» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
118 / 270
»»

gruntfürmich ::

do kot? 1140,7$
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MaterVola ::

lambda je izjavil:

Roadkill >PoS bi teoretično lahko prevzel tudi BTC, a nič ne kaže v to smer, ker pač BTC trenutno še sledi svojemu BDFLju Satoshiju, čeprav se javno ne vpleta več v zgodbo. Laično povedano pri PoS za potrjevanje blokov šteje lastništvo digitalne valute, ne pa računska moč. Za napad na PoW moraš nabavit goro strojne opreme, za napad na PoS pa moraš kupit ogromen delež valute - zanaša se pa na predpostavko, da nihče ne bo tako neumen, da bo vložil ogromno denarja in skoraj vso vrednost pridobljenega uničil z napadom. To sicer ne odpravi težave velikosti blockchaina, ampak tisto je ločen problem ...


Nov pristop pri dilemi POW/POS ponuja deCRED s hibridom POW/POS.

gruntfürmich ::

demn!;(
res nismo še zreli da gremo čez 1163$?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Ma kaj se sekiraš, dolgoročno itak ves čas samo raste.

Vsaj dokler nekdo ne ugotovi, da ima dovolj, pa vse proda.

gruntfürmich ::

pomembni so mejniki!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

janezvalva ::

tale bitcoin se kar noče ustavit... sem že mal živčen.
bi kdo rad špekuliral v kakšni točki se bo obrnil trend?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

DeeJay ::

Moje mnenje: če prebije ATH, bo skočil do 1200 ali celo kaj več, pol zna pa pridt do korekcije. Za tem pa stabilna rast naprej, vsaj dokler Kitajci spet kej ne zmrdajo.

Kebo ::

11 marca, ko bojo najverjetneje zavrnili ETF bo korekcija, mogoče že kaj prej. Če ga pa slučajno odobrijo, pa zna bit nekaj takega kot konec 2013. Kitajski trg je pa sedaj postal rahlo nepomemben, promet je sedaj tam samo še 10% celotnega.

Loocas ::

gruntfürmich je izjavil:

demn!;(
res nismo še zreli da gremo čez 1163$?


komedija res.. danes 1160$ na Bitstampu.. all time high leta 2013 pa 1163$.. kaj se mečka :P:))
Matev - najslabši troll vseh časov

Loocas ::

Matev - najslabši troll vseh časov

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

Trailing stop ftw :D

Ajnstajn` ::

a ni pred tremi leti na mt.goxu bil čez 1200$ ?
//

Kebo ::

Mene je trailing stop ustavu lih na 1133, šment.

kingsix ::

Izgleda, da so pričakovanja glede BTC ETF kar velika. Če bo ETF sprejet zna it 2k+, če ne pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

DeeJay ::

DeeJay je izjavil:

Moje mnenje: če prebije ATH, bo skočil do 1200 ali celo kaj več, pol zna pa pridt do korekcije. Za tem pa stabilna rast naprej, vsaj dokler Kitajci spet kej ne zmrdajo.


Zaenkrat sm mel kr prav. Rast na 1220 in pol korekcija na 1090. Zdej spet rast naprej.
Bo pa zabavno, ko pride info za ETF.

kopriwa ::

Kaj nameravate storit ob odločitvi glede ETF? Sam računam na prodajo kak dan ali dva pred tem, raje tvegam dobiček dveh ali treh dni, kot potencialno izgubo ob odločitvi. Pa vi?

A. Smith ::

janezvalva je izjavil:

tale bitcoin se kar noče ustavit... sem že mal živčen.
bi kdo rad špekuliral v kakšni točki se bo obrnil trend?


Lahko ti povem, kaj si mislim, ampak ne jemlji tega kot vsezveličavno resnico, ker obstaja možnost, da nimam prav.

No, najbrž ste dojeli, da BUBBLE MODE = ON.

Čez "koleno" eksponentne funkcije še nismo, tako, da bo končna cena po mojem skromnem mnenju nekaj 1000. Boste vedeli, kdaj bomo "v zgornjem delu" - 15% rast dnevno.

ETF bo najverjetneje zavrnjen, kar pomeni padec tečaja, morda tudi za nekaj 100EUR. Po najkasneje nekaj mesecih spet rast in business as usual - agresivna rast vse do poka balona. Če bo ETF sprejet, potem samo agresivna rast :)



P.S.: Ko bo balon počil nočete imeti BTCjev v rokah. Saj to se ve, right?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

kingsix ::

O kakem balonu pa ti govoriš? To ni balon. BTC je postala ena izmed glavnih valut na svetu, kar pove tudi astronomski 16 miljarden market cap. Glavna prednost BTC napram ostalim valutam je hitrost in nizki stroški. ok..konec sarkazma.

Ko balon poči jih bo večina kar lepo imela BTC'je v roki, medtem, ko se bodo kitajci režali vse do banke. =)

sivistol ::

Nekaj morjo naredit z fee-ji , ker bol raste cena btc tako tudi raste cena fee-ja pa spet prides do iste cene kot da bi "delal" z banko oz visa /master

urli ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

robcek23 ::

Kebo je izjavil:

11 marca, ko bojo najverjetneje zavrnili ETF bo korekcija, mogoče že kaj prej. Če ga pa slučajno odobrijo, pa zna bit nekaj takega kot konec 2013. Kitajski trg je pa sedaj postal rahlo nepomemben, promet je sedaj tam samo še 10% celotnega.


Kako to veš, da je kitajski trg samo 10%? Veliki deleži, ki so ga omenjali so bili zaradi pošiljanja brez provizij in kitajsak sploh ne predstavlja tako velikega trga za btc, ali kako je temu=?

Kebo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

koprive ::

Oprostite ampak bi lahko kddo razložil kaj je to ETF in zakaj bi naj imel vpliv na vrednost bitcoina?

MaterVola ::

http://www.investopedia.com/terms/e/etf...

Priznanje vrednosti, dotok svežeha denarja... ;)

Ajnstajn` ::

jaz pa mislim da ETF ne bo rekel ne in ne bo rekel ja.... Tko da se ne bo nič kaj spremenilo ne v eno, ne v drugo smer. Čeprav sam upam da bo drugače ;)
//

Baja ::

bitcoin etf == gold etf?

torej nova igračka za bankirje. imam občutek da tole ne prinaša nič dobrega za bitcoin na dolgi rok :/

A. Smith ::

koprive je izjavil:

Oprostite ampak bi lahko kddo razložil kaj je to ETF in zakaj bi naj imel vpliv na vrednost bitcoina?

ETF je indeksni investicijki sklad. Ampak neposrednega vpliva na ceno BTC ne bo imel, ker so bili bitcoini, ki jih ima sklad v lasti, kupljeni že leta nazaj.
Vpliv bo predvsem na hype okrog kriptovalut, ki je trenutno v dobri formi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dominuspro ::

Mi zna kdo odgovorit, kako davčna tretira izplačila iz npr. bitstampa?
Zanima me konkretno primer, ko kupim od nekoga bitcoine z gotovino, jih na bitstampu prodam in si nakažem s SEPA na račun. Seveda dokazil o plačilu ne morem imet.
Lahko zahtevajo plačilo davka na dobiček oz. kaj naredit, da do tega ne pride?

A. Smith ::

Kot je bilo napisano, valutno trgovanje brez vzvoda in brez terminskih pogodb za fizično osebo ni obdavčljivo. Ni dohodnine.

Drugi del tvojega vprašanja pa se nanaša na dokazovanje izvora premoženja. Če si gotovino za nakup BTC dvignil z bančnega računa, se pač sklicuješ na to.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Kebo ::

Ajnstajn` je izjavil:

jaz pa mislim da ETF ne bo rekel ne in ne bo rekel ja.... Tko da se ne bo nič kaj spremenilo ne v eno, ne v drugo smer. Čeprav sam upam da bo drugače ;)



Odločitev morajo sprejeti, torej bo da ali ne.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SpaceCaw ::

Kebo je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

jaz pa mislim da ETF ne bo rekel ne in ne bo rekel ja.... Tko da se ne bo nič kaj spremenilo ne v eno, ne v drugo smer. Čeprav sam upam da bo drugače ;)



Odločitev morajo sprejeti, torej bo da ali ne.


Ni nujno, da jo sprejmejo. V kolikor je ne sprejmejo velja, da je avtomatsko potrjena.

DMouse ::

dominuspro je izjavil:

Mi zna kdo odgovorit, kako davčna tretira izplačila iz npr. bitstampa?
Zanima me konkretno primer, ko kupim od nekoga bitcoine z gotovino, jih na bitstampu prodam in si nakažem s SEPA na račun. Seveda dokazil o plačilu ne morem imet.
Lahko zahtevajo plačilo davka na dobiček oz. kaj naredit, da do tega ne pride?

Če si bitcoine kupil in z njimi naredil kapitalski dobiček, potem davka (zaenkrat!) ni. Če bi bitcoine dobil kakorkoli drugače (npr. kot plačilo za storitev), potem je obdavčeno enako, kot če bi namesto v BTC dobil plačano v EUR.

Če si denar dobil preko prodaje BTC na Bitstamp in nakazano na TRR, davčna ne ve kako si do tega denarja prišel in te lahko pozove, da ji pošlješ dokazila o nakupih; v nasprotnem te lahko doleti kazen zaradi neprijavljenega dohodka.

To je samo teoretično, v praksi se davčni s tabo ne bo splačalo ukvarjati, razen če gre za visoke zneske oz. si jim zaradi česa drugega sumljiv.

kiFni ::

Kaj bi bilo v takem primeru?

Recimo, da se odločimo za nakup BTC in nakažemo 1000€ na bitstamp.
Potem s trgovanjem zaslužimo nekaj. BTC prenakažemo na drugo menjalnico in tam obračamo altcoine.
Recimo, da imamo srečo in po kakem letu zaslužimo 500BTC, kar je danes dobrega pol milijona.
Odločimo se, za nakup hiše/stanovanja in dvignemo denar na TRR.
Ali nas bo davčna jahala za davek v tem primeru.
Ali je boljše najti prodajalca, ki bi sprejel plačilo za hišo v BTC?
Ali vzeti kredit in prodajati BTC na roke oziroma na avtomatu ter tako odplačevati.

Tako sem si samo zamislil, da nau kdo fouš, da mi je uspelo... :D

jype ::

kiFni> Recimo, da se odločimo za nakup BTC in nakažemo 1000€ na bitstamp.
kiFni> Potem s trgovanjem zaslužimo nekaj. BTC prenakažemo na drugo menjalnico in tam obračamo altcoine.
kiFni> Recimo, da imamo srečo in po kakem letu zaslužimo 500BTC, kar je danes dobrega pol milijona.
kiFni> Odločimo se, za nakup hiše/stanovanja in dvignemo denar na TRR.
kiFni> Ali nas bo davčna jahala za davek v tem primeru.

Morda. Ampak ker imajo borze praviloma izvozljivo bilanco za tvoj račun, jo boš izvozil in kot dokazilo predal davčnemu kontrolorju (tako se imenuje človek, ki je na FURS zadolžen za tvoje davke), ki bo potem ugotovil, da je šlo za neke vrste forex, ki ni obdavčen, ter sklenil, da ti ni treba plačati davka od tega prihodka.

kiFni> Tako sem si samo zamislil, da nau kdo fouš, da mi je uspelo... :D

Jaz sem pred davnimi časi narudaril nekaj tisoč coinov in večino šenkal oziroma prodal po zelo nizki ceni. Po teženju takrat še DURSu sem izvedel, da moram plačati 20% od vrednosti, ko sem narudaril, kar je bilo približno 2 evra, česar ni treba niti prijaviti.

kiFni ::

jype je izjavil:

kiFni> Recimo, da se odločimo za nakup BTC in nakažemo 1000€ na bitstamp.
kiFni> Potem s trgovanjem zaslužimo nekaj. BTC prenakažemo na drugo menjalnico in tam obračamo altcoine.
kiFni> Recimo, da imamo srečo in po kakem letu zaslužimo 500BTC, kar je danes dobrega pol milijona.
kiFni> Odločimo se, za nakup hiše/stanovanja in dvignemo denar na TRR.
kiFni> Ali nas bo davčna jahala za davek v tem primeru.

Morda. Ampak ker imajo borze praviloma izvozljivo bilanco za tvoj račun, jo boš izvozil in kot dokazilo predal davčnemu kontrolorju (tako se imenuje človek, ki je na FURS zadolžen za tvoje davke), ki bo potem ugotovil, da je šlo za neke vrste forex, ki ni obdavčen, ter sklenil, da ti ni treba plačati davka od tega prihodka.

kiFni> Tako sem si samo zamislil, da nau kdo fouš, da mi je uspelo... :D

Jaz sem pred davnimi časi narudaril nekaj tisoč coinov in večino šenkal oziroma prodal po zelo nizki ceni. Po teženju takrat še DURSu sem izvedel, da moram plačati 20% od vrednosti, ko sem narudaril, kar je bilo približno 2 evra, česar ni treba niti prijaviti.


Ja in kaj če sem trgoval na menjalnici, ki več ne obstaja, zelo popularna cryptsy je šla v franže. kje bom dobil dokazilo?

DeeJay ::

Čist isto sem se tud jest lih dans spraševal.
Kokr jest vidm problem, je to da morš ti dokazovat izvor premoženja. Se pravi, če je Criptsy šu v franže, si si sam kriv, da nisi sproti izvažal podatkov o trgovanju.
Davčne ne bodo zanimal izgovori ampak dejanski dokazi. Če nimaš dokaza o izvoru premoženja plačaš 70% davka kokr vem.

Tko da bolš nekak "pridobit" podatke o trgovanju, al pa enostavno rečt, da si narudaru in plačat davk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

kiFni ::

pol bolš prodat na avtomatu na petrolu celovška še bolš pa na roke

jype ::

kiFni> Ja in kaj če sem trgoval na menjalnici, ki več ne obstaja, zelo popularna cryptsy je šla v franže. kje bom dobil dokazilo?

Če ne boš dobil dokazil, boš težko dokazal izvor in boš moral potencialno plačati precej visok davek.

Saul Goodman ::

kiFni je izjavil:

pol bolš prodat na avtomatu na petrolu celovška še bolš pa na roke


tako je. localbitcoins npr. pa še balkanca v sebi boš nahranil. XD

jype ::

kiFni> pol bolš prodat na avtomatu na petrolu celovška še bolš pa na roke

Vse to je res, ampak tudi pri operiranju z gotovino nisi imun na ugotovitve davčne inšpekcije.

DeeJay ::

me zanima ker avtomat bi ti izplačal pol miljona evrov :)

Saul Goodman ::

me zanima kater bedak bi hotel skriti dejstvo, da je zaslužil pol mio eur s kriptovalutami in obenem dvigniti celotno vsoto hkrati.

DeeJay ::

Zakaj pa ne? Če maš vse dokaze je zadeva neobdavčena in komot s tem denarjem razpolagaš kokr hočeš.

Saul Goodman ::

sprva že zato, ker ti ni v interesu prodat prvih par coinov po "polmiljonski vrednosti", ostale pa po pol nižji.

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

avtomat je anonimen, telefonsko moraš dat to je vse, ki je lahko predplačniška. prodaš vsak dan za jurja al pa dva. itak ma avtomat dnevni limit. neki moreš pa tud pustit v BTC za takrat ko bo 10k vreden ;)

jype ::

Vedno je lažje vnaprej prijavit, da je Criptsy šel v franže in pokazat vsaj povzetek bilance, za katero verjameš, da je pravilna.

Bistveno, _bistveno_ bolje, kot čakat, da FURS ugotovi, da ni mogoče pojasniti virov premoženja, ki ga imaš.

hamez66 ::

Pri Cryptsiju pomaga dejstvo, da je bilo potrebno vsak withdrawal potrditi z emailom. Enako velja za Mintpal. Večji problem so exchangi, ki niso zahtevali tega, npr. Coinedup ali Mcxnow.

sivistol ::

mnenje o dash -u ?

kar raste in raste
««
118 / 270
»»