» »

512 MB SDRAM 133MHz ECC - čigav in kje?

512 MB SDRAM 133MHz ECC - čigav in kje?

ike ::

Hi .

Nameravam kupiti 512 MB SDRAM 133MHz Bus, z ECC podporo.

Plošča je ABIT KT7-RAID, na njej ždi AMD Athlon Thunderbird 800MHz, za zdaj je notri 128MB SDRAM pomnilnika nevemkateraga proizvajalca (in mislim, da ne podpira ECC, kako lahko to preverim?).

Najprej bi rad vedel, če ta plošča sploh podpira ECC (na abit.com.tw ni poročila o tem, na določenih spletnih straneh sem našel pozitivni odgovor). Do knjige žal zdaj ne morem, ker je 200+km stran od mene.

Zanima me, katerega proizvajalca tegale pomnilnika priporočate, zakaj, ter kje lahko ta pomnilnik kupim.

Pripravljen sem plačati dobrih 20k SIT.

Mašina služi domači uporabi; sam na njej uporabljam linux in javo. Polkna so gor za očeta (stable windows) in brata (igre), s tem da se planira dodajanje določenih starejših ISA/PCI zadev, zato overclockati za zdaj sploh _ne_ nameravam.

Hvala za nasvete i lep dan.
-i

kuglvinkl ::

Ne, tole ni zajebancija. Saj veš, Google in prvi hit :) Uporabi ribo za prevod.

KT7 поддерживает ECC RAM?

KT7 не поддерживает функцию проверки ошибок ECC SDRAM из-за ограничений чипа VIA Apollo KT133, хотя память будет работать ПРАВИЛЬНО. Т.е. ECC RAM будет вести себя как non-ECC RAM.

OK OK, bom pregledal še en link.
Your focus determines your reallity

ToniT ::

In ti misliš dobiti 512 MB ECC RAM za 20k SIT. Ko boš našel tak RAM, me takoj obvesti, lahko je tudi za 30 k SIT - kupim takoj.
Resno - mislim da za tako cifro ne bo šlo skozi.

kuglvinkl ::

Note that Registered memory is supported, but the ECC functionality of ECC memory is not supported.

Na bivšem ViaHardware
Your focus determines your reallity

ike ::

ToniT wrote:
> Ko boš našel tak RAM, me takoj obvesti,
> lahko je tudi za 30 k SIT - kupim takoj.

www.mlacom.si/Cenik/cenik.html :
512MB PC133 ECC DIMM SDRAM 18960 SIT
512MB PC133 ECC registered 21840 SIT
(oboje z ddv)

Upam, da sem ti polepšal dan :D
-i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ike ()

San ::

Za kaj je dober ECC ?

ToniT ::

ike: Hvala za info.

ike ::

SunTrace wrote:
> Za kaj je dober ECC ?

ECC = error correction code

V high-end mašinah, manj na domačih box-ih, je pomembna intergriteta podatkov, shranjenih v RAM-u. Slednji namreč hrani vrednost (0 ali 1) z določeno napetostjo na vsakem nosilcu, ki pa zaradi izgub v vezjih pada, in se lahko med zaporednim osveževanjem s strani procesorja spremeni. Če se spremeni že en sam bit, podatki več niso isti, kaj šele, če se jih spremeni več.

Zato memory kontrolerji uporabljajo določene algoritme, s katerimi preverijo intergriteto pomnilnika pred branjem s strani procesorja. Eden teh algoritmov je ECC. Nekaj več o njem čitni na kingstonovi stranici:
-> http://www.kingston.com/tools/umg/umg05...

Dobra stvar ECC pomnilnika je, da je bolj zanesljiv - zna namreč popraviti 1-bitne (od 8 bitov v gruči) napake, pri hujših pa to javiti. Slaba stran je, da je pomnilnik za nekaj tisočakov dražji.

Če imaš linux, se ti že splača ECC pomnilnik, tudi če zdaj še nimaš ECC-enabled plate. Ker lahko jo boš menjal. Gamerjem tega ni treba (po moje)

In še: kateri pomnilnik naj zdaj kupim ??
-i


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali obstaja posebni SDRAM za strežnike?

Oddelek: Strojna oprema
6893 (837) Ashrack
»

Cpu, matična, grafična...

Oddelek: Kaj kupiti
131210 (937) Shershen
»

A podpira abit kt7 ecc?

Oddelek: Strojna oprema
121349 (1198) der_Alte
»

RAM

Oddelek: Strojna oprema
101706 (1521) StarY
»

Najcenejsi RAM v Slo

Oddelek: Kaj kupiti
182752 (2373) Marjan

Več podobnih tem