» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
90 / 270
»»

StarMafijec ::

Če vam je kaj v tolažbo - sam sem večino bitcoinov prodal pri vrednosti 80 usd in to že leta 2013.

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

Mene je kolega nagovarjal že 2010 oz takoj u štartu, sem pozabil že točno letnico naj minam. Takrat bi z 5850 kopal lahko velike cifre :) samo se mi ni dalo s tem ukvarjat.. Haha. Silly me.


uff, a potem bi za v naprej kopal?:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Ne. Sej pravim no nevem tocno datumsko, ampak on je bil čist med prvimi. Btw, mu gre kar dobro :p

-valvoline- ::

Sreca,sreca in se enkrat sreca. kaj naj recejo tisti k so kupoval BTCje po 800usd+ prepricani da bo vrednost poskocila na 100.000usd in vec? Pušiona.

phixion ::

No pa naj eden, ki to zadevo spremlja bolj podrobno pove kakšno usodo bitcoina pričakuje. Lahko tudi na zs...

Machete ::

lol. To ve mogoče par 10 ljudi, ki imajo 90% v rokah in to je to.
Ostalo je loterija, upi in zabava za množice. Kruha in iger.

phixion ::

Ja to itak da se ne ve, ampak me vseeno zanimajo teorije:)

Okapi ::

Bitcoin bo na koncu vreden 0. Vprašanje je samo, a še letos, ali morda čez 5 let.

O.

pegasus ::

Koliko bo "vreden" bitcoin, zanima samo pohlepne in špekulante. Kdor razume tehnologijo pod kriptovalutami, razume, kakšno vrednost ima.

beno-s ::

Vreden bo spet 1.000 USD. Samo vprašanje časa.

Loocas ::

na koncu definitivno nič, če ne prej, pa zagotovo, ko bo Sonce ratalo rdeča velikanka.
Matev - najslabši troll vseh časov

MaterVola ::

Na koncu je vse tako ali tako vredno nič. Še nihče ni ničesar s sabo odnesel :)

slovenec_89 ::

A še kdo kaj trguje? Pred nekaj dnevi je bil pravi čas za vstop. Po mojem mnenju sledi počasen a vztrajen vzpon vrednosti. =)

krneki0001 ::

Vedno sta 2 padca zapored, potem šele narašča. Tale padec je bil prvi v vrsti, tako da pričakujem še enega, potem pa počasno naraščanje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Loocas ::

Dobra:
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...

Hard fork in the Euro currency protocol announced!
- difficulty decreased
- block rewards to be increased
- block generation time to be decreased
- reward output rate: €19, 025 units / seconds
- consensus imposed by centralized proof-of-stake (i.e. large holders of euro units, governments and financial institutions).
Matev - najslabši troll vseh časov

Machete ::

slovenec_89 je izjavil:

A še kdo kaj trguje? Pred nekaj dnevi je bil pravi čas za vstop. Po mojem mnenju sledi počasen a vztrajen vzpon vrednosti. =)


Dobro da je danes prišlo $$ nakazilo, še bolje pa, če bi že včeraj. ;)

dronyx ::

pegasus je izjavil:

Koliko bo "vreden" bitcoin, zanima samo pohlepne in špekulante. Kdor razume tehnologijo pod kriptovalutami, razume, kakšno vrednost ima.

Jaz tehnologije ne razumem. Ali ne obstaja možnost, da ima "tehnologija" kakšnega hrošča? "Tehnologijo" si predstavljam kot nekaj podobnega kot je recimo za zlato kemija. Če bi uspeli odkriti način kako poceni umetno sintetizirati zlato, potem vse države, ki kopičijo zlate rezerve v državni blagajni ostanejo z dolgimi noski.

gruntfürmich ::

slovenec_89 je izjavil:

A še kdo kaj trguje? Pred nekaj dnevi je bil pravi čas za vstop. Po mojem mnenju sledi počasen a vztrajen vzpon vrednosti. =)


malce zamudil, ampak imam občutek da se bo zopet približalo 150$; pač utrjevanje meje.
mislim da bom zopet kaj vložil... ne upam pa špekulativno prodati in čakati na padec :D

pegasus je izjavil:

Koliko bo "vreden" bitcoin, zanima samo pohlepne in špekulante. Kdor razume tehnologijo pod kriptovalutami, razume, kakšno vrednost ima.

res je. ker mi je vseeno kako plemenitim svoj denar, glavno je da sem na zemljevidu kriptovalut....:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mihor ::

pegasus je izjavil:

Koliko bo "vreden" bitcoin, zanima samo pohlepne in špekulante. Kdor razume tehnologijo pod kriptovalutami, razume, kakšno vrednost ima.


Misliš potencialno vrednost, ker trenutno je realna okol 200+ USD. :)

slovenec_89 ::

Meni se je malo "pokakalo" in mi sprejelo buy order na 205.1. =)
Čakam do 245 potem pa večino prodam.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Namestil /našel sem precej kul app za Win Phone. Bi se dalo še kaj na menijih narest ampak ok zadeva.
http://www.windowsphone.com/sl-si/store...

Features:
-Get updated with the latest news any where!
-Check out the latest price of any exchange/pair
-Volume and price graphs (with over 15 technical indicators)
-Portfolio profit/gain tracking
-Push notifications of price updates
-Bitcoin statics (provided by Blokchain.info)
-Trader's sentiment (App usage & Bitfinex long/shorts)
-Volume Profile

slovenec_89 ::

popster ::

@slovenec_89 hvala ceprav malo buggy bitcoin shop..
bo treba začet trgovat v trgovinah z bitcoini ne na borzah.

Machete ::

Buggy bitcoin shop?
A si ti sloh pogledal to stran? Sramota in katastrofa na čisto vseh področjih. Oblikovnih, vsebinskih, slovničnih, storitvenih, opisu.. En velik OJOJ, kako je to sploh prišlo na net.

bbf ::

lol, kera stran.. smrdi po ribah na daleč.. eni neznanci z adhoc webpejdžem ponujajo storitve iskanja cenejšega hotela in leta, med trenutnimi ponudbami povsod "trenutno nič pametnega :)", Fejsbuk stran tudi en kup samohvale, obstaja pa od novembra 2014. In ne, to ni bitkojn shop ampak bitkojn drain..

shadow1975 ::

Nabavil BITMAIN ANTMINER S5 s hitrostjo 1150 GH/s. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z zadevo. Razmišljam o nabavi še enega komada. Če, kdo rabi kakšno pomoč glede antminerja sem na voljo.

Machete ::

Daj predstavi računico, tako na hitro. Pri trenutnem dif. (koliko stane, koliko kuri, koliko izpljune itd..)
Tnx
Aha sem malo pogooglal. Ampak tole je bolj na meji profitabilnosti (ob nešpekulacijski ceni BTCja) zaradi porabe. Skoraj pol leta rabi samo da se samo miner pokrije, če kradeš štrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

shadow1975 ::

Štrom je zastonj. Na dan naminira cca. od 0,01 - 0,015 BTC-ja. Po izračunih bi v cca. 75 dneh naminiral 1 BTC. Hash rate se giblje nekje okoli 1200 GH/s v povprečju. Seveda je pa dosti odvisno tudi od pool sreče. Cena antminerja je pa bila čez 400€ + napajalnik.

Okapi ::

Štrom ni zastonj, ampak ga nekomu kradeš.

O.

Machete ::

Uf ja ameriška cena seveda $=EUR..
Nevem, če se ti da no. Glede na izračun bo moral terat skoraj eno leto, da se bo pokril. S tem da se ne sme pokvarit, cena ne sme strmoglavit, dif ne sme narast..
A ni bolje za teh 400EUR + napajalc btc kupit in imaš mir? :)
Če bi pa še štrom kril pa je to pušijona na celi črti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

finin ::

Okapi je izjavil:

Štrom ni zastonj, ampak ga nekomu kradeš.
O.

Povsem možno, da plačuje štrom v pavšalu, tako da je njegov strošek štroma enak, če rudari ali ne. Pri takšni situaciji lahko komot rečemo, da je zastonj in ga ne krade.

kiFni ::

Štrom vedno nekdo plača.
V firmi recimo ima direktorjev sin v skladišču manjšo farmo asicov in gpujev. Iz njegovga žepa ne gre plača firma, torej zaposleni. Špara pa se povsod in plače so že vsaj 5 let enake. Ker pa je velika firma s stroji k velik porabjo štroma se tiste 1-3k EUR ne pozna dost na računu. V bistvu krade firmo...to je enako kot bi kupoval za sebe na firmo ali jemal denar iz blagajne s tem pa si ustvarjal profit za lasten žep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Matako ::

kiFni je izjavil:

Štrom vedno nekdo plača.
V firmi recimo ima direktorjev sin v skladišču manjšo farmo asicov in gpujev. Iz njegovga žepa ne gre plača firma, torej zaposleni. Špara pa se povsod in plače so že vsaj 5 let enake. Ker pa je velika firma s stroji k velik porabjo štroma se tiste 1-3k EUR ne pozna dost na računu. V bistvu krade firmo...to je enako kot bi kupoval za sebe na firmo ali jemal denar iz blagajne s tem pa si ustvarjal profit za lasten žep.


Prijavi ga. V bistvu ga moraš.
/\/\.K.

slovenec_89 ::

Zadnje dni se da kar lepo spet trgovat. Ob vseh teh nihanjih je kar zanimivo. =)

hamez66 ::

Jp, ko bitcoin raste, vsi dobivamo..

Po dolgem času so Kitajske in zahodne borze skoraj poravnane. Ker so bile Kitajske v zadnjih dneh povprečno okoli 5-6$ nižje, bom sedaj nekaj coinov poslal tja in potem upal, da bo kmalu razlika spet 5-6$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

slovenec_89 ::

PayPal in Bitcoin. =)
https://www.braintreepayments.com/

bbf ::

hmal bom spet na nuli.. :)

popster ::

je nemogoče da bi bitcoin ratal 1 btc = 0 usd

razen če se sesuje hiška.. se bo nova ljubljanska prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

Roadkill ::

wut?

In other news: https://www.coinbase.com/lunar

Smo pa na $300 spet.
Ü

MrStein ::

Ignition! :)

Kaj pa števec odšteva na linkani strani? Predviden čas do rekorda?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Roadkill ::

Odštevanje naj bi bilo skrivnost, ampak so že izvohali, da gre za prvo BTC menjalnico na ameriških tleh.
To američanom malo več pomeni, je pa vsaj dobra reklama.

Je pa hype malo pomagal pri dvigu cene.

http://www.wsj.com/articles/first-u-s-b...

Poleg tega na coinbase v promocijskem obdobju ne bo trading fee-ja, kar zna še en čas pozitivno vplivat na ceno.

Zdajle se američani prebujajo, pa bomo vidli kako visoko lahko zleze cena danes.
Ü

RokX ::

To the moon :)
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Roadkill ::

To the ground.
Ü

Virjan ::

Roadkill je izjavil:

To the ground.



haha , cash is king.

Roadkill ::

Lepo, da si se oglasil. In veliko prispeval, kot ponavadi.

+12% danes.
Ü

Loocas ::

borza s prek 100M USD zagonskega kapitala s povezavami s Wall streetom, da ni dobra novica??

huh, to se pa ne morem strinjat
Matev - najslabši troll vseh časov

slovenec_89 ::

Dobra je bila do 305. Sedaj pa ne več.. Al pa gre za le manjši popravek.

Roadkill ::

Eh... precej je kazalo na hype train. Kjer so dvigoval ceno in pol prodal vse tip pred odprtjem. Tako so za zihr nardil nekaj profita.
Jaz se tega dnevnega trgovanja že en čas ne gem, ker sem se parkrat opekel. Zdaj sem v BTC na dolgi rok in me taka nihanja za 20% sploh ne ganejo.
Ü

bbf ::

sem pričakoval tak scenarij.

krneki0001 ::

650 evrov čistega zaslužka, po plačanih feejih in proviziji za nakazilo na račun. 6 komadov prodanih po 265 evrov, kupljeni so bili pa po 152 evra na komad.

Škoda da jih nisem več po 152 evrov kupil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
90 / 270
»»