» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
96 / 270
»»

Tarzan ::

Lol, that brings memories... bad memories and some good ones too :D

Buggy ::

Zdej se na 300 ze kar nekaj casa obotavlja...bo sel pod magicno mejo ali se bo izstrelil...vprasanje, vprasanje... za 300$ :))

MrStein ::

Prebilo... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Zdaj pa počakaj, da bodo tisti, ki so začeli kupovati pri 250-260, sklenili, da so zaslužili dovolj in nima smisla več tvegati, ter bodo začeli prodajati. Lani novembra je tudi skočilo s 300 na skoraj 450, pa potem v dveh mesecih padlo pod 200.

O.

Roadkill ::

Kako ste vsi pametni. :)
Ü

medus ::

jaz kupim ko kaj placam z njim in to je to

razem neki drobitz ne drzim btc kot investicijo

Tarzan ::

310 že, feels like 2013-ish :D

Roadkill ::

Eh ni še tako hudo. Prejšnji najbližji ATH je bil $317 12.7. letos.
Pol 1.1.2015 je bila cena $321.

Pol v 2014 je bilo pa še par vrhov, ki jih moramo osvojit.

Je pa hitrost kar huda ja... 32% v 30dneh.
Ü

Loocas ::

Roadkill je izjavil:

Eh ni še tako hudo. Prejšnji najbližji ATH je bil $317 12.7. letos.
Pol 1.1.2015 je bila cena $321.
Pol v 2014 je bilo pa še par vrhov, ki jih moramo osvojit.
Je pa hitrost kar huda ja... 32% v 30dneh.


Daj to raje v EUR. Pred dvemi leti na vrhu je bilo razmerje EURUSD okoli 1.35, danes je 1.09.. tako da smo realno tam nekje na 390USD iz novembra 2013.
Matev - najslabši troll vseh časov

Roadkill ::

Ravno zaradi padca eura se je toliko bolj smiselno pogovarjat o USD vrednosti.
Ü

Loocas ::

Roadkill je izjavil:

Ravno zaradi padca eura se je toliko bolj smiselno pogovarjat o USD vrednosti.


Nič se ni smiselno pogovarjati o USD, ker živimo v EUR območju in imamo plače v EUR.
USD cena nas ne zanima.
Matev - najslabši troll vseh časov

Roadkill ::

Ü

hamez66 ::

Loocas je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Ravno zaradi padca eura se je toliko bolj smiselno pogovarjat o USD vrednosti.


Nič se ni smiselno pogovarjati o USD, ker živimo v EUR območju in imamo plače v EUR.
USD cena nas ne zanima.


Zgleda ne razumeš, da se tudi cene dobrin prilagajajo tečajem. A nisi celo ekonomist??

Loocas ::

hamez66 je izjavil:

Loocas je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Ravno zaradi padca eura se je toliko bolj smiselno pogovarjat o USD vrednosti.

Nič se ni smiselno pogovarjati o USD, ker živimo v EUR območju in imamo plače v EUR.
USD cena nas ne zanima.

Zgleda ne razumeš, da se tudi cene dobrin prilagajajo tečajem. A nisi celo ekonomist??


ja, EUR pada in imamo deflacijo v EUR območju...

kaj bi zdaj rad??
Matev - najslabši troll vseh časov

hamez66 ::

Nič, samo hotel sem povedat, da je stavek
Nič se ni smiselno pogovarjati o USD, ker živimo v EUR območju in imamo plače v EUR.
USD cena nas ne zanima.
en BS.

Nič drugega. Ampak uredu, ne bom vas prepričeval.

Loocas ::

hamez66 je izjavil:

Nič, samo hotel sem povedat, da je stavek
Nič se ni smiselno pogovarjati o USD, ker živimo v EUR območju in imamo plače v EUR.
USD cena nas ne zanima.
en BS.
Nič drugega. Ampak uredu, ne bom vas prepričeval.


Kaj točno ti je BS?
A greš v trgovino in plačaš z USD al z EUR?
Matev - najslabši troll vseh časov

MrX ::

navajeni smo gledat ceno v usd in ne v eur kapiš?

gruntfürmich ::

gremo v stratosfero!!!! takoj na 100k$ na BTC!!
to je ziher, vam pravim!:))8-)

btw, res se gleda cena v $$, ampak če preračunamo v €€, kar je bolj merodajno za nas, je za nas z €€ ugodneje, če smo nekoč dali manj € za $ in s tem za BTC, danes pa ta BTC prodamo za $$ in dobimo zaradi tečaja več €€.
to je dobro ko gremo računat da imamo manj izgube kot je videt na prvi pogled:))>:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

dogaja se ....324$...naslednja postaja 350...al kar takoj na 400$ >:D

Loocas ::

gruntfürmich je izjavil:

btw, res se gleda cena v $$, ampak če preračunamo v €€, kar je bolj merodajno za nas, je za nas z €€ ugodneje, če smo nekoč dali manj € za $ in s tem za BTC, danes pa ta BTC prodamo za $$ in dobimo zaradi tečaja več €€.


Točno tako.
Ker so bila valutna nihanja izrazito velika v zadnjih dveh letih, moraš pač upoštevat tudi to.
Matev - najslabši troll vseh časov

miko22 ::

https://localbitcoins.com/buy-bitcoins-...

naj bi kdo pojasni zakaj take razlike v ceni?

Roadkill ::

Zato, ker lahko. Nihče se ne bo jebal z osebnio prodajo BTCjev za manj kot 5-10% profita.

Heh, sem šele zdajle opazil, da si dal tabelco za Paypal.

Preko PayPal je sploh presenetljivo da ti kdo želi prodat. Paypal ne dovoli prodaje in nakupa BTCjev in ti ne bodo nudili nobene zaščite, ko kupec 14 dni po tem ko je od tebe kupil BTC stornira plačilo.
Tako moraš biti precej pogumen, da se spraviš preko PP prodajat.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

kiFni ::

No dejte povedat kaj mislite da se bo zgodilo 2016 poleti, ko se bo nagrada za rudarjenje prepolovila.

Moja dva možna scenarija:

-rudarji (ki nimajo zastonj elektrike) ugasneje rige dokler težavnost ne pade dovolj.

-bitcoin začne rasti in se počasi podvoji

Buggy ::

ce mene vprasas bi znala biti tale trenutna rast ravno posledica tega....no vsaj upam tako...itak je to valuta upanja >:D

Karton4 ::

Lahko pričakuješ marsikaj: gor-dol. Dokler bojo minerji vztrajali, bo v redu "recimo".
Zelo težko napovedat. Najrajši da gre x10 :D

Roadkill ::

Dogodki kot je halving vplivajo na ceno veliko preden se zgodijo.
Tako da gotovo na ceno že sedaj vpliva.

Na ceno potem kasneje vplivajo začetniki, ki špekulirajo, da bo cena poskočila na dan dogodka.
Ker cena ne poskoči se vstrašijo in hitro vse prodajo. Veterani po nizki ceni kupijo poceni BTCje, potem se pa cena dvigne nazaj na neko stabilno vrednost. Novinci se naučijo nekaj o trgovanju in o tem kako slabe živce imajo, veterani gredo pa na viski in rupurut (ker imajo že leta rano na želodcu).


Moon landing delayed until further notice.
The end. :D
Ü

Buggy ::

Roadkill je izjavil:

Dogodki kot je halving vplivajo na ceno veliko preden se zgodijo.
Tako da gotovo na ceno že sedaj vpliva.

Na ceno potem kasneje vplivajo začetniki, ki špekulirajo, da bo cena poskočila na dan dogodka.
Ker cena ne poskoči se vstrašijo in hitro vse prodajo. Veterani po nizki ceni kupijo poceni BTCje, potem se pa cena dvigne nazaj na neko stabilno vrednost. Novinci se naučijo nekaj o trgovanju in o tem kako slabe živce imajo, veterani gredo pa na viski in rupurut (ker imajo že leta rano na želodcu).


Moon landing delayed until further notice.
The end. :D


Tko nekako ja...well done! Kratko in jedernato ter med vrsticami zajeto bistvo...pohlep ;)

krneki0001 ::

Sam nisem nič živčen. Kupil sem jih 6 komadov po 180 evrov in če bi jih sedaj prodal, dobim za vsakega od njih vsaj 280 evrov, tako da 600 evrov bi bil na dobičku.

Ampak bom še počakal. Itak je to dolgoročna naložba.

Buggy ::

krneki0001 je izjavil:

Sam nisem nič živčen. Kupil sem jih 6 komadov po 180 evrov in če bi jih sedaj prodal, dobim za vsakega od njih vsaj 280 evrov, tako da 600 evrov bi bil na dobičku.

Ampak bom še počakal. Itak je to dolgoročna naložba.


...seveda da nisi, ce si pa veteran :D

kiFni ::

Roadkill je izjavil:

Dogodki kot je halving vplivajo na ceno veliko preden se zgodijo.
Tako da gotovo na ceno že sedaj vpliva.


Možno, samo mogoče vseeno malo prekmal.

krneki0001 ::

Buggy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sam nisem nič živčen. Kupil sem jih 6 komadov po 180 evrov in če bi jih sedaj prodal, dobim za vsakega od njih vsaj 280 evrov, tako da 600 evrov bi bil na dobičku.

Ampak bom še počakal. Itak je to dolgoročna naložba.


...seveda da nisi, ce si pa veteran :D


Samo tam je napisano, da imamo veterani že čir na želodcu. Jaz ga nimam, se nikoli nisem sekiral zaradi tega. Namreč vlagam samo in izključno denar, ki ga ne potrebujem in ki je "spare" monej. Torej ni nujno potreben, ker je tisto, kar je viška.

Loocas ::

kiFni je izjavil:

No dejte povedat kaj mislite da se bo zgodilo 2016 poleti, ko se bo nagrada za rudarjenje prepolovila.
Moja dva možna scenarija:
-rudarji (ki nimajo zastonj elektrike) ugasneje rige dokler težavnost ne pade dovolj.
-bitcoin začne rasti in se počasi podvoji


po moje nekaj podobnega kot letos poleti z LTC.. cena se je stabilizirala na 2x prejšni vrednosti (iz 1.5 -> 3.0 USD)
vprašanje je samo, koliko bo tista bazična vrednost.. verjetno enkrat zgodaj spomladi drugo leto

Z reward halfing se pač vrednost lažje vzdržuje, saj prihaja manj novih kovancev na trg (inflacija).
Trenutni market cap BTC trga je cca 4.8 mrd USD (nč od nč), kar bi hipotetično lahko vzdrževal en malo večji investitor.
Matev - najslabši troll vseh časov

Roadkill ::

kiFni je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Dogodki kot je halving vplivajo na ceno veliko preden se zgodijo.
Tako da gotovo na ceno že sedaj vpliva.


Možno, samo mogoče vseeno malo prekmal.


Mal študirajte kako je šla cena LTCja dva meseca nazaj, ko je bil halving.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

kiFni ::

BTC bo bolj stresel trg, ker bo za sabo tud altcoine potegnu, vse bo duplo v parih s fiat. Mislim tiste dobre coine ki so v parih s fiat. In folk bo dumpal vse kar jim bo pod roke prišlo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

miko22 ::

https://www.circle.com

kako lahko tukaj dodam našo kartico? Naj bi sprejelami samo US kartice. Ne vem zakaj pol majo vse na seznamu.
Mogoče je kak obvoz?

estons ::

https://support.circle.com/hc/en-us/art...
Connecting a credit/debit card works sometimes. Some non-US customers have had success linking credit cards issued through Visa or MasterCard, but at the moment Circle officially supports only US credit/debit cards.

A. Smith ::

Očitno je razlog za to hitzro rast vrednosti BTC v resnici neka ponzi shema, ki se je najbolj razpasla po Aziji. Članek:
https://letstalkbitcoin.com/blog/post/m...

Izgleda, da gre pri trenutni rasti bolj za kratkotrajen balonček. Lahko sicer ta balonček sproži nadaljnjo rast, vendar se mi kaj takega v tem trenutku ne zdi najbolj verjetno. Kdor spremlja bitcoin sceno več let, se najbrž spominja "pirate" ponzi sheme.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Loocas ::

Matev - najslabši troll vseh časov

medus ::

A. Smith je izjavil:

Očitno je razlog za to hitzro rast vrednosti BTC v resnici neka ponzi shema, ki se je najbolj razpasla po Aziji. Članek:
https://letstalkbitcoin.com/blog/post/m...

Izgleda, da gre pri trenutni rasti bolj za kratkotrajen balonček. Lahko sicer ta balonček sproži nadaljnjo rast, vendar se mi kaj takega v tem trenutku ne zdi najbolj verjetno. Kdor spremlja bitcoin sceno več let, se najbrž spominja "pirate" ponzi sheme.

eh mi je dokaj vseeno, imam ga za placila in vsake tolk pretvorim v eur

Hajznberg ::

Zdravo. Rad bi se malo spoznal z mineranjem bitcoinov oziroma drugih coinov. Najprej me zanima katere coine se bolj splača minerat, bitcoine ali kakšne druge coine. Vem sicer da se danes nič od tega ne 'splača', ampak jaz bi vseeno poskusil, da vidim kako to gre.
Doma imam en računalnik z ati 4850, pa bi ga rad malo zaposlil, tako da mi bo zraven dal še malo toplote. Če dobim 1$ na dan mi je dovolj, važno mi je da se naučim kako ta zadeva poteka. Pač za dober občutek.

Bral sem malo o pool miningu. To je najboljša opcija, kajne?

Kot začetniku, kaj bi mi priporočali, na kakšen način naj se zadeve lotim?

shadow1975 ::

Predlagam nakup ANTMINER S5 (1,25-1,3 TH/s) - cena okoli 400-500€ ali celo S7 in majnaš bitcoine. S5 naredi cca. na dan 0,010 - 0,015 BTC-ja. Dodatno rabiš še napajalnik. Jaz sem opustil majnanje s grafičnimi (ASUS RADEON R9 280X - 2 komada), ker ni bilo profitabilno. Pa še srečo moraš imeti z izbiro kovanca. Razmišljam o nakupu naslednje generacije Antminerja S7 (4,76 TH/s) in to je to. Elektrika je zastonj, kar je velik faktor pri majnanju. Več o zadevi na zasebno sporočilo.

amacar ::

Z 4850 ne bos naredil nic.

DeeJay ::

amacar je izjavil:

Z 4850 ne bos naredil nic.


kaj da ne... naredu bo večji račun za elektriko :)

satfinder ::

Zjutraj je bil BTC ze blizu $303
pa sem zamudil ... Danes opazujem.
Profita z 2,80 BTC cca. EUR80 v 3
dneh. ... Mi je bolj zanimivo kot
ruleta ... -)

Hipoteticno vprasanje

2x Antminer S7

Koliko bi stala 2 Antminer-ja S7?

Predvidena poraba elektr. energije:
2.50kW/h * 24ur * 31dni = 1860kWh
(radiatorje bi se izklopilo -)

Tisti, ki ste na GEN-I,
koliko mesecno bi prisla
pribl. elektr. energija
- dvotarifni stevec (VT, MT)?

Koliko bi bilo cca. mesecno
narudarjenih BTC-ov?

V kolker ima kdo ze masine,
se da kaj zmeniti ... Vse
opcije so odprte ... -)

Kaksne 2 masine kupim tudi sam ... -)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

satfinder ::

Predvidevam - cez "palec":

1860 kWh = cca. EUR270 - EUR300,
ali bi bilo rudarjenje z dvema
Antminer-jema S7 rentabilno pri
izklopljenih radiatorjih (ni
stroska za ogrevanje -)
Koliko bi se cca. BTC-ov dalo
narudariti mesecno - tako cez
palec.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

https://alloscomp.com/bitcoin/calculator

Pozabite na rudarjenje.

Glavni problem custom asics minerjev je v tem, da jih proizvajalec raje uporablja za miniranje kot da bi jih prodal (a ni logično?).
Ko pa niso več profitabilni jih pa prodajo.

Tako ponavadu plačaš pre-order, potem pa oni veselo par mesecev zamujajo z dobavo.

Na koncu dobiš igračo ki komaj pokrije račun za elektriko, ob naslednjem dvigu težavnosti pa že izgubo delaš.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

satfinder ::

Hvala za info
Sem pa skalkuliral nekako takole:

Bitmain Antminer S5 - poraba
(1,25 - 1,30 TH/s)

cca. 0.010 - 0.015 BTC / 24 ur

Kalkulacija - 365 dni

0.012 BTC/24 ur * 365 dni = 4.38 BTC


Bitmain Antminer S7
(4,86 TH/s)

Kalkulacija glede na S5

cca. 17.02944BTC/1masina,
cca. 34.05888BTC/2masini

Lepo bi bilo biti se "clan" F2Pool-a
... Ali se motim? -)

Se pravi, da bi bilo tudi lepo biti
na Islandu, kjer je poceni elektr. tok. -)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

satfinder ::

Sem skalkuliral, na koncu si na nicli,
oz. imas cca. par EUR100 profita*.
Bolj racionalno je igrati "ruleto" -
spekulirati na Bitstampu, ... -)

*V kolker bi bila cena prodanih BTC-ov
v povprecju cca. EUR250 (misljeno je
tudi "igranje" na BTC borzi, ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

S trejdanjem se boš še prehitro opekel. Samo zapomni si, da easy moneya ni. Ne v rudarjenju, ne v trejdanju.
Bolj ko misliš, da veš kaj delaš, prej boš popušil. Sploh ker itak s celim bankrollom opletaš.

Srečno.
Ü

Hajznberg ::

Kako to da je toliko spletnih menjalnic kjer se lahko kupi bitcoine? Ali so vse 'avtorizirane'? Katero naj uporabim če hočem nekaj na spetu kupiti z bitcoini in katero če hočem trejdat? Videl sem da je nekdo omenil bitstamp. . .
««
96 / 270
»»