» »

Nabava novega PC-ja

Nabava novega PC-ja

«
1
2

Freaxx ::

Zivjo, odlocu sm se za nakup novega pcja. Cena nekje do 600 eur. Uporabljan naj bi biu za šolo, ter špile kot Black Ops, MW2 oz. podobne streljanke. Na dinokompu se nekak ne znajdem, strojne opreme pa tut ne poznam tak dobro, tko da če mi nekdo sestavi ponudbo bi bil zelo vesel. Sm mal prestudiru te procesorje 2, 4 jedrne kaj je bolje itd, sam se zgleda na mestu vrtim ker se zdaj nimam pojma :) aja pa se to na mimovrste sem vidl 3 racunalnike (identicna cena 599 eur) sam nevem ce so tam dosti drazji od tega kar bi na dinokomp.si dobil. evo linki: http://www.mimovrste.com/artikel/274013...
http://www.mimovrste.com/artikel/274011...
http://www.mimovrste.com/artikel/274013...
Sem zasledil da je mimovrste dost drazji, sam so tut izjeme jetako :)?
Ce pa najdete kaj cenejsega a dovolj dobrega pa prpopejte gor :)

Loocas ::

tole:
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

naščije vse tiste gor...

Sploh čudne konfiguracije ala 2500K+H67 in neke rahitične grafične GT430/GT440, kjer lahko pozabiš na igre.

fr4nc ::

1 x AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W
1 x ASUS M4A77TD - AMD 770/SB710/DDR3/am3/ATX
1 x .TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
1 x SATA Sony NEC AD-5260S
1 x Corsair Builder Series CX 600W
1 x .Maxcube Vortex 3620 Black - AKCIJA
1 x Sapphire Radeon HD 6850 1GB
602.70 € @ dinokomp.si

Lp

Freaxx ::

fr4nc hvala, mogoce kaj a litle bit cenejsega. (teh iger ne nameravam igrat na newem kaksni loclivosti (bli bi preseneceni na kakih nastavitvah sn obrnu igre :)) samo da dela vredi na dobrih nastavitvah pa tam 1280x800 ekran tudi kupim se bo ostal kej $$. Kak vidte nic hardcore gamer xD

fr4nc ::

Ja napisal si do 600€, a 2,7€ je problem dobit?? Če ne pa pač vzami to matično: ASUS M4A77T - AMD 770/SB710/DDR3/am3/ATX 66.00 € (te pride 6€ cenej).
Ja jaz sem tud še pred dobrim letom igral na 640x480 vse na low pa je šlo...

Lp

Freaxx ::

Ja mogoce sem malo narobe to spisal, 602 eur ni problem, samo to me zanima ce je mogoce kaksna sestava cenejsa pa bi solidno poganjala danasnje FPSje na recmo 1280x800. Problem pa tiči tle, star sn 15 let pa to razlozit nekomu k ga igre odbijajo na pet kilometrov...tko poskusam na oba konca skup prit z cimcenejsim a nekak dobrim racunalnikom.

fr4nc ::

Evo še cenejša verzija:
1 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
1 x SATA Sony NEC AD-5260S
1 x .Maxcube Vortex 3620 Black - AKCIJA
1 x Sapphire Radeon HD 6850 1GB
1 x Corsair XMS3 4GB 1333Mhz cl9 - 1.50V
1 x ASUS M4A77T - AMD 770/SB710/DDR3/am3/ATX
1 x Corsair Builder Series CX 500W
1 x AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W
534.30 € @dinokomp.si

Lp

Freaxx ::

Ta mi je nekako bolj vsec, hvala da si si vzeu cajt pa sestavu to. Mnenja ostalih kaj bi se lahk slo drugac so se zmer dobrodosla :)

Loocas ::

tle je en za izpod 500EUR:
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Grafa je sicer malo slabša kot pri francu, samo za resolucijo 1280x800 (to maš še CRT al kaj?) res nima kaj dost veze.

Corsair CX 500W pa ni niti 80% plus napajalnik in ni baš neka izbira. Plačaš samo ime.

fr4nc ::

1 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
1 x SATA Sony NEC AD-5260S
1 x .Maxcube Vortex 3620 Black - AKCIJA
1 x Sapphire Radeon HD 6850 1GB
1 x Corsair XMS3 4GB 1333Mhz cl9 - 1.50V
1 x AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W
1 x MSI 760GM-P33 - AMD 760G/SB710/DDR3/VGA/am3
1 x .Rasurbo Silent & Power 650W - AKCIJA
498.90 € @ dinokomp.si

Lp

dzinks63 ::

samo to me zanima ce je mogoce kaksna sestava cenejsa pa bi solidno poganjala danasnje FPSje na recmo 1280x800.


Npr.:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Loocas ::

Po moje bi bila že GT440 ok, saj ne rabi hitrega in prepustnega rama na grafiki za to resolucijo.

Freaxx ::

no, sej pod 400 eur nikakor pod nobenim pogojem nebom sou, kot sn reku 450-550eur 20 eur gor dol nema veze. ker ta masina bi mogla bit kolker tolk dobra za nadaljna 4 leta tj. sredno solo. Pol ko bom meu kes svoj pa vec, bo to cist drugacn ubijalski pc :) zaj pa ce racunalnik ne rabi biti newem kaj drag pa lahko se en monitor ne prevelik kupim ne? kaksn predlog? Ker zdaj mam res slab racunalnik a mi je igre ratalo nekako zagnat pa potem nastimat na low pa je slo (1 gb rama,Genuine Intel 2160 @ 1.80GHz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freaxx ()

dzinks63 ::

Lahko pa malo posodobiš sedanji comp za male pare (80€), naviješ procesor na 2500-3000MHZ, dodaš 2GB rama in npr GTS250, pa boš lahko še kar veliko s tem preigral na tvoji resoluciji.

Loocas ::

Ne bi rajš si kupu nov 22 palčni LCD za ene 110-120EUR?

Freaxx ::

To z posodabljanjem mi nekak mal manj disi ker nimam izkusen s tem, pa tut ene 6 let ma ta racunalnik tko da se men osebno zdi to brezveze. Zaslona mam pa trenutno 2 in sicer 2x 1024x768 ker se je stari lcd skuru nemeprasatkako in bom kupil drug racunalnik pa tud zaslon zdej odlocen :) zdaj samo se odlocit za eno in drugo.
Tko da tist k ga je fr4nc za 534 eur sestavu al pa se clo un za 500 oz. 498 se mi zdita kr vredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freaxx ()

Freaxx ::

p.s

Kako pa je z garancijo na dinokomp, mas kej podobnega k na mimovrste da podalsas to al pa to ko je dodatno zavarovanje, ker za mene to trenutno ni ravno malo denarja pa se je ze zgodilo da je treskalo pa je sel komp rakom zvizgat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freaxx ()

Freaxx ::

Ka pa ce se mi zahoce met 20 al pa 22 palcen ekran, kak racunalnik bi gladko poganjal zadnje verzije cod-a? a tist ja 500, 543 eur bi slo al je to pol od nastavitev da niso vse na high al sploh ne :)? Ker kar mam zdaj cod4 poganja na 1024x768 sam pac nastavitve so temu primerne.
Res hocem vse u nulo vedet, ke se ne zgodi vsak dan da kupujem nov pc, ce se komu zdi da pretiravam :)

mr1two ::

Važna je resolucija. Za mal bl švoh kište(da ni ravno top top), ti predlagam resolucijo 1680x1050 - meni je dovolj(phenom 9850@3 ghz, 5850)
CODji imajo bolj ali manj precej optimizirano grafiko za visoke PFSje(če na prenosniku z i5, gf 430M deluje "gladko" - ni sicer konkurenčno za multiplayer, ampak poči čez 40 fpsjev na 1280x800-tam nekje resoluciji), tako da se ti za igranje na desktop PCju ni treba pretirano sekirat. Od fr4nc-a PC je boljši od mojega, pa je že moj vrho glave za to resolucijo.
LP

Freaxx ::

Ok, zdaj pa ne najdem kje na dinokomp se da svojo nastavitev sestaviti...

fr4nc ::

Pod opombe napišeš naj ti ga sestavijo... ali pa jih pokličeš pa jim rečeš... sestava pa je brezplačna.

Lp

Freaxx ::

Zaj sn se odlocil za to
1 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
1 x SATA Sony NEC AD-5260S
1 x .Maxcube Vortex 3620 Black - AKCIJA
1 x Sapphire Radeon HD 6850 1GB
1 x Corsair XMS3 4GB 1333Mhz cl9 - 1.50V
1 x AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W
1 x MSI 760GM-P33 - AMD 760G/SB710/DDR3/VGA/am3
1 x .Rasurbo Silent & Power 650W - AKCIJA
nastavitev, zaj me pa ker je cena za 100eur nizja zanima ce je kaj drasticno slabse od tistega na mimovrste samo za info + zaj iscem se primeren zaslon :)
Hvala usem

fr4nc ::

Kje je pa kak link od mimovrste, da primerjam??
Če misliš tisto v 1.postu mi napiše, da stran ne obstaja...

Lp

Freaxx ::

http://www.mimovrste.com/artikel/274013...

http://www.mimovrste.com/artikel/274013...

zaj bi moglo delat, cudi me da vceraj je danes pa ne vec.

janezek67 ::

Ti pc-ji na mimovrste imajo slabe grafe. Za gaming so boljši predlogi, ki so ti jih dali predhodniki. Lahko pa namesto Phenoma vzameš I3 2100 procesor s kakšno ustrezno plato. Po ceni je primerljiv z AMD-jem, po performansah za gaming tudi.

fr4nc ::

Mislim, da je moja sestava precej bolša, vsaj kar se tiče grafične zadeve :)...

Lp

Freaxx ::

Ok, ce tak pravis vzamem
1 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
1 x SATA Sony NEC AD-5260S
1 x .Maxcube Vortex 3620 Black - AKCIJA
1 x Sapphire Radeon HD 6850 1GB
1 x Corsair XMS3 4GB 1333Mhz cl9 - 1.50V
1 x AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W
1 x MSI 760GM-P33 - AMD 760G/SB710/DDR3/VGA/am3
1 x .Rasurbo Silent & Power 650W - AKCIJA
Ze v kosarici :)
Razen ce je kak bistvena razlika k jo bom obcutu pri nastavitvi za 534 eur zgoraj

fr4nc ::

Neke bistvene razlike ni...

Lp

Freaxx ::

Aha, pa še nekaj. Kakšna je razlaga da je dinokomp.si cenejsa izbira kjub temu da sam sestavis pc, mimovrste pa so drazje kljub prejsestavljenim sistemom? Dejte neki pamntnga napisat da to tastarim razlozim :)

fr4nc ::

Trgovine z sestavljeni sistemi ima zelo zelo prevelike marže ter še sestave niso ravno uravnoteže...
Drugače pa dinokomp ima bolj kot ne le hardware, medtem ko ima mimovrste vse živo...zato je tudi dražje IMO!

Lp

Oktan ::

A bi loh še js neki uprašu kaj mi priporočate za nov komp, sam mam že par odločitev

imam že gtx 560 ti (kupljeno)
more bit i7 (najvrjetneje 2600K)
more bit 16GB rama v 2 od 4 slotov
more bit 2tb disk

zdej pa kero plato, ram, kok W napajalnik bi rabu, ohišje, in ostalo

pa komponente morajo biti iz http://www.pcplus.si/ pa ne več kot 500-600€

se opravičujem za zahtevnost
LP

bluefish ::

more bit 16GB rama v 2 od 4 slotov
8GB v enem kosu stane tam okoli 260EUR in več. Poleg tega se gre za ECC module, ki so namenjeni serverskim platam. Samo v opombo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Oktan ::

uh ja 4x4gb al pa 2x4gb, pustmo zdej ram, kaj pa drugače svetuješ?

Freaxx ::

A ta trgovina dinokomp je dobra, mislim odnos s strankami, to vse deluje kot bi moglo? Sam me zanima pa tko, ce mate dobre/slabe izkusne z njimi kr napiste.

Ibrahimovic ::

Freaxx je izjavil:

A ta trgovina dinokomp je dobra, mislim odnos s strankami, to vse deluje kot bi moglo? Sam me zanima pa tko, ce mate dobre/slabe izkusne z njimi kr napiste.


Sem pri njih naročil. So mi sestavili računalnik, svetovanje je več kot odlično. Lahko ti tudi svetujejo glede sestave kaj bi bilo boljše.
Naročil sem in dobil čez 2 dni na dom... Edino kar me je malo zmotilo je bilo glede dostave. Meni je pripreljal eden tip iz Intereurope... Za plačilo blo nekaj okoli 900€ in tip men, da moram plačat točno ker nima pri sebi nobene gotovine za zmenjat. Je pa res da te prej pokliče na telefon in te vpraša če lahko pride ob tej uri, kar je super... Tak da priporočam....
Računalnik pa deluje brezhibno, pa tudi vso embalažo dobiš zraven....

Freaxx ::

No zdej sn preprican in ga bom vzeu :)

Freaxx ::

Hey, dans se mi je budget mal dvignu zglea :)
Tko da bom namesto Phenoma x4 955 vzel i5 2400S,
Pa me zdej zanima ce je kaka bistvena razlika med i5 2400 ter 2400S, poleg tega da je tisji in manj porabi (performance za igre)
Pol pa bom vzel tudi plato temu primerno, z moznostjo crossfire za poznejso nadgradnjo, da nebo grafa neizkoriscena. Plata: Gigabyte GA-H67M-D2-B3 - Intel H67/DDR3/VGA/CFX/1155/mATX vredi?

lp

trnvpeti ::

Razlike v idle skoraj ni, razlika se pojavi pri obremenitvi

Freaxx ::

Ja, vem 65W je tisje, sam pocasneje deluje pol? Kolk je ta razlika ocitna v igrah?

ragnarok43 ::

No tudi jaz bi rad kupil nov PC pa bi potreboval malo pomoči pri izbiri. Stal naj bi nekje do 850€ uporabljal bi pa ga predvsem za šolo in za igranje novejših iger. Raje bi tudi kupil že sestavljen računalnik. Vnaprej se že zahvaljujem za odgovore.

venson ::

Sej pa ga kupiš po delih, pa ti ga v trgovini za majhen denar sestavijo.

Mentalist ::

oz zastonj.
Lool.

fr4nc ::

@ ragnarok43: a boš navijal? Če boš kaj takega:
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
Gigabyte GA-Z68P-DS3 - Intel Z68/DDR3/VGA/CFX/1155/ATX
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
SATA Sony NEC AD-5260S
Xigmatek Asgard Midi Tower - Black
Corsair Gaming Series GS600W - 80+
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
Noctua NH-D14 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) - AKCIJA
823.80 € @ dinokomp.si... če pa ne boš navijal, pa daj procesorski hladilnik (Noctua) ven pa vzami GTX 570 ali pa 6970 namesto GTX 560 Ti.

Aia pa napiši jim naj ti ga sestavijo če sam nočeš, saj je zastonj!

Lp

ragnarok43 ::

Se zahvaljujem za mnenja vsem. Drugače pa sem tudi sam še malo brskal po internetu in me zanima, kaj si mislite o tem računalniku: http://www.mimovrste.com/artikel/274002...
Meni se zdi vredu, a me zanima še vaše mnenje.
Drugače pa mi je všeč tudi ta, ki ga je omenil fr4nc, hvala tudi tebi.

fr4nc ::

Vse sestave so FAIL ali pa predrage!

Evo načeloma enako sestavo:
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
SATA Sony NEC AD-5260S
AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W
Gigabyte GA-MA770T-UD3 - AMD 770/SB710/DDR3/am3/ATX
PNY GeForce GTX 570 1280MB
.Maxcube Vortex 3620 Black 550W Silent
708.80 € (veliko ceneje!)

Lp

ragnarok43 ::

Se še enkrat zahvaljujem za nasvet. Rad bi dobil mnenje za še en računalnik in sicer http://www.pcplus.si/racunalniki/osebni...
Ta se mi je zdel dokaj vredu in me še zanima kaj si mislite o tem.

fr4nc ::

@klinker: Sem pričakoval takšen odgovor ja... samo če me pa razjezi, da vse kar ignorira pa še naprej sprašuje... sem mu lepo napisal, da so vsi sestavljeni računalniki fail ali pa jih preplačaš oz. so predragi... on pa vrže še en link od sestavljenega računalnika ;(( -> itak, da me to razjezi, noben druga pa mu noče nit pomagat, sam jaz odgovarjam pol pa mene kritizirate, namesto, da bi kaj njemu koristenga napisalo... kolk jaz vem njemu nič ne bo koristilo pa še vsi na forumu napišete, da jaz sploh nisem kulturen, itd.

Jaz hočem le pomagat in nič drugega.

Lp

yayo ::

@ragnarok43
da povzamemo: nakup že sestavljenega računalnika v ponudbi ene od internetnih ali fizičnih trgovin se v glavnem ne splača, ker praviloma dobiš manj kvalitetno in zmogljivo robo za višjo ceno, kot če bi PC dal sestavit po naročilu/željah v eni od specializiranih štacun. Osebno imam izkušnje z Funtech, Sestavi.si in Dinokomp, z vsemi sem bil super zadovoljen. Razlika med nakupom že sestavljene škatle in tiste sestavljene po želji je le v temu, da ponavadi moraš poslat mail ali dva, da se zmeniš o podrobnostih, včasih pa tudi to ne, ker imaš na internetnih straneh konfiguratorje, ki te avtomatsko vodijo pri nakupu (Dinokomp tega nima a v opombah pri naročilu dopišeš, da zahtevaš sestavo).
Vse informacije o odlični konfiguraciji si že dobil od fr4nca. Kateremu pa predlagam, da si vzame "chill pill" 8-)

yayo ::

Jaz ga vidim takole: mlad mulc, ne preveč tehničen tip pa še malce sramežljiv ali len, zato na vse kriplje išče ponudbo kjer bi lahko prišel skozi brez pomenkovanj s trgovcem po telefonu ali e-mailu. In kaj češ lepšega kot samo kliknit gumb KUPI, včasih se raje zadovoljimo s slabšim, samo, da nam ne bi bilo potrebno priti v situacijo v kateri se bomo počutili nelagodno. Ti pa vzami že enkrat ta chill pill in se nehaj bunit :))

ragnarok43 ::

No sam da se še jst obrazložim, ker so moja vprašanja vznemirila nekatere ljudi. Jst sem še mlad in res nisem neki preveč tehnični tip, nisem pa zarad tega zaostal al pa kej podobnga. Vem pa, da je en moj prijatel imel slabo izkušnjo s tem ko si je sam sestavil računalnik in ga naročil in mi je tudi on svetoval naj rajši kupim že sestavljenga. Drgač bi pa men bil zadnj problem na tem svetu, da bi se moral mal več pogovarjat s prodajalcem če bi lahk s tem pihranu neki denarja. Se pa kot sem že reko zahvaljujem fr4nc za njegovo svetovanje in pa tudi yayu, ker mi je obrazložil zakaj je boljše si sam sestavit računalnik.

Lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmanjšaj ceno!

Oddelek: Kaj kupiti
406415 (4512) Jacobs6Geno
»

Dober namizni računalnik za dobro ceno (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7313097 (12522) Janac
»

Gaming PC za 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6814271 (13261) fr4nc
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
358300 (7742) opeter
»

namizni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142420 (2117) pile81

Več podobnih tem