Tudi tega ne smem? Ura je pač rabljena, ampak to ne pomeni, da je izgubila na vrednosti. Nasprotno. Celo pridobila je.

Drugače pa podjetje, ki ni registrirano kot davčni zavezanec, tudi ne plača davka s prodajo naprej, tako da tisto nakladanje o tem, da je bila država opeharjena za 22 eur ne drži vode.

Sicer ne podpiram tega, ampak ni pa kar vsak ki to naredi nategun.

Recimo, da bi slučajno kupil pred dvema letoma neko grafično kartico za 500 eur, jo doma uporabljal za špile, zdaj pa je pač ne bi več rabil. Ne vem, zakaj je danes ne bi smel prodati za 1000 eur, če bi mi bil kdo toliko pripravljen plačat.

In po mojem mnenju to tudi ni kaznivo. Drugo je, če to delaš masovno.


a ti to nalašč al nevede?? žepno uro ki je danes redkost primerjaš s grafičnimi karticami??
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GupeM ::

Glede na to, da se grafične prodajajo po tako visokih cenah in jih vsi hočejo, so tudi grafične očitno redkost.

Tudi če davkarija to zavoha, ne vem zakaj bi jebal ježa. Kot fizični osebi mi DDV ni treba plačat, mogoče bi se samo pri dohodnini lahko v kaj vtaknili.

maticb492 ::

Davkarija takih zadev ne zavoha, inšpektorji hodijo samo po podjetjih. Fizične osebe so pod drobnogledom le če dobijo prijavo. To je dejstvo iz prakse.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tikitoki ::

Sklaperji gredo na zivce marsikomu in ti mislis, da ne bo nobene prijave:)?

GupeM ::

Pusti zdaj skalperje. Ti grejo tudi meni na kurac (no, niti ne, ker me grafične trenutno ne zanimajo). Ampak recimo da sem leta 2018 kupil GTX 1080 za 500 €. Uporabljal sem jo za občasen gaming, sedaj pa zaradi nekih razlogov ne gejmam več in takšne grafične več ne rabim. Pogledam na net in vidim, da jo lahko prodam za tisočaka. Zakaj tega ne bi naredil? Zakaj to ne bi bilo fer? Kaj je razlika med "iskano" grafično in "iskano" žepno uro iz prve svetovne vojne?

hojnikb ::

Tocno to. Supply and demand. Ce je nekdo pripravljen placat jurja za grafiko iz 2016, pa naj placa. Jezni so sam tisti, ki bi rad kupl pocen ali preprodajal.
#brezpodpisa

45cal ::

GupeM je izjavil:

Pusti zdaj skalperje. Ti grejo tudi meni na kurac (no, niti ne, ker me grafične trenutno ne zanimajo). Ampak recimo da sem leta 2018 kupil GTX 1080 za 500 €. Uporabljal sem jo za občasen gaming, sedaj pa zaradi nekih razlogov ne gejmam več in takšne grafične več ne rabim. Pogledam na net in vidim, da jo lahko prodam za tisočaka. Zakaj tega ne bi naredil? Zakaj to ne bi bilo fer? Kaj je razlika med "iskano" grafično in "iskano" žepno uro iz prve svetovne vojne?

Za tisočaka bi bilo težko (vsaj zaenkrat) prodati 1080, ampak dandanes nikoli ne veš:).
Drugače pa je neka razlika med "vintage, limited/rare " žepno uro iz 1. sv. vojne in 3+ leta staro mass produced grafo. Elektronika (gpus, cpus, mobi, televizije, itd.) postane po par letih že skoraj e-waste, seveda odvisno od hitrosti razvoja.
Trenutno je zelo nizek supply, zelo visok demand in vsaj še 10 dejavnikov za opis trenutnega stanja. Logično, da so potem cene take, kot so. Osebno ne bom niti sanjal o nakupu novih graf dokler bo 3070 z 8gb vram stala enako kot je 2080ti leta 2018.

GupeM ::

No, primer je bil zgolj hipotetičen. Lahko jo pa za 600 prodaš, pa jo boš še vedno prodal dražje kot si jo kupil. Saj sploh ni pomembno. Gre bolj za to, na kakšen način jo prodaš.

Takrat si jo kupil za x, potem si jo uporabljal (ali pa tudi ne in si samo mislil, da jo boš rabil) in po n letih jo želiš prodat. Takrat vidiš, da so cene x+y in ne vem, zakaj je ne bi prodal za več, če lahko.

Drugo pa je, da se zdaj postaviš v vrsto za 3080, in v trenutku, ko jo kupiš, jo že prodajaš naprej za več. Bog ne daj, da še vrsto preskočiš. Takšnemu bi pa vzel grafično in mu v zameno dal batine.

bozicek ::

Pa kdo kaj govori da ne smeš?
Lahko jo prodaš za 10 jurjev
Ampak prijaviti moraš v dohodnino kot dobiček (razliko med tvojo nabavno ceno in za ceno ki si jo prodal).

In za žepno uro iz prve svetovne vojne če bi jo prodal za pet jurjev moraš ravnotako plačati davek

Ampak tega pač nihče ne dela in se nihče ne spotika ob to
Darila letos samo za poredne

GupeM ::

Kakšen davek? Od rabljenih stvari fizična oseba ne plača nič!!!

Razen v primeru nepremičnin, in še nekaterih drugih stvari. Grafična kartica in žepna ura pa sem ne pašeta.

Tudi scalperjem načeloma ni treba nič plačat, ampak oni so v sivem obnočju, ker opravljajo delo na črno (preprodaja). Če pa jaz prodam grafično kartico ali žepno uro, ki je nisem kupil z namenom prodaje naprej, pa sem oproščen tako dohodnine kot kakršnegakoli drugega davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GupeM ::

Evo, sem ti poiskal še link:

https://data.si/blog/prodaja-premicnin-...

Vetrpiha ::

GupeM je izjavil:

Kakšen davek? Od rabljenih stvari fizična oseba ne plača nič!!!

Razen v primeru nepremičnin, in še nekaterih drugih stvari. Grafična kartica in žepna ura pa sem ne pašeta.

Tudi scalperjem načeloma ni treba nič plačat, ampak oni so v sivem obnočju, ker opravljajo delo na črno (preprodaja). Če pa jaz prodam grafično kartico ali žepno uro, ki je nisem kupil z namenom prodaje naprej, pa sem oproščen tako dohodnine kot kakršnegakoli drugega davka.

Motiš se.
Za preprodajo obstajajo določena pravila. Zdaj v kolikor imaš en kos, ti ne bo nihče sitnaril. Če boš pa prodajal 10 kosov, je pa zrelo za inšpekcijo.

maticb492 ::

Saj ravno to piše na linku zgoraj.

Ali gre za opravljanje dejavnosti ali ne, se bo preverjalo od primera do primera, v ta kontekst pa lahko padete prav kmalu in čeprav bo morda prodaja premičnin opravljena le nekajkrat ne glede na njihovo vrednost.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
««
300 / 315
»»